САБАҚ:Есептер шығару.
| Мектеп:Жанқожа батыр атындағы №70 мектеп |
Күні:7.12.2017ж | Мұғалімнің есімі:Р. Абишаева
|
СЫНЫП: 2в | Қатысқандар саны: 22 | Қатыспағандар: 0 |
Сабақ негізделген оқумақсаты (мақсаттары) | 2.1.2.8. Екітаңбалы сандарды қосу жəне азайту алгоритмдерін қолдану.2.5.1.1** Екі амалмен орындалатын есепті кесте, сызба, қысқаша жазба түрінде модельдеу2.5.1.7** Екі амалмен шешілетін есептерді модельдеу жəне шығару 2.5.1.8** Құрама есептердің шешуін санды өрнектер жəне жекелеген амалдар түрінде модельдеу жəне шығару. |
Сабақ мақсаттары | Барлық оқушылар: |
| Оқулықта берілген тапсырмаларды орындайды. Тақырыпты меңгереді. |
| Оқушылардың басым бөлігі: |
| Тақырыптың маңызы туралы дәлелдеп айтып бере алады. |
| Кейбір оқушылар: |
| Білімді сыныптастарына түсіндіріп оқулықтан тыс ресурстар қоса алады. |
Бағалау критерийі | -Жеке, жұптық, топтық тапсырмаларды орындай алады; -Сабақ барысында тыңдаушының назарын өзіне аудара алады; |
Тілдік мақсат: | Пəндік лексика жəне терминология.Екі таңбалы сандарды қосу жəне азайту алгоритмдері, саннан қосындыны азайтуға жəне қосындыдан санды азайтуға арналған есептер.Сабақта диалог/жазу үшін пайдаланылатын сөйлемдер.Талқылау.Екі таңбалы санды қалай қосуға болады? Берілген есепке кері есепті қалай құруға болады?Жазу.Екі таңбалы жəне үш таңбалы сандар, екі таңбалы сандарды бағанмен қосу жəне азайту, есеп шартын қысқаша жазу нысаны |
Құндылықтарды дарыту | -Оқушылардың бір-бірінң пікірін тыңдауға, құрметпен қарау;-Топта ынтымақтастықпен жұмыс жасау; |
Пәнаралық байланыс | Көркем еңбек |
Бастапқы білім | «Менің мектебім»»Саннан қосындыны азайтуға және қосуға арналған есептерді шығара алады. |
Жоспарланғануақыт | Сабақта жоспарланған іс-әрекет | Ресурстар |
Басы
| Ұйымдастыру кезеңіОқушыларға жайлы ахуал ұйымдастыру.Менің ұранымШаршама, талма, тек алға! | |
| Сыныпты жалаушалардың түстеріне қарай арқылы топтарға бөлу.1топ –Ондықтар2топ- Бірліктер3топ-Жүздіктер4топ-Сандар«Стоп кадр» әдісі арқылы математикалық олимпиада туралы бейнебаян көрсетіледі.Сұрақ: -Балалар, біз көрген бейнебаян не туралы? |
.
Бейнебаян
|
Ортасы | Білу және түсіну ҚолдануТ. «Бірге ойланамыз» әдісі№1 Балалар қалада өтетін математикалық олимпиадаға автобуспен барады. Есепті әртүрлі тәсілмен шығар.Автобуста 50жолаушы бар. Оның 18 ұл 17 қыз. Автобуста ерерсек адам нешеу?тәсіл.50-(18+17)=15тәсіл. (50-18)-17=15тәсіл.(50-17)-18=15Бағалау: Медаль беріп отыру.№2 Есептеудегі қатені тап. Дұрыстығын тексер.1топ. 2топ. 3топ. 4топ. 66 80 100 49см+18 - 46 -82 +27см 84 34 18 76смЖ.№3 «Желпеуіш әдісі». Есепте.25+26=51 27-19=8 38+57=9574-48=26 34+57=91 73-18=5571-53=18 62-35=27 19+58=77
63-28=3537+34=7175-47=28Бағалау: Медаль беріп отыру.Ж.№4 «Ойлан, жұптас, пікірлес» Сәйкестендіру.300+400=700 3онд.5бірл.+4онд.2бірл35+42=77 3онд.5бірл.+6онд.5бірл.35+65=100 3жүзд.+4жүзд900-500=400 9онд.8бірл.-5онд.98-50=48 4онд.5бірл.-2онд.3бірл.45-23=22 9жүзд.-5жүзд.Бағалау : Бір-бірін бағалау.Бас бармақ |
Желпеуіш қағаздаар.
