|
САБАҚ: Сауат ашу |
Мектеп |
|||||||||||||
|
Күні: |
Мұғалімнің аты-жөні: |
|||||||||||||
|
СЫНЫП: 1 сынып |
Қатысқандар: |
Қатыспағандар: |
||||||||||||
|
Оқу мақсаттары |
1.2.9.1 әріпті тану, ажырату және оны дыбыспен сәйкестендіру 1.2.1.2 оқудың түрлерін (буындап оқу, жиі кездесетін сөздерді тұтас оқу, түсініп оқу 1.2.4.1 мұғалімнің көмегімен қарама- қарсы мағыналы, мәндес, көп мағыналы сөздердің мағыналарын ажырату |
|||||||||||||
|
Бағалау критерийлері: 1.Ж дыбысы және әрпімен таныстыру. Оның айтылу ерекшелігін айтып өту және жазылу жолын үйрету. 2.Ж дыбысымен байланысты тапсырмаларды орындау, оқушылардың ой - өрісін, ойлау қабілетін дамыту. 3.Өз бетінше жұмыс жасау дағдысын қалыптастыра отырып, ұйымшылдыққа, әдемілікке ,ұқыптылыққа, адамгершілікке тәрбиелеуді күнделікті өмірде қолдану |
Ойлау деңгейлері: Білу Түсіну Қолдану
|
|||||||||||||
|
|
Түйінді сөздер мен сөз тіркестері: Жалау-флаг,жапырақ-листья |
|||||||||||||
|
Талқылауға арналған сұрақтар: Не себепті ..... деп ойлайсың? -Ж әрпі қандай дыбыс? -Ж әрпі дауыссыз, ұяң дыбыс. -Мысалдар келтір? -Қандай ж әрпіне байланысты өлең не болмаса жұмбақ білесің? -Жалау туралы не білесің? |
||||||||||||||
|
ишара: |
||||||||||||||
|
Алдыңғы оқу: |
Алдыңғы сабақ -Балалар, біз өткен сабақта қандай әріппен таныстық? -Әә әрпімен. -Ендеше ,Ә әрпін еске түсірейік. а) Әтеш, әткеншек сөздеріне дыбыстық талдау жасау. ә) ән, әнші сөздерін буынға бөлу. б) Сәкен , сәнсөздерін қатыстырып сөйлем ойлау. |
|||||||||||||
|
Жоспарланғануақытесебі |
Жоспарланғанжаттығутүрлері (төмендегіжазбалардыөзіңізжоспарлағанжаттығутүрлеріменауыстырыңыз) |
Ресурс-тар |
Дерек-көздер |
|||||||||||
|
Басы
|
Шаттық шеңбері « Ой
шақыру» —
Ж дыбысын дыбыстату. |
|
|
|||||||||||
|
Ортасы
|
Тыңдалым. . « Сөз ойла, көп ойла
! » ойыны №1 Оқылым. « Тез, әрі сауатты
оқиық! »стратегиясы №2 Жаңбыр тамшыларынан қандай сөздер құрауға болады? |
Әріптер кассасы, тақырыптық, заттық суреттер Жәрпінің баспа, жазба түрі, |
|
|||||||||||
|
Бағалау критерийлері 1.Ж дыбысы және әрпімен таныстыру. Оның айтылу ерекшелігін айтып өту және жазылу жолын үйрету.
|
Дескриптор: 1.Ж дыбысы мен әрпі туралы мәлімет ала алды. 2.Ж әрпіне берілген тапсырмалады орындай алады. 3.Түйінді сөздерді үш тілде айта алады |
|
|
|||||||||||
|
Тапсырмалар: №3 Қарамен жазылған сөздердің мағынасын ажырат. Түрма жай, Қамыр жай. Суға жуа-жуа, Тазаланды жуа. |
|
|
||||||||||||
|
Бағалау критерийлері: 1.Ж дыбысымен байланысты тапсырмаларды орындау, оқушылардың ой - өрісін, ойлау қабілетін дамыту.
