Саламатсызба, оқытушы!
Қысқа мерзімді жоспар
|
Мектеп: С.Толыбеков атындағы №3 IT мектеп-лицейі |
|||||||||||||||||||||||
|
Сабақтың тақырыбы: Жасалған жобаны жақсарту. |
|||||||||||||||||||||||
|
Күні: |
Мұғалімнің есімі: Дәулет Назерке |
||||||||||||||||||||||
|
Сынып: 6 |
Қатысқандар саны: |
Қатыспағандар саны: |
|||||||||||||||||||||
|
Сабаққа негізделген оқу мақсаты: |
6.3.1.1- ойын ортасындағы программалау сценарийін әзірлеу және жүзеге асыру. 6.3.3.1-программа ортасында қателерді табу және жөндеу. |
||||||||||||||||||||||
|
Сабақ мақсаттары: |
Барлық оқушылар: сценарийлерді жүзеге асырады, кеткен қателіктерді тауып, жөндейді. Оқушылардың басым бөлігі: сценарийді жүзеге асыру барысында дыбыс блоктарын кірістіре алады. Кейбір оқушылар: Жобаның скриптілеріне өзгертулер енгізіп, күрделі ойынның жобасын жасайды. |
||||||||||||||||||||||
|
Бағалау критерийлері: (жетістік критерийлері, табыс критерийлері, күтілетін нәтиже) |
|
||||||||||||||||||||||
|
Тілдік мақсаттар |
Тілдік дағдылар: тыңдалым, айтылым, жазылым. |
||||||||||||||||||||||
|
Терминология: Қозғалыс- движение-motion. Дыбыс-звук-sound. Спрайт- спрайт- sprite. Сахна- сцена- scene. Ойын- игра- game. |
|||||||||||||||||||||||
|
Сөз тіркестері: |
|||||||||||||||||||||||
|
Ойлау дағдыларының деңгейі |
Жоғары деңгей. |
||||||||||||||||||||||
|
Құндылықты дарыту |
Өз бетімен АКТ – ны қолдана алатын, шығармашыл, инновициялық өзгерістерге бейім,ізденімпаз тұлға қалыптастыру. |
||||||||||||||||||||||
|
Пәнаралық байланыс |
Ағылшын, математика, орыс тілі. |
||||||||||||||||||||||
|
АКТ қолдану дағдылары |
Интернет, слайд. |
||||||||||||||||||||||
|
Алдыңғы оқу/Бастапқы білім |
Программалау тілдері, Scratch бағдарламасының интерфейсі туралы біледі. |
||||||||||||||||||||||
|
Жоспар |
|||||||||||||||||||||||
|
Жоспарланған уақыт |
Жоспарланған жаттығулар |
Ресурстар |
|||||||||||||||||||||
|
Басталуы (5 минут) |
Сыныппен амандасу. Оқушыларды түгендеу. Психологиялық ахуал орнату. «Мен саған тілеймін» әдісі . Оқушылар шеңбер болып тұрып, бір- бірлеріне жүрек беру арқылы жақсы тілектер айтады.
Үй тапсырмасын тексеру мақсатында LearningApps.org программасы бойынша тапсырма орындайды. Орындап болған соң слайдтағы сұрақтарға жауап береді. Смайлик арқылы бағаланады.
|
|
|||||||||||||||||||||
|
Ортасы (20-25 минут) |
Жаңа сабақ. «Жасалған жобаны жақсарту» 1 тапсырма. Терминдермен жұмыс. .
Сергіту сәті. « Үшбұрыш шеңбер» ойыны. Шарты. Оқушылар екі ручка ұстап, бір мезетте үшбұрыш шеңбер салуы тиіс. 2 тапсырма. «Жеке жұмыс» әдісі . Шарты:Циклдық тармақтық алгоритмдерді қолдана отырып орындау. Екі танкі лабиринт ішіне орналасады. Керекті батырманы басқанда танкі оғын атады. Бір танкі екінші танкіге оқпен тигенде «Победа» деп жазу шығады. Ал атылған жағдайда «Поражение» деп жазу шығады!
Дискриптор:
Бағалау: «Смайликпен бағалау» әдісі. -Егерде тапсырма толық орындалса, 3 смайлик беріледі. - Жартылай орындалса, 2 смайлик беріледі. - Тек басы ғана басталған болса, 1 смайлик беріледі. - Орындамаса смайлик берілмейді. Сабақтың соңында кімде көп смайлик болса сол оқушы сабақтағы үздік оқушы болып саналады. |
|
|||||||||||||||||||||
|
Аяқталуы (5-7 минут) |
Қорытынды. «ҚҚҚ» кестесі арқылы оқушылардан кері байланыс алу. Оқушыларға кесте беріледі, сабақ қалай өткені жайлы кестеге жазады.
