Материалдар / Ашық сабақ "Көбейту және бөлу "
МИНИСТРЛІКПЕН КЕЛІСІЛГЕН КУРСҚА ҚАТЫСЫП, АТТЕСТАЦИЯҒА ЖАРАМДЫ СЕРТИФИКАТ АЛЫҢЫЗ!
Сертификат Аттестацияға 100% жарамды
ТОЛЫҚ АҚПАРАТ АЛУ

Ашық сабақ "Көбейту және бөлу "

Материал туралы қысқаша түсінік
Тәжірибе алмасу
Авторы:
Автор материалды ақылы түрде жариялады. Сатылымнан түскен қаражат авторға автоматты түрде аударылады. Толығырақ
04 Мамыр 2021
444
0 рет жүктелген
770 ₸
Бүгін алсаңыз
+39 бонус
беріледі
Бұл не?
Бүгін алсаңыз +39 бонус беріледі Бұл не?
Тегін турнир Мұғалімдер мен Тәрбиешілерге
Дипломдар мен сертификаттарды алып үлгеріңіз!
Бұл бетте материалдың қысқаша нұсқасы ұсынылған. Материалдың толық нұсқасын жүктеп алып, көруге болады
logo

Материалдың толық нұсқасын
жүктеп алып көруге болады


Мектеп: «Қоссейіт» жалпы орта мектебі

Мұғалімнің есімі: Суешова Тилектес Серкебаевна

Пәні:Математика

Тақырыбы: Көбейту және бөлу 103*2 және 206:2

Қатысқандар саны:

Қатыспағандар саны:-

Сабақ негізделген оқу мақсаты(мақсаттары)

103*2 206:2 түріндегі үш таңбалы санды біртаңбалы санға жазбаша көбейту және бөлу тәсілдері жайлы оқушылардың білімдерін дамыту

Сабақ мақсаттары:

Барлық оқушылар: көбейту және бөлудің компаненттерін біледі.

Баған түрінде сандарды жаза алады. көбейтуді баған түрінде орындағанда амалдарды жазудың қысқаша түрін қолдана алады.

Оқушылардың басым бөлігі: Көбейту және бөлудің жазбаша тәсілін түсіндіре отырып шығарады.

Кейбір оқушылар: Жазбаша көбейту және бөлудің алгоритмін біледі,қолдана алады.

Жетістік критерийі

Алдыңғы оқу

Сандарды разрядтық қосылғыш түрінде жіктеп оқиды.

ЖОСПАР

Жоспарланған уақыт

Жоспарланған жаттығулар (төменде жоспарланған жаттығулармен қатар, ескертпелерді жазыңыз)

Ресурстар

Басталуы


Ынтымақтастық атмосферасын қалыптастыру

Оқушылар бір-біріне сәттілік тілеп галстук тағады

Айда біреу аспанда

Күнде біреу аспанда

Тұратұғын елжіреп

Бәрімізде 1 жүрек

Жаратқанның бергені

2 көзім бар менің

2 құлақ қалқиып

Айтқан сөзді ал құйып

Миға шабуыл

1Ағашта 5 қарға,3 сауысқан отырған еді.Барлық сауысқан және сонша қарға ұшып кетті.Неше қарға қалды? 5-3 =2 қарға қалды.


2 1-ші сандықта 5 асық,2-сандықта 7есе көп.Екі сандықта неше асық бар? 5*7 = 35 35+5 =40 асық бар


3 Даниярдың 300тг бар еді.Ол ақшасының жартысын жұмсады.Оның неше тг қалды? 300:2 = 150 тг қалды.

Өзін-өзі бағалау

Кел, ойнайық!

Жауабы: Көбейту және бөлу



Жазбаша көбейту және бөлуді электронды оқулықтан тыңдату (3-мин)


1-б бөлігі тақтамен жұмыс 5 мин

403*2= 806 304*2= 608 303:3 = 101 806:2 =403

609:3 =203 906:3= 302 201*2=402 404*2 = 808


3-тапсырма

Тақтамен жұмыс 5 мин

1-топ 105:5 +400:4= 21+100= 121

2-топ (129-25)*2-20*9= 104*2-180= 208-180= 28

(481-277)*2+(146-98):8 =204*2+ 48:8 = 408+6= 414

3-топ (64+36)*8 = 100*8 = 800

4-топ (28+12)*7= 40*7= 280

(95-25)*6 = 70*6= 420



Топпен жұмыс 3мин

1-топ № 2 а бөлігі

Есепті шығар

1-топ 2-есеп

5 т-20 тг

7т-? т

20:5= 4 4*7 =28


2-топ №2 ә бөлігі

Бағасы -?

Саны -3

Құны-60 тг 60:3 =20

20*4 =80 тг

3-топ №6 есеп

«Ішіне және сыртына» әдісі бойынша

Жүздіктері 3-ке бөлінетін сандарды жаз

9 жүзд о онд 5 бірл, 3жүзд 6 онд 9 бірл,

6жүзд 5 онд 3 бірл, 0 жүзд 3онд 5 бірл

Жүздіктері 3-ке бөлгенде қалдық қалатын сандарды жаз

7жүзд 5онд 3бірл , 8жүзд 0 онд 0бірл

4-топ №5-есеп

Фигураның әрқайсысының периметрін әр түрлі өрнек түрінде жазып көрсет

хсм+хсм*2 х*4

5см+хсм+5см+хсм (5см+хсм)*2

3см+3см+хсм 3см*2+х см

Хсм+хсм+хсм х*3


Кеңейтілген тапсырмалар

Тест тапсырмасымен жұмыс 4 мин

Тексеру Өзін-өзі тексеру жүргізу

Бағалау 10 жауап-5

9 жауап-4 8 жауап -3


Бекіту тапсырмаларын орындау:

Жұптық жұмыс

Бағалау геометриялық фигура


Аяқталуы


Рефлексия

Маған бәрінен бұрын ................................................. ұнады.

Сабақтағы өз жұмысыма мен ризамын өйткені.....................

Сабақтағы өз жұмысыма онша риза емеспін өйткені....

Мүлдем риза емеспін өйткені................


Үйге тапсырма 4-тапсырма 94-бет


Рефлексия

Сабақ/оқу мақсаттары шынайы ма?

Бүгін оқушылар не білді?

Сыныптағы ахуал қандай болды?

Мен жоспарлаған саралау шаралары тиімді болды ма?

Мен берілген уақыт ішінде үлгердім бе?

Мен өз жоспарыма қандай түзетулер енгіздім және

неліктен?


Қорытынды бағамдау

Қандай екі нәрсе табысты болды (оқытуды да, оқуды да ескеріңіз)?





Қандай екі нәрсе сабақты жақсарта алды (оқуды да, оқытуды да)?






Сабақ барысында мен сынып немесе жекелеген оқушылар туралы менің келесі сабағымды жетілдіруге көмектесетін не білдім?











Ресми байқаулар тізімі
Республикалық байқауларға қатысып жарамды дипломдар алып санатыңызды көтеріңіз!