Қысқа мерзімді жоспар.
|
Пәні |
Әдебиеттік оқу |
Класы 4 |
2018Ж |
|||||||||||||||||||||||
|
|
Хайуанаттар дүниесі. |
|||||||||||||||||||||||||
|
Мақсаты |
Төрт түліктердің басты ерекшеліктері мен олардың қөзіндік қасиеттері туралы түсінік беру. Төрт түлік иелерінің атауларын меңгерту. |
|||||||||||||||||||||||||
|
Күтілетін нәтиже |
Киелі төрт түліктің қадір-қасиетін танып біледі.Тақырыпты тұрмыстық ахуалмен байланыстырады. Танымдық қабілеттері артады.Бірлескен оқу нәтиежесінде экстроверт оқушы қалыптасады. |
|||||||||||||||||||||||||
|
Сабақ кезеңі |
Мұғалім әрекеті |
Оқушы әрекеті |
БАҒАЛАУ |
РЕСУРСТАР |
||||||||||||||||||||||
|
Кіріспе |
Психологиялық тренинг Қатар – қатар тізіліп, Оқушыға лайық, Кеудемізді тік ұстап, Түп – түзу боп тұрайық. Қол ұстасып бәріміз, Шеңбер жасап тұрайық. Бәріміз алақанымызға жылу берейік, жылуды сезініп, жылы лебіз тілейік.
3 – топ – белсенді бол! Топтастыру. Фигуралар арқылы 3 топқа бөлу. Үшбұрыш,төртбұрыш,дөңгелектер арқылы топтасып,әрбір топ фигурада жасырылған сұрақтар бойынша үй тапсырмасын әңгімелейді.
-Домалақ ененің тапқырлығы неде? |
Сыныптастары туралы қысқаша ақпарат береді.Ынтымақтастық пен сенімді оятады. Ойдан шығарылған мәнмәтін арқылы сөйлеу дағдылары қалыптасады ,тұлғааралық қатынастары дамиды. Білу,түсіну,жинақтау дағдылары қалыптасады. Интерпритациялау сұрақтарына жауап беру арқылы түсініктерін толықтарады. |
Үш шапалақ Жиынтық бағалау |
Гүл макеті. Акт Фигуралар Слайд№1,2 |
||||||||||||||||||||||
|
Жаңа материалдың таныстырылым |
Оқулықпен жұмыс.Төрт түлік туралы өлеңдерді мәнерлеп оқиды, Жаңа сөздер Ойсылқара,Зеңгібаба,Қамбарата Шопаната,Шекшеката.Төрт түлік иелерінің атаула- рына түсінік береді. Семантикалық картамен жұмыс.Кестеге төрт түліктерді салыстырып,ерекшеліктерін таниды.Әр топ екі түлікті салыстырып,картаға түсіріп,нақтылайды.Семантикалық карта. 1 топ
2 топ
3 топ
Жадыны дамытуға арналған тапсырма. «Жасырынбақ»ойыны.Интерактивті тақтада әр түрлі мағынада ақпараттар жазылып,оқушылар жаттап алғаннан кейін ақпарат жасырылады.Оқушылар ақпараттарды еске сақтайды.Тізбектеп айтады. Ақпарат сөздер төрт түлік азық, жүн,шұбат,көлік, жусан,сүт,арпа,бидай,қымыз. (10 сөз) Сергіту сәтінде. «Қара жорға» әуенді би қимылды жаттығулар жасайды. |
Глосари жасау арқылы жаңа сөздер мағынасын түсінеді. Анықтау сұрақтарын жүргізеді. Метатанымы қалыптасады.Есте сақтауды жүзеге асыруда мнемоника қалыптасады. Қауымдастық іс-әрекет жүзеге асады. Релеванты ақпараттар жинайды. Біреудің пікіріне құрметпен қарайды. Топ шешім қабылдай алады,пікірлерін ортаға салып қорғай біледі. Төрт түлік туралы білімдерін толықтырады. Кестені толтырады.Бір-бірінің жұмысын бағалау үдерісіне ықпал етеді.Идеяларын салыстырады,ортақ шешімге келеді. Белсенділік танытады. Ұзақ мерзімді жады сақталады.Мнемоника қалыптасады. Еске сақтау және еске түсіру үдерісінің бір бөліктері екенін ұғынады. Метатану жүзеге асады. Сөздік қоры дамиды,интелектуалды дарындылығы артады. Эмоциясы қалыптасады. . |
От шашу Бармақ арқылы бағалау
Көшбасшылық бағалау. |
Слайд №3 Слайд№3,4 Сандық бейне |
||||||||||||||||||||||
|
Жаңа материалды қолдану |
Рафт стратегиясын қолдану.