Үй тапсырмасын беру. Үйден осы тапсырманы қайталап келеміз.
|
|
|||||||||||||||||||||
|
Қосымша ақпарат |
|||||||||||||||||||||||
|
Саралау-Сіз қосымша көмек көрсетуді қалай жоспарлайсыз? Қабілеті жоғары оқушыларға қандай міндет қоюды жоспарлайсыз? |
|
||||||||||||||||||||||
|
Бағалау- Оқушылардың үйренгенін, материалдарды меңгергенін тексеруді қалай жоспарлайсыз?
|
|
||||||||||||||||||||||
|
Сабақ бойынша рефлексия Сабақтың оқу мақсаты шынайы ма? Бүгін оқушылар не білді? Сыныптағы ахуал қандай болды? Мен орындағани саралау шаралары тиімді болды ма? Мен бүкіл уақыт ішінде үлгердім бе? Мен өз жоспарыма қандай түзетулер енгіздім және неліктен? |
|
||||||||||||||||||||||
|
Қорытынды бағамдау |
|||||||||||||||||||||||
|
Қандай екі нәрсе табысты болды (оқытуды да, оқуды да ескеріңіз)? 1. 2. Қандай екі нәрсе сабақты жақсарта алады (оқытуды да, оқуды да ескеріңіз)? 1. 2. Сабақ барысында сынып немесе жекелеген оқушылардың жетістіктері/қиындықтары туралы не білдім? Менің келесі сабағымды жетілдіруге не көмектеседі, неге көңіл бқлу керек? 1. 2. |
|||||||||||||||||||||||
жүктеу мүмкіндігіне ие боласыз
Бұл материал сайт қолданушысы жариялаған. Материалдың ішінде жазылған барлық ақпаратқа жауапкершілікті жариялаған қолданушы жауап береді. Ұстаз тілегі тек ақпаратты таратуға қолдау көрсетеді. Егер материал сіздің авторлық құқығыңызды бұзған болса немесе басқа да себептермен сайттан өшіру керек деп ойласаңыз осында жазыңыз
Ашық сабақ Жасалған жобаны жақсарту 6 сынып
Ашық сабақ Жасалған жобаны жақсарту 6 сынып
Саламатсызба, оқытушы!
Қысқа мерзімді жоспар
|
Мектеп: С.Толыбеков атындағы №3 IT мектеп-лицейі |
|||||||||||||||||||||||
|
Сабақтың тақырыбы: Жасалған жобаны жақсарту. |
|||||||||||||||||||||||
|
Күні: |
Мұғалімнің есімі: Дәулет Назерке |
||||||||||||||||||||||
|
Сынып: 6 |
Қатысқандар саны: |
Қатыспағандар саны: |
|||||||||||||||||||||
|
Сабаққа негізделген оқу мақсаты: |
6.3.1.1- ойын ортасындағы программалау сценарийін әзірлеу және жүзеге асыру. 6.3.3.1-программа ортасында қателерді табу және жөндеу. |
||||||||||||||||||||||
|
Сабақ мақсаттары: |
Барлық оқушылар: сценарийлерді жүзеге асырады, кеткен қателіктерді тауып, жөндейді. Оқушылардың басым бөлігі: сценарийді жүзеге асыру барысында дыбыс блоктарын кірістіре алады. Кейбір оқушылар: Жобаның скриптілеріне өзгертулер енгізіп, күрделі ойынның жобасын жасайды. |
||||||||||||||||||||||
|
Бағалау критерийлері: (жетістік критерийлері, табыс критерийлері, күтілетін нәтиже) |
|
||||||||||||||||||||||
|
Тілдік мақсаттар |
Тілдік дағдылар: тыңдалым, айтылым, жазылым. |
||||||||||||||||||||||
|
Терминология: Қозғалыс- движение-motion. Дыбыс-звук-sound. Спрайт- спрайт- sprite. Сахна- сцена- scene. Ойын- игра- game. |
|||||||||||||||||||||||
|
Сөз тіркестері: |
|||||||||||||||||||||||
|
Ойлау дағдыларының деңгейі |
Жоғары деңгей. |
||||||||||||||||||||||
|
Құндылықты дарыту |
Өз бетімен АКТ – ны қолдана алатын, шығармашыл, инновициялық өзгерістерге бейім,ізденімпаз тұлға қалыптастыру. |
||||||||||||||||||||||
|
Пәнаралық байланыс |
Ағылшын, математика, орыс тілі. |
||||||||||||||||||||||
|
АКТ қолдану дағдылары |
Интернет, слайд. |
||||||||||||||||||||||
|
Алдыңғы оқу/Бастапқы білім |
Программалау тілдері, Scratch бағдарламасының интерфейсі туралы біледі. |
||||||||||||||||||||||
|
Жоспар |
|||||||||||||||||||||||
|
Жоспарланған уақыт |
Жоспарланған жаттығулар |
Ресурстар |
|||||||||||||||||||||
|
Басталуы (5 минут) |
Сыныппен амандасу. Оқушыларды түгендеу. Психологиялық ахуал орнату. «Мен саған тілеймін» әдісі . Оқушылар шеңбер болып тұрып, бір- бірлеріне жүрек беру арқылы жақсы тілектер айтады.
