|
Білім беру ұйым атауы |
|
||||||
|
Педагогтің аты-жөні: |
|
Пәні: |
Қазақ тілі мен әдебиеті |
||||
|
Күні: |
|
Сынып: |
|
||||
|
Қатысушылар саны: |
Қатыспағандар саны: |
||||||
|
Бөлім: |
«Қазақ жазуының даму жолы. Күлтегін жыры» |
||||||
|
Сабақтың тақырыбы |
Қазақ жазба мәдениетінің даму тарихы |
||||||
|
ОБ сәйкес оқыту мақсаттары |
9.1.1.1 тыңдалатын мәтіндегі фразалар мен дәйек-сөздерді талқылай отырып, тақырып пен көтерілетін мәселені болжау; 9.2.1.1 берілген тақырыпқа сай сөздерді орынды қолдана отырып, мақсатты аудиторияға арналған ауызша мәтіндер құрау; 9.5.1.1 өздік етістің қызметін білу, ауызша және жазба жұмыстарда орынды қолдану |
||||||
|
Сабақтың мақсаты |
|
||||||
|
Бағалау критерийлері (күтілетін нәтиже) |
тыңдалатын мәтіндегі фразалар мен дәйек-сөздерді талқылайды, берілген тақырыпқа сай сөздерді орынды қолданады, мақсатты аудиторияға арналған ауызша мәтіндер құрайды |
||||||
|
Сабақтың барысы |
|||||||
|
Сабақтың кезеңі/ уақыт |
Педагогтің әрекеті |
Оқушының әрекеті |
Бағалау |
Ресурстар |
|||
|
Сабақтың басы |
Ұйымдастыру. Сәлемдесу, түгелдеу. Психологиялық ахуал туғызу. Мұғалім оқушыларға көңілді күй-қалып орнату үшін «Жылжымалы микрофон» тренингін өткізеді. Сабақ мақсатымен таныстыру «Ыстық орындық» әдісі арқылы үй тапсырмасын тексеру. Жаңа сабаққа көшу. Ойтүрткі. -Суретте не бейнеленген? -Бүгінгі тақырыбымыз қандай деп ойлайсыңдар?
Жаңа сөздер Сәйкестендір-идентефицируй Сауыт-посудина, сосуд Сия-чернила Төл-кровный, оригинальный Төте жазу-прямой Емле-орфография Оқылым. Айтылым. 1-тапсырма. Мәтінді оқы. Өз пікіріңді түсіндіріп айт. Бағалау критерийі: мәтінді оқиды, өз пікірің түсіндіріп айтады, мәтіннің тілдік және жанрлық ерекшелігін анықтайды және талдау жасайды. |
Бір-біріне жақсы тілектер айтады
Сұрақтарға жауап береді
|
Дескриптор: - мәтінді оқиды, - өз пікірің түсіндіріп айтады, - берілген тақырыпқа сай сөздерді орынды қолдана отырып, мақсатты аудиторияға арналған ауызша мәтіндер құрайды |
«Жылжымалы микрофон» «Ыстық орындық» әдісі Оқулық, жұмыс дәптері |
|||
|
Сабақтың ортасы |
Жазылым.
Бағалау критерийі: Кестеде берілген ақпаратты мәтін түрінде жазады. Тапсырма. Көп нүктенің орнына өздік етістің жұрнағын жалғап жаз. 1.Далаға шығар алдында дұрыстап ки...дім. 2.Таңертең тұрған кезде жу...дым. 3.Таң атқанша тара...дық (Махамбет). 4.Оқушылар ерте тұрып, жу...ды. 5.Армат өзі ки...ді. Тапсырма. Қажетті жұрнақтарды жалғап,
берілген сөздерден өздік етіс
жасаңдар. Бағалау критерийі: өздік етістің қызметін біледі, ауызша және жазба жұмыстарда орынды қолданады |
Кестеде берілген ақпаратты мәтін түрінде жазады. өздік етістің қызметін біледі, ауызша және жазба жұмыстарда орынды қолданады |
Дескриптор: - Кестеде берілген ақпаратты мәтін түрінде жазады. Дескриптор: - өздік етістің қызметін біледі, -ауызша және жазба жұмыстарда орынды қолданады |
Оқулық Жұмыс дәптері Қима қағаздар |
|||
|
Сабақтың соңы |
Бағалау критерийі: суретті тақырыпқа қатысты сөз тіркестерін қолдану арқылы сөйлетеді |
Суретті сөйлетеді |
Дескриптор: суретті тақырыпқа қатысты сөз тіркестерін қолдану арқылы сөйлетеді |
Суретті сөйлет әдісі |
|||
|
Рефлексия Үй тапсырмасы: |
Қызық Құнды Қиын 2-тапсырма |
||||||
жүктеу мүмкіндігіне ие боласыз
Бұл материал сайт қолданушысы жариялаған. Материалдың ішінде жазылған барлық ақпаратқа жауапкершілікті жариялаған қолданушы жауап береді. Ұстаз тілегі тек ақпаратты таратуға қолдау көрсетеді. Егер материал сіздің авторлық құқығыңызды бұзған болса немесе басқа да себептермен сайттан өшіру керек деп ойласаңыз осында жазыңыз