«Өзін-өзі реттеу» бойынша интерактивті тақтадан «Қиындық жоқ»тақырыбында бейнетопты көріп,өзін-өзі реттеудегі әрекеттерді тауып,айтады. Әр кейіпкерге баға береді.Қиындық келтірген тұстарды қалай жеңгендігін әңгімелейді. «Көзбен көретін айғақтар».Сыни ойлауға арналған тапсырма.Әр топқа ортасына сурет жапсырылған постер беріледі.Сурет бойынша «Миға шабуыл» әдісі бойынша ықтимал сұрақтар қойылып,сурет айналасына жазады. Сұрақтар: -Бұл ненің суреті? -Бұл қай жерде түсірілген? -Қашан түсірілген? -Қай мезгілде түсірілген? Осындай көлемде қойылады. |
Сыни ойлай алады.Айқын шеберлік танытады.Семантикалық жады сақталады. Метасана қалыптасады.Көшбасшылық қасиеті жүзеге асады. Эпизодтық жады сақталады.Моральдық пайымдау әрекеттеседі.Кедергіні жеңу,қыз- меттік әлеуметтік сана,өзара әрекеттестік байқалады. Эмпиристік қабілеті артады. Көрген айғақтарды топпен бірлесе салыстырады. Жас ерекшеліктеріне қарай орындайды. Сын тұрғысынан ойлай алады.Оқуы мен танымдық дамуы дағдыланады. Мінсіз оқушы қалыптасады Қадағалау сұрақтары мен проблеманы шешетін сұрақтар қояды.Сұрақтарды бағалайды, жауап іздейді |
Бағдаршам арқылы бағалау. Бірін-бірі бағалау Екі жұлдыз,бір тілек. |
Рафт стратегиясы кестесі Сандық бейне Төрт түліктер макеттері. |
||||||||||||||||||||||
|
Қорытынды |
Инсерт әдісі арқылы қорытындылау.
Үйге тапсырма. «Хайуанаттар дүниесі».Мән- ерлеп оқып,ұнаған шумақты жаттайды. |
Өз түсінгендерін жинақтап,болжап,қорытады. Ойларын,алған білімдерін пысықтап,нақты бір шешімге келеді.Өз бетінше ізденушілік тапсырмасын жауапкершілікке алады
|
Смайлик арқылы бағалау. |
Смайликтер. |
||||||||||||||||||||||
жүктеу мүмкіндігіне ие боласыз
Бұл материал сайт қолданушысы жариялаған. Материалдың ішінде жазылған барлық ақпаратқа жауапкершілікті жариялаған қолданушы жауап береді. Ұстаз тілегі тек ақпаратты таратуға қолдау көрсетеді. Егер материал сіздің авторлық құқығыңызды бұзған болса немесе басқа да себептермен сайттан өшіру керек деп ойласаңыз осында жазыңыз
Ашық сабақ. Хайуанаттар дүниесі. 4 сынып
Ашық сабақ. Хайуанаттар дүниесі. 4 сынып
Қысқа мерзімді жоспар.
|
Пәні |
Әдебиеттік оқу |
Класы 4 |
2018Ж |
|||||||||||||||||||||||
|
|
Хайуанаттар дүниесі. |
|||||||||||||||||||||||||
|
Мақсаты |
Төрт түліктердің басты ерекшеліктері мен олардың қөзіндік қасиеттері туралы түсінік беру. Төрт түлік иелерінің атауларын меңгерту. |
|||||||||||||||||||||||||
|
Күтілетін нәтиже |
Киелі төрт түліктің қадір-қасиетін танып біледі.Тақырыпты тұрмыстық ахуалмен байланыстырады. Танымдық қабілеттері артады.Бірлескен оқу нәтиежесінде экстроверт оқушы қалыптасады. |
|||||||||||||||||||||||||
|
Сабақ кезеңі |
Мұғалім әрекеті |
Оқушы әрекеті |
БАҒАЛАУ |
РЕСУРСТАР |
||||||||||||||||||||||
|
Кіріспе |
Психологиялық тренинг Қатар – қатар тізіліп, Оқушыға лайық, Кеудемізді тік ұстап, Түп – түзу боп тұрайық. Қол ұстасып бәріміз, Шеңбер жасап тұрайық. Бәріміз алақанымызға жылу берейік, жылуды сезініп, жылы лебіз тілейік.
3 – топ – белсенді бол! Топтастыру. Фигуралар арқылы 3 топқа бөлу. Үшбұрыш,төртбұрыш,дөңгелектер арқылы топтасып,әрбір топ фигурада жасырылған сұрақтар бойынша үй тапсырмасын әңгімелейді.
