Маңғыстау облысының білім басқармасының Жаңаөзен қаласы бойынша білім бөлімінің «№17 жалпы білім беретін мектеп» комуналдық мемлекеттік мекемесі
Қысқа мерзімді (сабақ) жоспары
|
Бөлім: |
3-БӨЛІМ ГИМНАСТИКАДАҒЫ ДЕНЕНІ БАСҚАРУДЫҢ ҚОЗҒАЛЫС ДАҒДЫЛАРЫ |
|
|
Педагогтің Т.А.Ә. (болған жағдайда) |
Бекгалыева Гулсинай Худайбердиевна |
|
|
Күні: |
11.11.2021 |
|
|
Сынып: 10 «А» |
Қатысушылар саны: |
Қатыспағандар саны: |
|
Сабақтың тақырыбы |
Гимнастикада композициялық элементтер құру. Алға,артқа домалау, ағаш аттан секіру, бөренеде жүру |
|
|
Оқу бағдарламасына сәйкес оқыту мақсаттары |
10. 2. 2. 2. Бірлескен жұмысты оңтайландыру мақсатында өзінің және өзгенің командалық көшбасшылық дағдысын бағалау |
|
|
Сабақтың мақсаты |
Оқушылардың барлығы орындай алады: Саптық, гимнастикалық жаттығулар жасау кезінде қауіпсіздік ережелерімен таныс Оқушылардың көпшілігі орындай алады: Қимыл-қозғалыс комбинацияларының негізгі компоненттерін біледі және түсіне алады. Оқушылардың кейбірі орындай алады: Жаттығулардың орындау реттілігін біледі және орындау кезінде басқаларына көш бастай алады. |
|
Сабақтың барысы
|
Сабақтың кезеңі/ уақыт |
Педагогтің әрекеті |
Оқушының әрекеті |
Бағалау |
Ресурстар |
|
Басы 12-15 мин |
Оқушыларды қатарға тұрғызу. Сәлемдесу. Рапорт қабылдау. Оқушылардың спорттық киімдеріне назар аудару. Сабақтың тақырыбымен және мақсатымен таныстыру. Жүру және оның түрлері: -қол жоғары,аяқтың ұшымен; -қол белде,өкшемен; Жүгіру және оның түрлері: -жеңіл жүгіріс; -қолдар белде, оң иықпен жүгіру -қолдар белде, сол иықпен жүгіру -артпен жүгіру,сол иықтан қараймыз -жай жүгіріс -тыныс алу жаттығулары. -бір дегенде қол алда,екі дегенде жоғар,үш дегенде жанға,төрт қол төменде -қол иықта алға,артқа айналдыру -1-3 оң аяққа,2 сол аяққа иілеміз,4 бастапқы қалып - аяққа иілу жаттығулары Жалпы дамытушылық жаттығулары: -Б.қ.аяқтар иық деңгейінде,қолымыз дене бойында басты оңға,солға иеміз; -Б.қ.аяқтар иық деңгейінде, қолымызды қайшылау -Б.қ.аяқтар иық деңгейінде,1-2 санында қолдар кеудеде,3-4 санында қолды жазамыз -Б.қ.аяқтар иық деңгейінде,алақандар артқа бұрылған. Бір қолды үстіге көтереміз,екіншісін артқа тартамыз; -Б.қ.тік тұрып,қолымызды алдыға созамыз,тік созылған қолдың ұшына тигіземіз -Б.қ.тік тұрып,қолымызды алдыға созамыз,1 деген санда оң аяққа отыру,2-4 бастапқы қалып, 3 дегенде сол аяққа отыру -Секіру жаттығулары |
Оқушылардың қатарда түзу тұруың қадағалау. Оқушылардың сабақтың тақырыбы мен мақсатын мұқият тыңдауын қадағалау. Бой жазу жаттығуларын ережеге сай орындалуын қадағалау. Денені қыздыруға арналған жүру, арнайы жүгіру кезіндегі жаттығуларын толықтай орындайды |
Қол шапалақ
|
Әр әрекет үшін үлкен бос кеңістік Ысқырық, секундомер, гимнастикалық төсеніштер |
|
Ортасы 25-30 мин |
|
Оқушылар түзетуші комментарийлер бере отырып, жаттығуды орындаудың әрбір реттілігінде бір-бірін бақылайды |
Дескриптор - гимнастика кешенінің жаттығуларын орындауда техника қауіпсіздігін сақтайды; - жаттығуларды ретімен орындайды; - жеткен жетістіктері мен қателіктерін талқылайды. ҚБ: бір-бірін бағалау, «Шапалақ» әдісімен бағалау.
|
Үлкен бос кеңістік, секундомер, ысқырық, гимнастикалық төсеніштер,
|
|
Соңы 3-5 мин |
Сабақты қорытындылау: Рефлексия, Кері байланыс, «Білем»- бағанына осы сабақ алдында білетіндерін жазу. «Білдім»- бүгінгі сабақта не білгендерін, үйренгендерін жазу. «Білгім келеді»- келесі сабақта қандай нәрсе үйренгісі келетіндерін жазу. Үйге тапсырма.
