|
Пән: Әдебиеттік оқу |
Мектеп: №28 Ақбай жалпы орта мектебі |
|
|
Күні: |
Мұғалімнің аты-жөні: Д.Каргабаева |
|
|
Сынып: 2 «Ә» |
Қатысқандар саны: |
Қатыспағандар саны: |
|
Бөлім |
Менің отбасым және достарым |
|
|
№23 сабақтың тақырыбы |
Кішілерге қамқормын Мәтін:Қайрат Жұмағалиев. Бесік жыры Мәтін: Мәжит Сейфуллин.Қолғанат |
|
|
Сабақтың оқыту мақсаттары |
2.3.1.1. Мұғалімнің көмегімен оқылған шығарманы бөліктерге бөліп, жоспар құру. |
|
|
Күтілетін нәтиже |
Оқушылардың бәрі: мәтінді оқиды, түсінеді, бағалауға қатысады, сурет бойынша ертегіні бөліктерге бөледі. |
|
|
Оқушылардың көпшілігі: тақырыпты болжайды, жоспар құрады, әңгімелейді. |
||
|
Кейбір оқушылар: ертегіден көңіліне түйгенін қағазқа түсіреді. |
||
|
Өткен сабақтардан алған білім |
Мәпелейсің мені, анам. |
|
|
Құндылық |
Өзін-өзі жетілдіру мен дамыту қажеттілігі. |
|
|
Пәнаралық байланыс |
Қазақ тілі ,сурет, ән. |
|
|
АКТ қолдану дағдылары |
Осы сабақ барысында оқушыларға тақырыпқа қатысты көрнекі құралдар интербелсенді тақта арқылы көрсетеді. |
|
|
Тәрбиелік мәні |
Кішілерге қамқорлық жасауға баулу. |
|
Жоспар
|
Уақыт |
Жоспарланған жұмыс түрлері |
Ресурстар |
|
Сабақтың басы 2 минут |
Қызығушылықты ояту: «Шаттық шеңбері» Шаттық шеңберге тұру. Көк аспанда Күн күлсін, Бірге күлсін бүлдіршін. Көк аспанда Күн күлсін, Жерге ұдайы нұр құйсын. Көк аспанда күн күлсін, Ұл қолында ту жүрсін. Қыз қолын гүл жүрсін. Көк аспанда Күн күлсін, Бірге жүрсін бүлдіршін. |
Күннің суреті, тудың суреті |
|
3 минут |
Топтарға бөлу. 1-топ: сары кәмпиттер. «Күн» 2-топ: қызыл кәмпиттер. «Ай» 3-топ: жасыл кәмпиттер. «Жұлдыз» |
Кәмпиттер |
|
Сабақтың ортасы 30-35 минут |
Мағыналы ажырату Білу. «Ой қозғау» «Бесік жырын» әнімен айт. Бесік жыры Әлди, әлди, ақ бөпем, Ақ бесікке жат, бөпем. Жылама, бөпем, жылама, Жілік шағып берейін. Байқұтанның құйрығын Жіпке тағып берейін. Тақырыпты болжау. Бесік жыры кімдерге, қашан айтылады? Ал сендер айтасыңдар ма ? Кімге айтасың ? Сабақтың мақсатымен таныстыру. Масатқа сәйкес оқушылармен бірлесе отырып, жетістік критерийін анықтау. Оқылым. Мәтінді түсініп оқы. Мәжит Сейфуллин. Қолғанат Есіңе сақта! Әңгімені жазған Мәжит Сейфуллин – көрнекті ақын әрі жазушы Сәкен Сейфуллиннің інісі. Жұптық жұмыс.
Жетістік критерийі: мәтінді бөліктерге бөле алады, жоспар құрастыра алады, әңгімелеп бере алады. Бағалау.ЖК бойынша бағалау.
