|
Пән: Әдебиеттік оқу |
Мектеп:№28Ақбай жом |
|
|
Күні:07.09.2018ж. |
Мұғалімнің аты-жөні:Д.Каргабаева |
|
|
Сынып: 3ә |
Қатысқандар саны:12 |
Қатыспағандар саны:0 |
|
Бөлім |
Жанды табиғат |
|
|
3-сабақтың тақырыбы |
Есеннің кірпісі |
|
|
Оқу бағдарла- масына сілтеме |
2.3 Шығарманың тақырыбы мен негізгі ойды анықтау. |
|
|
Осы сабақта қол жеткізілетін оқу мақсаттары (оқу бағдарламасына сілтеме) |
3.2.3.1 – шығарманың тақырыбын анықтау және негізгі ойды білдіріп тұрған мәтін бөлігін, сөйлемді анықтау. |
|
|
Күтілетін нәтиже |
Барлық оқушылар: шығарманың тақырыбын, бөліктерін табады. Көптеген оқушылар: негізгі ойды анықтайды. Кейбір оқушылар: оқулықтан тыс берілген қосымша тапсырмаларды орындайды, тақырып бойынша қосымша мәліметтер мен дәлелдер келтіре алады. |
|
|
Құндылық |
Мейірімділік, табиғатқа сүйіспеншілік |
|
|
Пәнаралық байланыстар |
Дүниетану. Өзін-өзі тану |
|
|
АКТ-ны қолдану дағдылары |
Оқу оқып, кітаптан білім алу туралы |
|
|
Алдыңғы білім |
І. Жансүгіров. «Күн шыққанда» |
|
Жоспар
|
Уақыт |
Жоспарланған жұмыс түрлері |
Ресурстар |
|
Сабақтың |
Қызығушылықты ояту. |
|
|
басы |
Сыныпты қалыпқа келтіремін. |
|
|
|
Ойсергек. Топта суреттерді әртүрлі белгісі бойынша |
|
|
|
салыстырады. |
Суреттер |
|
|
Топқа бөлу. Үш түсті алма бойынша 3 топқа бөлемін. |
Алмалар |
|
|
Үй жұмысын сұрау. Салған суреттерін топ ішінде |
|
|
|
таныстырады. |
|
|
Сабақтың ортасы |
Ойқозғау. Сабақтың тақырыбын айту. Бағалау критерийімен таныстыру. Бағалау дескрипторы Бағалау Тап- Дескриптор Балл критерийі сыр- Білім алушы ма Жұмбақты 1 Жұмбақтыңдұрыс 1 шешу жауабын табады. Мәтін 2 Табиғат суреттелген 1 бөлігін жолдардытабады. анықтау Сол үзінді бойыншасурет салады, таныстырады. Автор 3 С. Бегалинтуралы 1 туралы әңгімелейді. Әңгімелеу |
Интербелсенді тақта |
|
|
Ұқсас 4 Кірпі туралы немесе 1 оқиғалар достыққамқорлық туралы туралыоқыған, әңгімелеу көргендерін топішінде әңгімелейді. |
|
|
|
Сұраққа 5 Кірпініңазығы туралы 1 жауапберу айтады. |
|
|
|
Мәтіннің 6 Мәтіннің тақырыбын 1 тақырыбы 1-суреткежазады. менидеясын Идеясын2-суретке 1 табу жазады. Кейіпкерлерді3-суретке 1 жазады. Кейіпкер 7 Есенніңіс-әрекетінебаға 1 туралы береді. көзқарасын Басқаатауұсынады. 1 білдіру |
|
|
|
Жұмбақты шеш. Шешуі: Кірпі.
