Материалдар / Ашық сабақ Кері итеруші күш 7 сынып
2023-2024 оқу жылына арналған

қысқа мерзімді сабақ жоспарларын

жүктеп алғыңыз келеді ма?
ҚР Білім және Ғылым министірлігінің стандартымен 2022-2023 оқу жылына арналған 472-бұйрыққа сай жасалған

Ашық сабақ Кері итеруші күш 7 сынып

Материал туралы қысқаша түсінік
Ашық сабақ Кері итеруші күш 7 сыныпАшық сабақ Кері итеруші күш 7 сыныпАшық сабақ Кері итеруші күш 7 сыныпАшық сабақ Кері итеруші күш 7 сыныпАшық сабақ Кері итеруші күш 7 сынып
Авторы:
Автор материалды ақылы түрде жариялады.
Сатылымнан түскен қаражат авторға автоматты түрде аударылады. Толығырақ
24 Сәуір 2022
519
2 рет жүктелген
Бүгін алсаңыз 25% жеңілдік
беріледі
770 тг 578 тг
Тегін турнир Мұғалімдер мен Тәрбиешілерге
Дипломдар мен сертификаттарды алып үлгеріңіз!
Бұл бетте материалдың қысқаша нұсқасы ұсынылған. Материалдың толық нұсқасын жүктеп алып, көруге болады
logo

Материалдың толық нұсқасын
жүктеп алып көруге болады

Қысқа мерзімді жоспар

Бөлім

Физика – табиғат туралы ғылым

Педагогтің аты - жөні


Күні:


Сынып: 7

Қатысушылар саны:

Қатыспағандар саны:

Сабақтың тақырыбы:

Физика – табиғат туралы ғылым

Сабақтың номері:

1

Оқу бағдарламасына сәйкес оқыту мақсаттары

7.1.1.1. – Физикалық құбылыстарға мысалдар келтіру

Сабақтың мақсаты:

Барлық оқушылар: Физикалық құбылыстарға мысалдар келтіре алады.

Басым бөлігі: Физикалық ұғымдарды біледі, олардың мағынасын аша алады.

Кейбір оқушылар:

Оқулықтан тыс берілген қосымша тапсырмаларды орындайды, тақырып бойынша қосымша мәліметтер мен дәлелдер келтіре алады.

САБАҚТЫҢ БАРЫСЫ

Сабақтың кезені/ уақыт

Педагогтің әрекеті

Оқушының әрекеті

Бағалау

Ресурстар

Сабақтың басы


І. Ұйымдастыру кезеңі: танысу, түгендеу

(Жаңа пәнмен таңыстыру)

Қоршаған ортамен танысу кезінде не себепті темір шеге суға батады, ал өте үлкен кемелер су бетінде жүзеді, не себепті күзгі жауыннан кейін кемпірқосақ болмайды, неге тұтылу кезінде Айдың түсі қара емес, қызыл болады деген сұрақтар мазалаған болар. Олай болса, бұл сұрақтарға физика ғылымы жауап береді.(Оқулықпен таңысу)




Сабақтың ортасы

  • Дәптерді ашып, бүгінгі күн мен сабақ тақырыбың жазыңыздар: «Физика – табиғат туралы ғылым»

  • Бүгінгі сабақты меңгерген соң, физикалық дене мен зат түсінігін ажырата аласыздар; физикалық құбылыстарды ажыратасыздар.

Ол үшін, жаңа тақырыппен таңысып, дәптерге қысқаша конспект жазындар


Оқу тапсырмаларың орындау:

І. ТЕСТ

  1. Төмендегі қай нұсқа «физикалық дене» түсінігіне жатады?

  1. оттегі

  2. мыс

  3. ұшақ

  4. алюминий


  1. Балқу процесіне қай мысал сәйкес келеді?

