|
Сабақ: 130 Күні: 21.02.2017ж Сынып:1 |
Қатысқан оқушылар саны: 27 Қатыспаған оқушылар саны:1 |
|||||
|
Сабақтың тақырыбы: |
Кейіпкерлерді сипаттаймын. Ё дыбысы мен әрпі. |
|||||
|
Осы сабақтың оқу мақсаттары: |
1.2.1.2 Оқудың түрлерін (буындап оқу, жиі кездесетін сөздерді тұтас оқу, түсініп оқу) қолдану. 1.2.9.2 Дыбыстардың сөздегі қызметін түсіну (ё қосарлы дыбыстары) және дұрыс оқу. 1.1.9.1 Сөздегі дыбыс түрлерін (дауысты, дауыссыз, жуан және жіңішке дауыстылар) ажырату және дұрыс дыбыстау. 1.1.2.1 Мұғалімнің көмегімен мәтінде кім (не) туралы айтылғанын анықтау. |
|||||
|
Сабақ мақсаттары |
|
|||||
|
Барлығы: әріпті таниды, ажыратады және оны дыбыспен сәйкестендіреді; мәтін иллюстрациясы бойынша сұрақтар қоя біледі немесе қойылған сұраққа жауап береді; Көбі: Сөйлемді бас әріптен бастап жазады, сөйлем соңына тиісті тыныс белгілерін қояды; Кейбірі: Оқудың түрлерін (буындап оқу, жиі кездесетін сөздерді тұтас оқу, түсініп оқу) қолданады. |
||||||
|
|
||||||
|
Бағалау критерий лері |
|
|||||
|
Дескриптор |
|
|||||
|
Тілдік мақсаттар |
Фуникулёр – фуникулёр –funikuler; актёр – актёр – actor; монтёр – монтёр – fitter; дирижёр – дирижёр – conductor. |
|||||
|
Пәндік лексика және терминдер : |
Буын, сөз, мағыналас сөздер, маынасы қарама-қарсы сөздер, өзге тілден еңген сөздер. |
|||||
|
|
||||||
|
Бұған дейін меңгеріл ген білім |
1.2.1.2 Оқудың түрлерін (буындап оқу, жиі кездесетін сөздерді тұтас оқу, түсініп оқу) қолдану. 1.2.9.1 Әріпті тану, ажырату және оны дыбыспен сәйкестендіру. 1.3.11.1 Сөйлемді бас әріптен бастап жазып, сөйлем соңында тиісті тыныс белгілерін қою. 1.2.2.1 Мәтінде автор кім (не) туралы айтқысы келгенін түсіну. |
|||||
|
Жоспар |
||||||
|
Жоспарланған уақыт |
Жоспарланған жаттығулар |
Ресурстар |
Бағалау |
|||
|
Сабақтың басы Ынтымақтастық атмосферасын қалыптастыру |
Біз балдырған баламыз, Құстай қанат қағамыз. Дүниені аралап, Оқып білім аламыз. Көзді салып қараңыз, Былай қанат қағамыз. Сыныбымыз тап-таза Бор да дайын тақтада. Ойымызды жинақтап, Отырайық партаға. /Б.Бөрiбаев/ – Балалар, бір-біріміздің қолымыздан ұстап, алақан арқылы жүректің жылуын сезініп үйренген қандай тамаша, қандай қуаныш! |
|
Шаттық шебері |
|||
|
Сабақтың ортасы Қолдану Біледі Түсінеді Тыңдалым Оқылым |
Алдаркөсе, Ертөстік, Желаяқ, Толағай суреттерімен топтастыру. Үй тапсырмасын пысықтауға топтарға тапсырмалар тарату І топ: «Алдаркөсе»
Әжем о... ойды. Бұлт қо...ланды. Ыдысқа су құ... керек.
ою, қою, құю.
(Аю), түлкі, қасқыр – үшеуі жарысты. ІІ топ: «Ертөстік»
Әдемі о... салдым. Әкем ағаш и...ді үйретті. Біз «Жеңімпаз а...» әңгімесін оқыдық.
