Бекітемін: _________________________________
|
Пән: Сауат ашу Сынып: 1 «Б» |
Мектеп: № 21 ЖОББМ |
|
Күні: 16 ақпан |
Мұғалімнің аты-жөні: Балагадинова С.Б |
|
Сабақтың тақырыбы: Ұлттық кейіпкерлер туралы не білемін? Фф дыбысы мен әрпі |
Қатысқандар: |
|
Қатыспағандар саны: |
|
Ұзақ мерзімдегі оқу мақсаты |
1.2.9.2 Дыбыстардың сөздегі қызметін түсіну (ь, ъ таңбалары мен ф, в, ц, ч дыбыстары, ё, ю, я қосарлы дыбыстары) және дұрыс оқу. 1.2.1.2 Оқудың түрлерін (буындап оқу, жиі кездесетін сөздерді тұтас оқу, түсініп оқу) қолдану. 1.1.2.1 Мұғалімнің көмегімен мәтінде кім (не) туралы айтылғанын анықтау. 1.1.8.1 Берілген сюжетті сурет бойынша шағын әңгіме құрап айту. 1.3.11.1 Сөйлемді бас әріптен бастап жазып, сөйлем соңына тиісті тыныс белгілерін қою. |
|
Сабақ мақсаттары |
Барлық оқушылар: Ф қатаң дауыссыз дыбыс екенін біледі, сөздерді қатесіз оқиды Көптеген оқушылар: Тақырыпты түсініп, тыңдап, жетекші сұрақтар арқылы талқылайды, сөздерді қатесіз жазады, дауысты, дауыссыз дыбыстарды ажыратады Кейбір оқушылар: Өз білімдерін жүйелі қолданады, сөйлемнің құрылымын сақтайды. |
|
Бағалау критерийлері |
|
|
Құндылықтарды дарыту |
Жұптық, топтық жұмысты орындау арқылы ұйымшылдыққа, жауапкершілікке, бір-бірін құрметтеуге үйрету, тапсырмаларды орындау арқылы еңбек және шығармашылыққа баулу, бір-бірін бағалау арқылы әділдікке, ашықтыққа тәрбиелеу |
|
Пәнаралық байланыстар |
Жаратылыстану, математика, орыс тілі, ағылшын |
|
АКТ қолдану дағдысы |
Көру арқылы есте сақтау қабілетін дамыту |
|
Алдыңғы меңгерілген білім |
Оқушылардың алдыңғы бөлімдерде алған білімдері мен дағдыларына сүйену, сөздерді дұрыс айтып, сөйлем құрастыра алады. |
|
Сабақтың жоспарланған кезеңдері |
Сабақта жоспарланған іс-әрекет |
Ресурстар |
||||||
|
Сабақтың басы 3 мин 4 мин |
Қызығушылығын ояту. Үш тілде амандасу «Алдар көсе мен Қожанасыр» туралы мультхиқаядан үзінді көрсету Кейіпкерлерді таныдыңдар ма? Олар кімдер? Қайда кездеседі? Оқушылар, қазіргі уақытта техниканың дамуына байланысты және заман ағымына қарай адамдар бір-бірінен алыс болса да, интернет желісі арқылы бір-бірімен хабарласа алады. Сол сияқты аңыздарда, мулитхиқаяларда кездесетін Алдар көсе мен Қожанасыр сіздерге онлайн сабақ өткізбекші. Олардың қандай тақырыпта сабақ өткізетінін білу үшін бәріміз экранға қарап олармен скайп арқылы тілдесейік. Оқушылар, біздің Президентіміз бәріміз үш тілді меңгеруіміз қажет деген болатын. Сол себепті Алдар көсе мен Қожанасыр да ағылшын, орыс тілдерін үйреніп жүр екен. Сондықтан да олардың хабарламасы орыс тілінде екен. Посмотрите, посмотрите Кто сегодня к нам пришёл Это Федечка Федотов – Букву Ф для нас нашёл Сабақтың тақырыбын және мақсатын оқушылармен бірге анықтау. Ф дыбысы орыс тілінен енген дыбыс. Сондықтан орыс тілінен енген сөздерде кездеседі. Ф – телефон Үш тілділік: телефон – телефон – telephone Ф қандай дыбыс? Ф дыбысын қалай айтамыз? /алақандарын кеуде тұсына қосып, дыбысты айтқызу/ Дауыссыз дыбыстарды қандай ұяшыққа орналастырамыз? Телефон сөзін буынға бөлейікші Ф дыбысы қай буында естіліп тұр? Телефон сөзі неше дыбыстан, неше әріптен тұрады? Артикуляция: Ф – қатаң дауыссыз дыбыс ҚБ: Мұғалімнің ауызша бағалауы |
