|
Тақырыбы |
Жеңіс күні |
|
|
Сабақтың мақсаты |
Балалардың «жеңіс күні», «бейбітшілік» туралы түсініктерін бекіту. Патриоттық сезімге, ынтымақтастыққа, достыққа тәрбиелеу. Соғысқа қатысқан ардагерлерге құрмет көрсету. Әдіс-тәсілдер: Сұрақ-жауап, әңгімелеу, көрсету. Сөздік жұмыс: отшашу, соғыс ардагері. Оқу іс-әрекетінің көрнекіліктері: Соғысқа қатысқан ардагерлер суреттері. Мәңгілік алау, оның қасында күзетте тұрған балалар. Жеңіс мерекесінің суреті. |
|
|
Көрнекіліктер |
||
|
Іс-әрекет кезендері |
Тәрбиеші әрекеті |
Балалардың іс — әрекеті |
|
Психологиялық ахуалды қалыптастыру
|
Ұйымдастыру кезеңі. Балалар шеңберге тұрып, бір-біріне жылы лебіздерін білдіреді. - Аспанымыз ашық болсын! - Еліміз тыныш болсын! - Бейбітшілік болсын! Педагог: 9 мамыр - жеңіс күні! Ұлы Отан соғысында ерлік көрсеткен батыр ағаларымыз бен апаларымыз бар. Оларды атап айтсақ: Бауыржан Момышұлы, Талғат Бигелдинов, Қасым Қайсенов, Мәншүк Мәметова, Әлия Молдағұлова, т.б. Еліміз өз батырларын ешқашанда ұмытпайды. Батырлар ескерткішіне гүл шоғын қоямыз! Еске алу: 1 минуттық үнсіздік. Дәптермен жұмыс: Қайрат Жұмағалиевтың «Жеңіс күні» өлеңін жаттау. Ойлап тұрдым көп, Сауал бердім білгім кеп: — Қуанышты мереке – Жеңіс күні қай күн? - деп. Бейбіт күннің бәрі де – Жеңіс күні, шырағым! Дидактикалық ойын: «Сөз ойла, тез ойла». Ойын шарты: Бастаушы бір сөз айтады, балалар жалғасын тез ойлап табуы керек. Мен әншімін ... (ән айтамын) Мен дәрігермін ... (адамдарды емдеймін) Мен ғарышкермін ... (ғарышқа ұшамын) Ойын осылай жалғасады. |
Балалар алдағы өтетін сабаққа дайындық жасайды. |
|
Ұйымдастыру іздестіру Жаңа сабақ
|
Балалар барлық қимылдарды тәрбиешіге қарап, қайталайды. Берілген тапсырмаларды орындайды. |
|
|
Сергіту сәті |
«Күн мен түн». Мақсаты: сөйлеу тілін дамыту, қажет ұғымды іздеуде зейінді ұмтылдыра білу. Мазмұны: педагог сөз айтады, балалар оған мағынасы қарама-қармсы сөз айтады: «Күн-түн, тәтті – ащы және т.б.». |
Оқушылар ойын ойнайды |
|
Рефлексивті — түзетушілік |
Қиынсынып қашпаймыз, Шынығамыз жастай біз. Көңілді әуен сазымен Жаттығуды бастаймыз. Иілеміз оңға бір, Иілеміз солға бір, Қолды жоғары көтеріп, Қолды төмен түсіріп, Терең тыныс аламыз. (Қимылмен көрсетеді). Дәптермен жұмыс: «Ерлер есімі мәңгі өшпейді!» - жоғары дауыста орта дауыста төмен дауыста айтылады. Қорытынды: - «Жеңіс күні» деп неліктен айтамыз? - «Бейбітшілік» деген сөзді қалай түсінесің? - Соғысқа қатысқан ардагерлерге қандай көмек көрсету керек? - Соғысқа қатысқан батырларды ата. |
Тапсырмаларды әр бала өз алдына ерекше орындады. |
жүктеу мүмкіндігіне ие боласыз
Бұл материал сайт қолданушысы жариялаған. Материалдың ішінде жазылған барлық ақпаратқа жауапкершілікті жариялаған қолданушы жауап береді. Ұстаз тілегі тек ақпаратты таратуға қолдау көрсетеді. Егер материал сіздің авторлық құқығыңызды бұзған болса немесе басқа да себептермен сайттан өшіру керек деп ойласаңыз осында жазыңыз
