|
Авторы |
Айткожанова Асем Серикболовна |
|||||||||||||||||
|
|
Алматы облысы,Қапшағай қаласы, «Орта мектеп -гимназия мектепке дейінгі шағын орталығымен» МКМ |
|||||||||||||||||
|
Мұғалімнің аты-жөні: |
А.Айткожанова |
|||||||||||||||||
|
Пән/Сынып: |
Жаратылыстану, 4 |
|||||||||||||||||
|
Күні: |
14.10.21 |
|||||||||||||||||
|
Қай аптаның нешінші сабағы |
14- сабақ |
|||||||||||||||||
|
Тарау немесе бөлім атауы: |
Жануарлар |
|||||||||||||||||
|
Сабақтың тақырыбы: |
Сенің өлкеңде қандай жануарлар бар? |
|||||||||||||||||
|
Оқу мақсаты: |
4.2.2.5 Қоректік тізбектің құрылымын түсіндіру 4.2.2.6 Белгілі бір тіршілік ортасындағы қоректік тізбектің моделін құрастыру |
|||||||||||||||||
|
Сабақтың мақсаты: |
Барлық оқушылар: Жануарлар мен өсімдіктердің өзара байланысы туралы біледі, жануарлардың өзара қарым-қатынас түрлерін сипаттайды, оларды түрлі белгілері бойынша топтарға жіктей алады. Көптеген оқушылар: Түрлі жануарлар қалай қоректенетінін біледі, өз өлкесіндегі мекен ететін жануарларды біледі. Кейбір оқушылар: Жануарлардың тіршілік ортасындағы жағдайлардың, адамның іс-әрекетінің жануарлардың санының азаюына әсер ететінін біледі. |
|||||||||||||||||
|
Ойлау дағдысының деңгейі |
Жануарлар туралы біледі, түсінеді,білімін қолдана алады
|
|||||||||||||||||
|
Құндылықтарды дарыту |
Жануарлар мен өсімдіктерді қадірлеп, сақтау білуге тәрбиелеу. Оқушыларды бір-біріне деген құрмет көрсетуіне тәрбиелеу. |
|||||||||||||||||
|
Бағалау критериі: |
Оқушылар жануарлардың өсімдікқоректі және жыртқыш болатынын, қоректік тізбек және оның әр буыны сақталуының маңызын түсінеді. Тұрғылықты жердегі жануарлар туралы көп білуге ынталанады. Жануарлардың табиғаттағы орнын түсінеді және оларды сақтаудың жолы мен амалдары туралы біледі. Жануарлардың тіршілік ортасындағы жағдайлардың, адамның іс-әрекетінің жануарлардың санының азаюына әсер ететінін біледі. |
|||||||||||||||||
|
Саралап оқыту тапсырмалары |
||||||||||||||||||
|
Ұжымдық жұмыс Жаңа тақырыптың түсіндірілуі |
Бірлескен жұмыс Тапсырманы ұсыну және дұрыс жауапты ұсыну арқылы үйрету |
Жеке жұмыс Тапсырманы ұсыну, оқушылар өз бетімен орындауы |
||||||||||||||||
|
Уақыты |
Кезеңдері |
Мұғалімнің әрекеті |
Оқушының әрекеті |
Бағалау |
Ресурстар |
|
||||||||||||
|
|
Ұйымдастыру |
Амандасудан кейін оқушылар бір-біріне сәттілік тілейді |
|
|
|
|
||||||||||||
|
|
Жаңа сабақ |
Өз өлкеңде қандай жануарлар тіршілік етеді? Жауап: Түркістан облысында тасбақа, жылан,қарсақ, түлкі, кесіртке және т.б. тіршілік етеді Дескрипторы: Өз өлкесіндегі жануарлар туралы біледі Олардың тіршілігі туралы айта алады.
|
Жаңа тақырыпты меңгеру Өз ойларын айтады Тақырып бойынша түсінігін айтып береді Тақырыпты өмірмен байланыстыра отырып өз ойын жеткізеді |
ҚБ: Тамаша!