Сәйкестендіру парақтары
Есептер жазылған парақтар
Би
карточкалар
|
Сергіту сәті | Сергіту сәтіМики Маус-Балалар,сендерге Мики Маус сыйлық әкеліп тұр. -Қане ашып көрейік.-Ой, қандай керемет! -Есепті жақсы шығарған ұтып алған балаларға мына кубкті бер деп жатыр. Т.№5 «Бинго» ойыны Есепті шығаруға карточкаларды таңда. Карточкаларды пайдаланып, есептер шығар.Саябаққа үш күн ішінде 30 ағаш отырғызылды. Бірінші күні 15 ағаш, екінші күні 7 ағаш отырғызылды. Үшінші күні неше ағаш отырғызылды?
30-15, 30-7, 30-22, 15-7, 23 -15, 15+7.Т.Бағалау: Медеаль беріп отыру.№6 «Бес жұлдыз»
60-25=3540-24=1650-15=3530-11=1960-35=2580-42=3859-30=2950-16=3470-35=3580-54=2650-32=1890-45=45Бағалау: Медаль «Фотокөз» әдісі Сандарды мұғалім іледі, оны екі рет оқып береді. Сандарды қайтадан алып тастайды. Оқушылар санды қайталап айтады.1топ83, 14, 18, 49
2топ54,25,13,70
3топ11,15,92, 86
|
|
Соңы | Кері байланыс«Телефон» Оқушылар бір-бірімен сөйлесеу арқылы сабақта түсінген түсінбеген сұрау.
| Телефон |
| Жеңімпаз топты анықтау |
|
Үйге тапсырма: 33-бет. 7 есеп.
|
Саралау – Сіз қосымшакөмек көрсетуді қалайжоспарлайсыз? Сізқабілеті жоғарыоқушыларға тапсырманыкүрделендіруді қалайжоспарлайсыз? | Бағалау - Оқушылардыңүйренгенін тексерудіқалай жоспарлайсыз?
| Пəнаралық байланысҚауіпсіздік жəне еңбектіқорғау ережелеріАКТ-мен байланысҚұндылықтардағыбайланыс |
Топтық жұмысТоптық жұмысЖеке жұмысЖұптық жұмысТоптық жұмыс | Медаль МедальсмайликМедальМедаль
|
|
РефлексияСабақ / оқумақсаттарышынайы ма?Бүгін оқушыларне білді?Сыныптағы ахуалқандай болды?Мен жоспарлағансаралау шараларытиімді болды ма?Мен берілгенуақыт ішіндеүлгердім бе? Менөз жоспарымақандай түзетулеренгіздім жəненеліктен? | Рефлекция«Тірек сөздер» Бүгін біз сабақта қандай сөздерді пайдандыдық?ҚосуКөңілдіАзайтуЖәрменкеӘртүрлі тәсілСаяхатКарточка СырғанауЕсептеуСпортСәйкестендіруДостарЖолаушылар |
Қорытынды бағамдауҚандай екі нəрсе табысты болды (оқытуды да, оқуды да ескеріңіз)?1:2:Қандай екі нəрсе сабақты жақсарта алды (оқытуды да, оқуды да ескеріңіз)?1:2:Сабақ барысында мен сынып немесе жекелеген оқушылар туралы менің келесі сабағ |