Ою, ию, аю.
Аралар (аю)-ды шаға бастады. ІІІ топ: «Желаяқ»
Оқулықты орнына қо... керек. Ақ а... суда. Жерге алаша жа... керек.
Қою, аю, жаю.
Араларға таланған (аю) тез жүгірді. ІҮ топ: «Толағай»
Жидек жи... керек. Садақ и... білемін. Анам о... қи...ды үйретті.
Жию, ию.
Қорбаңдаған (аю) аранаң ұясын бұзып кетті
«Ойлан, тап» №2 тапсырмадағы мәтінмен танысады. - Мәтінде біз бүгін танысып отырған жаңа сөз - Актер. Актёр – актёр – actor. - Қалай ойлайсыңдар, актер қай аңның рөлін ойнады? Сол аңды сипаттап көріңдер. (Әр топ талқылайды. Актердың сомдаған рөлін тауып бояу.)
«Кім жылдам?» Оқулықтағы №3 тапсырма бойынша сұрақтарға жауап беру.
|
Топтық жұмыс Үлестірме қағаздар Үлестірме тапсырмалар Бейнежазба(монтер) (Ё) Кеспе әріп й, о, + таңбасы. Қамажай Оқулық Бейнежаз-ба Слайд актерлер-дің суреттері топтық жұмыс Топтық жұмыс |
Асықтар Фишка лар теңгелер |
|||
|
Сергіту сәті 1 минут |
Бейнежазба |
Сергіту сәтіне арналған жинақ |
|
|||
|
Қызықты тапсырма Аяқталуы |
Ё әрпін жазып үйренейік. Қаламдарыңды қолдарыңа алыңдар, бірінші қолымызды ауада жазып жаттырайық. Жоғарыдан төмен қарай, оңнан солға қарай, екі жарты шеңбер жазамыз. Бастырамыз, жазамыз. «Кел, ойнайық» 105-беттегі №4 тапсырманы кім оқиды? Таяқша бар қолында, Кімді айттым ойымда? (Дирижер) Экранға назар аударыңдар (дирижёр – дирижёр – conductor) |
Оқулық, дәптер. Ё әрпін жазу үлгісі Дирижер туралы бейнежаз ба |
|
|||
|
Сабақтың соңы |
Рефлексия Оқыту үшін бағалау және оқуды бағалау Оқушылар «Еркін микрофон»
әдісі бойынша сабаққа кері айланысты ауызша айтады. Кері байланыста
оқушылар өз топтарының жұмысымен бірге басқа топтың да жұмыстарын
бағалайды және ұсыныстарын
береді. |
Микрафон |
|
|||
|
Соңы Бағалау |
Оқушының алған білімдерін нақтылау. Рефлексия: Бағдаршам |
Кері байланыс парағы |
|
|||
|
Қосымша ақпарат |
||||||
|
Саралау Қабілетті оқушыға тапсырма: |
|
|||||
|
Рефлексия Сабақтың мақсаты мен оқу міндеттері орындалды ма? Бүгін оқушылар не үйренді? Сабақ қалай өтті, қандай деңгейде өтті? Жоспарланған саралау жақсы іске асты ма? (тапсырмалар сәйкес болды ма?) Уақытты қалай пайдаландым? Жоспарыма қандай өзгерістер еңгіздім және неге? |
|
|||||
|
Қорытынды бағалау Ең жақсы өткен екі нәрсені атап көрсету (оқыту мен оқуға қатысты) |
||||||
жүктеу мүмкіндігіне ие боласыз
Бұл материал сайт қолданушысы жариялаған. Материалдың ішінде жазылған барлық ақпаратқа жауапкершілікті жариялаған қолданушы жауап береді. Ұстаз тілегі тек ақпаратты таратуға қолдау көрсетеді. Егер материал сіздің авторлық құқығыңызды бұзған болса немесе басқа да себептермен сайттан өшіру керек деп ойласаңыз осында жазыңыз