|
Өлкеміздегі жануарлар мен өсімдіктер туралы суреттер Қазақстанның жануарлары картасы Суреттер Суретте |
|
||||||||||||
|
|
Тәжірибе |
Жаңа білім мен тәжірибені қолдану 2-тапсырма Өлкеміздегі жануарлар қалай тіршілік етеді? Олар немен қоректенеді? Жауап: Мысалы, шөп—қоян—түлкі Шұбалшын—құстар—қасқыр,түлкі
Дескриптор: Қоректік тізбек жасай алады Табиғаттағы қарым-қатынасты түсінеді Өз өлкесіндегі жануарлар тіршілігі туралы айта алады
3-тапсырма Өз өлкеңде мекендейтін бір жануар туралы таныстырылым жаса. Ү
Жыртыш Ет жейді сұр түсті
Дескриптор: өз өлкесінің жануарларын топтарға жіктеп үйренеді Өз өлкесінің жануарларын таныстыра алады Жануарлар тіршілігі туралы біледі |
Жаңа тақырыпты тәжірибе арқылы меңгеру Суреттермен жұмыс жасайды Қоректік тізбек жасайды Тапсырманы орындайды |
Бағалау дескрипторларын ұсыну Оқушылар сабаққа қатысу белсенділігіне қарай қалыптастырушы бағалаумен бағаланады ҚБ. Нақты әрі дұрыс жауап! «Мен білемін»
ҚБ: Мықты жауап болды!
|
Өлкеміздегі жануарлар суреттері
Жануарлар мен өсімдіктер туралы бейнебаян
Суреттер
Кесте
Суреттер
|
|
||||||||||||
|
|
Бекіту |
Кері байланыс
|
Тақырыпты меңгергенін анықтау |
Сабақ туралы ойларын білдіреді. |
Бағалау парақшала ры |
|
||||||||||||
жүктеу мүмкіндігіне ие боласыз
Бұл материал сайт қолданушысы жариялаған. Материалдың ішінде жазылған барлық ақпаратқа жауапкершілікті жариялаған қолданушы жауап береді. Ұстаз тілегі тек ақпаратты таратуға қолдау көрсетеді. Егер материал сіздің авторлық құқығыңызды бұзған болса немесе басқа да себептермен сайттан өшіру керек деп ойласаңыз осында жазыңыз
Ашық сабақ жаратылыстану пәні 4 сынып Сенің өлкеңде қандай жануарлар бар?
Ашық сабақ жаратылыстану пәні 4 сынып Сенің өлкеңде қандай жануарлар бар?
|
Авторы |
Айткожанова Асем Серикболовна |
|||||||||||||||||
|
|
Алматы облысы,Қапшағай қаласы, «Орта мектеп -гимназия мектепке дейінгі шағын орталығымен» МКМ |
|||||||||||||||||
|
Мұғалімнің аты-жөні: |
А.Айткожанова |
|||||||||||||||||
|
Пән/Сынып: |
Жаратылыстану, 4 |
|||||||||||||||||
|
Күні: |
14.10.21 |
|||||||||||||||||
|
Қай аптаның нешінші сабағы |
14- сабақ |
|||||||||||||||||
|
Тарау немесе бөлім атауы: |
Жануарлар |
|||||||||||||||||
|
Сабақтың тақырыбы: |
Сенің өлкеңде қандай жануарлар бар? |
|||||||||||||||||
|
Оқу мақсаты: |
4.2.2.5 Қоректік тізбектің құрылымын түсіндіру 4.2.2.6 Белгілі бір тіршілік ортасындағы қоректік тізбектің моделін құрастыру |
|||||||||||||||||
|
Сабақтың мақсаты: |
Барлық оқушылар: Жануарлар мен өсімдіктердің өзара байланысы туралы біледі, жануарлардың өзара қарым-қатынас түрлерін сипаттайды, оларды түрлі белгілері бойынша топтарға жіктей алады. Көптеген оқушылар: Түрлі жануарлар қалай қоректенетінін біледі, өз өлкесіндегі мекен ететін жануарларды біледі. Кейбір оқушылар: Жануарлардың тіршілік ортасындағы жағдайлардың, адамның іс-әрекетінің жануарлардың санының азаюына әсер ететінін біледі. |