|
Дескриптор: 1.Ж дыбысы мен әрпіне байланысты тапсырмаларды оқып, түсіне алады. 2.Мысалдар келтіріп, тапсырмаларды орындай алады 3.Түйінді сөздерді үш тілде айта алады |
|
|
|||||||||||
|
|
Сергіту сәті:
1. « Ұйқасын тап! » ойыны. |
|
Ширату сәті |
|||||||||||
|
|
Тапсырмалар. Жұмыс дәптермен жұмыс Жазу
жұмысы. |
|
|
|||||||||||
|
|
Бағалау критерийлері: 1.Өз бетінше жұмыс жасау дағдысын қалыптастыра отырып, ұйымшылдыққа, әдемілікке ,ұқыптылыққа, адамгершілікке тәрбиелеуді күнделікті өмірде қолдану |
Дескриптор: 1.Берілген дәптердегі тапсырмаларды сауатты, көркем жаза алады 2.Тапсырмаларды күнделікті өмірмен байланыстырып, орындай алады 3.Түйінді сөздерді үш тілде айта алады |
|
|
||||||||||
|
Соңы
|
Бағалау —
Сабақ соңында жоғары
ұпай жинап, сабаққа өте жақсы қатысқан
топқа |
Кері байланыс «Тілек шамы» Әр оқушы бір-біріне «Тілек шамын» беру арқылы өз отбасына тілектерін айтады. |
|
|
||||||||||
|
Қосымшамəліметтероқулықтан тысҚазақстан жалауы туралы әнгімелеу. |
||||||||||||||
|
|
Саралау – оқушыға мейлінше қолдау көрсетуді қалай жоспарлайсыз? «Қандай буын жоғалттым» |
Бағалау – оқушы білімін тексеруді қалай жоспарлайсыз? Мадақтау арқылы бағалау |
Пəнаралық байланыс – Өзін-өзі тану, әдебиеттік оқу, жаратылыстану, орыс тілі, ағылшын тілі. Денсаулық жəне қауіпсіздік, АКТ-мен байланыс. Құндылықтармен байланыс (тəрбие элементі).
|
|||||||||||
|
Рефлексия Сабақтың мақсатымен оқу міндеттеріорындалды ма? Бүгін оқушыларне үйренді? Сабақ қалай өтті,қандай деңгейдеөтті? Жоспарланғансаралаужақсыіскеастыма? (тапсырмаларсəйкесболдыма?) Уақыттықалайпайдаландым? Жоспарымақандайөзгерістеренгіздімжəненеге? |
Өз сабағыңызды талдау үшін осы бос орынды пайдаланыңыз. Солжақтаберілгенсұрақтарғажауапберіңіз. |
|||||||||||||
|
Сабақтың мақсатымен оқу міндеттері орындалды. Бүгін оқушылар Әә дыбысы мен әрпі туралы толық мағлұмат алды. Сабақ оқушыларға қызықты, жақсы деңгейде өтті. Жоспарланғансаралаужақсыіскеасты. Тапсырмалар сәйкес болды. Уақытты тиімді пайдаландым.
|
||||||||||||||
Қорытынды бағалау
Ең жақсы өткен екі нәрсені атап көрсетіңіз;
-
Әр топқа берілген тапсырмалар оқушыларға қызық болды
-
Тапсырмаларымды интерактивті тақтадан көрсете алдым
Қандай екі нәрсе немесе тапсырма сабақтың одан да жақсы өтуіне ықпалы тигізер еді?
-
Егер мен сабағымда жаңа әдіс-тәсілдерді пайдаланғанымда сабағым жақсы болатын еді
Осы сабақтың барысында барлық сынып немесе жекелеген оқушылар жөнінде келесі сабағыма қажет болуы мүмкін қандай ақпарат білдім?
