Абай облысы Үржар ауданы «Қарақол орта мектеп-бақшасы»КММ
Білім беру ұйымының атауы
Қысқа мерзімді (сабақ) жоспары
|
Бөлімі: |
5.2А Жай бөлшектерге амалдар қолдану |
|||||||||||||||
|
Педагогтың аты-жөні: |
Мұхамбетов Нұржан Нұрланұлы |
|||||||||||||||
|
Күні: |
|
|||||||||||||||
|
Сынып: 5 |
Қатысушылар саны: |
Қатыспағандар саны: |
||||||||||||||
|
Сабақтың тақырыбы: |
Жай бөлшектерді қосу және азайту |
|||||||||||||||
|
Оқу бағдарламасына сәйкес оқыту мақсаттары |
5.1.2.17 бөлімдері бірдей бөлшектерді қосу және азайтуды орындау; 5.1.2.18 бөлімдері әртүрлі бөлшектерді қосу және азайтуды орындау; |
|||||||||||||||
|
Сабақтың мақсаты / Бағалау критерийлері |
Бөлімдері бірдей бөлшектерді қосуды және азайтуды орындайды Бөлімдері әртүрлі бөлшектерді қосуды және азайтуды орындайды |
|||||||||||||||
|
Ойлау дағдыларының деңгейі |
Білу, түсіну |
|||||||||||||||
|
Сабақтың барысы |
||||||||||||||||
|
Сабақтың кезеңдері / уақыт |
Педагогтың әрекеті |
Оқушының әрекеті |
Бағалау |
Ресурстар |
||||||||||||
|
Сабақтың басы «Қар кесегі» әдісі 3 мин Үй тапсырмасын тексеру «Элективті тест» әдісі жеке жұмыс 3 мин Сабақтың ортасы Ұжымдық жұмыс Жаңа сабақты меңгеру (12 мин) «Ойлан, жұптас,бөліс» әдісі жұптық жұмыс (10 мин) Топтық жұмыс «Еркін талқылау» әдісі (10 мин) ЕББҚ (зияты төмен) жеке жұмыс «Үлгіні байдалану» әдісі Өзіңді бағала (жеке жұмыс) (5 мин) Сабақтың соңы Рефлексия «Кері байланыс бутерброд әдісі» (2
мин) |
І.Ұйымдастыру кезеңі 1. «Қар кесегі» әдісі арқылы оқушылар бір-біріне қар кесегі макетін лақтырып алмасу арқылы өзара жылы лебіздерін білдіріп, силастық атмосферасын қалыптастырады 2. Топқа бөлу «Мазайка» әдісімен сынып оқушыларына әртүрлі сандар жазыллған карточкалар беріледі, таңдалған сандарға байланысты 3 топқа бөледі.
Оқушылардың төмендегідей 5 сұрақтық тест тапсырмасын орындайды. ТЕСТ
А) 2. Бұрыс бөлшекті тап:
А)
3. Бөлшекті
қысқартыңыз:
А)
4.
А)
5. Аралас санға
айналдырыңыз:
А) Жаңа сабақ. Түртіп алу стратегиясы бойынша, оқушыларды өздігінен жаңа ақпаратты алуға бағыттайды
Теорияны практикада қолдану бағытында тапсырмалар орындалады Оқушылар тапсырмаларды жұпта орындап, жауаптарын флипчартқа жазу ұсынылады № 502
№ 503
Топтарға функционалдық сауаттылықты дауыту тапсырмалары беріледі.
Қ Оқушылар топ ішінде тапсырманы талқылайды, шешімін ортақтасып табады. Тапсырма
2 1- сұрақ (І-топ) 3 жол жөндеу компаниясы бірігіп жолдың қанша бөлігін жасады? 2 – сұрақ (ІІ-топ) Жөндеу жұмыстары жүргізілмеген жолдың қанша бөлігі қалды? 3 – сұрақ (ІІІ-топ) « АстанаАвтоСтрой» компаниясы жөндеу жұмыстарын жүргізгеннен кейінгі қалған жолдың бөлігі қанша? Тапсырма: Үлгі
Оқушыларға төмендегі суретте берілген жай бөлшектерді визуалды түрде қосу ұсынылады. Жауаптарын шеңдердің белгілі бір бөлігін боя арқылы беру керек.
Рефлексия Оқушылар сабақ бойынша Бірінші жағымды түсініктеме беріп, кейін құрылымды сын айтып, соңынан тағы да жағымды пікір білдіру.
