жүктеу мүмкіндігіне ие боласыз
Бұл материал сайт қолданушысы жариялаған. Материалдың ішінде жазылған барлық ақпаратқа жауапкершілікті жариялаған қолданушы жауап береді. Ұстаз тілегі тек ақпаратты таратуға қолдау көрсетеді. Егер материал сіздің авторлық құқығыңызды бұзған болса немесе басқа да себептермен сайттан өшіру керек деп ойласаңыз осында жазыңыз
Ашық сабақ: Жай бөлшектің негізгі қасиеті
Ашық сабақ: Жай бөлшектің негізгі қасиеті
|
Мектеп: Б. Ахметов атындағы орта мектеп |
||||||||||||||||||||
|
Күні: |
Мұғалімнің аты-жөні: |
|||||||||||||||||||
|
Сынып: |
Қатысқандар саны: |
Қатыспағандар саны: |
||||||||||||||||||
|
Сабақ тақырыбы |
Жай бөлшектің негізгі қасиеті. |
|||||||||||||||||||
|
Сабақтың түрі |
Жаңа материалмен таныстыру, түсіндіру. |
|||||||||||||||||||
|
оқу мақсаттары (оқу бағдарламасына сілтеме) |
5.1.2.14 жай бөлшектерді қысқартуда бөлшектің негізгі қасиетін қолдану; 5.1.2.15 жай бөлшектерді ортақ бөлімге келтіру. |
|||||||||||||||||||
|
Сабақ мақсаттары |
Оқушылардың барлығы тең бөлшектерді табады Оқушылардың басым бөлігі жай бөлшектерді ортақ бөлімге келтіре алады. Оқушылардың кейбірі жай бөлшектерді қысқартады, түсіндіре алады |
|||||||||||||||||||
|
АКТ қолдану |
презентациямен жұмыс жасау |
|||||||||||||||||||
|
Бастапқы білім |
Жай бөлшектерді оқу, жазу |
|||||||||||||||||||
|
Сабақ барысы |
||||||||||||||||||||
|
Сабақтың кезеңдері |
Мұғалімнің іс-әрекеті |
Оқушының іс-әрекеті |
||||||||||||||||||
|
Сабақтың басы 3 минут |
I.Ұйымдастыру кезеңі. Мұғалім және оқушылар бір-бірімен амандасады. Сабақтың мақсатын және күтілетін нәтижелерін оқушылармен талқылайды. Үй тапсырмасын тексеру 362,365 Ауызша есептеу тапсырмалары |
*ҮТ консултанттар тексереді АУЫЗША ЕСЕПТЕЙДІ |
||||||||||||||||||
|
Сабақтың ортасы 5 минут
15 минут
10 минут
5 минут
|
Ойлан тап Суретте қанша шаршы көріп тұрсыңдар? (27 шаршы)
Тексеру диктанты. Жұппен жұмыс.
Дескриптор: Білім алушы -боялған бөлігін жай бөлшек түрінде жаза алады; -бөлшекті оқып, жаза алады; - метрдің және килограммның бөлігін бөлшек түрінде жаза алады.
Жаңа материалды түсіндіру Жаңа материалды қайталау тапсырмаларынан бастаған дұрыс. Келесіде мұғалім оқушыларды жай бөлшектердің негізгі қасиетін өздері тұжырымдауға бағыттайды. Мұғалім жай бөлшектердің негізгі қасиеттерін қайталайды. Слайд Сабақты бекіту. Жай бөлшектің негізгі қасиетін қолданып, оқушылар бөлшектердің теңдігін түсіндіреді.
Дайын жауаптар бойынша өзара тексеріп, бағалайды.. Дескриптор: Білім алушы -бөлшектің қасиетін қолдана алады; -бөлшекті оқып, жаза алады; - бөлшектерді ортақ бөлімге келтіре алады. Есептер шығарту №378 Үй жұмысы 377 есеп Сабақты бекіту: Бөлшектерді қысқарту |
Бөлшектерді оқиды, жазады
Сұрақтарға жауап береді
.
Презентация арқылы сұрақтарға жауап береді
Оқушылар жеке тапсырмаларды орындап, бір бірін тексереді
Бұл кезеңде оқушылар сұрақтарға жауап береді, өздігінен жұмыс жасайды, тез шешім қабылдауға з білімін көрсете алу қасиеттерін көрсетедітылады.
Оқушы -бөлшектің қасиетін қолдана алады; -бөлшекті оқып, жаза алады; - бөлшектерді ортақ бөлімге келтіре алады |
||||||||||||||||||
|
Сабақтың соңы 5 минут |
Сабақ соңында оқушылар рефлексия жасайды: - кім біледі, неге үйрендік - не түсініксіз болды - әлі немен жұмыс жасау керек Оқушылар өзінің және сыныптастарының, жұмыстарын белгілі критерийлер бойынша бағалай алады. |
|
||||||||||||||||||
|
Саралау –оқушыларға қалай көбірек қолдау көрсетуді жоспарлайсыз? Қабілеті жоғары оқушыларға қандай міндет қоюды жоспарлап отырсыз? |
Бағалау – оқушылардың материалды меңгеру деңгейін қалай тексеруді жоспарлайсыз? |
Денсаулық және қауіпсіздік техникасының сақталуы |
||||||||||||||||||
|
Баяу орындайтын оқушылар мұғалімнен консультация алады немесе жақсы оқитын оқушылардан көмек алады.
|
Негізгі баға оқушылардың белсенділігін байқау және тапсырмаларды орындағанда жетістіктеріне қарап қойылады. |
Дұрыс отыруларын қадағалау |
||||||||||||||||||
|
Сабақ бойынша рефлексия Сабақ мақсаттары/оқу мақсаттары дұрыс қойылған ба? Оқушылардың барлығы ОМ қол жеткізді ме? Жеткізбесе, неліктен? Сабақта саралау дұрыс жүргізілді ме? Сабақтың уақыттық кезеңдері сақталды ма? Сабақ жоспарынан қандай ауытқулар болды, неліктен? |
Бұл бөлімді сабақ туралы өз пікіріңізді білдіру үшін пайдаланыңыз. Өз сабағыңыз туралы сол жақ бағанда берілген сұрақтарға жауап беріңіз. |
|||||||||||||||||||
|
|
||||||||||||||||||||
|
Жалпы баға Сабақтың жақсы өткен екі аспектісі (оқыту туралы да, оқу туралы да ойланыңыз)? Сабақты жақсартуға не ықпал ете алады (оқыту туралы да, оқу туралы да ойланыңыз)? Сабақ барысында сынып туралы немесе жекелеген оқушылардың жетістік/қиындықтары туралы нені білдім, келесі сабақтарда неге көңіл бөлу қажет? |
||||||||||||||||||||
шағым қалдыра аласыз
; г)
.
; б)
; в)
; г)
.
; б)
; в)
; г)