Ашық сабақ "Жазба мәдениетінің даму тарихы 9 сынып
Ашық сабақ "Жазба мәдениетінің даму тарихы 9 сынып
|
Білім беру ұйым атауы |
|
||||||
|
Педагогтің аты-жөні: |
|
Пәні: |
Қазақ тілі мен әдебиеті |
||||
|
Күні: |
|
Сынып: |
|
||||
|
Қатысушылар саны: |
Қатыспағандар саны: |
||||||
|
Бөлім: |
«Қазақ жазуының даму жолы. Күлтегін жыры» |
||||||
|
Сабақтың тақырыбы |
Қазақ жазба мәдениетінің даму тарихы |
||||||
|
ОБ сәйкес оқыту мақсаттары |
9.1.1.1 тыңдалатын мәтіндегі фразалар мен дәйек-сөздерді талқылай отырып, тақырып пен көтерілетін мәселені болжау; 9.2.1.1 берілген тақырыпқа сай сөздерді орынды қолдана отырып, мақсатты аудиторияға арналған ауызша мәтіндер құрау; 9.5.1.1 өздік етістің қызметін білу, ауызша және жазба жұмыстарда орынды қолдану |
||||||
|
Сабақтың мақсаты |
|
||||||
|
Бағалау критерийлері (күтілетін нәтиже) |
тыңдалатын мәтіндегі фразалар мен дәйек-сөздерді талқылайды, берілген тақырыпқа сай сөздерді орынды қолданады, мақсатты аудиторияға арналған ауызша мәтіндер құрайды |
||||||
|
Сабақтың барысы |
|||||||
|
Сабақтың кезеңі/ уақыт |
Педагогтің әрекеті |
Оқушының әрекеті |
Бағалау |
Ресурстар |
|||
|
Сабақтың басы |
Ұйымдастыру. Сәлемдесу, түгелдеу. Психологиялық ахуал туғызу. Мұғалім оқушыларға көңілді күй-қалып орнату үшін «Жылжымалы микрофон» тренингін өткізеді. Сабақ мақсатымен таныстыру «Ыстық орындық» әдісі арқылы үй тапсырмасын тексеру. Жаңа сабаққа көшу. Ойтүрткі. -Суретте не бейнеленген? -Бүгінгі тақырыбымыз қандай деп ойлайсыңдар?
Жаңа сөздер Сәйкестендір-идентефицируй Сауыт-посудина, сосуд Сия-чернила Төл-кровный, оригинальный Төте жазу-прямой Емле-орфография Оқылым. Айтылым. 1-тапсырма. Мәтінді оқы. Өз пікіріңді түсіндіріп айт. Бағалау критерийі: мәтінді оқиды, өз пікірің түсіндіріп айтады, мәтіннің тілдік және жанрлық ерекшелігін анықтайды және талдау жасайды. |
Бір-біріне жақсы тілектер айтады
Сұрақтарға жауап береді
|
Дескриптор: - мәтінді оқиды, - өз пікірің түсіндіріп айтады, - берілген тақырыпқа сай сөздерді орынды қолдана отырып, мақсатты аудиторияға арналған ауызша мәтіндер құрайды |
«Жылжымалы микрофон» «Ыстық орындық» әдісі Оқулық, жұмыс дәптері |
|||
|
Сабақтың ортасы |
Жазылым.
Бағалау критерийі: Кестеде берілген ақпаратты мәтін түрінде жазады. Тапсырма. Көп нүктенің орнына өздік етістің жұрнағын жалғап жаз. 1.Далаға шығар алдында дұрыстап ки...дім. 2.Таңертең тұрған кезде жу...дым. 3.Таң атқанша тара...дық (Махамбет). 4.Оқушылар ерте тұрып, жу...ды. 5.Армат өзі ки...ді. Тапсырма. Қажетті жұрнақтарды жалғап,
берілген сөздерден өздік етіс
жасаңдар. Бағалау критерийі: өздік етістің қызметін біледі, ауызша және жазба жұмыстарда орынды қолданады |
Кестеде берілген ақпаратты мәтін түрінде жазады. өздік етістің қызметін біледі, ауызша және жазба жұмыстарда орынды қолданады |
Дескриптор: - Кестеде берілген ақпаратты мәтін түрінде жазады. Дескриптор: - өздік етістің қызметін біледі, -ауызша және жазба жұмыстарда орынды қолданады |
Оқулық Жұмыс дәптері Қима қағаздар |
|||
|
Сабақтың соңы |
Бағалау критерийі: суретті тақырыпқа қатысты сөз тіркестерін қолдану арқылы сөйлетеді |
Суретті сөйлетеді |
Дескриптор: суретті тақырыпқа қатысты сөз тіркестерін қолдану арқылы сөйлетеді |
Суретті сөйлет әдісі |
|||
|
Рефлексия Үй тапсырмасы: |
Қызық Құнды Қиын 2-тапсырма |
||||||
шағым қалдыра аласыз




















