Сабак барысы
|
Сабақтың жоспарланған кезеңдері |
Сабақтағы жоспарланған іс – әрекет |
Ресурстар |
||||
|
Сабақтың басы 5 мин |
Оқушылардың зейінін сабаққа аудару. Сабақ мақсатымен таныстыру. Топқа біріктіру: 1-топ «Алғыс», 2-топ «Мейірім», 3-топ «Қуаныш» Өткен сабақты пысықтау. «Сұрақ - жауап» әдісі. |
Шаттық шеңбері |
||||
|
Сабақтың ортасы
|
Жаңа сабақ. «Кім шылдам» 1-тапсырма. 1.Өрнектердің мінін тауып,әр баланың қандай қалада болғанын анықта. Бала 21+14+29= 64 * 9*5-(30+9)=6 3*9-18:6=24 21:7+12:3=7 4*8+2*9= 50 4*(2*5)+30=70 Дескриптор Білім алушы:
2-тапсырма. «Кім тапқыр» Шарты:
Ө ? есе арт. Қарағандыға д. – 4 сағ. Ш: 24:4 =8 Ж: 8 есе арт. Шарты:
Ө ? арт. Қарағандыға д. – 4 сағ. Ш: 24 – 4 = 20 Ж: 20 арт. Дескриптор Білім алушы: - сұлба бойынша есеп құрастырады СЕРГІТУ СӘТІ Тарсылдатпай едендi Жүгiрейiк бiр уақ. Орнымыздан тұрып ап Бiр, екi, үш, бiр, екi, үш 3-тапсырма. Жұптық жұмыс. Берілген мәліметтер мен сұлбаларды пайдаланып есептер құрастыр.Оларды шығар. Шарты:
А ? есе арт. (есе кем) Алматы – Қарағанды -16 сағ. Ш: 16:4=4 Ж: 4 есе арт. (есе кем) Шарты:
А ? есе арт. (есе кем) Алматы – Қарағанды -16 сағ. Ш: 16:4=4 Ж: 4 есе арт. (есе кем) Дескриптор:
4-тапсырма. Жұптық жұмыс. «Тез ойна тез ойла» 2*9+45:9= 23 12:6*9=18 7*(25-21)+12=40 5*9-2*4= 37 14:2*7=49 45+5:5-10=36 14:(2*7)=1 16:4*2*2= 16 8*(36:9)+23=55 18:6:3=1 18:(6:3)= 9 25:5*9=45 6- тапсырма Теңдеуді шеш. Х*8=25+15 (43-39)* х =24 12: х+10=13 Х*8=40 4* х=24 12: =13-10 х=40:8 х=24:4 12: =3 х=5 х=6 х=12:3 5*8=25+15 43-39*6=24 х=4 12:4+10=13 Дескриптор: - Теңдеуді шешеді
|
Оқулық , дәптер Сергіту сәтіне арналған жинақ
|
||||
|
Сабақтың соңы |
Рефлексия
|
Кеме суреті |
||||
|
Саралау– оқушыларға көбірек қолдау көрсетуді қалай жоспарлайсыз? Қабілеті жоғары оқушыларға қандай тапсырмалар қоюды жоспарлап отырсыз? |
Бағалау – оқушылардың материалды меңгеру деңгейін тексеру жоспарыңыз? |
Денсаулық және қауіпсіздік техникасының сақталуы. |
||||
|
Деңгейлік тапсырмалар А) кері есептерді құрастыр және салыстыр |
Оқушылар өздері жасаған бет-бейнелеріне қарап бір-біріне көңіл- күйлерін айтады. (қуанышты, көңілді, көңілсіз, ашулы) |
Музыка әуенімен денсаулыққа пайдалы дене жаттығуларын жасату. |
||||
|
Сабақ бойынша рефлексия |
Бұл бөлімді туралы өз пікіріңді білдіру үшін пайдаланыңыз. Өз сабағыңыз туралы сол жақ бағанда берілген сұрақтарға жауап беріңіз. |
|||||
|
Сабақ мақсаттары, оқу мақсаттары дұрыс қойылған ба? Оушылардың барлығы ОМ қол жеткізді ме? Сабақта саралау дұрыс жүргізілді ме? Сабақтың уақыттық езеңдері сақталды ма? Сабақ жоспарынан қандай ауытқулар болды, неліктен? |
|
|||||
|
Жалпы баға Сабақтың жақсы өткен екі әспектісі. Оқыту туралы да, оқу туралы да ойланыңыз? 1: 2: Сабақты жақсартуға не ықпал ете алады. Оқыту туралы да, оқу туралы да ойланыңыз? 1: 2: Сабақ барысында сынып туралы немесе жекелеген оқушылардың жетістік/қиындықтары туралы нені білдім, келесі сабақтарда неге көңіл бөлу қажет? 1: 2: |
||||||
|
