Ашық сабақ. Ғұндар. 5-сынып

Тақырып бойынша 11 материал табылды

Ашық сабақ. Ғұндар. 5-сынып

Материал туралы қысқаша түсінік
Қазақстан тарихы пəнінен жаңартылған бойынша сабақ жоспарын құрастыру үшін ыңғайлы.Тапсырмаға сай дескриптор құруға үйренуге болады
Материалдың қысқаша нұсқасы

Қысқа мерзімді жоспар

Тексерілді: ДОІЖО Т.Сыдықов

Ұзақ мерзімді жоспар бөлімі:

Мектеп: «Жаңаталап» жалпы орта мектебі

Күні:

Мұғалімнің аты-жөні: Сыдықов Тлеухан


СЫНЫП: 5


Қатысқан оқушылар саны:

Қатыспаған оқушылар саны:

Сабақтың тақырыбы:

Ғұндардың батысқа қоныс аударуы

Осы сабақта қол жеткі-зілетін оқу мақсаттары (оқу бағдарламасына сілтеме)

5.1.1.3 – ғұндардың қоныс аудару бағыттарын тарихи картадан көрсету.

Сабақ мақсаттары:

5.1.1.3 – ғұндардың қоныс аудару бағыттарын тарихи картадан көрсетеді.

Тілдік мақсат

Ғұндар, қоныс аудару, бағыт, тарихи карта, ғұн жауынгерлері.

Пәнге тән лексика мен терминалогия: «Бірінші қоныс аудару», хунну.

Диалог пен жазу үшін пайдалы сөздер мен тіркестер: менің ойымша...., мен бұл пікірмен келісемін / келіспеймін, мен мынадай қорытындыға келдім... менің ойымша, салыстырғанда, тарихшылардың айтуынша, болашақта зерттеушілердің жетістігі мынадай.

Бағалау критерийлері

Ғұндардың қоныс аудару бағыттарын анықтайды.

Құндылықтарды дарыту

Оқушыларға өзгені тыңдай білуге, пікірлерін ортаға салуға, тарихты тани білуге үйрету. Ежелгі тайпалардың тарихтағы орнын анықтату арқылы ұлтжандылыққа тәрбиелеу.

Пәнаралық байланыстар

Дүние жүзі тарихы, дүниетану

АКТ қолдану дағдылары

Аудио тыңдау, слайдпен жұмыс

Бастапқы білім

Ғұндар туралы біледі. Ғұн тайпаларымен көршілес жатқан сақ, үйсін, қаңлы тайпалары туралы түсінеді.

Сабақ барысы

Сабақтың жоспарлан-ған кезеңдері

Сабақтағы жоспарланған іс-әрекет

Ресурстар

Сабақтың басы 2 минут

2 минут

2 минут

Ұйымдастыру кезеңі

Топтарға бөлу. 1,2,3,4 деп санату арқылы

Психологиялық ахуал қалыптастыру:

«Шаттық шеңбері»


Сабақтың ортасы/ сабақтың негізгі бөлімі 1 минут







7 минут





2 минут





6 минут







2 минут





5 минут







2 минут

Сабақтың соңы



5 минут













2 минут



Кері байланыс

2 минут

Білу және түсіну кезеңі

Миға шабуыл

1. Қоныс аудару дегенді қалай түсінесіңдер?

2. Адамдар неге қоныс аударады?

Қолдану кезеңі

«Картамен жұмыс» әдісі бойынша мәтін мазмұнынан түсінгендеріңді картадан көрсетіңдер. Ғұндардың қоныс аудару бағыттарын картадан анықтап көрсетіңдер.

Критерийі: Ғұндардың қоныс аудару бағыттарын анықтайды.

Дескриптор: - ғұндар туралы біледі.

  • Ғұндардың қоныс аударған жерлерін картадан анықтап көрсетеді.

«Бағдаршам» әдісі арқылы бағалау

Талдау кезеңі

Ғұндардың қоныс аудару себебін талдап көрсетіңдер?

«-5-5-1» әдісі бойынша себебін талдап көрсетіңіз.

Критерийі: Ғұндардың қоныс аудару себебін көрсетеді.

Дескриптор: Қоныс аудару себебін анықтайды.

Ойларын бес сөйлем, бес сөз және түйінді бір сөзбен жазып көрсетеді.

«Бас бармақ» әдісі арқылы бағалау

Жинақтау кезеңі. «Венн диаграммасы» әдісі

Ғұндар Қазақстан мен дүниежүзінің тарихында қандай орын алғанын көрсетіңдер.

Критерийі: Ғұндардың тарихтағы орнын анықтайды.

Дескриптор: Ғұндардың Қазақстан тарихы мен Еуропадағы орнын салыстырады

Еуропаға тигізген әсерін көрсетеді.

Елден ығысу себебін анықтайды.