жүктеу мүмкіндігіне ие боласыз
Бұл материал сайт қолданушысы жариялаған. Материалдың ішінде жазылған барлық ақпаратқа жауапкершілікті жариялаған қолданушы жауап береді. Ұстаз тілегі тек ақпаратты таратуға қолдау көрсетеді. Егер материал сіздің авторлық құқығыңызды бұзған болса немесе басқа да себептермен сайттан өшіру керек деп ойласаңыз осында жазыңыз
Ашық сабақ Ж әріпі 1 сынып
Ашық сабақ Ж әріпі 1 сынып
|
САБАҚ: Сауат ашу |
Мектеп |
|||||||||||||
|
Күні: |
Мұғалімнің аты-жөні: |
|||||||||||||
|
СЫНЫП: 1 сынып |
Қатысқандар: |
Қатыспағандар: |
||||||||||||
|
Оқу мақсаттары |
1.2.9.1 әріпті тану, ажырату және оны дыбыспен сәйкестендіру 1.2.1.2 оқудың түрлерін (буындап оқу, жиі кездесетін сөздерді тұтас оқу, түсініп оқу 1.2.4.1 мұғалімнің көмегімен қарама- қарсы мағыналы, мәндес, көп мағыналы сөздердің мағыналарын ажырату |
|||||||||||||
|
Бағалау критерийлері: 1.Ж дыбысы және әрпімен таныстыру. Оның айтылу ерекшелігін айтып өту және жазылу жолын үйрету. 2.Ж дыбысымен байланысты тапсырмаларды орындау, оқушылардың ой - өрісін, ойлау қабілетін дамыту. 3.Өз бетінше жұмыс жасау дағдысын қалыптастыра отырып, ұйымшылдыққа, әдемілікке ,ұқыптылыққа, адамгершілікке тәрбиелеуді күнделікті өмірде қолдану |
Ойлау деңгейлері: Білу Түсіну Қолдану
|
|||||||||||||
|
|
Түйінді сөздер мен сөз тіркестері: Жалау-флаг,жапырақ-листья |
|||||||||||||
|
Талқылауға арналған сұрақтар: Не себепті ..... деп ойлайсың? -Ж әрпі қандай дыбыс? -Ж әрпі дауыссыз, ұяң дыбыс. -Мысалдар келтір? -Қандай ж әрпіне байланысты өлең не болмаса жұмбақ білесің? -Жалау туралы не білесің? |
||||||||||||||
|
ишара: |
||||||||||||||
|
Алдыңғы оқу: |
Алдыңғы сабақ -Балалар, біз өткен сабақта қандай әріппен таныстық? -Әә әрпімен. -Ендеше ,Ә әрпін еске түсірейік. а) Әтеш, әткеншек сөздеріне дыбыстық талдау жасау. ә) ән, әнші сөздерін буынға бөлу. б) Сәкен , сәнсөздерін қатыстырып сөйлем ойлау. |
|||||||||||||
|
Жоспарланғануақытесебі |
Жоспарланғанжаттығутүрлері (төмендегіжазбалардыөзіңізжоспарлағанжаттығутүрлеріменауыстырыңыз) |
Ресурс-тар |
Дерек-көздер |
|||||||||||
|
Басы
|
Шаттық шеңбері « Ой
шақыру» —
Ж дыбысын дыбыстату. |
|
|
|||||||||||
|
Ортасы
|
Тыңдалым. . « Сөз ойла, көп ойла
! » ойыны №1 Оқылым. « Тез, әрі сауатты
оқиық! »стратегиясы №2 Жаңбыр тамшыларынан қандай сөздер құрауға болады? |
Әріптер кассасы, тақырыптық, заттық суреттер Жәрпінің баспа, жазба түрі, |
|
|||||||||||
|
Бағалау критерийлері 1.Ж дыбысы және әрпімен таныстыру. Оның айтылу ерекшелігін айтып өту және жазылу жолын үйрету.
|
Дескриптор: 1.Ж дыбысы мен әрпі туралы мәлімет ала алды. 2.Ж әрпіне берілген тапсырмалады орындай алады. 3.Түйінді сөздерді үш тілде айта алады |
|
|
|||||||||||
|
Тапсырмалар: №3 Қарамен жазылған сөздердің мағынасын ажырат. Түрма жай, Қамыр жай. Суға жуа-жуа, Тазаланды жуа. |
|
|
||||||||||||
|
Бағалау критерийлері: 1.Ж дыбысымен байланысты тапсырмаларды орындау, оқушылардың ой - өрісін, ойлау қабілетін дамыту.
