|
Бөлім |
Атақты тұлғалар |
|||||
|
Педагогтің аты - жөні |
Саматқызы Құралай |
|||||
|
Күні |
|
|||||
|
Сынып:3 |
Қатысушылар саны: |
Қатыспағандар саны: |
||||
|
Пәні |
Қазақ тілі |
|||||
|
Сабақтың тақырыбы |
Етістік туралы білетінімді еске түсіремін |
|||||
|
Оқу бағдарламасына сәйкес оқыту мақсаттары |
3.2.4.1 өз бетінше мәтіннің тақырыбын және мұғалімнің көмегімен негізгі ойды анықтау; 3.1.4.1 берілген сөздерден дара және күрделі етістіктерді табу |
|||||
|
Сабақтың мақсаты |
Барлық оқушылар: сөйлемнен сөз таптарын етістікті табады, мәтіннің тақырыбы мен берілген суреттер/ фото/ бойынша мәтіннің мазмұнын болжайды, Оқушылардың басым бөлігі: Керекті сөздерді пайдаланып, сұрақтарға жауап береді,етістік-терді табады, олардың дара немесе күрделі екенін айтады, мәтінге ат қояды, Кейбір оқушылар: Көп нүктенің орнына тиісті етістіктерді қойып, сөйлемдерді қатесіз көшіріп жазады |
|||||
|
Бағалау критерийлері |
- керекті сөздерді пайдаланып, сұрақтарға жауап береді,етістік-терді табады, олардың дара немесе күрделі екенін айтады - көп нүктенің орнына тиісті етістіктерді қойып, сөйлемдерді қатесіз көшіріп жазады, жоспарды толықтырады, мәтіннен етістіктерді тауып, дара және күрделі екенін ажыратады |
|||||
|
|
||||||
|
Сабақтың кезеңі /уақыты |
Педагогтің әрекеті |
Оқушының әрекеті |
Бағалау |
Ресурстар |
||
|
Сабақтың басы 10минут |
Сабақтың тақырыбы мен мақсатымен таныстырады Ой қозғау Үй тапсырмасын сұрау 6-жаттығу Күрделі етістіктерді теріп жазып осы етістіктермен төрт сөйлем құрап жазу Етістіктің ережесін қайталау Қызығушылығын ояту
|
Оқушылар сабақтың тақырыбы мен мақсатымен танысады Сұрақтарға жауап береді Етістік туралы білетіндерін айтады |
1балл «Басбармақ» әдісі |
Оқу-лық Қазақ тілі 45-46 бет |
||
|
Сабақтың ортасы 9минут 8минут |
1-тапсырма. Топпен жұмыс Сәйкестендіру Керекті сөздерді пайдаланып, сұрақтарға жауап беріңдер.Етістіктерді табыңдар. Олардың дара немесе күрделі екенін айтыңдар Дескриптор: -керекті сөздерді пайдаланып, сұрақтарға жауап береді(2б) -етістіктерді табады, олардың дара немесе күрделі екенін айтады(1б) 2-тапсырма Ойлан, жұптас бөліс әдісі Көп нүктенің орнына тиісті етістіктерді қойып, сөйлемдерді көшіріп жазады Дескриптор: - көп нүктенің орнына тиісті етістіктерді қойып, сөйлемдерді көшіріп жазады(3б)
3-тапсырма. Озық болсаң, ойлап көр!! әдісі Көп нүктенің орнына дара етістікті қою
4-тапсырма. «Болжам» әдісі Суретке қарап, мәтіннің тақырыбын болжаңдар. Мәтінге ат қойыңдар. Келесі беттегі жоспарды толықтырыңдар Дескриптор: -мәтінге ат қояды(1б) -жоспарды толықтырады(1б) -мәтіннен етістіктерді тауып, дара және күрделі екенін ажыратады(1б) |
Керекті сөздерді пайдаланып, сұрақтарға жауап береді,етістік-терді табады, олардың дара немесе күрделі екенін айтады
Көп нүктенің орнына тиісті етістіктерді қойып, сөйлемдерді көшіріп жазады мәтінге ат қояды, жоспарды толықтырады, мәтіннен етістіктерді тауып, дара және күрделі екенін ажыратады |
5балл 3балл Барлығы 10 балл |
|
||
|
Сабақтың аяғы 5минут Рефлексия |
3 сұрақ әдісі Бүгінгі сабақта не үйрендің? Сен үшін не қиын болды? Саған қандай тапсырма қызықты болды? |
Сұрақтарға жауап береді
|
|
|
||
жүктеу мүмкіндігіне ие боласыз
Бұл материал сайт қолданушысы жариялаған. Материалдың ішінде жазылған барлық ақпаратқа жауапкершілікті жариялаған қолданушы жауап береді. Ұстаз тілегі тек ақпаратты таратуға қолдау көрсетеді. Егер материал сіздің авторлық құқығыңызды бұзған болса немесе басқа да себептермен сайттан өшіру керек деп ойласаңыз осында жазыңыз