Пән: Математика 25-сабақ Мектеп: «Достық»ЖОМ Ұзақ мерзімді жоспар бөлімі: Мұғалімнің аты – жөні:Стыбаева А Геометриялық фигуралар .Периметр. Аудан Күні: 11 . 05.2018ж. Қатысқандар саны: 23 Сынып: 2 «И» Қатыспағандар саны : |
|
|
Сабақ тақырыбы Логикалық есептер шығару |
|
|
Осы сабақта қол жеткізіле-тін оқу мақсаттары (оқу бағ-дарламасына сілтеме) |
2.5.1.5** - көбейту мен бөлудің белгісіз компоненттерін табуға; ұзындық, ені, периметрді табуға берілген есептерді; тура және жанама тұжырымдармен берілген есептерді (айырмалық салыстыруға қатысты) талдау және шығару; кері есептерді құрастыру және шығару |
|
Сабақ мақсаттары |
Барлық оқушылар: - көбейту мен бөлудің белгісіз компоненттерін табады Көптеген оқушылар ұзындық, ені, периметрді табады. Кейбір оқушылар: тура және жанама тұжырымдармен берілген есептерді шығарады. |
|
Жетістік критерийлері |
Логикалық есептер шығарады |
|
Тілдік мақсаттар |
Логика |
|
Құндылықтарды дарыту |
Қарым – қатынас мәдениетіне тәрбиелеу. |
|
Пән аралық байланыс |
Дүниетану |
|
АКТ қолдану дағдылары |
Нотбук |
|
Бастапқы білім |
Геометриялық мазмұндағы есептерді шығару. |
Сабак барысы
|
Сабақтың жоспарланған кезеңдері |
Сабақтағы жоспарланған іс – әрекет |
Ресурстар |
||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Сабақтың басы 5 мин |
Оқушылардың зейінін сабаққа аудару. Сабақ мақсатымен таныстыру. Топқа біріктіру: 1-топ «Алғыс», 2-топ «Мейірім», 3-топ «Қуаныш» Өткен сабақты пысықтау. «Сұрақ - жауап» әдісі. |
Шаттық шеңбері |
||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Сабақтың ортасы
|
Жаңа сабақ. «Кім жылдам» 1-тапсырма.
Сандарды көлденеңнен қос. Сандарды тігінен қос.
ә )0-ден 8-ге дейінгі сандардан «Сиқырлы» шаршылар құрастыр.
Шықан қосынды сәйкес келуі тиіс
Қандай сандарды қою керек Дескриптор Білім алушы: - Сандарды көлденеңнен тігінен қосады.
Дескриптор Білім алушы: - Бос орындарға сан қойады. СЕРГІТУ СӘТІ 3-тапсырма. Жұптық жұмыс. Әр машина белгілі бір санды көрсетеді.Оның қай сан екенін анықта. 10+10+10=30 10+4+4=18 4-2=2 10+4+2=16 Дескриптор:
4-тапсырма. Жұптық жұмыс. «Тез ойна тез ойла» Қай текшенің жазбасы көрсетілген.Екінші текшенің жазбасы көрсетілген. Дескриптор: - Екінші текшенің жазбасын анықтайды 5-тапсырма а)Шарты: Басқатырғы-9 Ш:9+12+6 27 Теңдеу-12 Ж:27 тапсырма Есеп-6 ә)Шарты: 1 команда-4бала Ш:4*9 24 6 команда-? Ж:барлығы 24бала б)Шарты: Есеп-10мин Ш:10+4*2 18 4теңдеудің әрқайсысы-2мин тең Ж:барлығы 18мин Үй тапсырма 4- тапсырма |
Оқулық , дәптер
Сергіту сәтіне арналған жинақ
|
||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Сабақтың соңы |
Рефлексия
|
Кеме суреті |
||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Саралау– оқушыларға көбірек қолдау көрсетуді қалай жоспарлайсыз? Қабілеті жоғары оқушыларға қандай тапсырмалар қоюды жоспарлап отырсыз? |
Бағалау – оқушылардың материалды меңгеру деңгейін тексеру жоспарыңыз? |
Денсаулық және қауіпсіздік техникасының сақталуы. |
||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Деңгейлік тапсырмалар А) Сандарды көлденеңнен тігінен қос.