Топтық жұмыс. Үлкендерден «қолғанатым менің!» деген мақтау сөз еститіндей 3 түрлі оқиға ойластырыңдар. Әңгімелеңдер. Бағалау.Бас бармақ көрсету арқылы бір-бірін бағалайды. Ой толғаныс. Жеке жұмыс. Мәтіндегі оқиғаға сүйеніп, бала Сәкенді сипатта. Бала Сәкеннен қандай үлгі алдың? Өзің кішілерге қалай көмектесіп жүрсің? |
Оқулық. Суреттер |
|
Сабақтың соңы 5 минут |
Кері байланыс. Ауызша Рефлексия. Сұраққа жауап бер. Мен қандаймын? |
|
|
Дифференциация – Сіз оқушыларға көбірек қолдау көрсету үшін не істейсіз? Қабілеті жоғары оқушыларға қандай тапсырма беруді көздеп отырсыз ? |
Бағалау – Оқушылардың ақпаратты қаншалықты меңгергенін қалай тексересіз? |
Пәнаралық байланыс Қауіпсіздік ережелері АКТ-мен байланыс Құндылықтармен байланыс (тәрбиелік элемент) |
|
Саралау 1-тапсырмада тапсырма арқылы саралау жүргізіледі. Тапсырма барлық оқушыларға ұсынылады, бірақ әртүрлі нәтиже күтіледі. Қабілеті төмен оқушылар өлеңді оқуға қосымша уақыт беруге болады. 3-тапсырмада Тапсырма арқылы саралау жүргізіледі. Тапсырма барлық оқушыларға ұсынылады, бірақ әртүрлі нәтижелер күтіледі. Кейбір оқушыларға өлеңді мәнерлеп оқуда екпіннің дұрыс қойылуын, дауыс ырғағын көрсету қажет болады. Дайындалуға қосымша уақыт беріледі. Мұғалім тарапынан қолдау көрсетіледі. 4-тапсырмада Тапсырма бойынша саралау жүргізіледі, әрүрлі нәтиже күтіледі. Кейбір оқушылар сөз тіркестерін жазуы мүмкін. Қабілеті төмен оқушыларға сөздер мен сөз тіркестері ұсынылады. Кейбір сөздердің жазылуына мұғалім қолдау көрсетеді. |
Бағалау «Жұлдызша» әдісі «Жарайсыңдар!», «Өте жақсы»,«Керемет!» өздерімен мадақтау арқылы бағалау «Екі жұлдыз, бір тілек» әдісі «Бір-бірін бағалау»әдісі Дескриптор
|
Денсаулық және қауіпсіздік техникасының сақталуы Топпен жұмыс жасауда қауіпсіздік ережесін сақтау |
|
Жалпы баға Сәтті өткен екі нәрсені атап көрсетіңіз (сабақ беру және оқытуға қатысты ): 1. 2. Қандай екі нәрсе сабақтың одан да жақсы өтуіне ықпалын тигізер еді (сабақ беру және оқытуға қатысты)? 1. 2. Осы сабақ барысында сынып немесе жеке оқушылар туралы менің келесі сабағыма дайындалу үшін қажет болуы мүмкін қандай ақпарат алдым ? |
||
жүктеу мүмкіндігіне ие боласыз
Бұл материал сайт қолданушысы жариялаған. Материалдың ішінде жазылған барлық ақпаратқа жауапкершілікті жариялаған қолданушы жауап береді. Ұстаз тілегі тек ақпаратты таратуға қолдау көрсетеді. Егер материал сіздің авторлық құқығыңызды бұзған болса немесе басқа да себептермен сайттан өшіру керек деп ойласаңыз осында жазыңыз
Ашық сабақ "Кішілерге қамқормын" 2 сынып
Ашық сабақ "Кішілерге қамқормын" 2 сынып
|
Пән: Әдебиеттік оқу |
Мектеп: №28 Ақбай жалпы орта мектебі |
|
|
Күні: |
Мұғалімнің аты-жөні: Д.Каргабаева |
|
|
Сынып: 2 «Ә» |
Қатысқандар саны: |
Қатыспағандар саны: |
|
Бөлім |
Менің отбасым және достарым |
|
|
№23 сабақтың тақырыбы |
Кішілерге қамқормын Мәтін:Қайрат Жұмағалиев. Бесік жыры Мәтін: Мәжит Сейфуллин.Қолғанат |
|
|
Сабақтың оқыту мақсаттары |
2.3.1.1. Мұғалімнің көмегімен оқылған шығарманы бөліктерге бөліп, жоспар құру. |
|
|
Күтілетін нәтиже |
Оқушылардың бәрі: мәтінді оқиды, түсінеді, бағалауға қатысады, сурет бойынша ертегіні бөліктерге бөледі. |
|
|
Оқушылардың көпшілігі: тақырыпты болжайды, жоспар құрады, әңгімелейді. |
||
|
Кейбір оқушылар: ертегіден көңіліне түйгенін қағазқа түсіреді. |
||
|
Өткен сабақтардан алған білім |
Мәпелейсің мені, анам. |
|
|
Құндылық |
Өзін-өзі жетілдіру мен дамыту қажеттілігі. |
|
|
Пәнаралық байланыс |
Қазақ тілі ,сурет, ән. |
|
|
АКТ қолдану дағдылары |
Осы сабақ барысында оқушыларға тақырыпқа қатысты көрнекі құралдар интербелсенді тақта арқылы көрсетеді. |
|
|
Тәрбиелік мәні |
Кішілерге қамқорлық жасауға баулу. |
|
Жоспар
|
Уақыт |
Жоспарланған жұмыс түрлері |
Ресурстар |
|
Сабақтың басы 2 минут |
Қызығушылықты ояту: «Шаттық шеңбері» Шаттық шеңберге тұру. Көк аспанда Күн күлсін, Бірге күлсін бүлдіршін. Көк аспанда Күн күлсін, Жерге ұдайы нұр құйсын. Көк аспанда күн күлсін, Ұл қолында ту жүрсін. Қыз қолын гүл жүрсін. Көк аспанда Күн күлсін, Бірге жүрсін бүлдіршін. |
Күннің суреті, тудың суреті |
|
3 минут |
Топтарға бөлу. 1-топ: сары кәмпиттер. «Күн» 2-топ: қызыл кәмпиттер. «Ай» 3-топ: жасыл кәмпиттер. «Жұлдыз» |
Кәмпиттер |
|
Сабақтың ортасы 30-35 минут |
Мағыналы ажырату Білу. «Ой қозғау» «Бесік жырын» әнімен айт. Бесік жыры Әлди, әлди, ақ бөпем, Ақ бесікке жат, бөпем. Жылама, бөпем, жылама, Жілік шағып берейін. Байқұтанның құйрығын Жіпке тағып берейін. Тақырыпты болжау. Бесік жыры кімдерге, қашан айтылады? Ал сендер айтасыңдар ма ? Кімге айтасың ? Сабақтың мақсатымен таныстыру. Масатқа сәйкес оқушылармен бірлесе отырып, жетістік критерийін анықтау. Оқылым. Мәтінді түсініп оқы. Мәжит Сейфуллин. Қолғанат Есіңе сақта! Әңгімені жазған Мәжит Сейфуллин – көрнекті ақын әрі жазушы Сәкен Сейфуллиннің інісі. Жұптық жұмыс.
