|
Сынып \пәні |
Әдебиеттік оқу 4«ә» |
№ |
29.12.2015ж |
|
Тақырыбы: |
Жолтай Әлмашұлы «Алтын балық» |
|
|
|
Мақсаты: |
Әңгіме мазмұнын түсіндіре отырып, баланың арманы мен қиялына баға беруге үйрену. Жазушының астарлы, айшықты сөздеріне назар аудара отырып, көркем сөздің адам ойын дәл жеткізудегі рөлін айқындау, сенімнің құдіреттілігіне, әсерлілігіне көз жеткізу; Адамгершілікке, ізгілікке,ананы құрметтеугетәрбиелеу. |
|
|
|
Күтілетін нәтиже: |
Әңгіменің негізгі идеясын аша алады, оны өмірмен салыстырады. Тақырыпқа сай берілген тапсырмаларды өз бетінше, жұппен, топпен бірлесе талдайды. Әңгімеге қатысты ой қорытындылап, өз көзқарасын жеткізеді. |
|
|
|
Сабақтың түрі : |
Бекіту сабағы |
|
|
|
Әдістер: |
Топтастыру,5 жолды өлең,Фишбоун,Бағдаршам,топтық жұмыс |
|
|
|
Сабақ кезеңдері |
Мұғалімнің іс-әрекеті |
Оқушы |
Дарынды баламен жұмыс |
|
Ұйымдастыру кезеңі |
1.Анасы бар адамдар ешқашан қартаймайды. 2.Ананың алақаны балаға айдынды қоныс. 3.Ананың басқан жерінде пейіш бар. 4.Ана сүтін ақтамағанды ешкім мақтамайды. |
Мақалдың сөздеріне қарай топтасады.Топ құрғаннан кейін мақалдың мағынасын түсіндіреді. |
Толықтырып отырады. |
|
Сыныпта жағымды психологиялық ахуал қалыптастыру: |
Суретті ана сөзімен байланыстыру Кереует, шай, дала, кітап, доп,мысық. -Неге біз сабағымызды ана туралы бастадық? Ана деген кім? -Егер сенің анаң ауырып қалса не болады? Ондай жағдай сенде болды ма? -Сен анаң үшін не істер едің? |
Суретті ана сөзімен байланыстырады,ойларын айтады. Сұрақтарға жауап береді |
Ана сөзіне ассоциация жасайды |
|
Сабаққа қойылатын критерийлер: |
-Әңгімені мазмұндай алу. -Сұрақтарға жауап беру. -Әңгіменің түйінді ойын түсіну. |
|
|
|
Үй тапсырмасы: Қызығушы лықты ояту: |
Әңгімені 3 топ бөліп мазмұндап шығады. |
Топтар бөлінген бөлім бойынша әңгімелеп береді. |
Шығарманы талдайды |
|
Мағынаны тану: Тақырыпты бекіту |
1.Сұрақтар мен тапсырмалармен жұмыс. І топ-Шөкіге мінездеме жаз ІІ топ-Егер мен алтын балық ұстап алсам... ІІІ топ-Шөкіге хат |
Әр топ 3 сұраққа жауап айтады. |
4-топ-ФИШБОУН Ойтүйін:анасының ауыруы. |
|
«Ой қозғау» Сабақты қорыту |
Рефлексия: Бағдаршам Әңгіме несімен ұнады? Әңгіменің бөлімге қатысы не?Әңгіме бізге не үйретті?