|
Оқушы қиын болған немесе жүзеге асыра алмаған мәселелер бойынша сұрақ қояды. Сабақ басындағы мұғалім сұрағына жауап береді. |
ҚБ: «Бас бармақ» арқылы бағалау
|
Үлкен бос кеңістік, секундомер, |
жүктеу мүмкіндігіне ие боласыз
Бұл материал сайт қолданушысы жариялаған. Материалдың ішінде жазылған барлық ақпаратқа жауапкершілікті жариялаған қолданушы жауап береді. Ұстаз тілегі тек ақпаратты таратуға қолдау көрсетеді. Егер материал сіздің авторлық құқығыңызды бұзған болса немесе басқа да себептермен сайттан өшіру керек деп ойласаңыз осында жазыңыз
Ашық сабақ .Гимнастикадағы денеі басқарудың қозғалыс дағдылары
Ашық сабақ .Гимнастикадағы денеі басқарудың қозғалыс дағдылары
Маңғыстау облысының білім басқармасының Жаңаөзен қаласы бойынша білім бөлімінің «№17 жалпы білім беретін мектеп» комуналдық мемлекеттік мекемесі
Қысқа мерзімді (сабақ) жоспары
|
Бөлім: |
3-БӨЛІМ ГИМНАСТИКАДАҒЫ ДЕНЕНІ БАСҚАРУДЫҢ ҚОЗҒАЛЫС ДАҒДЫЛАРЫ |
|
|
Педагогтің Т.А.Ә. (болған жағдайда) |
Бекгалыева Гулсинай Худайбердиевна |
|
|
Күні: |
11.11.2021 |
|
|
Сынып: 10 «А» |
Қатысушылар саны: |
Қатыспағандар саны: |
|
Сабақтың тақырыбы |
Гимнастикада композициялық элементтер құру. Алға,артқа домалау, ағаш аттан секіру, бөренеде жүру |
|
|
Оқу бағдарламасына сәйкес оқыту мақсаттары |
10. 2. 2. 2. Бірлескен жұмысты оңтайландыру мақсатында өзінің және өзгенің командалық көшбасшылық дағдысын бағалау |
|
|
Сабақтың мақсаты |
Оқушылардың барлығы орындай алады: Саптық, гимнастикалық жаттығулар жасау кезінде қауіпсіздік ережелерімен таныс Оқушылардың көпшілігі орындай алады: Қимыл-қозғалыс комбинацияларының негізгі компоненттерін біледі және түсіне алады. Оқушылардың кейбірі орындай алады: Жаттығулардың орындау реттілігін біледі және орындау кезінде басқаларына көш бастай алады. |
|
Сабақтың барысы
|
Сабақтың кезеңі/ уақыт |
Педагогтің әрекеті |
Оқушының әрекеті |
Бағалау |
Ресурстар |
|
Басы 12-15 мин |
Оқушыларды қатарға тұрғызу. Сәлемдесу. Рапорт қабылдау. Оқушылардың спорттық киімдеріне назар аудару. Сабақтың тақырыбымен және мақсатымен таныстыру. Жүру және оның түрлері: -қол жоғары,аяқтың ұшымен; -қол белде,өкшемен; Жүгіру және оның түрлері: -жеңіл жүгіріс; -қолдар белде, оң иықпен жүгіру -қолдар белде, сол иықпен жүгіру -артпен жүгіру,сол иықтан қараймыз -жай жүгіріс -тыныс алу жаттығулары. -бір дегенде қол алда,екі дегенде жоғар,үш дегенде жанға,төрт қол төменде -қол иықта алға,артқа айналдыру -1-3 оң аяққа,2 сол аяққа иілеміз,4 бастапқы қалып - аяққа иілу жаттығулары Жалпы дамытушылық жаттығулары: -Б.қ.аяқтар иық деңгейінде,қолымыз дене бойында басты оңға,солға иеміз; -Б.қ.аяқтар иық деңгейінде, қолымызды қайшылау -Б.қ.аяқтар иық деңгейінде,1-2 санында қолдар кеудеде,3-4 санында қолды жазамыз -Б.қ.аяқтар иық деңгейінде,алақандар артқа бұрылған. Бір қолды үстіге көтереміз,екіншісін артқа тартамыз; -Б.қ.тік тұрып,қолымызды алдыға созамыз,тік созылған қолдың ұшына тигіземіз -Б.қ.тік тұрып,қолымызды алдыға созамыз,1 деген санда оң аяққа отыру,2-4 бастапқы қалып, 3 дегенде сол аяққа отыру -Секіру жаттығулары |
Оқушылардың қатарда түзу тұруың қадағалау. Оқушылардың сабақтың тақырыбы мен мақсатын мұқият тыңдауын қадағалау. Бой жазу жаттығуларын ережеге сай орындалуын қадағалау. Денені қыздыруға арналған жүру, арнайы жүгіру кезіндегі жаттығуларын толықтай орындайды |
Қол шапалақ
|
Әр әрекет үшін үлкен бос кеңістік Ысқырық, секундомер, гимнастикалық төсеніштер |
|
Ортасы 25-30 мин |
|
Оқушылар түзетуші комментарийлер бере отырып, жаттығуды орындаудың әрбір реттілігінде бір-бірін бақылайды |
Дескриптор - гимнастика кешенінің жаттығуларын орындауда техника қауіпсіздігін сақтайды; - жаттығуларды ретімен орындайды; - жеткен жетістіктері мен қателіктерін талқылайды. ҚБ: бір-бірін бағалау, «Шапалақ» әдісімен бағалау.
|
Үлкен бос кеңістік, секундомер, ысқырық, гимнастикалық төсеніштер,
|
|
Соңы 3-5 мин |
Сабақты қорытындылау: Рефлексия, Кері байланыс, «Білем»- бағанына осы сабақ алдында білетіндерін жазу. «Білдім»- бүгінгі сабақта не білгендерін, үйренгендерін жазу. «Білгім келеді»- келесі сабақта қандай нәрсе үйренгісі келетіндерін жазу. Үйге тапсырма.
|
Оқушы қиын болған немесе жүзеге асыра алмаған мәселелер бойынша сұрақ қояды. Сабақ басындағы мұғалім сұрағына жауап береді. |
ҚБ: «Бас бармақ» арқылы бағалау
|
Үлкен бос кеңістік, секундомер, |
шағым қалдыра аласыз


