|
Оқушылар өздері жасаған бет-бейнелеріне қарап бір-біріне көңіл- күйлерін айтады. (қуанышты, көңілді, көңілсіз, ашулы)
|
Музыка әуенімен денсаулыққа пайдалы дене жаттығуларын жасату. |
||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Сабақ бойынша рефлексия |
Бұл бөлімді туралы өз пікіріңді білдіру үшін пайдаланыңыз. Өз сабағыңыз туралы сол жақ бағанда берілген сұрақтарға жауап беріңіз. |
|||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Сабақ мақсаттары, оқу мақсаттары дұрыс қойылған ба? Оушылардың барлығы ОМ қол жеткізді ме? Сабақта саралау дұрыс жүргізілді ме? Сабақтың уақыттық езеңдері сақталды ма? Сабақ жоспарынан қандай ауытқулар болды, неліктен? |
|
|||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Жалпы баға Сабақтың жақсы өткен екі әспектісі. Оқыту туралы да, оқу туралы да ойланыңыз? 1: 2: Сабақты жақсартуға не ықпал ете алады. Оқыту туралы да, оқу туралы да ойланыңыз? 1: 2: Сабақ барысында сынып туралы немесе жекелеген оқушылардың жетістік/қиындықтары туралы нені білдім, келесі сабақтарда неге көңіл бөлу қажет? 1: 2: |
||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
жүктеу мүмкіндігіне ие боласыз
Бұл материал сайт қолданушысы жариялаған. Материалдың ішінде жазылған барлық ақпаратқа жауапкершілікті жариялаған қолданушы жауап береді. Ұстаз тілегі тек ақпаратты таратуға қолдау көрсетеді. Егер материал сіздің авторлық құқығыңызды бұзған болса немесе басқа да себептермен сайттан өшіру керек деп ойласаңыз осында жазыңыз
Ашық сабақ Жапсырмалау(аппликация) 6 сынып
Ашық сабақ Жапсырмалау(аппликация) 6 сынып
Сабак барысы
|
Сабақтың жоспарланған кезеңдері |
Сабақтағы жоспарланған іс – әрекет |
Ресурстар |
||||
|
Сабақтың басы 5 мин |
Оқушылардың зейінін сабаққа аудару. Сабақ мақсатымен таныстыру. Топқа біріктіру: 1-топ «Алғыс», 2-топ «Мейірім», 3-топ «Қуаныш» Өткен сабақты пысықтау. «Сұрақ - жауап» әдісі. |
Шаттық шеңбері |
||||
|
Сабақтың ортасы
|
Жаңа сабақ. «Кім шылдам» 1-тапсырма. 1.Өрнектердің мінін тауып,әр баланың қандай қалада болғанын анықта. Бала 21+14+29= 64 * 9*5-(30+9)=6 3*9-18:6=24 21:7+12:3=7 4*8+2*9= 50 4*(2*5)+30=70 Дескриптор Білім алушы:
2-тапсырма. «Кім тапқыр» Шарты:
Ө ? есе арт. Қарағандыға д. – 4 сағ. Ш: 24:4 =8 Ж: 8 есе арт. Шарты:
Ө ? арт. Қарағандыға д. – 4 сағ. Ш: 24 – 4 = 20 Ж: 20 арт. Дескриптор Білім алушы: - сұлба бойынша есеп құрастырады СЕРГІТУ СӘТІ Тарсылдатпай едендi Жүгiрейiк бiр уақ. Орнымыздан тұрып ап Бiр, екi, үш, бiр, екi, үш 3-тапсырма. Жұптық жұмыс. Берілген мәліметтер мен сұлбаларды пайдаланып есептер құрастыр.Оларды шығар. Шарты:
А ? есе арт. (есе кем) Алматы – Қарағанды -16 сағ. Ш: 16:4=4 Ж: 4 есе арт. (есе кем) Шарты:
А ? есе арт. (есе кем) Алматы – Қарағанды -16 сағ. Ш: 16:4=4 Ж: 4 есе арт. (есе кем) Дескриптор:
4-тапсырма. Жұптық жұмыс. «Тез ойна тез ойла» 2*9+45:9= 23 12:6*9=18 7*(25-21)+12=40 5*9-2*4= 37 14:2*7=49 45+5:5-10=36 14:(2*7)=1 16:4*2*2= 16 8*(36:9)+23=55 18:6:3=1 18:(6:3)= 9 25:5*9=45 6- тапсырма Теңдеуді шеш. Х*8=25+15 (43-39)* х =24 12: х+10=13 Х*8=40 4* х=24 12: =13-10 х=40:8 х=24:4 12: =3 х=5 х=6 х=12:3 5*8=25+15 43-39*6=24 х=4 12:4+10=13 Дескриптор: - Теңдеуді шешеді
