|
Мұғалімнің аты-жөні: |
Дюсенова Кульзира Калиевна Ақмола облысы Көкшетау қаласы «№ 4 ЖОББМ» КММ |
||||||
|
Пән: |
Қазақ тілі |
||||||
|
Сынып: |
4-сынып |
||||||
|
Қай аптаның нешінші сабағы |
26-сабақ |
||||||
|
Тарау немесе бөлім атауы: |
Қоршаған ортаны қорғаймын |
||||||
|
Сабақтың тақырыбы: |
Етістіктің жіктелуі |
||||||
|
Оқу мақсаты: |
4.4.2.2 – жіктік жалғауларының қолданысын білу. 4.2.4.1-Мәтіннің тақырыбы мен мазмұнының өзара сәйкестігін анықтау және ондағы негізгі ойды тұжырымдау. 4.2.2.1-Тұрақты сөз тіркестері мен көпмағыналы сөздерді ажырата білу,мағынасын түсіну,сөйлеу барысында қолдану. |
||||||
|
Бағалау критерийі: |
Тыңдалған материал бойынша өз пікірін білдіру, мәтіндерге салыстырмалы талдау жасау, оқыған, тыңдаған және аудиовизуалды материалдар бойынша жазба жұмыстарын жүргізу арқылы оқушылардың тыңдалым, айтылым, оқылым, жазылым дағдылары жетілдіріледі. |
||||||
|
Саралап оқыту тапсырмалары |
|||||||
|
Ұжымдық жұмыс Жаңа тақырыптың түсіндірілуі;Өткен материалды еске түсіреміз .Етістік дегеніміз не ? Етістіктің жіктелуіне мысалдар келтіру.Ол қалай жасалады? |
Бірлескен жұмыс (1,2 тапсырма) Тапсырманы ұсыну және дұрыс жауапты ұсыну арқылы үйрету; |
Жеке жұмыс Тапсырманы ұсыну, оқушылар өз бетімен орындау жаттығулары |
|||||
|
Уақыты |
Кезеңдері |
Мұғалімнің әрекеті |
Оқушуның әрекеті |
Бағалау |
Ресурстар |
||
|
2 минут |
Ұйымдас-тыру |
Психологиялық ахуал қалыптастыру. Қара достым жан-жаққа, Дайынсың ба сабаққа. Орнында ма,қараңдар! Кітап,дәптер,қаламдар?! Қарадық біз жан-жаққа, Дайынбыз біз сабаққа, Орнында тұр барлығы, Саабақты бастай берейік. Құрметті оқушы! Бүгінгі сабағымызда 4 топ бойынша тапсырмалар орындаймыз. Етістіктің жіктелуі туралы түсінікті әрі қарай жалғастырамыз. |
Не меңгеретінін тапсырмалар орындау арқылы біледі; |
Қалыптастыру шы бағалау ; Жарайсың , Ақылдым , Керемет! |
Презента Ция № 1-2бет |
||
|
10минут |
Жаңа сабақ |
«Колесо фортуны» ойын арқылы сұрақтар қою |
Жаңа тақырыпты меңгергенін еске түсіреді |
«Мен білемін!» әдісі |
Презентация № 3бет |
||
|
8 минут |
|
Ластану .Су бейнебаянды көреді. 81- жаттығу 1.Мәтінді тізбектей оқу,тыңдау Дескриптор: Жіктеу есімдіктерінің астын сызады; Оларға сұрақ қойып қай септікте тұрғанын айтады. Бабаларымыздың өсиеттерін айтады. |
тақырыпты меңгереді; |
Бағалау критерийлерін ұсыну Кері байланыс Смайликтер Жарайсың , Ақылдым , Керемет! |
Презента ция № 4-5бет |
||
|
20 минут |
Бекіту |
Топпен жұмыс 1топ 82- жаттығу Көп нүктенің орнына жіктік жалғауын қойып,сөйлемдерді көшіріп жазу. Дескриптор: Жіктік жалғауын ажыратып айтады. 2 топ learning apps бойынша тапсырмалар 3 топ 84-жаттығу. Көп нүктенің орнына тиісті сөзді қойып жазу.Уланбаудың жолы қандай?пікірлерін айту. Дескриптор: Сөздерді орнына дұрыс қояды. Уланбаудың жолдарын айтады. 4-топ learning apps бойынша тапсырмалар Мақал-мәтелдердің мағынасын талқылау. Дескриптор: Сөздердің мағыналарын ажыратып айтады. |
Тақырыпты меңгергенін анықтайды; Тақырыпты меңгергенін анықтайды; |
Бағалау критерийлерін ұсыну Смайликтер Керемет!, Тамаша!, Еңбегің көрініп тұр! |
Презента ция № 5бет |
||
|
Презентация № 6 бет Презентация № 7 бет |
|||||||
|
5минут |
Қорытынды Рефлексия |
Kahoot тест сұрақтары Не үйрендік ?Не білдік? Қандай қиындықтар болды? |
|
Білім ағашы Бағалау парағы |
|
||
жүктеу мүмкіндігіне ие боласыз
Бұл материал сайт қолданушысы жариялаған. Материалдың ішінде жазылған барлық ақпаратқа жауапкершілікті жариялаған қолданушы жауап береді. Ұстаз тілегі тек ақпаратты таратуға қолдау көрсетеді. Егер материал сіздің авторлық құқығыңызды бұзған болса немесе басқа да себептермен сайттан өшіру керек деп ойласаңыз осында жазыңыз
