|
Ұзақ мерзімді жоспар бөлімі: 7.1.С |
Мектеп:Достық жом |
|||||||||||||||
|
Күні:16.10.17ж |
Мұғалімнің аты-жөні: Рысбекова Б |
|||||||||||||||
|
Сынып: 7ә |
Қатысқандар саны: |
Қатыспағандар саны: |
||||||||||||||
|
Сабақ тақырыбы: |
Көпмүшені бірмүшеге және көпмүшеге көбейту |
|
||||||||||||||
|
Осы сабақта қол жеткізілетін оқу мақсаттары (оқу бағдарламасына сілтеме) |
7.2.1.8 Көпмүшені бірмүшеге көбейту 7.2.1.9 Көпмүшені көпмүшеге көбейту.
|
|||||||||||||||
|
Сабақтың мақсаттары: |
Барлығы: көпмүшелерге анықтама бере алады, дәрежесін анықтай алады, көпмүшені бірмүшеге, көпмүшеге көбейту амалын орындай алады. Көпшілігі: теңсіздіктерді, теңдеулерді шешу кезінде көпмүшені көпмүшеге көбейту амалдарын орындай алады.
Кейбірі:көпмүшелерді көбейтуге мысалдар келтіре алады, көпмүшелерге түрлендіру жүргізе алады. |
|||||||||||||||
|
Жетістік критерийлері: |
*көпмүшелерге анықтама бере алады; * дәрежесін анықтай алады; *көпмұшені бірмүшеге, көпмүшеге көбейту амалын орындай алады; * теңсіздіктерді, теңдеулерді шешу кезінде көпмүшені бірмүшеге, көпмүшеге көбейту амалдарын орындай алады;
*көпмүшелерді көбейтуге мысалдар келтіре алады, көпмүшелерге түрлендіру жүргізе алады. |
|||||||||||||||
|
Тілдік мақсаттар: |
Оқытудың пәндік мақсаттары: * бірмүше мен көпмүшелерге амалдар қолданады; * көпмүшелерге амалдар қолдануға байланысты есептер құрастырады.
Оқытудың тілдік мақсаттары : * көпмүшелерді қосу мен азайтудың жолын, бірмүшені көпмүшеге көбейту және көпмүшелерді көбейтуге негіздеу жүргізеді. Пәндік лексика және терминология:
Диалогқа/жазылымға қажетті тіркестер:
|
|||||||||||||||
|
Құндылықтарды дарыту:
|
«Тәуелсіздік және Астана», «Қазақстандық патриотизм мен азаматтық жауапкершілік», «Құрмет», «Ынтымақтастық», «Еңбек пен шығармашылық», «Ашықтық» |
|||||||||||||||
|
Пәнаралық байланыстар: |
Информатика, денешынықтыру, қазақ тілі, бейнелеу. |
|||||||||||||||
|
Бастапқы білім : |
Көпмүше, оның стандарт түрі, дәрежесін анықтау, көпмүшелерді қосу және азайту. |
|||||||||||||||
|
Ойлау дағдыларының деңгейі |
Білу және түсіну. Қолдану |
|||||||||||||||
|
Сабақ барысы |
||||||||||||||||
|
Сабақтың жоспарланған кезеңдері |
Сабақтағы жоспарланған іс-әрекет |
Ресурстар |
||||||||||||||
|
Сабақтың басы (8 мин) |
I.Ұйымдастыру кезеңі: сәлемдесу, түгендеу, сергіту сәті. 1.1 Миға шабуыл. «Зымыран доп» тәсілі Өткен тақырыптағы анықтамаларды еске түсіру. Оқушыларды ортаға шығарып, шеңбер жасап тұруын сұраймын. Доп лақтыру арқылы сұрақтар қойылып, өтілген тақырыптар бойынша анықтамаларды айтып өтеді. 1.2 «Маған ұнаған фигура» тәсілі арқылы топқа бөлу. I топ. Бірмүше II топ. Дәреже III топ. Коэффициет IV топ. Көпмүше Үшбұрыш, төртбұрыш, бесбұрыш, алтыбұрыш фигуралары. Фигуралардың екінші бетіне топтың аты жазылады. Топ ережелерімен таныстыру, топ мүшелеріне міндеттерін бөлісіп алуын талап ету. |
Шаттық шеңбері «Мадақтау» «Зымыран доп» тәсілі Қалыптастырушы бағалау- «Маған ұнаған фигура» тәсілі кеспелер |
||||||||||||||
|
(5 мин) |
2.1. Жаңа сабақтың тақырыбын ашу, түсіндіру. Слайд. «Сөйлемді толықтыр» әдісі арқылы тақырып ашылып, түсіндіріледі. |
«Сөйлемді толықтыр» әдісі Қалыптастырушы бағалау- |
||||||||||||||
|
(8 минут) |
2.2. Топтық жұмыс «Ойлан-жұптас-бөліс»
|
Белсенді әдіс «Ойлан-жұптас-бөліс» флипчарт , маркер, стиккер.