Ашық сабақ "Жеңіс күні"
Ашық сабақ "Жеңіс күні"
|
Тақырыбы |
Жеңіс күні |
|
|
Сабақтың мақсаты |
Балалардың «жеңіс күні», «бейбітшілік» туралы түсініктерін бекіту. Патриоттық сезімге, ынтымақтастыққа, достыққа тәрбиелеу. Соғысқа қатысқан ардагерлерге құрмет көрсету. Әдіс-тәсілдер: Сұрақ-жауап, әңгімелеу, көрсету. Сөздік жұмыс: отшашу, соғыс ардагері. Оқу іс-әрекетінің көрнекіліктері: Соғысқа қатысқан ардагерлер суреттері. Мәңгілік алау, оның қасында күзетте тұрған балалар. Жеңіс мерекесінің суреті. |
|
|
Көрнекіліктер |
||
|
Іс-әрекет кезендері |
Тәрбиеші әрекеті |
Балалардың іс — әрекеті |
|
Психологиялық ахуалды қалыптастыру
|
Ұйымдастыру кезеңі. Балалар шеңберге тұрып, бір-біріне жылы лебіздерін білдіреді. - Аспанымыз ашық болсын! - Еліміз тыныш болсын! - Бейбітшілік болсын! Педагог: 9 мамыр - жеңіс күні! Ұлы Отан соғысында ерлік көрсеткен батыр ағаларымыз бен апаларымыз бар. Оларды атап айтсақ: Бауыржан Момышұлы, Талғат Бигелдинов, Қасым Қайсенов, Мәншүк Мәметова, Әлия Молдағұлова, т.б. Еліміз өз батырларын ешқашанда ұмытпайды. Батырлар ескерткішіне гүл шоғын қоямыз! Еске алу: 1 минуттық үнсіздік. Дәптермен жұмыс: Қайрат Жұмағалиевтың «Жеңіс күні» өлеңін жаттау. Ойлап тұрдым көп, Сауал бердім білгім кеп: — Қуанышты мереке – Жеңіс күні қай күн? - деп. Бейбіт күннің бәрі де – Жеңіс күні, шырағым! Дидактикалық ойын: «Сөз ойла, тез ойла». Ойын шарты: Бастаушы бір сөз айтады, балалар жалғасын тез ойлап табуы керек. Мен әншімін ... (ән айтамын) Мен дәрігермін ... (адамдарды емдеймін) Мен ғарышкермін ... (ғарышқа ұшамын) Ойын осылай жалғасады. |
Балалар алдағы өтетін сабаққа дайындық жасайды. |
|
Ұйымдастыру іздестіру Жаңа сабақ
|
Балалар барлық қимылдарды тәрбиешіге қарап, қайталайды. Берілген тапсырмаларды орындайды. |
|
|
Сергіту сәті |
«Күн мен түн». Мақсаты: сөйлеу тілін дамыту, қажет ұғымды іздеуде зейінді ұмтылдыра білу. Мазмұны: педагог сөз айтады, балалар оған мағынасы қарама-қармсы сөз айтады: «Күн-түн, тәтті – ащы және т.б.». |
Оқушылар ойын ойнайды |
|
Рефлексивті — түзетушілік |
Қиынсынып қашпаймыз, Шынығамыз жастай біз. Көңілді әуен сазымен Жаттығуды бастаймыз. Иілеміз оңға бір, Иілеміз солға бір, Қолды жоғары көтеріп, Қолды төмен түсіріп, Терең тыныс аламыз. (Қимылмен көрсетеді). Дәптермен жұмыс: «Ерлер есімі мәңгі өшпейді!» - жоғары дауыста орта дауыста төмен дауыста айтылады. Қорытынды: - «Жеңіс күні» деп неліктен айтамыз? - «Бейбітшілік» деген сөзді қалай түсінесің? - Соғысқа қатысқан ардагерлерге қандай көмек көрсету керек? - Соғысқа қатысқан батырларды ата. |
Тапсырмаларды әр бала өз алдына ерекше орындады. |
шағым қалдыра аласыз













