Назар аударыңыз. Бұл материалды сайт қолданушысы жариялаған. Егер материал сіздің авторлық құқығыңызды бұзса, осында жазыңыз. Біз ең жылдам уақытта материалды сайттан өшіреміз
Жақын арада сайт әкімшілігі сізбен хабарласады
Бонусты жинап картаңызға (kaspi Gold, Halyk bank) шығарып аласыз
Ашық сабақ, Калашников автоматы мен қол пулеметі.
Дипломдар мен сертификаттарды алып үлгеріңіз!
Материалдың толық нұсқасын
жүктеп алып көруге болады
ҚЫСҚА МЕРЗІМДІ САБАҚ ЖОСПАРЫ
Мектеп: |
И.Құтпанұлы атындағы Жібек жолы ауылының жалпы орта білім беретін мектебі |
|
Мұғалім: |
Бабабекова Айнур Сериккалиевна |
|
Сабақтың тақырыбы: |
Калашников автоматы мен қол пулеметі. |
|
Күні: |
18.11.2021 |
|
Сынып: |
10 ә |
|
Оқу мақсаты: |
Әскери іс негіздерін, тактикалық буын бөлімшелері штаттық қару-жарағының тағайындалуын білу |
|
Сабақ мақсаты: Калашников автоматы мен қол пулеметінің тағайындалуын, жауынгерлік қасиеттерін, құрылысы мен жұмыс істеу қағидаттарын, қарумен және патрондармен жұмыс істеген кездегі қауіпсіздік іс-шараларын зерделеу. |
I. Барлық оқушылар біледі. |
Б.: -қарумен және патрондармен жұмыс істеу кезіндегі қауіпсіздік іс-шараларын; -Калашников автоматы мен қол пулеметінің тағайындалуын, жауынгерлік қасиеттерін, құрылысы мен жұмыс істеу қағидаттарын біледі. |
Т.: -қарумен және патрондармен жұмыс істеу кезіндегі қауіпсіздік іс-шараларын; - Калашников автоматы мен қол пулеметінің тағайындалуын, жауынгерлік қасиеттерін, құрылысы мен жұмыс істеу қағидаттарын түсінеді. |
||
II. Оқушылардың басым бөлігі біледі. |
Қ.: - қарумен және патрондармен жұмыс істеу кезіндегі қауіпсіздік іс-шаралары бойынша ақпараттан мысал келтіре, Калашников автоматы мен қол оқшашарының бөліктер (бөлшектер) бойынша тағайындалуын, жауынгерлік қасиеттерін, құрылысы мен жұмыс қағидатын анықтайды,қолданады. |
|
Т.: - қарумен және патрондармен жұмыс істеу кезіндегі қауіпсіздік іс-шаралары бойынша ақпараттан мысал келтіре, Калашников автоматы мен қол оқшашарының бөліктер (бөлшектер) бойынша тағайындалуын, жауынгерлік қасиеттерін, құрылысы мен жұмыс қағидатын анықтайды,талдайды. |
||
III. Кейбір оқушылар біледі. |
Ж.:. - қарумен және патрондармен жұмыс істеу кезіндегі қауіпсіздік іс-шаралары талаптарынан шығатын ақпаратты талдай, Калашников автоматы мен қол оқшашарының тағайындалуы, жауынгерлік қасиеттері, құрылысы мен жұмыс қағидатының өзара байланысын жинақтайды. |
|
Б.: Сабақ бойынша рефлексия жасай біледі. |
||
Бағалау критерийлері |
|
Калашников автоматы және қол пулеметінің атқаратын қызметін біледі,түсінеді. |
|
Қару және патрондарды қолдану кезіндегі қауіпсіздік шаралары, Калашников автоматы және қол пулеметінің атқаратын қызметі және ұрыстық қасиеттерін қолданады. |
|
|
Қару және патрондарды қолдану кезіндегі қауіпсіздік шаралары, Калашников автоматы және қол пулеметінің атқаратын қызметі, ұрыстық қасиеттері, жалпы құрылысы және жұмыс істеу механизмін талдайды. |
|
|