|||||||||||||||||
|
Ойлау дағдысының деңгейі |
Жануарлар туралы біледі, түсінеді,білімін қолдана алады
|
|||||||||||||||||
|
Құндылықтарды дарыту |
Жануарлар мен өсімдіктерді қадірлеп, сақтау білуге тәрбиелеу. Оқушыларды бір-біріне деген құрмет көрсетуіне тәрбиелеу. |
|||||||||||||||||
|
Бағалау критериі: |
Оқушылар жануарлардың өсімдікқоректі және жыртқыш болатынын, қоректік тізбек және оның әр буыны сақталуының маңызын түсінеді. Тұрғылықты жердегі жануарлар туралы көп білуге ынталанады. Жануарлардың табиғаттағы орнын түсінеді және оларды сақтаудың жолы мен амалдары туралы біледі. Жануарлардың тіршілік ортасындағы жағдайлардың, адамның іс-әрекетінің жануарлардың санының азаюына әсер ететінін біледі. |
|||||||||||||||||
|
Саралап оқыту тапсырмалары |
||||||||||||||||||
|
Ұжымдық жұмыс Жаңа тақырыптың түсіндірілуі |
Бірлескен жұмыс Тапсырманы ұсыну және дұрыс жауапты ұсыну арқылы үйрету |
Жеке жұмыс Тапсырманы ұсыну, оқушылар өз бетімен орындауы |
||||||||||||||||
|
Уақыты |
Кезеңдері |
Мұғалімнің әрекеті |
Оқушының әрекеті |
Бағалау |
Ресурстар |
|
||||||||||||
|
|
Ұйымдастыру |
Амандасудан кейін оқушылар бір-біріне сәттілік тілейді |
|
|
|
|
||||||||||||
|
|
Жаңа сабақ |
Өз өлкеңде қандай жануарлар тіршілік етеді? Жауап: Түркістан облысында тасбақа, жылан,қарсақ, түлкі, кесіртке және т.б. тіршілік етеді Дескрипторы: Өз өлкесіндегі жануарлар туралы біледі Олардың тіршілігі туралы айта алады.
|
Жаңа тақырыпты меңгеру Өз ойларын айтады Тақырып бойынша түсінігін айтып береді Тақырыпты өмірмен байланыстыра отырып өз ойын жеткізеді |
ҚБ: Тамаша!
|
Өлкеміздегі жануарлар мен өсімдіктер туралы суреттер Қазақстанның жануарлары картасы Суреттер Суретте |
|
||||||||||||
|
|
Тәжірибе |
Жаңа білім мен тәжірибені қолдану 2-тапсырма Өлкеміздегі жануарлар қалай тіршілік етеді? Олар немен қоректенеді? Жауап: Мысалы, шөп—қоян—түлкі Шұбалшын—құстар—қасқыр,түлкі
Дескриптор: Қоректік тізбек жасай алады Табиғаттағы қарым-қатынасты түсінеді Өз өлкесіндегі жануарлар тіршілігі туралы айта алады
3-тапсырма Өз өлкеңде мекендейтін бір жануар туралы таныстырылым жаса. Ү
Жыртыш Ет жейді сұр түсті
Дескриптор: өз өлкесінің жануарларын топтарға жіктеп үйренеді Өз өлкесінің жануарларын таныстыра алады Жануарлар тіршілігі туралы біледі |
Жаңа тақырыпты тәжірибе арқылы меңгеру Суреттермен жұмыс жасайды Қоректік тізбек жасайды Тапсырманы орындайды |
Бағалау дескрипторларын ұсыну Оқушылар сабаққа қатысу белсенділігіне қарай қалыптастырушы бағалаумен бағаланады ҚБ. Нақты әрі дұрыс жауап! «Мен білемін»
ҚБ: Мықты жауап болды!
|
Өлкеміздегі жануарлар суреттері
Жануарлар мен өсімдіктер туралы бейнебаян
Суреттер
Кесте
Суреттер
|
|
||||||||||||
|
|
Бекіту |
Кері байланыс
|
Тақырыпты меңгергенін анықтау |
Сабақ туралы ойларын білдіреді. |
Бағалау парақшала ры |
|
||||||||||||
шағым қалдыра аласыз


















