Ашық сабақ. Интерьерді жабдықтауға арналған 2D/3D сәнді бұйымдарды жасау

Тақырып бойынша 11 материал табылды

Ашық сабақ. Интерьерді жабдықтауға арналған 2D/3D сәнді бұйымдарды жасау

Материал туралы қысқаша түсінік
көркем еңбек (қыздар) ұстаздарына арналған
Материалдың қысқаша нұсқасы

Бөлім

4-ші бөлім. Үй мәдениеті

Мұғалімнің аты-жөні:

Мухмедьярова Карлыгаш Досымкановна

Күні:

21.04.2021


Сынып:

Қатысқандар:18

Қатыспағандар: -

Сабақ тақырыбы:

Интерьерді жабдықтауға арналған 2D/3D сәнді бұйымдарды жасау

Осы сабақта қол жеткізілетін оқу мақсаттары

8.2.5.3- Өз бетінше материалдар мен техниканы анықтап, таңдай отырып, эстетикалық және техникалық талаптарға сай келетін интерьерге арналған сәндік бұйымдар дайындау

8.3.4.1-Өзінің және өзгелердің жұмыстарын жетілдіру және адаптациялауда қолданылған идеяларды талдауда және бағалауда негізінделген сыни ұсыныстар жасау.

8.2.6.1-Техника қауіпсіздігін қадағалап, оның маңыздылығын сезіне және демонстрациялай отырып, материалдар мен құралдарды қолдану

Сабақ мақсаттары

Дайын нобайларына сүйене отырып, белгілі бір техникада 3D форматта сурет жасау.

Бағалау критерийлері

- Белгілі бір техникада 3D сурет жасай алды.

-Түс үйлесімділігін ескере отырып 3D сурет жасау барысында түстер ауысу әдістерінің қолдана білді.

-Ұқыптылық пен жұмысқа қызығушылығын көрсете алды.

Тілдік мақсаттар

Сурет – картина- picture

Интерьер- Interior

Нобай – эскиз-Thumbnail

Жеке жұмыс – индивидуальная работа-Personal work

Жұппен жұмыс –работа в паре- Work in pairs

Топтық жұмыс- групповая работа-Group work

Құндылықтарды дарыту

Эстетикалықталғам, қарым-қатынас, шығармашылық жұмыс

Басқа елдің мәдениетін құрметтеу;

Материалға құрмет;

Оқушылар арасындағы өзара сыйластық ынтымақтастық;

Өз Отаныңа деген сүйіспеншілікке тәрбиелеу;

Пәнаралық байланыстар

тарих, география, биология, сурет, информатика

Сабақ барысы

Сабақтың жоспарланған кезеңдері/уақыты

Мұғалім әрекеті

Оқушы әрекеті

Бағалау

Ресурстар

Үйымдастыру

5 мин

  1. Оқушылармен амандасу

  2. Жоқ оқушыларды түгендеу

  3. Онлайн форматта жұмыс жасау ережелерін еске түсіру

Сабақ бойы камераларын қосып отыру, кедергі келтірмес үшін микрофонды тек жауап бергенде ғана қосу.

Барлығы жақсы көңіл- күймен сабаққа кіріседі. Ережелерді ұмытпай, сақтайды.



Сабақтың ортасы

10 мин


















Мастер класс

10 мин

5 мин видео+5 мин талқылау

Миға шабуыл.

Интерьер дегеніміз не?

Стиль дегеніміз не?

Талғам — жеке адамның сұлулықты кейіпсіздіктен ажырата білу қабілеті. Талғам — эстетикалық сананың саласы. Өмірдегі сұлулықты, табиғат көріністерін, жеке адам бойындағы әсемдік көріністерді бағалай, қабылдай білу қасиетін талғампаздық қасиет деп бағалайды. Талғам адамның дүниеге, қоршаған ортаға деген көзқарасын білдіреді. Яғни әр адамның өз көз қарасы немесі талғамы болады. Және талғам есейе келе өзгеруі мүмкін.