Мағынаны ажырату. Оқылым. «Есеннің кірпісі» Автормен танысу айдары. С. Бегалин. |
|
|
|
Топтық жұмыс. «Кір жайғыш» әдісі. Топтар тапсырманы кір жайғыштан өздері таңдап алады. І топ. 4-тапсырма. Әңгімеден табиғат суреттелген жолдарды тауып оқы. Осы үзінді бойынша қандай сурет салар едің? ІІ топ. 6-тапсырма. Әуен тыңдаған кірпі туралы не айтасың? Осыған ұқсас оқыған, көрген оқиғаларыңды әңгімелеп бер. |
Слайд Кір жаятын жіп, қыстырғыш |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|

|
|
ІІІ топ. 7-тапсырма. Есеннің іс-әрекетіне өз |
Интербелсенді тақта Қосымша тапсырма |
|
көзқарасыңды білдір. Мәтінді тағы басқаша қалай атар |
||
|
едің? |
||
|
Сергіту сәті. «555» жаттығуы. |
||
|
Жұптық жұмыс: көршісімен жұптастыру. |
||
|
Оқулықтағы 5-тапсырма. Есен кірпісіне қандай азық |
||
|
дайындап қояды деп ойлайсың? |
||
|
ҚБ ретінде: дәптердегі 1-тапсырма. Мәтіннің тақырыбы |
||
|
мен идеясын кірпілердің суретіне жаз. |
||
|
1-кірпі – мәтіннің тақырыбы |
||
|
2-кірпі – мәтіннің идеясы |
||
|
3-кірпі – мәтін кейіпкерлері |
||
|
1 |
||
|
2 |
||
|
3 |
||
|
Ойтолғау. |
||
|
Жеке жұмыс. ҚБ ретінде: дәптердегі 2-тапсырма. Мәтін |
||
|
тақырыбына қатысты 2 сұрақ құрастыр. |
||
|
1. |
||
|
2. |
||
|
Бүгінгі сабағымыздың мақсатына жеттік пе (оқушылардан |
||
|
сұрау)? Қалай жеттік? Не істедік? |
||
|
Үй тапсырмасы. Мәтінді оқып, ойын жеткізу. |
||
|
|
||
|
Сабақтың соңы |
Кері байланыс. Ауызша. Рефлексия. «Бес саусақ» әдісі |
Ақ параққа бес саусақтың суретін салады. |

Қосымша мағлұматтар
|
Дифференциация – Сіз оқушыларға көбірек қолдау көрсету үшін не істейсіз?Қабілеті жоғары оқушыларға қандай тапсырма беруді көздепотырсыз? |
Бағалау – Оқушылардың ақпаратты қан- шалықты меңгергенін қалай тексересіз? |
Пәнаралық байланыс Қауіпсіздік ережелері АКТ-мен байланыс Құндылықтармен байланыс (тәрбиелік элемент) |
|
Ойлану Сабақ мақсаттары/оқу мақсаттары жүзеге асырымды болды ма? Бүгін оқушылар нені үйренді? Сыныптағы оқу атмосферасы қандай болды? Дифференциацияны жүзеге асыру қолымнан келді ме? Мен жоспарланған уақытымды ұстандым ба? Мен жоспарыма қандай өзгерістер енгіздім және неліктен? |
Төменде берілген бөлімді осы сабақ туралы ойларыңызды жазу үшін пайдаланыңыз. Сол жақ бағанда берілген сабағыңызға қатысты ең маңызды сұрақтарға жауап беріңіз. |
|
|
|
||
|
Жалпы баға Сәтті өткен екі нәрсені атап көрсетіңіз (сабақ беру және оқытуға қатысты): 1. 2. Қандай екі нәрсе сабақтың одан да жақсы өтуіне ықпалын тигізер еді (сабақ беру және оқытуға қатысты)? 1. 2. Осы сабақ барысында сынып немесе жеке оқушылар туралы менің келесі сабағыма дайындалу үшін қажет болуы мүмкін қандай ақпарат алдым? |
||
жүктеу мүмкіндігіне ие боласыз