  1. заттың газ күйден сұйық күйге өтуі

  2. заттың сұйық агрегат күйден қатты күйге өтуі

  3. зат немесе дене температурасының төмендеу процесі

  4. заттың қатты күйден сұйық күйге өтуі


  1. Сәйкес келетін нұсқаны таңда.

Қай құбылыстардың көптүрлілігі мөлдір ортадағы жарық сәулелерінің таралуымен байланысты?

  1. Оптикалық

  2. Механикалық

  3. Магниттік

  4. Электрлік


  1. Шыныдан жасалуы мүмкін физикалық денелерді көрсет. (Дұрыс жауап саны: 2)

  1. аквариум

  2. кілемше

  3. сызғыш

  4. стақан

  5. орындық

  1. Механикалық құбылыстың жылу құбылысынан айырмашылығы неде?

(Дұрыс жауап саны: 2)

  1. Егер денелер бір-біріне қатысты қозғалыста болса, онда жылу құбылысты, ал егер денелер қызса, салқындаса, буланса, онда механикалық қозғалысты сипаттайды.

  2. Егер денелер бір-біріне қатысты қозғалыста болса, онда механикалық құбылысты, ал егер денелер қызса, салқындаса, буланса, онда жылу құбылысын сипаттайды.

  3. Машиналардың, ұшақтардың қозғалысы, қар көшкіні бұл жылу құбылысына жатса, мұздың еруі, табиғаттағы су айналымы бұл механикалық құбылысқа жатады.

  4. Машиналардың, ұшақтардың қозғалысы, қар көшкіні механикалық құбылысқа жатса, мұздың еруі, табиғаттағы су айналымы жылу құбылысына жатады.



ІІ ТАПСЫРМА

Сөздерді бағандарға орналастыр:


Физикалық дене

Зат

Құбылыс








Сөздер: болат, шеге, доп, су, жаңбыр тамшысы, ауа, кемпірқөсақ, көленке, жел, магниттер бір – біріне тартылады, найзағай, шам, күннің күркіреуі, жұлдыз


Кейінгі тапсырмалар: Күнделікті өмірде тапсырмаға байланысты өзің байқаған құбылыстар жайлы мысалдар келтіру.


Дәптерлерін ашып, тақырыпты жазады






Жаңа тақырыппен танысып, дәптерге конспект жазады








Тест орындайды
















































Кесте толтырады
















1 ұпай








1 ұпай







1 ұпай






2 ұпай








2 ұпай








































Оқулық Физика, 7 сынып,Р.Башарұлы, §1, 6 – 9 бет


Сабақтың соңы

Кері байланыс – оқушыларға сабақ бойынша сауалнама жүргізу.


Мұғалім кері байланысты Онлайн мектеп, Кунделік немесе басқа платформа арқылы жүргізеді




кесте











Сіз үшін сабақ қай деңгейде өтті? Белгілеңіз немесе өз ойынызды жазыңыз.

Есімде қалган терминдер

  1. Қызықты

  2. Өзім үшін қажетті мағұлматтар алдым

  3. Іш пысарлық, қызықсыз болды

  4. қиын болды, кейбір терминдер мен ережелерді түсінбедім

  5. өз нұсқам бар:



Дескрипторлар:

Тапсырма, №

Критерийдің сипаттамасы

Балл

І тапсырма (тест)

физикалық дене мен зат түсінігін ажырата алады;

  • физикалық құбылыстарды ажыратады.

Материал жариялап тегін сертификат алыңыз!
Бұл сертификат «Ustaz tilegi» Республикалық ғылыми – әдістемелік журналының желілік басылымына өз авторлық жұмысын жарияланғанын растайды. Журнал Қазақстан Республикасы Ақпарат және Қоғамдық даму министрлігінің №KZ09VPY00029937 куәлігін алған. Сондықтан аттестацияға жарамды
Ресми байқаулар тізімі
Республикалық байқауларға қатысып жарамды дипломдар алып санатыңызды көтеріңіз!