«Екі жұлдыз бір тілек» әдісі арқылы бағалау

Бағалау кезеңі. «Өрмекші торы» әдісі бойынша ойларыңды білдіріңдер.

1. Ғұндардың еуропаға келуінің тиімді және тиімсіз жағы қандай болды? Бағалаңыз.

2. Аттилаға , оның билігіне баға беріңдер.

Критерийі: Ғұндардың Еуропаға келуін түсіндіреді.

Дескриптор. Сұраққа жауап береді

Ғұндардың көшуінің тиімді және тиімсіз жақтарын қарастырады.

Аттиланың ерлігіне баға береді.

Сендвич» әдісі бойынша бағалау

Оқулық













Карта, түрлі-түсті маркерлер,









3 форматты қағаздар, маркерлер






Бағдаршам түстес қағаздар

Суреттер



.






Өрмекші торы

Кері байланыс парағы. «Өзіңнің таңдауыңды маған жаса» Оқушылар керіктің суретін белгілейді. Егер де сабақтан түйгені аз болса кішкене керік, орташа түсінсе орта керікті, тапсырмалар бойынша бәрін түсінсе ең ұзын ағашқа жетіп тұрған керікті таңдауы тиіс.


Қосымша ақпарат

Саралау – Сіз қосымша

көмек көрсетуді қалай

жоспарлайсыз? Сіз қабілеті жоғары оқушыларға тап-сырманы күрделендіруді қалай жоспарлайсыз?

«Аттила – ғұндардың көсемі» тақырыбында эссе жазу

Бағалау - Оқушылардың

үйренгенін тексеруді

қалай жоспарлайсыз?

Денсаулық және қауіпсіздік техникасының сақталуы


«Еттің адам өміріндегі маңызы» тақырыбында ауызша ой толғайды.

«Бағдаршам», «Екі жұлдыз, бір тілек», «Жарайсың!», «Бас бармақ», «Сендвич» әдістері

Партада өзін түзу ұстауын қадағалау


Сабақ бойынша рефлексия

Сабақ / оқу мақсаттары

шынайы ма?

Бүгін оқушылар не білді?

Сыныптағы ахуал қандай болды?

Мен жоспарлаған саралау шаралары тиімді болды ма?

Мен берілген уақыт ішінде

үлгердім бе?

Мен өз жоспарыма қандай түзетулер енгіздім жəне

неліктен?






Жалпы баға

Қандай екі нəрсе табысты болды (оқытуды да, оқуды да ескеріңіз)?

1:

2:

Қандай екі нəрсе сабақты жақсарта алды (оқытуды да, оқуды да ескеріңіз)?

1:

2:

Сабақ барысында мен сынып немесе жекелеген оқушылар туралы менің келесі сабағымды

жетілдіруге көмектесетін не білдім?



Жүктеу
bolisu
Бөлісу
ЖИ арқылы жасау
Файл форматы:
docx
30.11.2018
796
Жүктеу
ЖИ арқылы жасау
Бұл материалды қолданушы жариялаған. Ustaz Tilegi ақпаратты жеткізуші ғана болып табылады. Жарияланған материалдың мазмұны мен авторлық құқық толықтай автордың жауапкершілігінде. Егер материал авторлық құқықты бұзады немесе сайттан алынуы тиіс деп есептесеңіз,
шағым қалдыра аласыз
Қазақстандағы ең үлкен материалдар базасынан іздеу
Сіз үшін 400 000 ұстаздардың еңбегі мен тәжірибесін біріктіріп, ең үлкен материалдар базасын жасадық. Төменде керек материалды іздеп, жүктеп алып сабағыңызға қолдана аласыз
Материал жариялап, аттестацияға 100% жарамды сертификатты тегін алыңыз!
Ustaz tilegi журналы министірліктің тізіміне енген. Qr коды мен тіркеу номері беріледі. Материал жариялаған соң сертификат тегін бірден беріледі.
Оқу-ағарту министірлігінің ресми жауабы
Сайтқа 5 материал жариялап, тегін АЛҒЫС ХАТ алыңыз!
Қазақстан Республикасының білім беру жүйесін дамытуға қосқан жеке үлесі үшін және де Республика деңгейінде «Ustaz tilegi» Республикалық ғылыми – әдістемелік журналының желілік басылымына өз авторлық материалыңызбен бөлісіп, белсенді болғаныңыз үшін алғыс білдіреміз!
Сайтқа 25 материал жариялап, тегін ҚҰРМЕТ ГРОМАТАСЫН алыңыз!
Тәуелсіз Қазақстанның білім беру жүйесін дамытуға және білім беру сапасын арттыру мақсатында Республика деңгейінде «Ustaz tilegi» Республикалық ғылыми – әдістемелік журналының желілік басылымына өз авторлық жұмысын жариялағаны үшін марапатталасыз!
Министірлікпен келісілген курстар тізімі