Материалдар / Ашық сабақ: Иррационал теңдеулер

Ашық сабақ: Иррационал теңдеулер

Материал туралы қысқаша түсінік
жоғары сыныптарда теңдеулерді және соның ішінде иррационал теңдеулерді шығара алу өте маңызды. Бұл ашық сабағымда түрлі әдіс, тәсілдер пайланылды: сабақтың мақсаты жаңа сабақтың меңгерілуі және қорытындылануына оқушылар белсенді қатысуы.
Авторы:
Автор материалды ақылы түрде жариялады. Сатылымнан түскен қаражат авторға автоматты түрде аударылады. Толығырақ
17 Ақпан 2018
591
0 рет жүктелген
770 ₸
Бүгін алсаңыз
+39 бонус
беріледі
Бұл не?
Бүгін алсаңыз +39 бонус беріледі Бұл не?
Тегін турнир Мұғалімдер мен Тәрбиешілерге
Дипломдар мен сертификаттарды алып үлгеріңіз!
Бұл бетте материалдың қысқаша нұсқасы ұсынылған. Материалдың толық нұсқасын жүктеп алып, көруге болады
logo

Материалдың толық нұсқасын
жүктеп алып көруге болады

Сынып: 6«Ә»Күні: 20.02.2017Пәні: математика
Сабақтың тақырыбы:Бір айнымалысы бар сызықтық теңсіздіктер жүйесі
Сабақтың мақсаты:Тақырыпты түсіне отырып, бір айнымалысы бар сызықтық теңсіздіктер жүйесіне есептер шығару, негізгі ұғымдармен танысу, шешу әдістерімен танысу ;
Күтілетін нәтиже:Оқушылар тақырып аясында:а) тақырыптағы термин атауларын біледі, ажырата алады;ә) бір айнымалысы бар сызықтық теңсіздіктерге және теңсіздіктер жүйесіне есептер шығара алады;

Әдіс-тәсілдер:сұрақ-жауап, «аяқталмаған сөйлемдер», «сәйкестендіру» әдістері
Негізгі дерек көздер: оқулық, плакаттар, стикерлер, А4 парақтар, т.б.
Сабақ барысы:Мұғалім іс-әрекетіОқушылар іс-әрекеті
Ұйымдастыру кезеңі1 мин-сәлемдеседі;-оқушыларды түгелдейді.

Үй тапсырмасын пысықтау «аяқталмаған сөйлемдер» әдісі5 мин «Аяқталмаған сөйлемдер» әдісінің ережесін түсіндіреді:1) Теңдеу шешімі бір немесе екі сан болса, теңсіздік шешімі ...2) Теңсіздік белгіленеді...3) Теңсіздік бағыты ауысады, егер...4) белгісі білдіреді ...5) Теңсіздіктерге қолданылатын амалдар...6) шешімдері бірдей теңсіздіктер ...Оқушылар берілген сұрақтарға жауап береді, өз ойларын айтады,еске түсіреді, талдайды.
Түсіну5минТақырыпты қайталап өтеді,теңсіздіктерді шығару тәсілдеріне мысалдар келтіредіТақырыпты түсіне отырып, А, Вдеңгейлі есептерді шығара алады
Қолдану25 минА деңгейлі есептерге нұсқау береді1056 Қос теңсіздіктердің шешімдерін табыңдар1) 2<3х+1<72) 2<5х-3<173) 3<7-4х<154) -12<2(х+3)<41057 Тік төртбұрыштың ұзындығын бағалаңдар


В деңгейлі есептерге нұсқау береді1060 Теңсіздіктер жүйесін шешіңдер

1) 2) 3) 4) 5) 6) 1061 Теңсіздіктер жүйесін шешіңдер
Талдау «сәйкестендіру» әдісі5-7 минБерілген әдіс шартын түсіндіреді:Берілген тапсырманы орындайды
бағалау2мин



Үйге тапсырма2минҮйге тапсырма: 1062 есепҮй тапсырмасын күнделікке жазып алады.














































«Аяқталмаған сөйлемдер» 1) Теңдеу шешімі бір немесе екі сан болса, теңсіздік шешімі ...2) Теңсіздік белгіленеді...3) Теңсіздік бағыты ауысады, егер...4) белгісі білдіреді ...5) Теңсіздіктерге қолданылатын амалдар... 6) шешімдері бірдей теңсіздіктер ...



«Сәйкестендіру»1) 2х A) шексіздік2) х 1 6 B) ( 9; 17)3) C) х>4,54) + ; − D) қос теңсіздік5) а хв E) х 7

Ресми байқаулар тізімі
Республикалық байқауларға қатысып жарамды дипломдар алып санатыңызды көтеріңіз!
Осы аптаның ең үздік материалдары
Педагогтардың біліктілігін арттыру курстары
Аттестацияда (ПББ) 100% келетін
тақырыптармен дайындаймыз
Аттестацияда (ПББ) келетін тақырыптар бойынша жасалған тесттермен дайындалып, бізбен бірге тестілеуден оңай өтесіз
Өткен жылы бізбен дайындалған ұстаздар 50/50 жинап рекорд жасады
Толығырақ