|
Пән: Сауат ашу |
Мектеп: №36 орта мектеп |
|||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Ортақ тақырып: Менің отбасым |
Мұғалімнің аты: Утепова Ж. Д. |
|||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Күні: 04.12.17ж |
|
|||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Сынып: 1 «Ә» сынып |
Қатысқандар: |
Қатыспағандар: |
||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Сабақ тақырыбы |
І дыбысы мен әрпі |
|||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Осы сабақ арқылы жүзеге асатын оқу мақсаттары |
1.2.9.1Әріпті тану, ажырату және оны дыбыспен сәйкестендіру. 1.2.1.2 Оқудың түрлерін (буындап оқу, жиі кездесетін сөздерді тұтас оқу, түсініп оқу) қолдану. 1.2.1.1 Сөз/сөйлем сызбасын оқу. 1.3.11.1 Сөйлемді бас әріптен бастап жазып, сөйлем соңына тиісті тыныс белгілерін қою. |
|||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Сабақ мақсаттары |
Барлық оқушылар орындай алады: |
|||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Оқушылардың көпшілігі орындай алады: |
||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Кейбір оқушылар орындай алады: |
||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
- Алған білімді өмірде қолдана алады. |
||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Бағалау критерийлері |
Әріптерді таниды, ажыратады және оны дыбыспен сәйкестендіреді. Сөздің буыннан тұратынын түсінеді және сөздегі буын санын анықтайды. Оқудың түрлерін қолданады. |
|||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
|
Түйін сөз бен сөз тіркесі: Ірімшік, шіл,ірі |
|||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Талқылауға арналған сұрақтар:
|
||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Құндылықтарды дарыту |
Қоршаған ортаны аялауға,қорғауға,зиян келтірмеуге ,жан-жануарларды күтіп бағуға,өз қоршаған ортасын таза ұстауға тәрбиелеу.Ұлттық құндылықтарымызды дәріптеу. |
|||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Пәнаралық байланыс |
Ағылшын, орыс тілі, дүниетану. |
|||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
АКТ қолдану дағдылары |
|
|||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Бастапқы білім |
«Ақылды доп» арқылы сұрақтарға жауап алу
-
Дыбыстар нешеге бөлінеді? -Дауысты дыбыстар қалай айтылады? - Ш дыбысы дауысты ма, дауыссыз ба?
- У
дыбысы қай кезде дауысты, қай кезде дауыссыз? - С дыбысынан кездесетін сөздерді ата? |
|||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Жоспарланған уақыт есебі |
Жоспар |
ресурстар
|
||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Басы |
Психологиялық дайындық Жылулық
шеңбері |
|
||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Ортасы |
- Балалар, қар жауғанда
орманға барсаң, қардың беті толған жазу. Ол жазуды кез - келген
адам оқи алмайды. Ол жазуды ормандағы аңдар мен құстар жазады. Ол
не жазу? (Із)
- І - і - і - і - і - і -
і - і - і Фонетикалық жаттығу. Іс – іс – іс, Аппақ екен тіс Іл – іл –іл Сөйле қызыл тіл Іс - іс - іс, піс қазаным піс Оқулықпен жұмыс. 1. Тыңдалым. (МК) Менің отбасым Атам менің ол – ғалым, Інім әлі жас бала, Әжем менің – мұғалім. Кетті жағңа бақшаға Әкем менің – инженер, Мен мектепке барайын Анам менің – дәрігер. Оқып білім алайын. Дескриптор: 1. Өлеңнің мазмұнын айтады. 2. І дыбысы кездескен сөздерді анықтайды. 2. Оқылым. (МК), (Ө) ін іс іл ірі іні тіс шіл тіл Дескриптор: 1. Сөздерді оқиды, буынға бөледі, буын аанын анықтайды. 2. І дыбысы сөздің қай жерінде кездесетінін анықтайды. Мақал Ақылды іс тындырады. Ақымақ тіс сындырады. Дескриптор: 1. Мақалдың мазмұнын түсіндіреді. 2. Іс, тіс сөздеріне дыбыстық талдау жасайды. 3. Қай сурет сызбаға сәйкес. Кілт піл тіл шіл
Дескриптор: 1. Сызбаға сай суретті анықтайды. 2. Дыбыстық талдау жасайды. Дәптермен
жұмыс |
Суреттер І дыбысының суреті Оқулық А3 постер |
||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Соңы |
Сөз ойла,тез ойла. -І дыбысына байланысты сөздер айтқызу. Қандай әріппен таныстық? - І дыбысы қандай дыбыс?