Үй тапсырмасы Жай бөлшектерге амалдар қолдануға 5 есеп құрастырып келу |
Оқушылар бірі-біріне жылы лебіздерін білдіреді,жақсы тілектерін айтып, сыныпта ынтымақтастық атмосферасын қалыптастырады Оқушылар таңдауы бойынша «Дұрыс бөлшек», «Бұрыс бөлшек», «Аралас сандар» деген 3 топқа бөлініп отырады. Топ басшыларын сайлайды. Топ басшылары сабақ барысында бағалау парағына оқушыларға балл қою арқылы бағалайды. Тест тапсырмаларын орындайды Орындап болғаннан кейін оқушылар көршілерімен дәптерлерін алмасып, нешеуі дұрыс болғанына қарай қызыл, сары, жасыл, карточкалар көрсету арқылы бағалайды.
Оқушылар тапсырмаларды жұптасып орындайды Жауаптарын флипчарт қағаздарға жазады Шешуі: 1 топ
2 топ
1)
2)
Жауабы: бөлігі
3 топ
1)
2)
Оқушы үлгіні пайдаланады, қажет болса мұғалім көмектеседі. Оқушылар берілген амалдарды дұрыс орындап, оларды шеңберге бояп көрсетеді. |
ынтымақтастық атмосферасы Қызыл, сары, жасыл карточкалар мен бағалайды
Дискриптор: а) бөлімдері бірдей жай бөлшектерді қосу және азайту орындайды ә) бөлімдері әртүрлі жай бөлшектерді қосу және азайту орындайды б) жауаптарын жазады (3 балл)
1-тапсырмаға Дескриптор: 1) Қысқаша есептің шартын құрады 2) қажетті бөліктерді табады. 3) жауабын жазады. (4 балл)
Дискриптор: Оқушылар бөлімдері бірдей жай бөлшектерге қосу амалын орындайды. Жауаптарын шеңберде бояп көрсетеді (3 балл)
|
Қар кесегі макеті
Әртүрлі сандар жазылған карточкалар, бағалау парағы
Т.А.Алдамұратова Қ.С.Байшолонова Е.С.Байшолонова 5 сынып Математика Алматы «Атамұра» 2017
Т.А.Алдамұратова Қ.С.Байшолонова Е.С.Байшолонова 5 сынып Математика Алматы «Атамұра» 2017
Мұғалім өзі дайындаған қолданбалы есеп
Үлгі қағаз
|
||||||||||||
жүктеу мүмкіндігіне ие боласыз
Бұл материал сайт қолданушысы жариялаған. Материалдың ішінде жазылған барлық ақпаратқа жауапкершілікті жариялаған қолданушы жауап береді. Ұстаз тілегі тек ақпаратты таратуға қолдау көрсетеді. Егер материал сіздің авторлық құқығыңызды бұзған болса немесе басқа да себептермен сайттан өшіру керек деп ойласаңыз осында жазыңыз
Ашық сабақ Жай бөлшектерге амалдар қолдану 5 сынып
Ашық сабақ Жай бөлшектерге амалдар қолдану 5 сынып
Абай облысы Үржар ауданы «Қарақол орта мектеп-бақшасы»КММ
Білім беру ұйымының атауы
Қысқа мерзімді (сабақ) жоспары
|
Бөлімі: |
5.2А Жай бөлшектерге амалдар қолдану |
|||||||||||||||
|
Педагогтың аты-жөні: |
Мұхамбетов Нұржан Нұрланұлы |
|||||||||||||||
|
Күні: |
|
|||||||||||||||
|
Сынып: 5 |
Қатысушылар саны: |
Қатыспағандар саны: |
||||||||||||||
|
Сабақтың тақырыбы: |
Жай бөлшектерді қосу және азайту |
|||||||||||||||
|
Оқу бағдарламасына сәйкес оқыту мақсаттары |
5.1.2.17 бөлімдері бірдей бөлшектерді қосу және азайтуды орындау; 5.1.2.18 бөлімдері әртүрлі бөлшектерді қосу және азайтуды орындау; |
|||||||||||||||
|
Сабақтың мақсаты / Бағалау критерийлері |
Бөлімдері бірдей бөлшектерді қосуды және азайтуды орындайды Бөлімдері әртүрлі бөлшектерді қосуды және азайтуды орындайды |
|||||||||||||||
|
Ойлау дағдыларының деңгейі |
Білу, түсіну |
|||||||||||||||
|
Сабақтың барысы |
||||||||||||||||
|
Сабақтың кезеңдері / уақыт |
Педагогтың әрекеті |
Оқушының әрекеті |
Бағалау |
Ресурстар |
||||||||||||
|
Сабақтың басы «Қар кесегі» әдісі 3 мин Үй тапсырмасын тексеру «Элективті тест» әдісі жеке жұмыс 3 мин Сабақтың ортасы Ұжымдық жұмыс Жаңа сабақты меңгеру (12 мин) «Ойлан, жұптас,бөліс» әдісі жұптық жұмыс (10 мин) Топтық жұмыс «Еркін талқылау» әдісі (10 мин) ЕББҚ (зияты төмен) жеке жұмыс «Үлгіні байдалану» әдісі Өзіңді бағала (жеке жұмыс) (5 мин) Сабақтың соңы Рефлексия «Кері байланыс бутерброд әдісі» (2
мин) |
І.Ұйымдастыру кезеңі 1. «Қар кесегі» әдісі арқылы оқушылар бір-біріне қар кесегі макетін лақтырып алмасу арқылы өзара жылы лебіздерін білдіріп, силастық атмосферасын қалыптастырады 2. Топқа бөлу «Мазайка» әдісімен сынып оқушыларына әртүрлі сандар жазыллған карточкалар беріледі, таңдалған сандарға байланысты 3 топқа бөледі.