Бұл материал сайт қолданушысы жариялаған. Материалдың ішінде жазылған барлық ақпаратқа жауапкершілікті жариялаған қолданушы жауап береді. Ұстаз тілегі тек ақпаратты таратуға қолдау көрсетеді. Егер материал сіздің авторлық құқығыңызды бұзған болса немесе басқа да себептермен сайттан өшіру керек деп ойласаңыз осында жазыңыз
Ашық сабақ "Есеннің кірпісі" 3 сынып
Ашық сабақ "Есеннің кірпісі" 3 сынып
|
Пән: Әдебиеттік оқу |
Мектеп:№28Ақбай жом |
|
|
Күні:07.09.2018ж. |
Мұғалімнің аты-жөні:Д.Каргабаева |
|
|
Сынып: 3ә |
Қатысқандар саны:12 |
Қатыспағандар саны:0 |
|
Бөлім |
Жанды табиғат |
|
|
3-сабақтың тақырыбы |
Есеннің кірпісі |
|
|
Оқу бағдарла- масына сілтеме |
2.3 Шығарманың тақырыбы мен негізгі ойды анықтау. |
|
|
Осы сабақта қол жеткізілетін оқу мақсаттары (оқу бағдарламасына сілтеме) |
3.2.3.1 – шығарманың тақырыбын анықтау және негізгі ойды білдіріп тұрған мәтін бөлігін, сөйлемді анықтау. |
|
|
Күтілетін нәтиже |
Барлық оқушылар: шығарманың тақырыбын, бөліктерін табады. Көптеген оқушылар: негізгі ойды анықтайды. Кейбір оқушылар: оқулықтан тыс берілген қосымша тапсырмаларды орындайды, тақырып бойынша қосымша мәліметтер мен дәлелдер келтіре алады. |
|
|
Құндылық |
Мейірімділік, табиғатқа сүйіспеншілік |
|
|
Пәнаралық байланыстар |
Дүниетану. Өзін-өзі тану |
|
|
АКТ-ны қолдану дағдылары |
Оқу оқып, кітаптан білім алу туралы |
|
|
Алдыңғы білім |
І. Жансүгіров. «Күн шыққанда» |
|
Жоспар
|
Уақыт |
Жоспарланған жұмыс түрлері |
Ресурстар |
|
Сабақтың |
Қызығушылықты ояту. |
|
|
басы |
Сыныпты қалыпқа келтіремін. |
|
|
|
Ойсергек. Топта суреттерді әртүрлі белгісі бойынша |
|
|
|
салыстырады. |
Суреттер |
|
|
Топқа бөлу. Үш түсті алма бойынша 3 топқа бөлемін. |
Алмалар |
|
|
Үй жұмысын сұрау. Салған суреттерін топ ішінде |
|
|
|
таныстырады. |
|
|
Сабақтың ортасы |
Ойқозғау. Сабақтың тақырыбын айту. Бағалау критерийімен таныстыру. Бағалау дескрипторы Бағалау Тап- Дескриптор Балл критерийі сыр- Білім алушы ма Жұмбақты 1 Жұмбақтыңдұрыс 1 шешу жауабын табады. Мәтін 2 Табиғат суреттелген 1 бөлігін жолдардытабады. анықтау Сол үзінді бойыншасурет салады, таныстырады. Автор 3 С. Бегалинтуралы 1 туралы әңгімелейді. Әңгімелеу |
Интербелсенді тақта |
|
|
Ұқсас 4 Кірпі туралы немесе 1 оқиғалар достыққамқорлық туралы туралыоқыған, әңгімелеу көргендерін топішінде әңгімелейді. |
|
|
|
Сұраққа 5 Кірпініңазығы туралы 1 жауапберу айтады. |
|
|
|
Мәтіннің 6 Мәтіннің тақырыбын 1 тақырыбы 1-суреткежазады. менидеясын Идеясын2-суретке 1 табу жазады. Кейіпкерлерді3-суретке 1 жазады. Кейіпкер 7 Есенніңіс-әрекетінебаға 1 туралы береді. көзқарасын Басқаатауұсынады. 1 білдіру |
|
|
|
Жұмбақты шеш. Шешуі: Кірпі.
