Технологиялық карта
№2 «Забота» ортаңғы
топ
Күні: 25.11.2020жыл.
Білім беру саласы: Таным
Оқу қызметі: Математика негіздері
Мақсаты: Балалардың пішіндер туралы білімдерін толықтыру.
Білімділік: Балаларға төртбұрыш, үшбұрыш, шеңбер тәрізді геометриялық пішіндермен таныстыру, оларды ажыратуды үйрету, кеңістікте бағдарлау қабілетін қалыптастыру.
Дамытушылық: Пішіндерді бақылау арқылы айналадағы заттардың пішіндердің ұқсастығын салыстыра отырып, ажырата білуін және ой-өрістерің жетілдіру.
Тәрбиелік: Балаларды сұраққа толық жауап беруге тәрбиелеу.
Полилингвальды компонент: Пішіндер- фигуры- shapes
Қолданылатын көрнекі құралдар: Пано «Үйшік», қуыршақ, дидактикалық ойынға қажетті пішіндер, Дьенеш блоктары.
Тәрбиеші:
|
Оқу іс-әрекетінің кезеңдері |
Педагогтің іс-әрекеті |
Балалардың іс-әрекеті |
|
Мотивациялық-қозғаушылық |
-Балалар бүгін бізде ерекше күн -Келген қонақтармен амандасайық Шаттық шеңбері: Білер қазақ баласы Сәлем сөздің анасы Көп танысты көреміз Бәріне де ізетпен Біздер сәлем береміз. |
Балалар сәлемдеседі. |
|
Ұйымдастырушылық-ізденістік |
-Балалар бүгінгі сабақтың тақырыбы «Сыйқырлы пішіндер» Полилингвальды компонент. Пішіндер- фигуры- shapes Қуыршақ: Сәлеметсіңдер ме балалар? Менің атым- Айгүл. -Мен сендердің шебер,тату балалар екендеріңді естіп көмек сұрап келдім. Менде бір неше тапсырмалар бар, соны орындауға көмектесесіңдер ме? 1- тапсырма: Пано «Үйшік», «Ойлан тап» дидактикалық ойын. -Балалар бұл тапсырмада әрбір пішіндердің сәйкес түстер арқылы, үйшіктерің табу. (тақтада пано «Үйшік» ілініп тұрады) 2-тапсырма: Геометриялық пішіндерді үйдің терезелеріне сәйкес орналастыр. (үй және геометриялық пішіндер) |
Үш тілде айту. Балалар тынтайды Балалар келіседі.
Балалар тапсырманы орындайды |
|
|
Сергіту сәті: Бала - бала балапан Қане қайсы алақан Саусақтарын әйбат Былай - былай ойнат Бір қадам алға басамыз Алақанмен соқ-соқ-соқ Бір қадам артқа басамыз Аяқпенен то-топ-топ – Балалар, енді орнымызға барайық 3-тапсырма: Дьенеш блоктары. Геометриялық пішіндерді сәйкес пойыз вагондарына орналастыр. (пойыз бейнеленген карточкалар және Дьенеш блоктары), (пішіндерді қою, атын атау, түстерін ажырату) -Жарайсыңдар балалар,Айгүл саған балалардың жасаған тапсырмалары ұнады ма? -Арине ұнады, сендер білімді де тапқыр екнсіңдер, мен тапсырмалардың орындалу әдісін енді түсіндім, сендерге алғыс білдіре отырып мына медальдарты тарту етемін. Сау болыңыздар! |
Қимылдар жасайды. Балалар тынтайды Тапсырманы орындауға тырысады Балалар қоштасады. |
|
Рефлексиялық-түзетушілік |
– Сонымен, балалар, қандай пішіндермен таныстыңдар? (төртбұрыш, үшбұрыш, шеңбер) - Пойыз вагондарына сәйкес пішіндер қоя алдық па? Үш тілде қайталап айтқызу Пішіндер- фигуры- shapes Балалар жарайсындар! |
Балалардың жауаптары тыңдалады.
Үш тілде айту. |
Күтілетін нәтиже:
Біледі: Төртбұрыш, үшбұрыш, шеңбер тәрізді геометриялық пішіндердің атауын біледі.
Игереді: Пішіндердің түсін, көлемін ажырату.
Меңгереді: Геометриялық пішіндерді біледі, әр түрлі пішіндер құрай алады.
