Материалдар / ашық сабақ "Көңілді саяхат"
МИНИСТРЛІКПЕН КЕЛІСІЛГЕН КУРСҚА ҚАТЫСЫП, АТТЕСТАЦИЯҒА ЖАРАМДЫ СЕРТИФИКАТ АЛЫҢЫЗ!
Сертификат Аттестацияға 100% жарамды
ТОЛЫҚ АҚПАРАТ АЛУ

ашық сабақ "Көңілді саяхат"

Материал туралы қысқаша түсінік
жаңартылған бағдарлама бойынша өткізген ашық сабақ
Авторы:
Автор материалды ақылы түрде жариялады. Сатылымнан түскен қаражат авторға автоматты түрде аударылады. Толығырақ
31 Тамыз 2018
1691
2 рет жүктелген
770 ₸
Бүгін алсаңыз
+39 бонус
беріледі
Бұл не?
Бүгін алсаңыз +39 бонус беріледі Бұл не?
Тегін турнир Мұғалімдер мен Тәрбиешілерге
Дипломдар мен сертификаттарды алып үлгеріңіз!
Бұл бетте материалдың қысқаша нұсқасы ұсынылған. Материалдың толық нұсқасын жүктеп алып, көруге болады
logo

Материалдың толық нұсқасын
жүктеп алып көруге болады

Қысқа мерзімді жоспар

18 сабақ

5- бөлім: Саяхат

Сабақтың тақырыбы :

Көңілді саяхат

Күні:

Мұғалім аты -жөні :Губайдуллина Назипа Нуртаевна

Сыныбы: 1

Қатысқан оқушылар :

Қатыспаған оқушылар:

Осы сабақты меңгертуге қол жеткізетін оқу мақсаттары

1.1.1.2 таныс музыканы тыңдау барысында анықтау және сипаттау

1.1.2.1 әндерді музыкалық аспаптардың сүйемелдеуімен орынду

1.1.2.2 Қарапайым ырғақтық суреттемелерді, шулы музыкалық және қазақ халық аспаптарында ойнау

1.3.1.1.Өз шығармашылық жұмысын көрсете білу.

Сабақтың мақсаттары

Барлық оқушылар:

Өз репертуарын кеңейтуді жалғастырады

Тілді барынша нақты пайдалануға дағдыланады.

Саяхат туралы танымын ашады.

Білім мен тәжірибе дағдысын дамытады

Оқушылардың көпшілігі:

Саяхаттың алуан түріне бақылау жүргізеді, суреттеп сипаттай алады.

Өз ойын еркін жеткізуге дағдыланады.

Бір бірінің іс әрекетін бағалайды.

Көріністер мен қимыл-қозғалыстарды байланыстырады.

Кейбір оқушылар:

Дыбыстар мен символдарды байланыстырады.

Тиісті жағдайларда басқаларды қадағалайды

Топпен қосылып ән айтуға талпынады.

Тілдік мақсаттар

Оқушыларға тілді барынша нақты пайдалануға ынталандыру

Оқушылар: өз жұмыстарына түсініктеме беру және жақсарту үшін өзгерістер енгізе алады.

Пән лексикасы мен терминологиясы:

Мен бұл дыбысты мынадай тәсілмен өзгертер едім...

Мен барлығы жақсы өтті деп ойлаймын өйткені...

Мұны ... жолмен жақсартуға болады деп ойлаймын.

Мен көріністі ... жолмен жақартар едім.

Диалог үшін қажетті сөз тіркестері:

Талқылауға арналған сұрақтар:

  • Бұл дыбыстар қалай жасалған?

  • Қандай бөліктері жақсы шықты?

  • Қандай бөліктерін жақсартуға болады?

  • Неліктен ... екенін айта аласың ба?

  • Бұл бөліктерді қалай жақсартуға болады деп ойлайсың?

Алдыңғы сабақтарда алған білім

Алдыңғы бөлімдерде дыбыс шығаруды, картинаны суреттеуді, ондағы көңіл күйді дыбыс арқылы көрсетуді, балаларға арналған музыкалық құралдар арқылы қысқаша музыкалық ертегілер құруды үйренді. Динамикалық белгілер символдарын анықтап үйренді.

Сабақтың барысы


Сабақ кезеңдері

Сабақтағы жоспарланған іс-әрекет


Ресурстар

Сабақтың басталуы

Оқушылармен үш тілде әуенмен сәлемдесу.

К.Қуатбаевтың «Жұлдыздарға жол» әнін үйретуді жалғастырамыз.

Жұлдыздарға жол» К.Қуатбаев


Сабақтың ортасы.



































(Ұ,МК ) Жұмбақтарды шешу арқылы топқа бөлу. Көлік туралы жұмбақ жасырып, оқушылардың ойлау қабілетін ашу.

Мысалы: Құстан аумайды көкте заулайды. (Ұшақ)

Ұшақ тобына тапсырма:

Ұйқасын тауып әуенін ойластырыңдар.

