|
Ұзақ мерзімді жоспардың атауы Заттардың тасымалдануы |
Мектеп: № 64 орта мектебі |
||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Күні: 23.11.22 |
Мұғалімнің аты-жөні: Есмағамбетова.Ақжүніс |
||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Сынып: 7 |
Қатысқандар: |
Қатыспағандар: |
|||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Сабақтың тақырыбы |
Жануарлардағы қанайналым мүшелері |
||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Осы сабақта қол жеткізілетін оқу мақсаттары (оқу бағдарламасына сілтеме) |
7.1.3.6 Жануарларда заттар тасымалына қатысатын мүшелерді танып білу |
||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Оқу дағдысы |
Білу, түсіну, талдау |
||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Сабақтың мақсаты |
Барлық оқушылар |
||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Жануарларда заттар тасымалына қатысатын мүшелерге сипаттама береді. |
|||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Бағалау критерийлері |
1. Жануарларда заттар тасымалына қатысатын мүшелерді танып біледі 2. Жануарларда заттар тасымалына қатысатын мүшелерді талдай алады 3. Жануарлардың заттар тасымалына қатысатын мүшелерді тұжырымдайды. |
||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Пән аралық байланыс |
Анатомия, жануартану |
||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Алдыңғы білім |
Жануарлардағы қанайналым мүшелері жайлы біледі |
||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Сабақтың барысы |
Сабақтың жоспарланған жаттығу түрлері |
Ресурстар |
|||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
|
І.Ұйымдастыру кезеңі ІІ. Сәлемдесу ІІІ.Оқушыларды түгелдеу ІV. Топқа бөлу ІІ. Жаңа сабақ. Сыныпты топтарға түс қағаздары арқылы 4 топқа бөлінеді І топ – Ұлулар ІІ топ – Омыртқалылар ІІІ топ – Буынаяқтылар ІV топ – Буылтық құрттар |
Оқушылар бір-бірінің қолдарын ұстап, бәрі бірге «Көңіліміз шат, сабаққа әзірміз, іске сәт» деп өз көңілдерін білдіреді.
|
|||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Сабақтың ортасы
|
ІІІ. АКТ арқылы. Ал, енді балалар сен дердің назарларыңа мына видеофильмді ұсынғым келеді. Сонымен бүгінгі сабағымыздың мақсаты қандай болмақ? Видеоны тамашалағаннан кейін не көрдіңіздер? Яғни бүгінгі сабағымыздың тақырыбы «Жануарлардағы қанайналым мүшелері » «Ойлан, жұптас, талқыла» әдісі бойынша мәтіндермен жұмыс. І топ: «Қанайналым мүшелері» топта оқиды, талқылайды, флипчартқа түсіріп, постер қорғайды. ІІ топ: «Кластер» стратегиясы Буылтық құрттардың, ұлулардың, буынаяқтылар, омыртқалылардың қанайналым жүйесін салыстыр. ІІІ топ: «Суреттер сөйлейді» стратегиясы буынаяқтылардың, омыртқалылардың, ұлудың буылтық құрттарды сурет арқылы сөйлеу ІV топ: «Тірек сызба» жануарлардың қанайналым жүйесін сызба арқылы түсіндіру Топтар бір-бірін «Екі жұлдыз, бір тілек» арқылы бағалайды. |
Электронды оқулық Түс қағаздары, қалам, плакат, түрлі түсті қаламдар |
|||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Жұптық жұмыс
|
Оқушыларға сабақты пысықтау мақсатында жұптық жұмыс «Семантикалық карта» беріледі
жұптар жұмыстарын орындап болған соң жұмыстарын алмастырады. Өзара бірін- бірі бағалау |
|
|||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Жеке жұмыс
|
Сабақты қорытындылау мақсатында әр оқушыға жеке жұмыс беріледі. «Филворд» әдісі жануарлардың атауы шығады
|
Бағалау |
|||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
|
Өрмекші, балық, қосмекенділер, шаян, ұлу, буылтық құрттар, адам, сүтқоректілер
|
|
|||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Дескриптор |
|||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
|||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Сабақтың соңы |
Рефлексия: «Табыс» ағашын отырғызайық. Ағаш діні жаңа сабақта өтілген тақырып, жасыл желек –сыныбымыздағы көңіл-күй, ал ағаштың жемістері - сіздердің білімдеріңіз. Жасыл алма: Маған сабақ ұнады. Тақырыпты меңгердім. Сары алма: Тақырыпты түсіндім, бірақ компонентердің аттарын атау кезде қиналдым. Қызыл алма: Сабақ маған түсініксіз. Оқушылар алмаларға «сабақты менгердім», «қиналамын», «менгерген жоқпын» деп жазып жабыстырады.
Кейінгі оқу: Жануарлардағы қанайналым мүшелері тақырыбына материалдар жинақтау
|
|
|||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
|
|
|
|||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||




