Материалдар / Ашық сабақ "Кітап- асыл қазына" 4 сынып

Ашық сабақ "Кітап- асыл қазына" 4 сынып

Материал туралы қысқаша түсінік
4.2.1.2 Шығарманы іштей көз жүгіртіп, шолып, түртіп алып, сұрақтар қоя отырып, қажетті ақппаратты тауып, белгі қойып оқу,талдау жасап оқу, сын тұрғысыныан бағалап оқу. 2.2 шығарманың мазмұны бойынша сұрақтар қою және жауап беру.
Бұл бетте материалдың қысқаша нұсқасы ұсынылған. Материалдың толық нұсқасын жүктеп алып, көруге болады

Пән: Әдебиеттік оқу


Күні:

Сынып: 4

Мектеп: Жасөркен о/м

Мұғалімнің аты-жөні: Рахимбердиева Гулбану

Қатысқандар саны:

Қатыспағандар саны:

Бөлім

Кітап – асыл қазына

Сабақтақырыбы

Кітап – асыл қазына

Осы сабақта қол жеткізілетін оқу мақсаттары (оқу бағдарламасына сілтеме)

4.2.1.2 Шығарманы іштей көз жүгіртіп, шолып, түртіп алып, сұрақтар қоя отырып, қажетті ақппаратты тауып, белгі қойып оқу,талдау жасап оқу, сын тұрғысыныан бағалап оқу.

2.2 шығарманың мазмұны бойынша сұрақтар қою және жауап беру.

Сабақ мақсаттары

Барлық оқушылар: шығарма мазмұнын аңықтайды, мазмұны бойынша сұаққа жауап бере алады.

  • Оқулықта берілген және қосымша тапсырмаларды орындайды.

  • Жазба жұмыс жасайды.

  • Сұраққа жауап береді.


Көптеген оқушылар: Шығарма бойынша дәлелді пікір айта алады.

  • Топтық жұмысты брлесе орындайды.

  • Өз бетінше жұмыс жасайды.

  • Сұраққа жауап береді.

  • Қосымша үлестірме ресурстармен жұмыс жасайды.

Кейбір оқушылар: Шығарма мазмұны бойынша дәлелді пікірлер айтады. Өмірмен байланыстыра алады, шығармашылыққа бағытталған сұрақтар қоя алады.


Бағалау критерийлері

Жеке, жұптық, топтық тапсырмаларды орындай алады. Сабақ барысында тыңдаушының назарын өзіне аудара алады.




Тілдік мақсаттар



Құндылықтарды дарыту



Мәтінмен жұмыс жасайды. Жақсы мен зиянды ажыратады. Өзіндік қорытынды ой түйеді.

Пәнаралық байланыстар


Дүниетану,өзін-өзі тану

АКТ қолданудағдылары


Интербелсенді тақта.

Бастапқы білім





Сабақбарысы

Сабақтыңжоспарланғанкезеңдері

Сабақтағы жоспарлан ғаніс-әрекет


Ресурстар

Сабақтың басы


Бағалау парақшасымен таныстыру

Топтарға бөлу

Кітап суреттерімен. Суреттердің арттарында үш тілде амандас


Психологиялық ахуал қалыптастыру:

   «Кітап атаулы досы бола бастаған шақтан былай ғана әрбір жан өзін зиялы бола бастадым деп санауына болады» деген екен заңғар жазушы Мұхтар Әуезов.


Жұмбақ шешу жауаптарынан мақал құрау

Оқушыларды үш топқа бөліп, оларға үш тапсырма беріледі.

  1. 1 топқа

Бір сандық бар өзгеше,

Қасыңа алып жүресің.

Ішін ашып ақтарсаң,

Өмір сынын білесің.

Ол не?

/Кітап/

2-топқа

  1. Ақыл – ойдың шырағы,

Зәулім көктей шынары.

Биігіне бойлаған

Қанбайды адам құмары.

Ол не?

/Білім/

3-топқа

  1. Сынаптай жылтырап,

Биіктен сырғиды.

Ән салып былдырлап,

Іздейді ылдиды.

Ол не?

/Бұлақ/

Жауаптарынан мақал құрастыру «Кітап білім бұлағы.»


Қалыптастырушы бағалау “Шапалақ” тәсілі арқылы жүргізіледі.

Оқылым алдындағы тапсырма.

  1. "Болжау" стратегиясы


Оқушыларға болжау кестесі ұсынылады.

- Суретте не көрсетілген?

- Суреттерді не байланыстырып тұр ?

Бүгінгі сабақтың тақырыбы қандай болуы мүмкін деп ойлайсындар.


Дұрыс айтасыңдар бүгінгі сабағымыздың тақырыбы кітап оқумен байланысты. Кітап-асыл қазына


Бағалау критерийі:

Тақырыпты ашуға жағдай жасайды.

Ойларын жаңа сабаққа бейімдейді.

Сабақ үстінде белсенділік танытады.


Қалыптастырушы бағалау “Шапалақ” тәсілі арқылы жүргізіледі.


Салем, привет, Hellоy








Сабақтың ортасы















































Сергіту сәті

Оқулықпен жұмыс « Ертегі» Оқулықта берілген Олас Сүлейменовтың «Ертегі » өлеңімен танысады. Тізбектеп оқиды.