|
Оқулық , дәптер Сергіту сәтіне арналған жинақ
|
||||
|
Сабақтың соңы |
Рефлексия
|
Кеме суреті |
||||
|
Саралау– оқушыларға көбірек қолдау көрсетуді қалай жоспарлайсыз? Қабілеті жоғары оқушыларға қандай тапсырмалар қоюды жоспарлап отырсыз? |
Бағалау – оқушылардың материалды меңгеру деңгейін тексеру жоспарыңыз? |
Денсаулық және қауіпсіздік техникасының сақталуы. |
||||
|
Деңгейлік тапсырмалар А) кері есептерді құрастыр және салыстыр |
Оқушылар өздері жасаған бет-бейнелеріне қарап бір-біріне көңіл- күйлерін айтады. (қуанышты, көңілді, көңілсіз, ашулы) |
Музыка әуенімен денсаулыққа пайдалы дене жаттығуларын жасату. |
||||
|
Сабақ бойынша рефлексия |
Бұл бөлімді туралы өз пікіріңді білдіру үшін пайдаланыңыз. Өз сабағыңыз туралы сол жақ бағанда берілген сұрақтарға жауап беріңіз. |
|||||
|
Сабақ мақсаттары, оқу мақсаттары дұрыс қойылған ба? Оушылардың барлығы ОМ қол жеткізді ме? Сабақта саралау дұрыс жүргізілді ме? Сабақтың уақыттық езеңдері сақталды ма? Сабақ жоспарынан қандай ауытқулар болды, неліктен? |
|
|||||
|
Жалпы баға Сабақтың жақсы өткен екі әспектісі. Оқыту туралы да, оқу туралы да ойланыңыз? 1: 2: Сабақты жақсартуға не ықпал ете алады. Оқыту туралы да, оқу туралы да ойланыңыз? 1: 2: Сабақ барысында сынып туралы немесе жекелеген оқушылардың жетістік/қиындықтары туралы нені білдім, келесі сабақтарда неге көңіл бөлу қажет? 1: 2: |
||||||
|
Пән: Математика 25-сабақ Мектеп: «Достық»ЖОМ Ұзақ мерзімді жоспар бөлімі: Мұғалімнің аты – жөні:Стыбаева А Геометриялық фигуралар .Периметр. Аудан Күні: 11 . 05.2018ж. Қатысқандар саны: 23 Сынып: 2 «И» Қатыспағандар саны : |
|
|
Сабақ тақырыбы Логикалық есептер шығару |
|
|
Осы сабақта қол жеткізіле-тін оқу мақсаттары (оқу бағ-дарламасына сілтеме) |
2.5.1.5** - көбейту мен бөлудің белгісіз компоненттерін табуға; ұзындық, ені, периметрді табуға берілген есептерді; тура және жанама тұжырымдармен берілген есептерді (айырмалық салыстыруға қатысты) талдау және шығару; кері есептерді құрастыру және шығару |
|
Сабақ мақсаттары |
Барлық оқушылар: - көбейту мен бөлудің белгісіз компоненттерін табады Көптеген оқушылар ұзындық, ені, периметрді табады. Кейбір оқушылар: тура және жанама тұжырымдармен берілген есептерді шығарады. |
|
Жетістік критерийлері |
Логикалық есептер шығарады |
|
Тілдік мақсаттар |
Логика |
|
Құндылықтарды дарыту |
Қарым – қатынас мәдениетіне тәрбиелеу. |
|
Пән аралық байланыс |
Дүниетану |
|
АКТ қолдану дағдылары |
Нотбук |
|
Бастапқы білім |
Геометриялық мазмұндағы есептерді шығару. |
Сабак барысы
|
Сабақтың жоспарланған кезеңдері |
Сабақтағы жоспарланған іс – әрекет |
Ресурстар |
||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Сабақтың басы 5 мин |
Оқушылардың зейінін сабаққа аудару. Сабақ мақсатымен таныстыру. Топқа біріктіру: 1-топ «Алғыс», 2-топ «Мейірім», 3-топ «Қуаныш» Өткен сабақты пысықтау. «Сұрақ - жауап» әдісі. |
Шаттық шеңбері |
||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Сабақтың ортасы
|
Жаңа сабақ. «Кім жылдам» 1-тапсырма.