Жануарлардағы
қанайналым
мүшелері
7 «Б» сынып
Пән мұғалімі: А.Есмағамбетова




жүктеу мүмкіндігіне ие боласыз
Бұл материал сайт қолданушысы жариялаған. Материалдың ішінде жазылған барлық ақпаратқа жауапкершілікті жариялаған қолданушы жауап береді. Ұстаз тілегі тек ақпаратты таратуға қолдау көрсетеді. Егер материал сіздің авторлық құқығыңызды бұзған болса немесе басқа да себептермен сайттан өшіру керек деп ойласаңыз осында жазыңыз
Ашық сабақ: Жануарлардағы қанайналым мүшелері 7 сынып
Ашық сабақ: Жануарлардағы қанайналым мүшелері 7 сынып
|
Ұзақ мерзімді жоспардың атауы Заттардың тасымалдануы |
Мектеп: № 64 орта мектебі |
||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Күні: 23.11.22 |
Мұғалімнің аты-жөні: Есмағамбетова.Ақжүніс |
||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Сынып: 7 |
Қатысқандар: |
Қатыспағандар: |
|||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Сабақтың тақырыбы |
Жануарлардағы қанайналым мүшелері |
||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Осы сабақта қол жеткізілетін оқу мақсаттары (оқу бағдарламасына сілтеме) |
7.1.3.6 Жануарларда заттар тасымалына қатысатын мүшелерді танып білу |
||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Оқу дағдысы |
Білу, түсіну, талдау |
||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Сабақтың мақсаты |
Барлық оқушылар |
||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Жануарларда заттар тасымалына қатысатын мүшелерге сипаттама береді. |
|||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Бағалау критерийлері |
1. Жануарларда заттар тасымалына қатысатын мүшелерді танып біледі 2. Жануарларда заттар тасымалына қатысатын мүшелерді талдай алады 3. Жануарлардың заттар тасымалына қатысатын мүшелерді тұжырымдайды. |
||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Пән аралық байланыс |
Анатомия, жануартану |
||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Алдыңғы білім |
Жануарлардағы қанайналым мүшелері жайлы біледі |
||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Сабақтың барысы |
Сабақтың жоспарланған жаттығу түрлері |
Ресурстар |
|||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
|
І.Ұйымдастыру кезеңі ІІ. Сәлемдесу ІІІ.Оқушыларды түгелдеу ІV. Топқа бөлу ІІ. Жаңа сабақ. Сыныпты топтарға түс қағаздары арқылы 4 топқа бөлінеді І топ – Ұлулар ІІ топ – Омыртқалылар ІІІ топ – Буынаяқтылар ІV топ – Буылтық құрттар |
Оқушылар бір-бірінің қолдарын ұстап, бәрі бірге «Көңіліміз шат, сабаққа әзірміз, іске сәт» деп өз көңілдерін білдіреді.
|
|||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Сабақтың ортасы
|
ІІІ. АКТ арқылы. Ал, енді балалар сен дердің назарларыңа мына видеофильмді ұсынғым келеді. Сонымен бүгінгі сабағымыздың мақсаты қандай болмақ? Видеоны тамашалағаннан кейін не көрдіңіздер? Яғни бүгінгі сабағымыздың тақырыбы «Жануарлардағы қанайналым мүшелері » «Ойлан, жұптас, талқыла» әдісі бойынша мәтіндермен жұмыс. І топ: «Қанайналым мүшелері» топта оқиды, талқылайды, флипчартқа түсіріп, постер қорғайды. ІІ топ: «Кластер» стратегиясы Буылтық құрттардың, ұлулардың, буынаяқтылар, омыртқалылардың қанайналым жүйесін салыстыр. ІІІ топ: «Суреттер сөйлейді» стратегиясы буынаяқтылардың, омыртқалылардың, ұлудың буылтық құрттарды сурет арқылы сөйлеу ІV топ: «Тірек сызба» жануарлардың қанайналым жүйесін сызба арқылы түсіндіру Топтар бір-бірін «Екі жұлдыз, бір тілек» арқылы бағалайды. |
Электронды оқулық Түс қағаздары, қалам, плакат, түрлі түсті қаламдар |
|||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Жұптық жұмыс
|
Оқушыларға сабақты пысықтау мақсатында жұптық жұмыс «Семантикалық карта» беріледі
жұптар жұмыстарын орындап болған соң жұмыстарын алмастырады. Өзара бірін- бірі бағалау |
|
|||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Жеке жұмыс
|
Сабақты қорытындылау мақсатында әр оқушыға жеке жұмыс беріледі. «Филворд» әдісі жануарлардың атауы шығады
|
Бағалау |
|||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
|
Өрмекші, балық, қосмекенділер, шаян, ұлу, буылтық құрттар, адам, сүтқоректілер
|
|
|||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Дескриптор |
|||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
|||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Сабақтың соңы |
Рефлексия: «Табыс» ағашын отырғызайық. Ағаш діні жаңа сабақта өтілген тақырып, жасыл желек –сыныбымыздағы көңіл-күй, ал ағаштың жемістері - сіздердің білімдеріңіз. Жасыл алма: Маған сабақ ұнады. Тақырыпты меңгердім. Сары алма: Тақырыпты түсіндім, бірақ компонентердің аттарын атау кезде қиналдым. Қызыл алма: Сабақ маған түсініксіз. Оқушылар алмаларға «сабақты менгердім», «қиналамын», «менгерген жоқпын» деп жазып жабыстырады.
Кейінгі оқу: Жануарлардағы қанайналым мүшелері тақырыбына материалдар жинақтау
|
|
|||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
|
|
|
|||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||




Жануарлардағы
қанайналым
мүшелері
7 «Б» сынып
Пән мұғалімі: А.Есмағамбетова




шағым қалдыра аласыз