Қайырлы таң! Доброе утро! Good morning! проектор Ф әрпі баспа және жазба түрі |
||||||
|
Сабақ ортасы 5 мин 4 мин 7 мин 3 мин 10 мин |
Мағынаны тану Оқулықпен жұмыс Оқушылар, тағы бір хабарлама түскен сияқты. Кәне, біріміз экранға назар аударайық! /Ұ/ 1-тапсырма. Оқылым. кофе ферма фото телеграф футбол кафе фирма факс телефон Африка Қ.Баянбайдың өлеңін әр топтан бір-бір оқушыға оқыту. Қуаттың қылығы дырыс, дұрыс еместігін талқылап көріңдер. Өлеңнен ф дыбысы естілетін сөзді табайықшы! Үш тілділік: футбол – футбол – football Дескриптор:
ҚБ: Алдар көсе мен Қожанасырдың бағалауы «Өте жақсы! Отлично! Very nice! », критерий бойынша бағалау топтық бағалау «Отшашу», Ойын: «Футбол» Текшенің әр қырына жазылған сөздерді буынға бөл. Сөзде қанша буын болса сонша рет аяғыңмен тарсылдат. Ф дыбысы нешінші буында кездесетінін айт. Кофе, футбол, фото, телефон, Африка, факс. Дәптермен жұмыс. Оқушылар, тағы бір хабарлама түскен сияқты. Кәне, біріміз экранға назар аударайық! Жазылым Ф әрпін тақтада, ауада, дәптерге жазу /Ө/ Көркем жазу Фф Фф Оқушылар, Алдар көсе мен Қожанасыр – ақылды, әділ, тапқыр болған. Сондықтан солар сияқты өзімізді әділ бағалаймыз! ҚБ: өзін-өзі бағалау: «Жұлдызша», Алдар көсе мен Қожанасырдың бағалауы «Керемет! Замечательно! Wonderful! » /Ж/ «True or false» ойыны Қ – қатаң дауыссыз дыбыс + Ақ сөзіне қарама қарсы сөз қызыл – А жіңішке дауысты дыбыс – Алдар көсе ұлттық кейіпкер + Сенің атың кім? Бұл сұраулы сөйлем+ О қызыл ұяшықта орналасады. + Оқушылар СМАРТ-бейджиктегі атымызға назар аударайық! Сол бойынша топқа бөлінетін боламыз. Қызыл түстілер бірінші топқа, жасыл түстілер екінші топқа, күлгін түстілер үшінші топқа жайғасады. /Т/ Деңгейлік тапсырмалар 1.Ф әрпі бар сөздерді жина. Пияз, фото, факс, қияр, қаһар, фирма, парта, фабрика, фонтан. Дескриптор:
2.Сурет бойынша сөздерді жаз (ферма, кофе), дыбыстық талдау жаса. Үш тілдік баламасын айт. Дескриптор:
3.Берілген сөздерден сөйлем құрастыру. Адамдар, Алғашқы, пайда Африкада, болды. Ф дыбысы бар сөзді тап. Глобустан көрсет.
Дескриптор:
ҚБ: Топтық бағалау: «Бармақ», «Шапалақ», «Бағдаршам», Алдар көсе мен Қожанасырдың бағалауы «Жарайсыңдар! Молодцы! Well done! » |
О: 103-бет футбол ойнап жатқан балалар ҚБ: 70-бет
текше ЖД: 28-бет
конверт, ілгіш ферма, кофе суреттері, қызыл, көк дөңгелекше сөздер, глобус
|
||||||
|
Сабақтың соңы 2 мин 2 мин |
Рефлексия Бүгінгі сабақта қандай әріппен таныстық? Ф қандай дыбыс? «Үкі» әдісі арқылы
Алдар көсе мен Қожанасырдың бағалауы: «Сендер жетістікке жеттіңдер! Біз сендермен мақтанамыз!»
Жарайсыңдар балалар, міне, бүгін сендер биік шыңдарды бағындара алатындарыңды дәлелдей білдіңдер! Еліміздің көк туың желбіретін азаматтар мен азаматша болатындарына мен сенемін!