|
|
||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Қосымша мәліметтер |
||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Саралау-оқушыға мейлінше қолдау көрсетуді қалай жоспарлайсыз? Қабілетті оқушыға тапсырманы қалай түрлендіресіз? |
Бағалау – оқушы білімін тексеруді қалай жоспарлайсыз? |
Денсаулық және қауіпсіздік техникасының сақталуы |
||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Барлық оқушы: жаңа білімді меңгереді. Кейбір оқушы: сөздерді буынға дұрыс бөледі. Буын санын анықтайды. Мәтін жанрын анықтайды. Көпшілік оқушы: берілген сұрақтардың жауабын сызбаға қарап айтады. |
ҚБ: Әр тапсырманы орындау барысында жауап берген оқушыға, топқа күлегештер таратып отыру арқылы оқушының белсенділігін арттыру,ынталандыру жүзеге асырылады. |
Сергіту сәті Қауіпсіздік ережелерімен танысады. Қауіпсіздік ережелерін сақтауын қадағалау. Сабақ барысында оқу құралдарын пайдалану кезінде қауіпсіздік ережелерін сақтау ескертілді. |
||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Рефлексия Сабақтың мақсаты мен оқу мақсаттары орындалды ма? Бүгін оқушылар не үйренді? Сабақ қалай өтті, қандай деңгейде өтті? Жоспарланған саралау жақсы іске асты ма ? (тапсырмалар сәйкес болды ма?) Уақытты қалай пайдаландым? Жоспарыма қандай өзгеріс енгіздім және неге? |
Өз сабағыңызды талдау үшін осы бос орынды пайдаланыңыз. Сол жақта берілген сұрақтарға жауап беріңіз. |
|||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Жалпы баға Сабақтың жақсы өткен екі аспектісі (оқыту туралы да, оқу туралы да ойланыңыз)?
Бұл материал сайт қолданушысы жариялаған. Материалдың ішінде жазылған барлық ақпаратқа жауапкершілікті жариялаған қолданушы жауап береді. Ұстаз тілегі тек ақпаратты таратуға қолдау көрсетеді. Егер материал сіздің авторлық құқығыңызды бұзған болса немесе басқа да себептермен сайттан өшіру керек деп ойласаңыз осында жазыңыз Пән: Сауат
ашу Мектеп: №36 орта
мектеп Ортақ тақырып: Менің
отбасым Мұғалімнің аты: Утепова Ж.
Д. Күні:
04.12.17ж Сынып: 1 «Ә»
сынып Қатысқандар: Қатыспағандар: Сабақ
тақырыбы І дыбысы мен
әрпі Осы сабақ арқылы жүзеге
асатын оқу мақсаттары
1.2.9.1Әріпті тану,
ажырату және оны дыбыспен
сәйкестендіру.
1.2.1.2 Оқудың
түрлерін (буындап оқу, жиі кездесетін сөздерді тұтас оқу, түсініп
оқу) қолдану.
1.2.1.1 Сөз/сөйлем сызбасын
оқу. 1.3.11.1
Сөйлемді бас әріптен бастап жазып, сөйлем соңына тиісті тыныс
белгілерін қою. Сабақ мақсаттары Барлық оқушылар орындай
алады: І дыбысы мен әрпі туралы
білімді меңгереді. Оқушылардың көпшілігі
орындай алады:
Сөздерді буынға дұрыс бөледі. Буын санын
анықтайды. Тақырыпты түсініп, тыңдап,
жетекші сұрақтар арқылы
талқылайды. Кейбір оқушылар орындай
алады:
-
Алған білімді өмірде қолдана
алады. Бағалау
критерийлері
Әріптерді таниды, ажыратады және оны дыбыспен
сәйкестендіреді.
Сөздің буыннан тұратынын
түсінеді және сөздегі буын санын
анықтайды. Оқудың
түрлерін қолданады.
Түйін сөз бен сөз
тіркесі: Ірімшік,
шіл,ірі
Талқылауға арналған
сұрақтар:
Тышқанның мекен ететін жері қалай
аталады?
Киім ілетін затты не
дейді? Құндылықтарды
дарыту Қоршаған ортаны
аялауға,қорғауға,зиян келтірмеуге ,жан-жануарларды күтіп бағуға,өз
қоршаған ортасын таза ұстауға тәрбиелеу.Ұлттық құндылықтарымызды
дәріптеу. Пәнаралық
байланыс Ағылшын, орыс тілі,
дүниетану. АКТ қолдану
дағдылары Бастапқы
білім
«Ақылды доп» арқылы
сұрақтарға жауап алу
-
Дыбыстар нешеге бөлінеді?