Сандарды көлденеңнен қос. Сандарды тігінен қос.
ә )0-ден 8-ге дейінгі сандардан «Сиқырлы» шаршылар құрастыр.
Шықан қосынды сәйкес келуі тиіс
Қандай сандарды қою керек Дескриптор Білім алушы: - Сандарды көлденеңнен тігінен қосады.
Дескриптор Білім алушы: - Бос орындарға сан қойады. СЕРГІТУ СӘТІ 3-тапсырма. Жұптық жұмыс. Әр машина белгілі бір санды көрсетеді.Оның қай сан екенін анықта. 10+10+10=30 10+4+4=18 4-2=2 10+4+2=16 Дескриптор:
4-тапсырма. Жұптық жұмыс. «Тез ойна тез ойла» Қай текшенің жазбасы көрсетілген.Екінші текшенің жазбасы көрсетілген. Дескриптор: - Екінші текшенің жазбасын анықтайды 5-тапсырма а)Шарты: Басқатырғы-9 Ш:9+12+6 27 Теңдеу-12 Ж:27 тапсырма Есеп-6 ә)Шарты: 1 команда-4бала Ш:4*9 24 6 команда-? Ж:барлығы 24бала б)Шарты: Есеп-10мин Ш:10+4*2 18 4теңдеудің әрқайсысы-2мин тең Ж:барлығы 18мин Үй тапсырма 4- тапсырма |
Оқулық , дәптер
Сергіту сәтіне арналған жинақ
|
||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Сабақтың соңы |
Рефлексия
|
Кеме суреті |
||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Саралау– оқушыларға көбірек қолдау көрсетуді қалай жоспарлайсыз? Қабілеті жоғары оқушыларға қандай тапсырмалар қоюды жоспарлап отырсыз? |
Бағалау – оқушылардың материалды меңгеру деңгейін тексеру жоспарыңыз? |
Денсаулық және қауіпсіздік техникасының сақталуы. |
||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Деңгейлік тапсырмалар А) Сандарды көлденеңнен тігінен қос.
|
Оқушылар өздері жасаған бет-бейнелеріне қарап бір-біріне көңіл- күйлерін айтады. (қуанышты, көңілді, көңілсіз, ашулы)
|
Музыка әуенімен денсаулыққа пайдалы дене жаттығуларын жасату. |
||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Сабақ бойынша рефлексия |
Бұл бөлімді туралы өз пікіріңді білдіру үшін пайдаланыңыз. Өз сабағыңыз туралы сол жақ бағанда берілген сұрақтарға жауап беріңіз. |
|||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Сабақ мақсаттары, оқу мақсаттары дұрыс қойылған ба? Оушылардың барлығы ОМ қол жеткізді ме? Сабақта саралау дұрыс жүргізілді ме? Сабақтың уақыттық езеңдері сақталды ма? Сабақ жоспарынан қандай ауытқулар болды, неліктен? |
|
|||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Жалпы баға Сабақтың жақсы өткен екі әспектісі. Оқыту туралы да, оқу туралы да ойланыңыз? 1: 2: Сабақты жақсартуға не ықпал ете алады. Оқыту туралы да, оқу туралы да ойланыңыз? 1: 2: Сабақ барысында сынып туралы немесе жекелеген оқушылардың жетістік/қиындықтары туралы нені білдім, келесі сабақтарда неге көңіл бөлу қажет? 1: 2: |
||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
шағым қалдыра аласыз