Оқушылардың төмендегідей 5 сұрақтық тест тапсырмасын орындайды. ТЕСТ
А) 2. Бұрыс бөлшекті тап:
А)
3. Бөлшекті
қысқартыңыз:
А)
4.
А)
5. Аралас санға
айналдырыңыз:
А) Жаңа сабақ. Түртіп алу стратегиясы бойынша, оқушыларды өздігінен жаңа ақпаратты алуға бағыттайды
Теорияны практикада қолдану бағытында тапсырмалар орындалады Оқушылар тапсырмаларды жұпта орындап, жауаптарын флипчартқа жазу ұсынылады № 502
№ 503
Топтарға функционалдық сауаттылықты дауыту тапсырмалары беріледі.
Қ Оқушылар топ ішінде тапсырманы талқылайды, шешімін ортақтасып табады. Тапсырма
2 1- сұрақ (І-топ) 3 жол жөндеу компаниясы бірігіп жолдың қанша бөлігін жасады? 2 – сұрақ (ІІ-топ) Жөндеу жұмыстары жүргізілмеген жолдың қанша бөлігі қалды? 3 – сұрақ (ІІІ-топ) « АстанаАвтоСтрой» компаниясы жөндеу жұмыстарын жүргізгеннен кейінгі қалған жолдың бөлігі қанша? Тапсырма: Үлгі
Оқушыларға төмендегі суретте берілген жай бөлшектерді визуалды түрде қосу ұсынылады. Жауаптарын шеңдердің белгілі бір бөлігін боя арқылы беру керек.
Рефлексия Оқушылар сабақ бойынша Бірінші жағымды түсініктеме беріп, кейін құрылымды сын айтып, соңынан тағы да жағымды пікір білдіру.
Үй тапсырмасы Жай бөлшектерге амалдар қолдануға 5 есеп құрастырып келу |
Оқушылар бірі-біріне жылы лебіздерін білдіреді,жақсы тілектерін айтып, сыныпта ынтымақтастық атмосферасын қалыптастырады Оқушылар таңдауы бойынша «Дұрыс бөлшек», «Бұрыс бөлшек», «Аралас сандар» деген 3 топқа бөлініп отырады. Топ басшыларын сайлайды. Топ басшылары сабақ барысында бағалау парағына оқушыларға балл қою арқылы бағалайды. Тест тапсырмаларын орындайды Орындап болғаннан кейін оқушылар көршілерімен дәптерлерін алмасып, нешеуі дұрыс болғанына қарай қызыл, сары, жасыл, карточкалар көрсету арқылы бағалайды.
Оқушылар тапсырмаларды жұптасып орындайды Жауаптарын флипчарт қағаздарға жазады Шешуі: 1 топ
2 топ
1)
2)
Жауабы: бөлігі
3 топ
1)
2)
Оқушы үлгіні пайдаланады, қажет болса мұғалім көмектеседі. Оқушылар берілген амалдарды дұрыс орындап, оларды шеңберге бояп көрсетеді. |
ынтымақтастық атмосферасы Қызыл, сары, жасыл карточкалар мен бағалайды
Дискриптор: а) бөлімдері бірдей жай бөлшектерді қосу және азайту орындайды ә) бөлімдері әртүрлі жай бөлшектерді қосу және азайту орындайды б) жауаптарын жазады (3 балл)
1-тапсырмаға Дескриптор: 1) Қысқаша есептің шартын құрады 2) қажетті бөліктерді табады. 3) жауабын жазады. (4 балл)
Дискриптор: Оқушылар бөлімдері бірдей жай бөлшектерге қосу амалын орындайды. Жауаптарын шеңберде бояп көрсетеді (3 балл)
|
Қар кесегі макеті
Әртүрлі сандар жазылған карточкалар, бағалау парағы
Т.А.Алдамұратова Қ.С.Байшолонова Е.С.Байшолонова 5 сынып Математика Алматы «Атамұра» 2017
Т.А.Алдамұратова Қ.С.Байшолонова Е.С.Байшолонова 5 сынып Математика Алматы «Атамұра» 2017
Мұғалім өзі дайындаған қолданбалы есеп
Үлгі қағаз
|
||||||||||||
шағым қалдыра аласыз





