Ашық сабақ: Кейіпкерлерді сипаттаймын. Ё дыбысы 1-сынып
Ашық сабақ: Кейіпкерлерді сипаттаймын. Ё дыбысы 1-сынып
|
Сабақ: 130 Күні: 21.02.2017ж Сынып:1 |
Қатысқан оқушылар саны: 27 Қатыспаған оқушылар саны:1 |
|||||
|
Сабақтың тақырыбы: |
Кейіпкерлерді сипаттаймын. Ё дыбысы мен әрпі. |
|||||
|
Осы сабақтың оқу мақсаттары: |
1.2.1.2 Оқудың түрлерін (буындап оқу, жиі кездесетін сөздерді тұтас оқу, түсініп оқу) қолдану. 1.2.9.2 Дыбыстардың сөздегі қызметін түсіну (ё қосарлы дыбыстары) және дұрыс оқу. 1.1.9.1 Сөздегі дыбыс түрлерін (дауысты, дауыссыз, жуан және жіңішке дауыстылар) ажырату және дұрыс дыбыстау. 1.1.2.1 Мұғалімнің көмегімен мәтінде кім (не) туралы айтылғанын анықтау. |
|||||
|
Сабақ мақсаттары |
|
|||||
|
Барлығы: әріпті таниды, ажыратады және оны дыбыспен сәйкестендіреді; мәтін иллюстрациясы бойынша сұрақтар қоя біледі немесе қойылған сұраққа жауап береді; Көбі: Сөйлемді бас әріптен бастап жазады, сөйлем соңына тиісті тыныс белгілерін қояды; Кейбірі: Оқудың түрлерін (буындап оқу, жиі кездесетін сөздерді тұтас оқу, түсініп оқу) қолданады. |
||||||
|
|
||||||
|
Бағалау критерий лері |
|
|||||
|
Дескриптор |
|
|||||
|
Тілдік мақсаттар |
Фуникулёр – фуникулёр –funikuler; актёр – актёр – actor; монтёр – монтёр – fitter; дирижёр – дирижёр – conductor. |
|||||
|
Пәндік лексика және терминдер : |
Буын, сөз, мағыналас сөздер, маынасы қарама-қарсы сөздер, өзге тілден еңген сөздер. |
|||||
|
|
||||||
|
Бұған дейін меңгеріл ген білім |
1.2.1.2 Оқудың түрлерін (буындап оқу, жиі кездесетін сөздерді тұтас оқу, түсініп оқу) қолдану. 1.2.9.1 Әріпті тану, ажырату және оны дыбыспен сәйкестендіру. 1.3.11.1 Сөйлемді бас әріптен бастап жазып, сөйлем соңында тиісті тыныс белгілерін қою. 1.2.2.1 Мәтінде автор кім (не) туралы айтқысы келгенін түсіну. |
|||||
|
Жоспар |
||||||
|
Жоспарланған уақыт |
Жоспарланған жаттығулар |
Ресурстар |
Бағалау |
|||
|
Сабақтың басы Ынтымақтастық атмосферасын қалыптастыру |
Біз балдырған баламыз, Құстай қанат қағамыз. Дүниені аралап, Оқып білім аламыз. Көзді салып қараңыз, Былай қанат қағамыз. Сыныбымыз тап-таза Бор да дайын тақтада. Ойымызды жинақтап, Отырайық партаға. /Б.Бөрiбаев/ – Балалар, бір-біріміздің қолымыздан ұстап, алақан арқылы жүректің жылуын сезініп үйренген қандай тамаша, қандай қуаныш! |
|
Шаттық шебері |
|||
|
Сабақтың ортасы Қолдану Біледі Түсінеді Тыңдалым Оқылым |
Алдаркөсе, Ертөстік, Желаяқ, Толағай суреттерімен топтастыру. Үй тапсырмасын пысықтауға топтарға тапсырмалар тарату І топ: «Алдаркөсе»
Әжем о... ойды. Бұлт қо...ланды. Ыдысқа су құ... керек.
