Жаратылыстану пәнінің қысқа мерзімдік жоспары
|
Бөлімі: Жанды табиғат. Адам Ортақ тақырып: Менің мектебім |
Мектеп: Талдықорған қаласы |
||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Тақырыбы: Қаңқа құпиясы |
|||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Күні: |
Мұғалімнің аты-жөні: Р.Төлеубай |
||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Сынып: 2 «А» |
Қатысқандардың саны:30 |
Қатыспағандардың саны:0 |
|||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Оқу мақсаттары |
2.2.3.1 - адамның тірек-қимыл жүйесінің қызметін анықтау; 2.2.3.2 - дұрыс дене сымбатын сақтаудың маңыздылығын түсіндіру; |
||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Сабақтың мақсаттары |
Адам қаңқасының негізгі бөліктерін және олардың қызметтерін сипаттайды; Барлық оқушылар: Қаңқаның құрылымын анықтайды. |
||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Көпшілік оқушылар: Адамның тірек-қимыл жүйесінің қызметін атай алады. |
|||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Кейбір оқушылар: Қаңқаның тіректік қызметін қорғаныштық қызметтерінен ажырата алады. Өз денесін өзіндік бақылау арқылы дене сымбатын дұрыс сақтаудың ережелерін құрастырады. |
|||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Бағалау критерийі |
Білім алушылар:
|
||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Тілдік мақсаттар |
Оқушылар орындай алады: Адам қаңқасының негізгі бөліктерін және олардың қызметтерін сипаттайды; Пəндік лексика жəне терминология. Бассүйек, омыртқа жотасы, қабырға, жауырын, бұғана, сан және аяқ-қол сүйектері, қаңқа, дұрыс дене сымбаты, жаттығу, денсаулық |
||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Сабақта диалог/жазу үшін пайдаланылатын сөйлемдер. Талқылау.
|
|||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Жазу. Қаңқа бөліктері мен қаңқаның қызметін атап жазады |
|||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Құндылық- тарды дарыту |
Сымбатты болып өсуінің маңыздылығы жайлы айта келе салауатты өмір салтына баулу. |
||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Пәнаралық байланыс |
Қазақ тілі, музыка, дүниетану |
||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
АКТ |
Интернет ресурс |
||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Алдыңғы білім |
Оқушылар дененің кейбір бөліктерін және қызметін атап, көрсете біледі (бас, кеуде, қол, аяқ, табан, т.б.) және адамның өсуі мен дамуы үшін керек қажеттіліктерін анықтай алады. |
||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Жоспар |
|||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Жоспарлан ған уақыт |
Жоспарланған іс-əрекет |
Ресурстар |
|||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Сабақтың басы 6 мин 2 мин 2 мин 2 мин |
Білу және түсіну. Миға шабуыл. Критерий: - Адам қаңқасының негізгі бөліктерін анықтайды (Ұ) «Қайтала» деген ойыны - Орындарыңнан тұрыңдар. - Бастарыңнан сипаңдар. Мойныңды көрсет. - Кеудеңді қағып қой, арқаңды көрсет. Ішіңді сипа. - Қолдарыңды жоғары көтер. Алақандарыңды соқ. - Аяқтарыңмен тарсылдат. - Біз денеміздің қандай негізгі бөліктерін атадық?
| ||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||