|
Оқушылар ойларын айтады. |
Ана сөзін 5 жолды өлеңге талдайды |
|
Оқушыларды бағалау |
Бағалау парақтарын қарап, әркім өзінің сабақтағы іс-әрекетіне баға береді. Сабақты «Аналар ауырмасын» әнімен аяқтау, тілек айту. |
Бағдаршам көздері арқылы сабақты түсінгендерін білдіреді. |
|
|
Үйге тапсырма: |
Аналар ауырмау үшін не істеу керек? |
|
|
жүктеу мүмкіндігіне ие боласыз
Бұл материал сайт қолданушысы жариялаған. Материалдың ішінде жазылған барлық ақпаратқа жауапкершілікті жариялаған қолданушы жауап береді. Ұстаз тілегі тек ақпаратты таратуға қолдау көрсетеді. Егер материал сіздің авторлық құқығыңызды бұзған болса немесе басқа да себептермен сайттан өшіру керек деп ойласаңыз осында жазыңыз
Ашық сабақ Жолтай Әлмашұлы "Алтын балық" 4 сынып
Ашық сабақ Жолтай Әлмашұлы "Алтын балық" 4 сынып
|
Сынып \пәні |
Әдебиеттік оқу 4«ә» |
№ |
29.12.2015ж |
|
Тақырыбы: |
Жолтай Әлмашұлы «Алтын балық» |
|
|
|
Мақсаты: |
Әңгіме мазмұнын түсіндіре отырып, баланың арманы мен қиялына баға беруге үйрену. Жазушының астарлы, айшықты сөздеріне назар аудара отырып, көркем сөздің адам ойын дәл жеткізудегі рөлін айқындау, сенімнің құдіреттілігіне, әсерлілігіне көз жеткізу; Адамгершілікке, ізгілікке,ананы құрметтеугетәрбиелеу. |
|
|
|
Күтілетін нәтиже: |
Әңгіменің негізгі идеясын аша алады, оны өмірмен салыстырады. Тақырыпқа сай берілген тапсырмаларды өз бетінше, жұппен, топпен бірлесе талдайды. Әңгімеге қатысты ой қорытындылап, өз көзқарасын жеткізеді. |
|
|
|
Сабақтың түрі : |
Бекіту сабағы |
|
|
|
Әдістер: |
Топтастыру,5 жолды өлең,Фишбоун,Бағдаршам,топтық жұмыс |
|
|
|
Сабақ кезеңдері |
Мұғалімнің іс-әрекеті |
Оқушы |
Дарынды баламен жұмыс |
|
Ұйымдастыру кезеңі |
1.Анасы бар адамдар ешқашан қартаймайды. 2.Ананың алақаны балаға айдынды қоныс. 3.Ананың басқан жерінде пейіш бар. 4.Ана сүтін ақтамағанды ешкім мақтамайды. |
Мақалдың сөздеріне қарай топтасады.Топ құрғаннан кейін мақалдың мағынасын түсіндіреді. |
Толықтырып отырады. |
|
Сыныпта жағымды психологиялық ахуал қалыптастыру: |
Суретті ана сөзімен байланыстыру Кереует, шай, дала, кітап, доп,мысық. -Неге біз сабағымызды ана туралы бастадық? Ана деген кім? -Егер сенің анаң ауырып қалса не болады? Ондай жағдай сенде болды ма? -Сен анаң үшін не істер едің? |
Суретті ана сөзімен байланыстырады,ойларын айтады. Сұрақтарға жауап береді |
Ана сөзіне ассоциация жасайды |
|
Сабаққа қойылатын критерийлер: |
-Әңгімені мазмұндай алу. -Сұрақтарға жауап беру. -Әңгіменің түйінді ойын түсіну. |
|
|
|
Үй тапсырмасы: Қызығушы лықты ояту: |
Әңгімені 3 топ бөліп мазмұндап шығады. |
Топтар бөлінген бөлім бойынша әңгімелеп береді. |
Шығарманы талдайды |
|
Мағынаны тану: Тақырыпты бекіту |
1.Сұрақтар мен тапсырмалармен жұмыс. І топ-Шөкіге мінездеме жаз ІІ топ-Егер мен алтын балық ұстап алсам... ІІІ топ-Шөкіге хат |
Әр топ 3 сұраққа жауап айтады. |
4-топ-ФИШБОУН Ойтүйін:анасының ауыруы. |
|
«Ой қозғау» Сабақты қорыту |
Рефлексия: Бағдаршам Әңгіме несімен ұнады? Әңгіменің бөлімге қатысы не?Әңгіме бізге не үйретті?
|
Оқушылар ойларын айтады. |
Ана сөзін 5 жолды өлеңге талдайды |
|
Оқушыларды бағалау |
Бағалау парақтарын қарап, әркім өзінің сабақтағы іс-әрекетіне баға береді. Сабақты «Аналар ауырмасын» әнімен аяқтау, тілек айту. |
Бағдаршам көздері арқылы сабақты түсінгендерін білдіреді. |
|
|
Үйге тапсырма: |
Аналар ауырмау үшін не істеу керек? |
|
|
шағым қалдыра аласыз