Ашық сабақ "Етістік туралы білетінімді еске түсіремін" 3 сынып
Ашық сабақ "Етістік туралы білетінімді еске түсіремін" 3 сынып
|
Бөлім |
Атақты тұлғалар |
|||||
|
Педагогтің аты - жөні |
Саматқызы Құралай |
|||||
|
Күні |
|
|||||
|
Сынып:3 |
Қатысушылар саны: |
Қатыспағандар саны: |
||||
|
Пәні |
Қазақ тілі |
|||||
|
Сабақтың тақырыбы |
Етістік туралы білетінімді еске түсіремін |
|||||
|
Оқу бағдарламасына сәйкес оқыту мақсаттары |
3.2.4.1 өз бетінше мәтіннің тақырыбын және мұғалімнің көмегімен негізгі ойды анықтау; 3.1.4.1 берілген сөздерден дара және күрделі етістіктерді табу |
|||||
|
Сабақтың мақсаты |
Барлық оқушылар: сөйлемнен сөз таптарын етістікті табады, мәтіннің тақырыбы мен берілген суреттер/ фото/ бойынша мәтіннің мазмұнын болжайды, Оқушылардың басым бөлігі: Керекті сөздерді пайдаланып, сұрақтарға жауап береді,етістік-терді табады, олардың дара немесе күрделі екенін айтады, мәтінге ат қояды, Кейбір оқушылар: Көп нүктенің орнына тиісті етістіктерді қойып, сөйлемдерді қатесіз көшіріп жазады |
|||||
|
Бағалау критерийлері |
- керекті сөздерді пайдаланып, сұрақтарға жауап береді,етістік-терді табады, олардың дара немесе күрделі екенін айтады - көп нүктенің орнына тиісті етістіктерді қойып, сөйлемдерді қатесіз көшіріп жазады, жоспарды толықтырады, мәтіннен етістіктерді тауып, дара және күрделі екенін ажыратады |
|||||
|
|
||||||
|
Сабақтың кезеңі /уақыты |
Педагогтің әрекеті |
Оқушының әрекеті |
Бағалау |
Ресурстар |
||
|
Сабақтың басы 10минут |
Сабақтың тақырыбы мен мақсатымен таныстырады Ой қозғау Үй тапсырмасын сұрау 6-жаттығу Күрделі етістіктерді теріп жазып осы етістіктермен төрт сөйлем құрап жазу Етістіктің ережесін қайталау Қызығушылығын ояту
|
Оқушылар сабақтың тақырыбы мен мақсатымен танысады Сұрақтарға жауап береді Етістік туралы білетіндерін айтады |
1балл «Басбармақ» әдісі |
Оқу-лық Қазақ тілі 45-46 бет |
||
|
Сабақтың ортасы 9минут 8минут |
1-тапсырма. Топпен жұмыс Сәйкестендіру Керекті сөздерді пайдаланып, сұрақтарға жауап беріңдер.Етістіктерді табыңдар. Олардың дара немесе күрделі екенін айтыңдар Дескриптор: -керекті сөздерді пайдаланып, сұрақтарға жауап береді(2б) -етістіктерді табады, олардың дара немесе күрделі екенін айтады(1б) 2-тапсырма Ойлан, жұптас бөліс әдісі Көп нүктенің орнына тиісті етістіктерді қойып, сөйлемдерді көшіріп жазады Дескриптор: - көп нүктенің орнына тиісті етістіктерді қойып, сөйлемдерді көшіріп жазады(3б)
3-тапсырма. Озық болсаң, ойлап көр!! әдісі Көп нүктенің орнына дара етістікті қою
4-тапсырма. «Болжам» әдісі Суретке қарап, мәтіннің тақырыбын болжаңдар. Мәтінге ат қойыңдар. Келесі беттегі жоспарды толықтырыңдар Дескриптор: -мәтінге ат қояды(1б) -жоспарды толықтырады(1б) -мәтіннен етістіктерді тауып, дара және күрделі екенін ажыратады(1б) |
Керекті сөздерді пайдаланып, сұрақтарға жауап береді,етістік-терді табады, олардың дара немесе күрделі екенін айтады
Көп нүктенің орнына тиісті етістіктерді қойып, сөйлемдерді көшіріп жазады мәтінге ат қояды, жоспарды толықтырады, мәтіннен етістіктерді тауып, дара және күрделі екенін ажыратады |
5балл 3балл Барлығы 10 балл |
|
||
|
Сабақтың аяғы 5минут Рефлексия |
3 сұрақ әдісі Бүгінгі сабақта не үйрендің? Сен үшін не қиын болды? Саған қандай тапсырма қызықты болды? |
Сұрақтарға жауап береді
|
|
|
||
шағым қалдыра аласыз