Жетістік критерийі: мәтінді бөліктерге бөле алады, жоспар құрастыра алады, әңгімелеп бере алады. Бағалау.ЖК бойынша бағалау.
Топтық жұмыс. Үлкендерден «қолғанатым менің!» деген мақтау сөз еститіндей 3 түрлі оқиға ойластырыңдар. Әңгімелеңдер. Бағалау.Бас бармақ көрсету арқылы бір-бірін бағалайды. Ой толғаныс. Жеке жұмыс. Мәтіндегі оқиғаға сүйеніп, бала Сәкенді сипатта. Бала Сәкеннен қандай үлгі алдың? Өзің кішілерге қалай көмектесіп жүрсің? |
Оқулық. Суреттер |
|
Сабақтың соңы 5 минут |
Кері байланыс. Ауызша Рефлексия. Сұраққа жауап бер. Мен қандаймын? |
|
|
Дифференциация – Сіз оқушыларға көбірек қолдау көрсету үшін не істейсіз? Қабілеті жоғары оқушыларға қандай тапсырма беруді көздеп отырсыз ? |
Бағалау – Оқушылардың ақпаратты қаншалықты меңгергенін қалай тексересіз? |
Пәнаралық байланыс Қауіпсіздік ережелері АКТ-мен байланыс Құндылықтармен байланыс (тәрбиелік элемент) |
|
Саралау 1-тапсырмада тапсырма арқылы саралау жүргізіледі. Тапсырма барлық оқушыларға ұсынылады, бірақ әртүрлі нәтиже күтіледі. Қабілеті төмен оқушылар өлеңді оқуға қосымша уақыт беруге болады. 3-тапсырмада Тапсырма арқылы саралау жүргізіледі. Тапсырма барлық оқушыларға ұсынылады, бірақ әртүрлі нәтижелер күтіледі. Кейбір оқушыларға өлеңді мәнерлеп оқуда екпіннің дұрыс қойылуын, дауыс ырғағын көрсету қажет болады. Дайындалуға қосымша уақыт беріледі. Мұғалім тарапынан қолдау көрсетіледі. 4-тапсырмада Тапсырма бойынша саралау жүргізіледі, әрүрлі нәтиже күтіледі. Кейбір оқушылар сөз тіркестерін жазуы мүмкін. Қабілеті төмен оқушыларға сөздер мен сөз тіркестері ұсынылады. Кейбір сөздердің жазылуына мұғалім қолдау көрсетеді. |
Бағалау «Жұлдызша» әдісі «Жарайсыңдар!», «Өте жақсы»,«Керемет!» өздерімен мадақтау арқылы бағалау «Екі жұлдыз, бір тілек» әдісі «Бір-бірін бағалау»әдісі Дескриптор
|
Денсаулық және қауіпсіздік техникасының сақталуы Топпен жұмыс жасауда қауіпсіздік ережесін сақтау |
|
Жалпы баға Сәтті өткен екі нәрсені атап көрсетіңіз (сабақ беру және оқытуға қатысты ): 1. 2. Қандай екі нәрсе сабақтың одан да жақсы өтуіне ықпалын тигізер еді (сабақ беру және оқытуға қатысты)? 1. 2. Осы сабақ барысында сынып немесе жеке оқушылар туралы менің келесі сабағыма дайындалу үшін қажет болуы мүмкін қандай ақпарат алдым ? |
||
шағым қалдыра аласыз