Сабақ оқушылардың әскери істің маңызды құрамдас негізі ретінде ату дайындығы бойынша білім алуына бағытталған. Ату кезінде қару бөліктері мен механизмдерінің жұмыс істеу қағидаттары, қару мен қару-жарақтардың тағайындалуы, жауынгерлік қасиеттері, құрылысы туралы білім қалыптасады. |
|
|
Мектепте алған білімін сабақта және әскерде пайдаланады. |
|
РЕСУРСТАР |
Оқулық, АКТ,презентация, видеокөрсетілім,макет,оқжатар т.б. |
САБАҚТЫҢ ҚҰРЫЛЫМЫ
ЖОСПАР |
|||
Жоспар‑ ланған уақыт |
Жоспарланған жұмыстар |
|
|
|
Мұғалім іс-әрекеті |
Оқушы іс-әрекеті |
|
САБАҚ-ТЫҢ БАСЫ (5 мин) |
Миға шабуыл, Жаңа тақырыпты ашу
|
Ұйымдастыру сәті. Сәлемдесу, қатысушыларды тексеру. Оқушылар назарын жұмылдыру. Білімді өзектендіру. “Портфель” тәсілі. Оқушыларға осы тақырып бойынша өздері білетіннің бәрін “жинау” ұсынылады (жекелеген түсініктерді де, сондай-ақ тұтастай сөйлемдерді де пайдалануға болады). Сабақтың мақсаттарын белгілеу. Мұғалім қорытынды жасайды. Сұрақтар қою арқылы жаңа тақырыптың аты мен мақсатын анықтау:
|
Взвод командирі оқытушыға рапорт беріп, оқушылар сәлемдесуды орындап, 4 бөлімшеге бөлініп отырады, сабаққа дайындалады. Оқушылар сұраққа жауап береді, сабақтың мақсатын айқындайды. |
САБАҚ- ТЫҢ ОРТА-СЫ (36МИН) |
I‑кезең: (8 мин.). |
Жоспар 1.Аты аңызға айналған М. Т. Калашников кім? 2.Қарумен әрекет жасау кезіндегі қауіпсіздік шаралар. 3.Автоматтың (пулеметтің) арналуы мен ұрыстық қасиеті. 4. Автоматтың ( пулеметтің) жұмыс істеуі және құрылымы туралы түсінік. |
Оқушылар мәліметтермен танысады. |
II‑кезең: (28 мин)
|
Бекіту (2-3 мин.) 1. Калашников қай жылы АК-74 қаруын ойлап тапқан? (1947) 2. Атысты аяқтаған соң автоматты оқсыздандырып,оқтықта патронның жоқ екенін тексеріп,автоматты неге қою қажет? (сақтандырғышқа) 3. АК-74 сүңгі пышақсыз жарақтлған оқжатарымен қосқандағы массасы қанша?(3,6) 4. АК-74 жиынтығына нелер кіреді?(керек жарақ,бау және оқжатарды салуға арналған сөмке) 5.Сүңгі- пышақтың қынабымен қоса алғандағы массасы қанша? (490г) Операциялық кезең – өздік (15 мин.) 1 деңгей тапсырмасы 1.Автомат — бұл... . 2.Пулеметпен салыстырғанда автоматта... жоқ. 3.Оқшашар оқжатарына … патрон сияды. Калашников автоматын жалпы көрінісін сәкестендір. АК74 АКС74 АК74Н АКС74Н 2 деңгей тапсырмасы 1.Жарақталған оқжатарымен АК-74 массасы, кг: A. 3,3 кг; B. 3,6 кг; C. 3,8 кг; D. 3,2 кг. 2.Пулеметтің оқжатарына қанша оқ кетеді ? 1) 45 2) 25 3) 60 4) 30 5) 50 3.АК-74-тен атудың қарқыны қандай? A. минутына 600 рет ату; B. минутына 500 рет ату; C. минутына 400 рет ату; D. минутына 700 рет ату. 4.АК 74 автоматының калибрі қанша ? 1) 3,5 мм 2) 5,45 мм 3) 4,5 мм 4) 7,62 мм 5) 3,2 мм 5.Автоматтан атудың көздеу қашықтығы қанша метр ? 1) 1000 2) 3000 3) 2000 4) 500 5) 960 3 деңгей тапсырмасы 1.Оқжатарды көрсет. 2.Суреттен сүмбіні көрсет. 3.Автоматтан жүгірмелі фигураға тура атыс қашықтығы қанша метр? Санды жаз: ______________________ 4.Түнде көруге арналған әмбебап көздеуіші бар калашников автоматының аталуын көрсет 1) РПКС74Н 2) РПКС74 3) АКС74Н Сіз үшін 400 000 ұстаздардың еңбегі мен тәжірибесін біріктіріп, ең үлкен материалдар базасын жасадық. Төменде пәніңізді белгілеп, керек материалды алып сабағыңызға қолдана аласыз |