жүктеу мүмкіндігіне ие боласыз
Бұл материал сайт қолданушысы жариялаған. Материалдың ішінде жазылған барлық ақпаратқа жауапкершілікті жариялаған қолданушы жауап береді. Ұстаз тілегі тек ақпаратты таратуға қолдау көрсетеді. Егер материал сіздің авторлық құқығыңызды бұзған болса немесе басқа да себептермен сайттан өшіру керек деп ойласаңыз осында жазыңыз
Ашық сабақ жоспары Ғажайып пішіндер
Ашық сабақ жоспары Ғажайып пішіндер
Технологиялық карта
№2 «Забота» ортаңғы
топ
Күні: 25.11.2020жыл.
Білім беру саласы: Таным
Оқу қызметі: Математика негіздері
Мақсаты: Балалардың пішіндер туралы білімдерін толықтыру.
Білімділік: Балаларға төртбұрыш, үшбұрыш, шеңбер тәрізді геометриялық пішіндермен таныстыру, оларды ажыратуды үйрету, кеңістікте бағдарлау қабілетін қалыптастыру.
Дамытушылық: Пішіндерді бақылау арқылы айналадағы заттардың пішіндердің ұқсастығын салыстыра отырып, ажырата білуін және ой-өрістерің жетілдіру.
Тәрбиелік: Балаларды сұраққа толық жауап беруге тәрбиелеу.
Полилингвальды компонент: Пішіндер- фигуры- shapes
Қолданылатын көрнекі құралдар: Пано «Үйшік», қуыршақ, дидактикалық ойынға қажетті пішіндер, Дьенеш блоктары.
Тәрбиеші:
|
Оқу іс-әрекетінің кезеңдері |
Педагогтің іс-әрекеті |
Балалардың іс-әрекеті |
|
Мотивациялық-қозғаушылық |
-Балалар бүгін бізде ерекше күн -Келген қонақтармен амандасайық Шаттық шеңбері: Білер қазақ баласы Сәлем сөздің анасы Көп танысты көреміз Бәріне де ізетпен Біздер сәлем береміз. |
Балалар сәлемдеседі. |
|
Ұйымдастырушылық-ізденістік |
-Балалар бүгінгі сабақтың тақырыбы «Сыйқырлы пішіндер» Полилингвальды компонент. Пішіндер- фигуры- shapes Қуыршақ: Сәлеметсіңдер ме балалар? Менің атым- Айгүл. -Мен сендердің шебер,тату балалар екендеріңді естіп көмек сұрап келдім. Менде бір неше тапсырмалар бар, соны орындауға көмектесесіңдер ме? 1- тапсырма: Пано «Үйшік», «Ойлан тап» дидактикалық ойын. -Балалар бұл тапсырмада әрбір пішіндердің сәйкес түстер арқылы, үйшіктерің табу. (тақтада пано «Үйшік» ілініп тұрады) 2-тапсырма: Геометриялық пішіндерді үйдің терезелеріне сәйкес орналастыр. (үй және геометриялық пішіндер) |
Үш тілде айту. Балалар тынтайды Балалар келіседі.
Балалар тапсырманы орындайды |
|
|
Сергіту сәті: Бала - бала балапан Қане қайсы алақан Саусақтарын әйбат Былай - былай ойнат Бір қадам алға басамыз Алақанмен соқ-соқ-соқ Бір қадам артқа басамыз Аяқпенен то-топ-топ – Балалар, енді орнымызға барайық 3-тапсырма: Дьенеш блоктары. Геометриялық пішіндерді сәйкес пойыз вагондарына орналастыр. (пойыз бейнеленген карточкалар және Дьенеш блоктары), (пішіндерді қою, атын атау, түстерін ажырату) -Жарайсыңдар балалар,Айгүл саған балалардың жасаған тапсырмалары ұнады ма? -Арине ұнады, сендер білімді де тапқыр екнсіңдер, мен тапсырмалардың орындалу әдісін енді түсіндім, сендерге алғыс білдіре отырып мына медальдарты тарту етемін. Сау болыңыздар! |
Қимылдар жасайды. Балалар тынтайды Тапсырманы орындауға тырысады Балалар қоштасады. |
|
Рефлексиялық-түзетушілік |
– Сонымен, балалар, қандай пішіндермен таныстыңдар? (төртбұрыш, үшбұрыш, шеңбер) - Пойыз вагондарына сәйкес пішіндер қоя алдық па? Үш тілде қайталап айтқызу Пішіндер- фигуры- shapes Балалар жарайсындар! |
Балалардың жауаптары тыңдалады.
Үш тілде айту. |
Күтілетін нәтиже:
Біледі: Төртбұрыш, үшбұрыш, шеңбер тәрізді геометриялық пішіндердің атауын біледі.
Игереді: Пішіндердің түсін, көлемін ажырату.
Меңгереді: Геометриялық пішіндерді біледі, әр түрлі пішіндер құрай алады.
шағым қалдыра аласыз