-Домалақ ененің тапқырлығы неде? |
Сыныптастары туралы қысқаша ақпарат береді.Ынтымақтастық пен сенімді оятады. Ойдан шығарылған мәнмәтін арқылы сөйлеу дағдылары қалыптасады ,тұлғааралық қатынастары дамиды. Білу,түсіну,жинақтау дағдылары қалыптасады. Интерпритациялау сұрақтарына жауап беру арқылы түсініктерін толықтарады. |
Үш шапалақ Жиынтық бағалау |
Гүл макеті. Акт Фигуралар Слайд№1,2 |
||||||||||||||||||||||
|
Жаңа материалдың таныстырылым |
Оқулықпен жұмыс.Төрт түлік туралы өлеңдерді мәнерлеп оқиды, Жаңа сөздер Ойсылқара,Зеңгібаба,Қамбарата Шопаната,Шекшеката.Төрт түлік иелерінің атаула- рына түсінік береді. Семантикалық картамен жұмыс.Кестеге төрт түліктерді салыстырып,ерекшеліктерін таниды.Әр топ екі түлікті салыстырып,картаға түсіріп,нақтылайды.Семантикалық карта. 1 топ
2 топ
3 топ
Жадыны дамытуға арналған тапсырма. «Жасырынбақ»ойыны.Интерактивті тақтада әр түрлі мағынада ақпараттар жазылып,оқушылар жаттап алғаннан кейін ақпарат жасырылады.Оқушылар ақпараттарды еске сақтайды.Тізбектеп айтады. Ақпарат сөздер төрт түлік азық, жүн,шұбат,көлік, жусан,сүт,арпа,бидай,қымыз. (10 сөз) Сергіту сәтінде. «Қара жорға» әуенді би қимылды жаттығулар жасайды. |
Глосари жасау арқылы жаңа сөздер мағынасын түсінеді. Анықтау сұрақтарын жүргізеді. Метатанымы қалыптасады.Есте сақтауды жүзеге асыруда мнемоника қалыптасады. Қауымдастық іс-әрекет жүзеге асады. Релеванты ақпараттар жинайды. Біреудің пікіріне құрметпен қарайды. Топ шешім қабылдай алады,пікірлерін ортаға салып қорғай біледі. Төрт түлік туралы білімдерін толықтырады. Кестені толтырады.Бір-бірінің жұмысын бағалау үдерісіне ықпал етеді.Идеяларын салыстырады,ортақ шешімге келеді. Белсенділік танытады. Ұзақ мерзімді жады сақталады.Мнемоника қалыптасады. Еске сақтау және еске түсіру үдерісінің бір бөліктері екенін ұғынады. Метатану жүзеге асады. Сөздік қоры дамиды,интелектуалды дарындылығы артады. Эмоциясы қалыптасады. . |
От шашу Бармақ арқылы бағалау
Көшбасшылық бағалау. |
Слайд №3 Слайд№3,4 Сандық бейне |
||||||||||||||||||||||
|
Жаңа материалды қолдану |
Рафт стратегиясын қолдану.
«Өзін-өзі реттеу» бойынша интерактивті тақтадан «Қиындық жоқ»тақырыбында бейнетопты көріп,өзін-өзі реттеудегі әрекеттерді тауып,айтады. Әр кейіпкерге баға береді.Қиындық келтірген тұстарды қалай жеңгендігін әңгімелейді. «Көзбен көретін айғақтар».Сыни ойлауға арналған тапсырма.Әр топқа ортасына сурет жапсырылған постер беріледі.Сурет бойынша «Миға шабуыл» әдісі бойынша ықтимал сұрақтар қойылып,сурет айналасына жазады. Сұрақтар: -Бұл ненің суреті? -Бұл қай жерде түсірілген? -Қашан түсірілген? -Қай мезгілде түсірілген? Осындай көлемде қойылады. |
Сыни ойлай алады.Айқын шеберлік танытады.Семантикалық жады сақталады. Метасана қалыптасады.Көшбасшылық қасиеті жүзеге асады. Эпизодтық жады сақталады.Моральдық пайымдау әрекеттеседі.Кедергіні жеңу,қыз- меттік әлеуметтік сана,өзара әрекеттестік байқалады. Эмпиристік қабілеті артады. Көрген айғақтарды топпен бірлесе салыстырады. Жас ерекшеліктеріне қарай орындайды. Сын тұрғысынан ойлай алады.Оқуы мен танымдық дамуы дағдыланады. Мінсіз оқушы қалыптасады Қадағалау сұрақтары мен проблеманы шешетін сұрақтар қояды.Сұрақтарды бағалайды, жауап іздейді |
Бағдаршам арқылы бағалау. Бірін-бірі бағалау Екі жұлдыз,бір тілек. |
Рафт стратегиясы кестесі Сандық бейне Төрт түліктер макеттері. |
||||||||||||||||||||||
|
Қорытынды |
Инсерт әдісі арқылы қорытындылау.
Үйге тапсырма. «Хайуанаттар дүниесі».Мән- ерлеп оқып,ұнаған шумақты жаттайды. |
Өз түсінгендерін жинақтап,болжап,қорытады. Ойларын,алған білімдерін пысықтап,нақты бір шешімге келеді.Өз бетінше ізденушілік тапсырмасын жауапкершілікке алады
|
Смайлик арқылы бағалау. |
Смайликтер. |
||||||||||||||||||||||
шағым қалдыра аласыз