Мағынаны ажырату. Оқылым. «Есеннің кірпісі» Автормен танысу айдары. С. Бегалин. |
|
|
|
Топтық жұмыс. «Кір жайғыш» әдісі. Топтар тапсырманы кір жайғыштан өздері таңдап алады. І топ. 4-тапсырма. Әңгімеден табиғат суреттелген жолдарды тауып оқы. Осы үзінді бойынша қандай сурет салар едің? ІІ топ. 6-тапсырма. Әуен тыңдаған кірпі туралы не айтасың? Осыған ұқсас оқыған, көрген оқиғаларыңды әңгімелеп бер. |
Слайд Кір жаятын жіп, қыстырғыш |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|

|
|
ІІІ топ. 7-тапсырма. Есеннің іс-әрекетіне өз |
Интербелсенді тақта Қосымша тапсырма |
|
көзқарасыңды білдір. Мәтінді тағы басқаша қалай атар |
||
|
едің? |
||
|
Сергіту сәті. «555» жаттығуы. |
||
|
Жұптық жұмыс: көршісімен жұптастыру. |
||
|
Оқулықтағы 5-тапсырма. Есен кірпісіне қандай азық |
||
|
дайындап қояды деп ойлайсың? |
||
|
ҚБ ретінде: дәптердегі 1-тапсырма. Мәтіннің тақырыбы |
||
|
мен идеясын кірпілердің суретіне жаз. |
||
|
1-кірпі – мәтіннің тақырыбы |
||
|
2-кірпі – мәтіннің идеясы |
||
|
3-кірпі – мәтін кейіпкерлері |
||
|
1 |
||
|
2 |
||
|
3 |
||
|
Ойтолғау. |
||
|
Жеке жұмыс. ҚБ ретінде: дәптердегі 2-тапсырма. Мәтін |
||
|
тақырыбына қатысты 2 сұрақ құрастыр. |
||
|
1. |
||
|
2. |
||
|
Бүгінгі сабағымыздың мақсатына жеттік пе (оқушылардан |
||
|
сұрау)? Қалай жеттік? Не істедік? |
||
|
Үй тапсырмасы. Мәтінді оқып, ойын жеткізу. |
||
|
|
||
|
Сабақтың соңы |
Кері байланыс. Ауызша. Рефлексия. «Бес саусақ» әдісі |
Ақ параққа бес саусақтың суретін салады. |

Қосымша мағлұматтар
|
Дифференциация – Сіз оқушыларға көбірек қолдау көрсету үшін не істейсіз?Қабілеті жоғары оқушыларға қандай тапсырма беруді көздепотырсыз? |
Бағалау – Оқушылардың ақпаратты қан- шалықты меңгергенін қалай тексересіз? |
Пәнаралық байланыс Қауіпсіздік ережелері АКТ-мен байланыс Құндылықтармен байланыс (тәрбиелік элемент) |
|
Ойлану Сабақ мақсаттары/оқу мақсаттары жүзеге асырымды болды ма? Бүгін оқушылар нені үйренді? Сыныптағы оқу атмосферасы қандай болды? Дифференциацияны жүзеге асыру қолымнан келді ме? Мен жоспарланған уақытымды ұстандым ба? Мен жоспарыма қандай өзгерістер енгіздім және неліктен? |
Төменде берілген бөлімді осы сабақ туралы ойларыңызды жазу үшін пайдаланыңыз. Сол жақ бағанда берілген сабағыңызға қатысты ең маңызды сұрақтарға жауап беріңіз. |
|
|
|
||
|
Жалпы баға Сәтті өткен екі нәрсені атап көрсетіңіз (сабақ беру және оқытуға қатысты): 1. 2. Қандай екі нәрсе сабақтың одан да жақсы өтуіне ықпалын тигізер еді (сабақ беру және оқытуға қатысты)? 1. 2. Осы сабақ барысында сынып немесе жеке оқушылар туралы менің келесі сабағыма дайындалу үшін қажет болуы мүмкін қандай ақпарат алдым? |
||
шағым қалдыра аласыз


















