Материалдар / Ашық сабақ "Хайуанаттар бағы" 4 сынып
МИНИСТРЛІКПЕН КЕЛІСІЛГЕН КУРСҚА ҚАТЫСЫП, АТТЕСТАЦИЯҒА ЖАРАМДЫ СЕРТИФИКАТ АЛЫҢЫЗ!
Сертификат Аттестацияға 100% жарамды
ТОЛЫҚ АҚПАРАТ АЛУ

Ашық сабақ "Хайуанаттар бағы" 4 сынып

Материал туралы қысқаша түсінік
Бұл ашық сабақ орыс тілінде оқытылатын 4 сынып оқушыларына арналған.
Авторы:
Автор материалды ақылы түрде жариялады. Сатылымнан түскен қаражат авторға автоматты түрде аударылады. Толығырақ
19 Сәуір 2018
1264
0 рет жүктелген
770 ₸
Бүгін алсаңыз
+39 бонус
беріледі
Бұл не?
Бүгін алсаңыз +39 бонус беріледі Бұл не?
Тегін турнир Мұғалімдер мен Тәрбиешілерге
Дипломдар мен сертификаттарды алып үлгеріңіз!
Бұл бетте материалдың қысқаша нұсқасы ұсынылған. Материалдың толық нұсқасын жүктеп алып, көруге болады
logo

Материалдың толық нұсқасын
жүктеп алып көруге болады

Пән аты: Қазақ тілі

Сынып: 4 «Б»

Күні: 18.01.18

Сабақтың тақырыбы: Хайуанаттар бағы

Сабақтың мақсаты: Хайуанаттар бағына саяхат жасау арқылы оқушылардың сөздік қорын, ауызша, жазбаша сауаттылықтарын арттыру.

Күтілетін нәтиже:

Пәндік: Жаңа сөздерді меңгерту, сөйлеу мәдениетін, тіл үйренуге қызығушылығын арттыру.

Тұлғалық: Хайуанаттар бағы туралы түсініктерін молайту, жануарларды қорғауға , шапшаңдыққа, алғырлыққа тәрбиелеу.

Сабақтың түрі: жаңа сабақ

Сабақтың әдісі: топтық жұмыс, сөздік жұмыс, сұрақ-жауап, түсіндіру, «Ыстық орындық», «Білім қоржыны»

Сабақтың көрнекілігі: слайд, тақырыптық суреттер.

Сабақтың барысы:

I. Ұйымдастыру кезеңі:

- Сәлеметсіңдер ме, оқушылар. Тақтаға қараңдаршы, бұл – қандай жануарлар?

- Бұл – жабайы жануарлар.

- Иә, дұрыс таптыңдар.

- Балалар, бүгін біз аңдармен толық танысу үшін хайуанаттар бағына саяхат жасаймыз.

Шаттық шеңбері

Балалар бір – біріне «Сиқырлы таяқшаны» бере отырып, өздерінің игі тілектерін айтады.

1. Мен саған сәттілік тілеймін.

2. Мен саған жақсылық тілеймін.

3. Мен саған бақыт тілеймін.

4. Мен саған табыс тілеймін.

5. Мен зор денсаулық тілеймін.

6. Мен саған қуаныш тілеймін.

II.Үй тапсырмасын тексеру: қайталау

ІІІ. Жаңа сабақ: Хайуанаттар бағы

Сөздік жұмыс

Піл – слон,

жолбарыс - тигр

қоян – заяц

қасқыр – волк

аю – медведь

арыстан – лев

керік – жираф

түлкі – лиса

1 – тапсырма. «Кім тапқыр?». Қалып қойған сөздерді орнына қойып жазыңдар.

1. Ең қорқақ аң ... .

2. Қыста көп ұйықтайтын аң ... .

3. Қоян ... жақсы көреді.

4. Пілдің басы .... болады.

5. Керіктің ... ұзын болады.

6. Аң патшасы - .... .

7. Мысыққа ұқсайтын аң ... .

2 – тапсырма. Мәтінді оқып, аударады. Мәтіндегі аңдар туралы мәлімет береді.

Жеке жұмыс: әр оқушы мәтінді жеке оқып шығады.

Жұппен жұмыс: оқыған мәтінді бір – біріне баяндайды. Топқа бөлу. Үй жануарлары мен аңдар арқылы бөлу.

Топтық жұмыс: жоба қорғайды. І топ. Хайуанаттар бағындағы аңдарды жазады. ІІ топ. Хайнауаттар бағындағы аңдардың іс – әрекеттерін жазады.

Критерий:

1. Аудиторияда өзін – өзі ұстай білу.

2. Жұмыстың көркемдігі.

3. Сөз саптауы.

Сергіту сәті

3 – тапсырма. «Кім алғыр». Оқушылар мәтін бойынша диалог құрайды. Диалог тақырыпқа сай болу керек.

- Бұл не?

- Бұл – хайуанаттар бағы.

- Хайуанаттар бағында аңдар, құстар бар ма?

- Иә, хайуанаттар бағында аңдар, құстар бар.

4-тапсырма. Сәйкестендіру.

Керік

секіріп жүр.

Аю

су ішіп тұр.

Маймыл

жапырақ жеп тұр.

Қоян

бағы үлкен.

Піл

әр түрлі аң, құстар бар.

Хайуанаттар

ұйықтап жатыр.

Хайуанаттар бағында

банан жеп отыр.



5-тапсырма. Ақпараттардың дұрыс –бұрыстығын анықтау. Оқушылар берілген ақпараттардың дұрыс – бұрыстығын анықтайды.

Ақпарат

Дұрыс

Дұрыс емес

Хайуанаттар бағы өте үлкен.



Хайуанаттар бағында құстар болмайды.



Маймыл бананмен қоректенеді.



Керіктің мойны қысқа.



Хайуанаттар бағында аң, құстар бар.



Балалар хайуанаттар бағына жиі бармайды.





IV. Жаңа сабақты бекіту. «Ыстық орындық» әдісі. Бір оқушы ортаға отырады. Тақырып бойынша сұрақтарға жауап береді. Сұрақты анағұрлым мазмұнды қылу үшін, оқушылар «Ыстық орындықта» отырған оқушыға сұрақ қояды.

Рефлексия. Білім қоржыны. Оқушылар қоржындағы «Өте жақсы түсіндім, мен үшін қызықты болды», «Мен сабақты жақсы түсіндім», «Тақырып бойынша әлі ізденуім керек» сөздеріне стикерлерін жапсырады.

V. Үйге тапсырма: 102 бет, 2- тапсырма.

VІ. Бағалау: Оқушылар бағалау парақшасы арқылы бағаланады.

















































Ресми байқаулар тізімі
Республикалық байқауларға қатысып жарамды дипломдар алып санатыңызды көтеріңіз!