|
Дескриптор: 1.Ж дыбысы мен әрпіне байланысты тапсырмаларды оқып, түсіне алады. 2.Мысалдар келтіріп, тапсырмаларды орындай алады 3.Түйінді сөздерді үш тілде айта алады |
|
|
|||||||||||
|
|
Сергіту сәті:
1. « Ұйқасын тап! » ойыны. |
|
Ширату сәті |
|||||||||||
|
|
Тапсырмалар. Жұмыс дәптермен жұмыс Жазу
жұмысы. |
|
|
|||||||||||
|
|
Бағалау критерийлері: 1.Өз бетінше жұмыс жасау дағдысын қалыптастыра отырып, ұйымшылдыққа, әдемілікке ,ұқыптылыққа, адамгершілікке тәрбиелеуді күнделікті өмірде қолдану |
Дескриптор: 1.Берілген дәптердегі тапсырмаларды сауатты, көркем жаза алады 2.Тапсырмаларды күнделікті өмірмен байланыстырып, орындай алады 3.Түйінді сөздерді үш тілде айта алады |
|
|
||||||||||
|
Соңы
|
Бағалау —
Сабақ соңында жоғары
ұпай жинап, сабаққа өте жақсы қатысқан
топқа |
Кері байланыс «Тілек шамы» Әр оқушы бір-біріне «Тілек шамын» беру арқылы өз отбасына тілектерін айтады. |
|
|
||||||||||
|
Қосымшамəліметтероқулықтан тысҚазақстан жалауы туралы әнгімелеу. |
||||||||||||||
|
|
Саралау – оқушыға мейлінше қолдау көрсетуді қалай жоспарлайсыз? «Қандай буын жоғалттым» |
Бағалау – оқушы білімін тексеруді қалай жоспарлайсыз? Мадақтау арқылы бағалау |
Пəнаралық байланыс – Өзін-өзі тану, әдебиеттік оқу, жаратылыстану, орыс тілі, ағылшын тілі. Денсаулық жəне қауіпсіздік, АКТ-мен байланыс. Құндылықтармен байланыс (тəрбие элементі).
|
|||||||||||
|
Рефлексия Сабақтың мақсатымен оқу міндеттеріорындалды ма? Бүгін оқушыларне үйренді? Сабақ қалай өтті,қандай деңгейдеөтті? Жоспарланғансаралаужақсыіскеастыма? (тапсырмаларсəйкесболдыма?) Уақыттықалайпайдаландым? Жоспарымақандайөзгерістеренгіздімжəненеге? |
Өз сабағыңызды талдау үшін осы бос орынды пайдаланыңыз. Солжақтаберілгенсұрақтарғажауапберіңіз. |
|||||||||||||
|
Сабақтың мақсатымен оқу міндеттері орындалды. Бүгін оқушылар Әә дыбысы мен әрпі туралы толық мағлұмат алды. Сабақ оқушыларға қызықты, жақсы деңгейде өтті. Жоспарланғансаралаужақсыіскеасты. Тапсырмалар сәйкес болды. Уақытты тиімді пайдаландым.
|
||||||||||||||
Қорытынды бағалау
Ең жақсы өткен екі нәрсені атап көрсетіңіз;
-
Әр топқа берілген тапсырмалар оқушыларға қызық болды
-
Тапсырмаларымды интерактивті тақтадан көрсете алдым
Қандай екі нәрсе немесе тапсырма сабақтың одан да жақсы өтуіне ықпалы тигізер еді?
-
Егер мен сабағымда жаңа әдіс-тәсілдерді пайдаланғанымда сабағым жақсы болатын еді
Осы сабақтың барысында барлық сынып немесе жекелеген оқушылар жөнінде келесі сабағыма қажет болуы мүмкін қандай ақпарат білдім?
шағым қалдыра аласыз