Сөздікпен жұмыс

Күзге қалу- үлгірімінің нашарлауына байланысты келесі сыныпқа көшіру үшін қайта емтихан тапсыру.

Меймаза – мазасыз, тынышсыз


Жас кейіпкер қандай бала?

«ПОПС» формуласы арқылы жеке жұмыс

Бірінші сөйлем: «Менің ойымша, ... »

Екінші сөйлем: «Себебі , мен оны былай түсіндіремін ... »

Үшінші сөйлем : «Оны мен мына фактілермен, мысалдармен дәлелдей аламын ... »

Соңғы сөйлем: «Осыған байланысты мен мынадай қорытындыға келдім... »


Бағалау критерийі:

Өз пікірін айта алды

Мәтіннің мазмұны мен идеясын ашады.


Қалыптастырушы бағалау “Шапалақ” тәсілі арқылы жүргізіледі.


Топтық жұмыс 

«Түртіп ал!» әдісі.

«Кітапханада қандай кітаптардың болғанын қалайсыңдар» неге? Постермен жұмыс


І топқа

Ертегі кітаптар-неге?

ІІ топқа

Әдеби кітаптар-неге?

ІІІ топ

Ғылыми кітаптар-неге?

Дескриптор:

  1. Тақырыпты толықтырады. Негізгі идеясын ашады.

  2. Кітап оқуға құмарлық жайында ортаға сала отырып,постермен жұмыс жасайды.

  3. Кітап оқудың пайдасы аңықталады.

Қалыптастырушы бағалау “ басбармақ” тәсілі арқылы жүргізіледі.


«Екі шындық, бір өтірік» әдісі. (Тақырыпқа байланысты оқушылар екі шын мәлімет айтады, және бір жалған мәлімет береді. Топ мүшелері жалған мәліметті аңықтайды.)

Жеке жұмыс

«SMS» әдісі Тақырыбы ортақ ,мақсат бір." Кітап-асыл қазына " 

  1. ЭССЕ жазу 2-3 сөйлеммен

  2. Өлең құрастыру

  3. Тест құрастыру.

Дескриптор:

1. Тақырып бойынша оз ойын жазады.

2. Мәтінге байланысты қорытынды жасайды.

3. Мәтіннің негізгі идеясын ашады.

Қалыптастырушы бағалау “Шапалақ” тәсілі арқылы жүргізіледі.






Оқушылар өз ойларын айтады.

























Топтар өзара бірін –бірі бағалайды. Постер қорғай

























« СМС» әдісі бойынша шығармашылықпен жұмыс жасайды. Өз қалауларымен тандаған жұмысты орындайды.




Сабақтың соңы



























Бағалау


2 минут

















Кері байланыс

3 минут






«Төрт бұрыш »әдісі

1 . Кітап оқығанды ұнатасың ?

2. Мен үшін кітап маңызды. Интертет тек көмекші құрал.

3. Мен жылына 5 көркем шығарма оқимын.

4. Бүгіннен бастап көркем шығарма оқумен айналысамын.







Дескриптор:

Мәтін бойынша түсінгендерін көрсете алады

Дұрыс жауаты таңдай алады.

Өз ойын дәлелдемелермен жеткізе алады

Қалыптастырушы бағалау “ Шапалақ ” тәсілі арқылы жүргізіледі.


«Екі жұлдыз,бір тілек» әдісі.



Қорытынды. Барлық жол, бірінші қадамнан басталады… Басыңыз алғашқы қадамыңызды… Бір кітап дүкеніне кіріп, қатарда тізілген кітаптармен танысып шығыңыз… Сіз өз кітабыңызды табасыз… Кейде сіз кітапты емес, кітап сізді таңдайды… Кім біледі, бәлкім сол қаладағы кезекті бір кітап дүкеніндегі кітап сөрелерінде сіздің кітабыңыз сізді сарғая күтіп жатқан шығар… Асығыңыз… Бұл саяхаттан қалмаңыз… 



«Мен үшін маңызды болғаны»

12 Желтоқсан 2019
8044
Материал жариялап, аттестацияға 100% жарамды сертификатты тегін алыңыз!
Ustaz tilegi журналы министірліктің тізіміне енген. Qr коды мен тіркеу номері беріледі. Материал жариялаған соң сертификат тегін бірден беріледі.
Оқу-ағарту министірлігінің ресми жауабы
Сайтқа 5 материал жариялап, тегін АЛҒЫС ХАТ алыңыз!
Қазақстан Республикасының білім беру жүйесін дамытуға қосқан жеке үлесі үшін және де Республика деңгейінде «Ustaz tilegi» Республикалық ғылыми – әдістемелік журналының желілік басылымына өз авторлық материалыңызбен бөлісіп, белсенді болғаныңыз үшін алғыс білдіреміз!
Сайтқа 25 материал жариялап, тегін ҚҰРМЕТ ГРОМАТАСЫН алыңыз!
Тәуелсіз Қазақстанның білім беру жүйесін дамытуға және білім беру сапасын арттыру мақсатында Республика деңгейінде «Ustaz tilegi» Республикалық ғылыми – әдістемелік журналының желілік басылымына өз авторлық жұмысын жариялағаны үшін марапатталасыз!
Ресми байқаулар тізімі
Республикалық байқауларға қатысып жарамды дипломдар алып санатыңызды көтеріңіз!
Министірлікпен келісілген курстар тізімі