Кәне қанат жазайық

Ұшақ болып ұшайық

Ұшып,ұшып, алайық

Орнымызға қонайық

2. Үйрек емес қаз емес

Балық емес судағы

Өзі жүзе біледі

Көмірмен май жемдері

Шешуін кім біледі ( Кеме)

Кеме тобына тапсырма

Кеме туралы өлеңге әуен ойластырыңдар

Теңізде жүздім балықтай

Дүниені кездім жалықпай

Көліктердің бір түрі

Мен боламын қайықтай

3. Бар екен бір нақты зат түсі қара

Сүйрейді неше мың пұт іліп ала (Паравоз)

Паравоз тобына тапсырма:

Паравоздың дыбысын ырғағын шулы аспаппен келтіріңдер

( Ұ, МК )Суретпен жұмыс- Жұлдыз досымызбен ойша көңілді саяхатқа шығайық Оқушылармен психологиялық дайындық Оқулықтағы берілген суреттегі көлік түрлерін жүру жолымен сәйкестендіруді тапсыру. Оқушылардың танымын ашу, қызығушылығын арттыру. Мысалы: кеме суда жүзеді. Ұшақ аспанда ұшады. Поезд темір жолмен жүреді т.б.

(Ө, Қ) Сергіту сәті. Оқушылар көлік түрлеріне сәйкес қозғалып жүреді. Қандай шулы дыбыс шығаратынын дыбыстап көрсетеді. Ұйқасын тауып жаңа фразаға әуен ойластырып бірге орындауға балаларды үйретіңіз.

Кәне қанат... (жазайық)

Ұшақ болып... (ұшайық)

Ұшып,ұшып..., (алайық)

Орнымызға ...(қонайық)

Үштілділік: (МК)

Музыкалық саяхат – музыкальное путешествие-musikl journey

Үш тілде айтқызып үйрету

( Ұ, МҚ ) Музыка тыңдау: Бейнесюжеттегі музыканы музыканы мұқият тыңдау. Музыка қалай орындалды? Саған қандай көңіл күй сыйлады? Неліктен екенін айта аласың ба?

Балалардың жауабын қабылдап бағалау.

( Т) Суретпен жұмыс: Балалар жұлдызшаға көмектесіп, саусақпен жүргізе отырып, киіз үйге жол табады. Балалар сендер саяхатқа шыққанда өздеріңді қалай ұстайсыңдар? Оқушылардың пікірін тыңдап, бағалау. Өзін – өз қорғауға, табиғатты аялауға тәрбиелеу. Бұл ойын арқылы Баланың қимылына ой өрісінің дамуына ықпал жасау. Қуанышты көңіл күй сыйлау. Баланың белсенділігін дамыту.


Жұмбақтар жинағы






Түрлі түсті суреттер,






















Музыкалық аспап

Сабақтың соңы


(Ұ, Қ) Балалар қандай көлікпен саяхатқа шыққыларың келеді? Соны түрлі түсті бояумен бейнелеңдер. Оқушылардың шығармашылығын бағалау. Белсенді оқушыларды атап шығу.










Бекітемін:

ОІМ: Д.Жумаева

Қысқа мерзімді жоспар

20 сабақ

5- бөлім: Саяхат

Сабақтың тақырыбы :

Көңілді порвоз

Күні:

Мұғалім аты -жөні :Губайдуллина Назипа Нуртаевна

Сыныбы: 1

Қатысқан оқушылар :

Қатыспаған оқушылар:

Осы сабақты меңгертуге қол жеткізетін оқу мақсаттары

1.1.1.2 таныс музыканы тыңдау барысында анықтау және сипаттау

1.1.2.1 әндерді музыкалық аспаптардың сүйемелдеуімен орынду

1.1.3.1.Өз шығармашылық жұмысын көрсете білу.

Сабақтың мақсаттары

Барлық оқушылар:

Өз репертуарын кеңейтуді жалғастырады

Тілді барынша нақты пайдалануға дағдыланады.

Саяхат туралы танымын ашады.

Білім мен тәжірибе дағдысын дамытады

Оқушылардың көпшілігі:

Поровоз туралы тусиник алып, бейнефильмге музыкалык суйемелдеу жасауды уйренеди

Өз ойын еркін жеткізуге дағдыланады.

Бір бірінің іс әрекетін бағалайды.

Көріністер мен қимыл-қозғалыстарды байланыстырады.

Кейбір оқушылар:

Дыбыстар мен символдарды байланыстырады.

Тиісті жағдайларда басқаларды қадағалайды

Топпен қосылып ән айтуға талпынады.

Тілдік мақсаттар

Оқушыларға тілді барынша нақты пайдалануға ынталандыру

Оқушылар: өз жұмыстарына түсініктеме беру және жақсарту үшін өзгерістер енгізе алады.

Пән лексикасы мен терминологиясы:

Мен бұл дыбысты мынадай тәсілмен өзгертер едім...

Мен барлығы жақсы өтті деп ойлаймын өйткені...