Үй тапсырмасын тексеру мақсатында LearningApps.org программасы бойынша тапсырма орындайды. Орындап болған соң слайдтағы сұрақтарға жауап береді. Смайлик арқылы бағаланады.
|
|
|||||||||||||||||||||
|
Ортасы (20-25 минут) |
Жаңа сабақ. «Жасалған жобаны жақсарту» 1 тапсырма. Терминдермен жұмыс. .
Сергіту сәті. « Үшбұрыш шеңбер» ойыны. Шарты. Оқушылар екі ручка ұстап, бір мезетте үшбұрыш шеңбер салуы тиіс. 2 тапсырма. «Жеке жұмыс» әдісі . Шарты:Циклдық тармақтық алгоритмдерді қолдана отырып орындау. Екі танкі лабиринт ішіне орналасады. Керекті батырманы басқанда танкі оғын атады. Бір танкі екінші танкіге оқпен тигенде «Победа» деп жазу шығады. Ал атылған жағдайда «Поражение» деп жазу шығады!
Дискриптор:
Бағалау: «Смайликпен бағалау» әдісі. -Егерде тапсырма толық орындалса, 3 смайлик беріледі. - Жартылай орындалса, 2 смайлик беріледі. - Тек басы ғана басталған болса, 1 смайлик беріледі. - Орындамаса смайлик берілмейді. Сабақтың соңында кімде көп смайлик болса сол оқушы сабақтағы үздік оқушы болып саналады. |
|
|||||||||||||||||||||
|
Аяқталуы (5-7 минут) |
Қорытынды. «ҚҚҚ» кестесі арқылы оқушылардан кері байланыс алу. Оқушыларға кесте беріледі, сабақ қалай өткені жайлы кестеге жазады.
Үй тапсырмасын беру. Үйден осы тапсырманы қайталап келеміз.
|
|
|||||||||||||||||||||
|
Қосымша ақпарат |
|||||||||||||||||||||||
|
Саралау-Сіз қосымша көмек көрсетуді қалай жоспарлайсыз? Қабілеті жоғары оқушыларға қандай міндет қоюды жоспарлайсыз? |
|
||||||||||||||||||||||
|
Бағалау- Оқушылардың үйренгенін, материалдарды меңгергенін тексеруді қалай жоспарлайсыз?
|
|
||||||||||||||||||||||
|
Сабақ бойынша рефлексия Сабақтың оқу мақсаты шынайы ма? Бүгін оқушылар не білді? Сыныптағы ахуал қандай болды? Мен орындағани саралау шаралары тиімді болды ма? Мен бүкіл уақыт ішінде үлгердім бе? Мен өз жоспарыма қандай түзетулер енгіздім және неліктен? |
|
||||||||||||||||||||||
|
Қорытынды бағамдау |
|||||||||||||||||||||||
|
Қандай екі нәрсе табысты болды (оқытуды да, оқуды да ескеріңіз)? 1. 2. Қандай екі нәрсе сабақты жақсарта алады (оқытуды да, оқуды да ескеріңіз)? 1. 2. Сабақ барысында сынып немесе жекелеген оқушылардың жетістіктері/қиындықтары туралы не білдім? Менің келесі сабағымды жетілдіруге не көмектеседі, неге көңіл бқлу керек? 1. 2. |
|||||||||||||||||||||||
шағым қалдыра аласыз