Өз қолыңызбен жасалатын декор жоғары сапалы және толық болу үшін Сіз жобадан бастауыңыз керек. Болашақ бұйымның дизайны бүге-шүгесіне дейін қағазда көрсетіледі. Бюджетті ескере отырып, жалпы идеяны, стильді, түстер палитрасын, композицияны ойластыру өте маңызды.

Мастер классты көріп, көргенді талқылау

Сұрақтарға жауап беріп, өз талғамдарын айтады.


















Зейін салып видеоны көреді, түсінбегендерін сұрайды, өзара талқылау

Екі жұлдыз, бір тілек












«Сэндвич» әдісі

4-8 слайд



















Видео

Сабақтың соңы

10 мин













Рефлексия

3 мин







Үйге тапсырма:

2 мин

Талқылауға арналған сұрақтар:

1. Интерьер дегеніміз сәндік бұйым жиынтығы ма?

2. 2D/3D форматының бір-біріне ұқсастығы бар ма ?

3. Бұйымды жасау үшін материал және техниканы таңдауда әдістер тиімді ме?

4. Мастер класста көрсетілген бұйымның жасау алгоритімін айту

5. Бұйымдарды жасағанда тек жаңа метериалдар болуы шарт па? Қандай материалдар қажет?


Кері байланыс:

  1. Бүгінгі сабақ қызықты болды ма?, несімен қызықты болды?

  2. Мен мынаны білетінмін, бірақ........

  3. Қолымнан келеді


Жеке әр түрлі технологиялар мен өнер материалдарын қолданып, өз бетінше 2D/3D форматында бұйым жасау.


Оқушылар сұрақтарға жауап береді.














Оқушылар өз ойларымен бөліседі









Үй тапсырманы жазып алады

Бағдаршам әдісі





Рефлексия
















12 слайд









13 слайд









Жүктеу
bolisu
Бөлісу
ЖИ арқылы жасау
Файл форматы:
docx
16.05.2021
1037
Жүктеу
ЖИ арқылы жасау
Бұл материалды қолданушы жариялаған. Ustaz Tilegi ақпаратты жеткізуші ғана болып табылады. Жарияланған материалдың мазмұны мен авторлық құқық толықтай автордың жауапкершілігінде. Егер материал авторлық құқықты бұзады немесе сайттан алынуы тиіс деп есептесеңіз,
шағым қалдыра аласыз
Қазақстандағы ең үлкен материалдар базасынан іздеу
Сіз үшін 400 000 ұстаздардың еңбегі мен тәжірибесін біріктіріп, ең үлкен материалдар базасын жасадық. Төменде керек материалды іздеп, жүктеп алып сабағыңызға қолдана аласыз
Материал жариялап, аттестацияға 100% жарамды сертификатты тегін алыңыз!
Ustaz tilegi журналы министірліктің тізіміне енген. Qr коды мен тіркеу номері беріледі. Материал жариялаған соң сертификат тегін бірден беріледі.
Оқу-ағарту министірлігінің ресми жауабы
Сайтқа 5 материал жариялап, тегін АЛҒЫС ХАТ алыңыз!
Қазақстан Республикасының білім беру жүйесін дамытуға қосқан жеке үлесі үшін және де Республика деңгейінде «Ustaz tilegi» Республикалық ғылыми – әдістемелік журналының желілік басылымына өз авторлық материалыңызбен бөлісіп, белсенді болғаныңыз үшін алғыс білдіреміз!
Сайтқа 25 материал жариялап, тегін ҚҰРМЕТ ГРОМАТАСЫН алыңыз!
Тәуелсіз Қазақстанның білім беру жүйесін дамытуға және білім беру сапасын арттыру мақсатында Республика деңгейінде «Ustaz tilegi» Республикалық ғылыми – әдістемелік журналының желілік басылымына өз авторлық жұмысын жариялағаны үшін марапатталасыз!
Министірлікпен келісілген курстар тізімі