Мұны ... жолмен жақсартуға болады деп ойлаймын.

Мен көріністі ... жолмен жақартар едім.

Диалог үшін қажетті сөз тіркестері:

Талқылауға арналған сұрақтар:

  • Бұл дыбыстар қалай жасалған?

  • Қандай бөліктері жақсы шықты?

  • Қандай бөліктерін жақсартуға болады?

  • Неліктен ... екенін айта аласың ба?

  • Бұл бөліктерді қалай жақсартуға болады деп ойлайсың?

Алдыңғы сабақтарда алған білім

Алдыңғы бөлімдерде дыбыс шығаруды, картинаны суреттеуді, ондағы көңіл күйді дыбыс арқылы көрсетуді, балаларға арналған музыкалық құралдар арқылы қысқаша музыкалық ертегілер құруды үйренді. Динамикалық белгілер символдарын анықтап үйренді.

Сабақтың барысы


Сабақ кезеңдері

Сабақтағы жоспарланған іс-әрекет


Ресурстар

Сабақтың басталуы 0-5 мин.

Оқушылармен үш тілде әуенмен сәлемдесу.

К.Қуатбаевтың «Жұлдыздарға жол» әнін үйретуді жалғастырамыз.

Жұлдыздарға жол» К.Қуатбаев


Сабақтың ортасы.

7-11 мин





12-14мин.

















15-20 мин














21-35 мин

(Ұ,МК ) Жұмбақтарды шешу арқылы топқа бөлу. Көлік туралы жұмбақ жасырып, оқушылардың ойлау қабілетін ашу.

Мысалы: Құстан аумайды көкте заулайды. (Ұшақ)

Ұшақ тобына тапсырма:

Ұйқасын тауып әуенін ойластырыңдар.

Кәне қанат жазайық

Ұшақ болып ұшайық

Ұшып,ұшып, алайық

Орнымызға қонайық

2. Үйрек емес қаз емес

Балық емес судағы

Өзі жүзе біледі

Көмірмен май жемдері

Шешуін кім біледі ( Кеме)

Кеме тобына тапсырма

Кеме туралы өлеңге әуен ойластырыңдар

Теңізде жүздім балықтай

Дүниені кездім жалықпай

Көліктердің бір түрі

Мен боламын қайықтай

3. Бар екен бір нақты зат түсі қара

Сүйрейді неше мың пұт іліп ала (Паравоз)

Паравоз тобына тапсырма:

Паравоздың дыбысын ырғағын шулы аспаппен келтіріңдер

( Ұ, МК )Суретпен жұмыс- Жұлдыз досымызбен ойша көңілді саяхатқа шығайық Оқушылармен психологиялық дайындық Оқулықтағы берілген суреттегі көлік түрлерін жүру жолымен сәйкестендіруді тапсыру. Оқушылардың танымын ашу, қызығушылығын арттыру. Мысалы: кеме суда жүзеді. Ұшақ аспанда ұшады. Поезд темір жолмен жүреді т.б.

(Ө, Қ) Сергіту сәті. Оқушылар көлік түрлеріне сәйкес қозғалып жүреді. Қандай шулы дыбыс шығаратынын дыбыстап көрсетеді. Ұйқасын тауып жаңа фразаға әуен ойластырып бірге орындауға балаларды үйретіңіз.

Кәне қанат... (жазайық)

Ұшақ болып... (ұшайық)

Ұшып,ұшып..., (алайық)

Орнымызға ...(қонайық)

Үштілділік: (МК)

Музыкалық саяхат – музыкальное путешествие-musikl journey

Үш тілде айтқызып үйрету

( Ұ, МҚ ) Музыка тыңдау: Бейнесюжеттегі музыканы музыканы мұқият тыңдау. Музыка қалай орындалды? Саған қандай көңіл күй сыйлады? Неліктен екенін айта аласың ба?

Балалардың жауабын қабылдап бағалау.

( Т) Суретпен жұмыс: Балалар жұлдызшаға көмектесіп, саусақпен жүргізе отырып, киіз үйге жол табады. Балалар сендер саяхатқа шыққанда өздеріңді қалай ұстайсыңдар? Оқушылардың пікірін тыңдап, бағалау. Өзін – өз қорғауға, табиғатты аялауға тәрбиелеу. Бұл ойын арқылы Баланың қимылына ой өрісінің дамуына ықпал жасау. Қуанышты көңіл күй сыйлау. Баланың белсенділігін дамыту.


Жұмбақтар жинағы






Түрлі түсті суреттер,






















Музыкалық аспап

Сабақтың соңы

35-45 мин

(Ұ, Қ) Балалар қандай көлікпен саяхатқа шыққыларың келеді? Соны түрлі түсті бояумен бейнелеңдер. Оқушылардың шығармашылығын бағалау. Белсенді оқушыларды атап шығу.








Ресми байқаулар тізімі
Республикалық байқауларға қатысып жарамды дипломдар алып санатыңызды көтеріңіз!