Ашық сабақ Етістіктің жіктелуі 4 сынып
Ашық сабақ Етістіктің жіктелуі 4 сынып
|
Мұғалімнің аты-жөні: |
Дюсенова Кульзира Калиевна Ақмола облысы Көкшетау қаласы «№ 4 ЖОББМ» КММ |
||||||
|
Пән: |
Қазақ тілі |
||||||
|
Сынып: |
4-сынып |
||||||
|
Қай аптаның нешінші сабағы |
26-сабақ |
||||||
|
Тарау немесе бөлім атауы: |
Қоршаған ортаны қорғаймын |
||||||
|
Сабақтың тақырыбы: |
Етістіктің жіктелуі |
||||||
|
Оқу мақсаты: |
4.4.2.2 – жіктік жалғауларының қолданысын білу. 4.2.4.1-Мәтіннің тақырыбы мен мазмұнының өзара сәйкестігін анықтау және ондағы негізгі ойды тұжырымдау. 4.2.2.1-Тұрақты сөз тіркестері мен көпмағыналы сөздерді ажырата білу,мағынасын түсіну,сөйлеу барысында қолдану. |
||||||
|
Бағалау критерийі: |
Тыңдалған материал бойынша өз пікірін білдіру, мәтіндерге салыстырмалы талдау жасау, оқыған, тыңдаған және аудиовизуалды материалдар бойынша жазба жұмыстарын жүргізу арқылы оқушылардың тыңдалым, айтылым, оқылым, жазылым дағдылары жетілдіріледі. |
||||||
|
Саралап оқыту тапсырмалары |
|||||||
|
Ұжымдық жұмыс Жаңа тақырыптың түсіндірілуі;Өткен материалды еске түсіреміз .Етістік дегеніміз не ? Етістіктің жіктелуіне мысалдар келтіру.Ол қалай жасалады? |
Бірлескен жұмыс (1,2 тапсырма) Тапсырманы ұсыну және дұрыс жауапты ұсыну арқылы үйрету; |
Жеке жұмыс Тапсырманы ұсыну, оқушылар өз бетімен орындау жаттығулары |
|||||
|
Уақыты |
Кезеңдері |
Мұғалімнің әрекеті |
Оқушуның әрекеті |
Бағалау |
Ресурстар |
||
|
2 минут |
Ұйымдас-тыру |
Психологиялық ахуал қалыптастыру. Қара достым жан-жаққа, Дайынсың ба сабаққа. Орнында ма,қараңдар! Кітап,дәптер,қаламдар?! Қарадық біз жан-жаққа, Дайынбыз біз сабаққа, Орнында тұр барлығы, Саабақты бастай берейік. Құрметті оқушы! Бүгінгі сабағымызда 4 топ бойынша тапсырмалар орындаймыз. Етістіктің жіктелуі туралы түсінікті әрі қарай жалғастырамыз. |
Не меңгеретінін тапсырмалар орындау арқылы біледі; |
Қалыптастыру шы бағалау ; Жарайсың , Ақылдым , Керемет! |
Презента Ция № 1-2бет |
||
|
10минут |
Жаңа сабақ |
«Колесо фортуны» ойын арқылы сұрақтар қою |
Жаңа тақырыпты меңгергенін еске түсіреді |
«Мен білемін!» әдісі |
Презентация № 3бет |
||
|
8 минут |
|
Ластану .Су бейнебаянды көреді. 81- жаттығу 1.Мәтінді тізбектей оқу,тыңдау Дескриптор: Жіктеу есімдіктерінің астын сызады; Оларға сұрақ қойып қай септікте тұрғанын айтады. Бабаларымыздың өсиеттерін айтады. |
тақырыпты меңгереді; |
Бағалау критерийлерін ұсыну Кері байланыс Смайликтер Жарайсың , Ақылдым , Керемет! |
Презента ция № 4-5бет |
||
|
20 минут |
Бекіту |
Топпен жұмыс 1топ 82- жаттығу Көп нүктенің орнына жіктік жалғауын қойып,сөйлемдерді көшіріп жазу. Дескриптор: Жіктік жалғауын ажыратып айтады. 2 топ learning apps бойынша тапсырмалар 3 топ 84-жаттығу. Көп нүктенің орнына тиісті сөзді қойып жазу.Уланбаудың жолы қандай?пікірлерін айту. Дескриптор: Сөздерді орнына дұрыс қояды. Уланбаудың жолдарын айтады. 4-топ learning apps бойынша тапсырмалар Мақал-мәтелдердің мағынасын талқылау. Дескриптор: Сөздердің мағыналарын ажыратып айтады. |
Тақырыпты меңгергенін анықтайды; Тақырыпты меңгергенін анықтайды; |
Бағалау критерийлерін ұсыну Смайликтер Керемет!, Тамаша!, Еңбегің көрініп тұр! |
Презента ция № 5бет |
||
|
Презентация № 6 бет Презентация № 7 бет |
|||||||
|
5минут |
Қорытынды Рефлексия |
Kahoot тест сұрақтары Не үйрендік ?Не білдік? Қандай қиындықтар болды? |
|
Білім ағашы Бағалау парағы |
|
||
шағым қалдыра аласыз