Онымыздан тұрамыз Сабақ аяқталды, сау болыңыздар! Урок закончен, до свидания! The lesson is over, good-bye! |
үкі, қыстырғыш |
|
Дифференциация – оқушыларға көбірек қолдау көрсетуді қалай жоспарлайсыз? Қабілеті жоғары оқушыларға қандай тапсырмалар қоюды жоспарлап отырсыз? |
Бағалау – оқушылардың материалды меңгеру деңгейін тексеру жоспарыңыз? |
Денсаулық және қауіпсіздік
техникасының
сақталуы |
|
Барлық оқушылар: Ф қатаң дауыссыз дыбыс екенін біледі, сөздерді қатесіз оқиды Көптеген оқушылар: Тақырыпты түсініп, тыңдап, жетекші сұрақтар арқылы талқылайды, сөздерді қатесіз жазады, дауысты, дауыссыз дыбыстарды ажыратады Кейбір оқушылар: Өз білімдерін жүйелі қолданады, сөйлемнің құрылымын сақтайды. |
Мұғалімнің ауызша бағалауы критерий бойынша бағалау топтық бағалау «Отшашу» өзін-өзі бағалау: «Жұлдызша» топтық бағалау: «Жарайсыңдар!», «Молодцы!», «Well done!» «Телефон» |
сергіту сәті кезінде бір-біріне кедергі болмау үшін арақашықтықты сақтау, жұпта, топта жұмыс жасаған кезде қауіпсіздік ережесін сақтау |
|
Сабақ бойынша рефлексия Сабақ мақсаттары/оқу мақсаттары дұрыс қойылған ба? Оқушылардың барлығы ОМ қол жеткізді ме? Жеткізбесе, неліктен? Сабақта дифференциация дұрыс жүргізілді ме? Сабақтың уақыттық кезеңдері сақталды ма? Сабақ жоспарынан қандай ауытқулар болды, неліктен? |
|
|
|
Жалпы баға Сабақтың жақсы өткен екі аспектісі (оқыту туралы да, оқу туралы да ойланыңыз)? 1: 2: Сабақты жақсартуға не ықпал ете алады (оқыту туралы да, оқу туралы да ойланыңыз)? 1: 2: Сабақ барысында сынып туралы немесе жекелеген оқушылардың жетістік/қиындықтары туралы нені білдім, келесі сабақтарда неге көңіл бөлу қажет? |
||
жүктеу мүмкіндігіне ие боласыз
Бұл материал сайт қолданушысы жариялаған. Материалдың ішінде жазылған барлық ақпаратқа жауапкершілікті жариялаған қолданушы жауап береді. Ұстаз тілегі тек ақпаратты таратуға қолдау көрсетеді. Егер материал сіздің авторлық құқығыңызды бұзған болса немесе басқа да себептермен сайттан өшіру керек деп ойласаңыз осында жазыңыз
ашық сабақ "Фф дыбысы мен әрпі"
Бекітемін: _________________________________
|
Пән: Сауат ашу Сынып: 1 «Б» |
Мектеп: № 21 ЖОББМ |
|
Күні: 16 ақпан |
Мұғалімнің аты-жөні: Балагадинова С.Б |
|
Сабақтың тақырыбы: Ұлттық кейіпкерлер туралы не білемін? Фф дыбысы мен әрпі |
Қатысқандар: |
|
Қатыспағандар саны: |
|
Ұзақ мерзімдегі оқу мақсаты |
1.2.9.2 Дыбыстардың сөздегі қызметін түсіну (ь, ъ таңбалары мен ф, в, ц, ч дыбыстары, ё, ю, я қосарлы дыбыстары) және дұрыс оқу. 1.2.1.2 Оқудың түрлерін (буындап оқу, жиі кездесетін сөздерді тұтас оқу, түсініп оқу) қолдану. 1.1.2.1 Мұғалімнің көмегімен мәтінде кім (не) туралы айтылғанын анықтау. 1.1.8.1 Берілген сюжетті сурет бойынша шағын әңгіме құрап айту. 1.3.11.1 Сөйлемді бас әріптен бастап жазып, сөйлем соңына тиісті тыныс белгілерін қою. |
|
Сабақ мақсаттары |
Барлық оқушылар: Ф қатаң дауыссыз дыбыс екенін біледі, сөздерді қатесіз оқиды Көптеген оқушылар: Тақырыпты түсініп, тыңдап, жетекші сұрақтар арқылы талқылайды, сөздерді қатесіз жазады, дауысты, дауыссыз дыбыстарды ажыратады Кейбір оқушылар: Өз білімдерін жүйелі қолданады, сөйлемнің құрылымын сақтайды. |
|
Бағалау критерийлері |
|
|
Құндылықтарды дарыту |
Жұптық, топтық жұмысты орындау арқылы ұйымшылдыққа, жауапкершілікке, бір-бірін құрметтеуге үйрету, тапсырмаларды орындау арқылы еңбек және шығармашылыққа баулу, бір-бірін бағалау арқылы әділдікке, ашықтыққа тәрбиелеу |
|
Пәнаралық байланыстар |
Жаратылыстану, математика, орыс тілі, ағылшын |
|
АКТ қолдану дағдысы |
Көру арқылы есте сақтау қабілетін дамыту |
|
Алдыңғы меңгерілген білім |