-Дауысты
дыбыстар қалай айтылады?
- Ш
дыбысы дауысты ма, дауыссыз ба?
- У
дыбысы қай кезде дауысты, қай кезде дауыссыз?
- С
дыбысынан кездесетін сөздерді ата? Жоспарланған уақыт
есебі Жоспар ресурстар
Басы
Психологиялық
дайындық Жылулық
шеңбері Ортасы
- Балалар, қар жауғанда
орманға барсаң, қардың беті толған жазу. Ол жазуды кез - келген
адам оқи алмайды. Ол жазуды ормандағы аңдар мен құстар жазады. Ол
не жазу? (Із)
- І - і - і - і - і - і -
і - і - і
Фонетикалық жаттығу.
Іс – іс –
іс,
Аппақ екен
тіс
Іл – іл
–іл
Сөйле қызыл
тіл Іс - іс - іс, піс
қазаным піс
Оқулықпен
жұмыс.
1. Тыңдалым.
(МК) Менің
отбасым
Атам менің ол – ғалым, Інім әлі жас
бала,
Әжем менің – мұғалім. Кетті жағңа
бақшаға
Әкем менің – инженер, Мен мектепке
барайын
Анам менің – дәрігер. Оқып білім
алайын.
Дескриптор:
1. Өлеңнің мазмұнын
айтады.
2. І дыбысы кездескен сөздерді
анықтайды.
2. Оқылым. (МК),
(Ө)
ін іс іл
ірі
іні тіс шіл
тіл
Дескриптор:
1. Сөздерді оқиды, буынға бөледі, буын аанын
анықтайды.
2. І дыбысы сөздің қай жерінде кездесетінін
анықтайды. Мақал Ақылды іс
тындырады. Ақымақ тіс
сындырады.
Дескриптор:
1. Мақалдың мазмұнын
түсіндіреді.
2. Іс, тіс сөздеріне дыбыстық талдау
жасайды.
3. Қай сурет сызбаға
сәйкес.
Кілт піл тіл
шіл
Дескриптор:
1. Сызбаға сай суретті
анықтайды.
2. Дыбыстық талдау
жасайды. Дәптермен
жұмыс Суреттер
І дыбысының
суреті Оқулық А3
постер Соңы
Сөз
ойла,тез ойла.
-І
дыбысына байланысты сөздер айтқызу.
Қандай
әріппен таныстық?
- І
дыбысы қандай дыбыс?
Бүгінгі сабақта не
үйрендік?
І дыбысы туралы не
білдіңдер?
Сабақтан сендерге не ұнады, немесе ұнаған
жоқ? Қосымша
мәліметтер Саралау-оқушыға мейлінше
қолдау көрсетуді қалай
жоспарлайсыз? Қабілетті оқушыға
тапсырманы қалай
түрлендіресіз? Бағалау – оқушы білімін
тексеруді қалай
жоспарлайсыз? Денсаулық және қауіпсіздік
техникасының сақталуы
Барлық
оқушы: жаңа білімді
меңгереді.
Кейбір
оқушы: сөздерді буынға дұрыс бөледі. Буын санын
анықтайды.
Мәтін жанрын
анықтайды. Көпшілік
оқушы:
берілген сұрақтардың жауабын
сызбаға қарап айтады.
ҚБ: Әр тапсырманы орындау
барысында жауап берген оқушыға, топқа күлегештер таратып отыру
арқылы оқушының белсенділігін арттыру,ынталандыру жүзеге
асырылады.
Сергіту
сәті Қауіпсіздік ережелерімен
танысады. Қауіпсіздік ережелерін сақтауын қадағалау. Сабақ
барысында оқу құралдарын пайдалану кезінде қауіпсіздік ережелерін
сақтау ескертілді.
Рефлексия
Сабақтың мақсаты мен
оқу мақсаттары орындалды ма? Бүгін оқушылар не
үйренді?
Сабақ қалай өтті,
қандай деңгейде өтті?
Жоспарланған саралау
жақсы іске асты ма ? (тапсырмалар сәйкес болды
ма?)
Уақытты қалай
пайдаландым? Жоспарыма қандай өзгеріс
енгіздім және неге?
Өз сабағыңызды
талдау үшін осы бос орынды пайдаланыңыз. Сол жақта берілген
сұрақтарға жауап беріңіз.
Жалпы
баға
Сабақтың жақсы өткен
екі аспектісі (оқыту туралы да, оқу туралы да
ойланыңыз)?
| ||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||