ою, қою, құю.
(Аю), түлкі, қасқыр – үшеуі жарысты. ІІ топ: «Ертөстік»
Әдемі о... салдым. Әкем ағаш и...ді үйретті. Біз «Жеңімпаз а...» әңгімесін оқыдық.
Ою, ию, аю.
Аралар (аю)-ды шаға бастады. ІІІ топ: «Желаяқ»
Оқулықты орнына қо... керек. Ақ а... суда. Жерге алаша жа... керек.
Қою, аю, жаю.
Араларға таланған (аю) тез жүгірді. ІҮ топ: «Толағай»
Жидек жи... керек. Садақ и... білемін. Анам о... қи...ды үйретті.
Жию, ию.
Қорбаңдаған (аю) аранаң ұясын бұзып кетті
«Ойлан, тап» №2 тапсырмадағы мәтінмен танысады. - Мәтінде біз бүгін танысып отырған жаңа сөз - Актер. Актёр – актёр – actor. - Қалай ойлайсыңдар, актер қай аңның рөлін ойнады? Сол аңды сипаттап көріңдер. (Әр топ талқылайды. Актердың сомдаған рөлін тауып бояу.)
«Кім жылдам?» Оқулықтағы №3 тапсырма бойынша сұрақтарға жауап беру.
|
Топтық жұмыс Үлестірме қағаздар Үлестірме тапсырмалар Бейнежазба(монтер) (Ё) Кеспе әріп й, о, + таңбасы. Қамажай Оқулық Бейнежаз-ба Слайд актерлер-дің суреттері топтық жұмыс Топтық жұмыс |
Асықтар Фишка лар теңгелер |
|||
|
Сергіту сәті 1 минут |
Бейнежазба |
Сергіту сәтіне арналған жинақ |
|
|||
|
Қызықты тапсырма Аяқталуы |
Ё әрпін жазып үйренейік. Қаламдарыңды қолдарыңа алыңдар, бірінші қолымызды ауада жазып жаттырайық. Жоғарыдан төмен қарай, оңнан солға қарай, екі жарты шеңбер жазамыз. Бастырамыз, жазамыз. «Кел, ойнайық» 105-беттегі №4 тапсырманы кім оқиды? Таяқша бар қолында, Кімді айттым ойымда? (Дирижер) Экранға назар аударыңдар (дирижёр – дирижёр – conductor) |
Оқулық, дәптер. Ё әрпін жазу үлгісі Дирижер туралы бейнежаз ба |
|
|||
|
Сабақтың соңы |
Рефлексия Оқыту үшін бағалау және оқуды бағалау Оқушылар «Еркін микрофон»
әдісі бойынша сабаққа кері айланысты ауызша айтады. Кері байланыста
оқушылар өз топтарының жұмысымен бірге басқа топтың да жұмыстарын
бағалайды және ұсыныстарын
береді. |
Микрафон |
|
|||
|
Соңы Бағалау |
Оқушының алған білімдерін нақтылау. Рефлексия: Бағдаршам |
Кері байланыс парағы |
|
|||
|
Қосымша ақпарат |
||||||
|
Саралау Қабілетті оқушыға тапсырма: |
|
|||||
|
Рефлексия Сабақтың мақсаты мен оқу міндеттері орындалды ма? Бүгін оқушылар не үйренді? Сабақ қалай өтті, қандай деңгейде өтті? Жоспарланған саралау жақсы іске асты ма? (тапсырмалар сәйкес болды ма?) Уақытты қалай пайдаландым? Жоспарыма қандай өзгерістер еңгіздім және неге? |
|
|||||
|
Қорытынды бағалау Ең жақсы өткен екі нәрсені атап көрсету (оқыту мен оқуға қатысты) |
||||||
шағым қалдыра аласыз