Оқушылардың алдыңғы бөлімдерде алған білімдері мен дағдыларына сүйену, сөздерді дұрыс айтып, сөйлем құрастыра алады. |
|
Сабақтың жоспарланған кезеңдері |
Сабақта жоспарланған іс-әрекет |
Ресурстар |
||||||
|
Сабақтың басы 3 мин 4 мин |
Қызығушылығын ояту. Үш тілде амандасу «Алдар көсе мен Қожанасыр» туралы мультхиқаядан үзінді көрсету Кейіпкерлерді таныдыңдар ма? Олар кімдер? Қайда кездеседі? Оқушылар, қазіргі уақытта техниканың дамуына байланысты және заман ағымына қарай адамдар бір-бірінен алыс болса да, интернет желісі арқылы бір-бірімен хабарласа алады. Сол сияқты аңыздарда, мулитхиқаяларда кездесетін Алдар көсе мен Қожанасыр сіздерге онлайн сабақ өткізбекші. Олардың қандай тақырыпта сабақ өткізетінін білу үшін бәріміз экранға қарап олармен скайп арқылы тілдесейік. Оқушылар, біздің Президентіміз бәріміз үш тілді меңгеруіміз қажет деген болатын. Сол себепті Алдар көсе мен Қожанасыр да ағылшын, орыс тілдерін үйреніп жүр екен. Сондықтан да олардың хабарламасы орыс тілінде екен. Посмотрите, посмотрите Кто сегодня к нам пришёл Это Федечка Федотов – Букву Ф для нас нашёл Сабақтың тақырыбын және мақсатын оқушылармен бірге анықтау. Ф дыбысы орыс тілінен енген дыбыс. Сондықтан орыс тілінен енген сөздерде кездеседі. Ф – телефон Үш тілділік: телефон – телефон – telephone Ф қандай дыбыс? Ф дыбысын қалай айтамыз? /алақандарын кеуде тұсына қосып, дыбысты айтқызу/ Дауыссыз дыбыстарды қандай ұяшыққа орналастырамыз? Телефон сөзін буынға бөлейікші Ф дыбысы қай буында естіліп тұр? Телефон сөзі неше дыбыстан, неше әріптен тұрады? Артикуляция: Ф – қатаң дауыссыз дыбыс ҚБ: Мұғалімнің ауызша бағалауы |
Қайырлы таң! Доброе утро! Good morning! проектор Ф әрпі баспа және жазба түрі |
||||||
|
Сабақ ортасы 5 мин 4 мин 7 мин 3 мин 10 мин |
Мағынаны тану Оқулықпен жұмыс Оқушылар, тағы бір хабарлама түскен сияқты. Кәне, біріміз экранға назар аударайық! /Ұ/ 1-тапсырма. Оқылым. кофе ферма фото телеграф футбол кафе фирма факс телефон Африка Қ.Баянбайдың өлеңін әр топтан бір-бір оқушыға оқыту. Қуаттың қылығы дырыс, дұрыс еместігін талқылап көріңдер. Өлеңнен ф дыбысы естілетін сөзді табайықшы! Үш тілділік: футбол – футбол – football Дескриптор:
ҚБ: Алдар көсе мен Қожанасырдың бағалауы «Өте жақсы! Отлично! Very nice! », критерий бойынша бағалау топтық бағалау «Отшашу», Ойын: «Футбол» Текшенің әр қырына жазылған сөздерді буынға бөл. Сөзде қанша буын болса сонша рет аяғыңмен тарсылдат. Ф дыбысы нешінші буында кездесетінін айт. Кофе, футбол, фото, телефон, Африка, факс. Дәптермен жұмыс. Оқушылар, тағы бір хабарлама түскен сияқты. Кәне, біріміз экранға назар аударайық! Жазылым Ф әрпін тақтада, ауада, дәптерге жазу /Ө/ Көркем жазу Фф Фф Оқушылар, Алдар көсе мен Қожанасыр – ақылды, әділ, тапқыр болған. Сондықтан солар сияқты өзімізді әділ бағалаймыз! ҚБ: өзін-өзі бағалау: «Жұлдызша», Алдар көсе мен Қожанасырдың бағалауы «Керемет! Замечательно! Wonderful! » /Ж/ «True or false» ойыны Қ – қатаң дауыссыз дыбыс + Ақ сөзіне қарама қарсы сөз қызыл – А жіңішке дауысты дыбыс – Алдар көсе ұлттық кейіпкер + Сенің атың кім? Бұл сұраулы сөйлем+ О қызыл ұяшықта орналасады. + Оқушылар СМАРТ-бейджиктегі атымызға назар аударайық! Сол бойынша топқа бөлінетін боламыз. Қызыл түстілер бірінші топқа, жасыл түстілер екінші топқа, күлгін түстілер үшінші топқа жайғасады. /Т/ Деңгейлік тапсырмалар 1.Ф әрпі бар сөздерді жина. Пияз, фото, факс, қияр, қаһар, фирма, парта, фабрика, фонтан. Дескриптор:
2.Сурет бойынша сөздерді жаз (ферма, кофе), дыбыстық талдау жаса. Үш тілдік баламасын айт. Дескриптор:
3.Берілген сөздерден сөйлем құрастыру. Адамдар, Алғашқы, пайда Африкада, болды. Ф дыбысы бар сөзді тап. Глобустан көрсет.
Дескриптор:
ҚБ: Топтық бағалау: «Бармақ», «Шапалақ», «Бағдаршам», Алдар көсе мен Қожанасырдың бағалауы «Жарайсыңдар! Молодцы! Well done! » |
О: 103-бет футбол ойнап жатқан балалар ҚБ: 70-бет
текше ЖД: 28-бет
конверт, ілгіш ферма, кофе суреттері, қызыл, көк дөңгелекше сөздер, глобус
|
||||||
|
Сабақтың соңы 2 мин 2 мин |
Рефлексия Бүгінгі сабақта қандай әріппен таныстық? Ф қандай дыбыс? «Үкі» әдісі арқылы
Алдар көсе мен Қожанасырдың бағалауы: «Сендер жетістікке жеттіңдер! Біз сендермен мақтанамыз!»
Жарайсыңдар балалар, міне, бүгін сендер биік шыңдарды бағындара алатындарыңды дәлелдей білдіңдер! Еліміздің көк туың желбіретін азаматтар мен азаматша болатындарына мен сенемін!
Онымыздан тұрамыз Сабақ аяқталды, сау болыңыздар! Урок закончен, до свидания! The lesson is over, good-bye! |
үкі, қыстырғыш |
|
Дифференциация – оқушыларға көбірек қолдау көрсетуді қалай жоспарлайсыз? Қабілеті жоғары оқушыларға қандай тапсырмалар қоюды жоспарлап отырсыз? |
Бағалау – оқушылардың материалды меңгеру деңгейін тексеру жоспарыңыз? |
Денсаулық және қауіпсіздік
техникасының
сақталуы |
|
Барлық оқушылар: Ф қатаң дауыссыз дыбыс екенін біледі, сөздерді қатесіз оқиды Көптеген оқушылар: Тақырыпты түсініп, тыңдап, жетекші сұрақтар арқылы талқылайды, сөздерді қатесіз жазады, дауысты, дауыссыз дыбыстарды ажыратады Кейбір оқушылар: Өз білімдерін жүйелі қолданады, сөйлемнің құрылымын сақтайды. |
Мұғалімнің ауызша бағалауы критерий бойынша бағалау топтық бағалау «Отшашу» өзін-өзі бағалау: «Жұлдызша» топтық бағалау: «Жарайсыңдар!», «Молодцы!», «Well done!» «Телефон» |
сергіту сәті кезінде бір-біріне кедергі болмау үшін арақашықтықты сақтау, жұпта, топта жұмыс жасаған кезде қауіпсіздік ережесін сақтау |
|
Сабақ бойынша рефлексия Сабақ мақсаттары/оқу мақсаттары дұрыс қойылған ба? Оқушылардың барлығы ОМ қол жеткізді ме? Жеткізбесе, неліктен? Сабақта дифференциация дұрыс жүргізілді ме? Сабақтың уақыттық кезеңдері сақталды ма? Сабақ жоспарынан қандай ауытқулар болды, неліктен? |
|
|
|
Жалпы баға Сабақтың жақсы өткен екі аспектісі (оқыту туралы да, оқу туралы да ойланыңыз)? 1: 2: Сабақты жақсартуға не ықпал ете алады (оқыту туралы да, оқу туралы да ойланыңыз)? 1: 2: Сабақ барысында сынып туралы немесе жекелеген оқушылардың жетістік/қиындықтары туралы нені білдім, келесі сабақтарда неге көңіл бөлу қажет? |
||
шағым қалдыра аласыз