Қалыптастырушы бағалау- «Бағдаршам» әдісі |
||||||||||||||
|
( 14 мин) |
2.4. Топтық жұмыс. «Бәріміз-біріміз үшін» Деңгейлік тапсырмалар. Оқулықпен жұмыс № 2.61 №2.63 №2.67
|
«Бәріміз-біріміз үшін» Бірлескен оқу «Бағдаршам» әдісі
|
||||||||||||||
|
3минут |
2.5. Сабақты қорытындылау. Сұрақтары мен жауабы жазылған карточкаларды топқа беремін. Сұрақтарына сәйкес жауаптарын тауып, алдындағы парақтарына жабыстырады. Жауабын интерактивті тақта арқылы тексереді.
|
«Жалғасын тап» сұрақтары. Жұптық жұмыс. Саралау тәсілі Қалыптастырушы бағалау- |
||||||||||||||
|
Сабақтың соңы: (3 минут) |
3. «Бес саусақ» әдісі: Білдім, сезіндім, ойладым, шештім, келісемін Ақ параққа бес саусақтарын салып, осы сөздерге аяқталатын сөйлем жазады
|
«Бес саусақ» әдісі
|
||||||||||||||
|
Саралау –оқушыларға қалай көбірек қолдау көрсетуді жоспарлайсыз? Қабілеті жоғары оқушыларға қандай міндет қоюды жоспарлап отырсыз? |
Бағалау – оқушылардың материалды меңгеру деңгейін қалай тексеруді жоспарлайсыз? |
Денсаулық және қауіпсіздік техникасының сақталуы |
||||||||||||||
|
«Маған ұнаған фигура» тәсілі арқылы топқа бөлдім. «Ойлан» -жұптас – бөліс» топтық жұмыс «Бәріміз біріміз үшін» топтық жұмысы «Жалғасын тап» әдісі арқылы жұптық жұмыс |
-Әр тапсырмадан кейін бағалау критерййлерін; -Топтық жұмыстан кейін смайликтер арқылы бағалаттым; -өзара- бірін-бірі бағалау; -өзін –өзі бағалау: - «Бес саусақ» әдісі арқылы кері байланыс орнаттым.
|
- Техникалық қауіпсіздік ережелерін сақтау «Зымыран доп» тәсілі |
||||||||||||||
|
Сабақ бойынша рефлексия Сабақ мақсаттары/оқу мақсаттары дұрыс қойылған ба? Оқушылардың барлығы ОМ қол жеткізді ме? Жеткізбесе, неліктен? Сабақта саралау дұрыс жүргізілді ме? Сабақтың уақыттық кезеңдері сақталды ма? Сабақ жоспарынан қандай ауытқулар болды, неліктен? |
Бұл бөлімді сабақ туралы өз пікіріңізді білдіру үшін пайдаланыңыз. Өз сабағыңыз туралы сол жақ бағанда берілген сұрақтарға жауап беріңіз. |
|||||||||||||||
|
|
||||||||||||||||
|
Жалпы баға Сабақтың жақсы өткен екі аспектісі (оқыту туралы да, оқу туралы да ойланыңыз)? 1:
2:
Сабақты жақсартуға не ықпал ете алады (оқыту туралы да, оқу туралы да ойланыңыз)? 1:
2: Сабақ барысында сынып туралы немесе жекелеген оқушылардың жетістік/қиындықтары туралы нені білдім, келесі сабақтарда неге көңіл бөлу қажет?
|
||||||||||||||||
жүктеу мүмкіндігіне ие боласыз
Бұл материал сайт қолданушысы жариялаған. Материалдың ішінде жазылған барлық ақпаратқа жауапкершілікті жариялаған қолданушы жауап береді. Ұстаз тілегі тек ақпаратты таратуға қолдау көрсетеді. Егер материал сіздің авторлық құқығыңызды бұзған болса немесе басқа да себептермен сайттан өшіру керек деп ойласаңыз осында жазыңыз
ашық сабақ Көпмүшені көпмүшеге және бірмүшеге көбейту
ашық сабақ Көпмүшені көпмүшеге және бірмүшеге көбейту
|
Ұзақ мерзімді жоспар бөлімі: 7.1.С |
Мектеп:Достық жом |
|||||||||||||||
|
Күні:16.10.17ж |
Мұғалімнің аты-жөні: Рысбекова Б |
|||||||||||||||
|
Сынып: 7ә |
Қатысқандар саны: |
Қатыспағандар саны: |
||||||||||||||
|
Сабақ тақырыбы: |
Көпмүшені бірмүшеге және көпмүшеге көбейту |
|
||||||||||||||
|
Осы сабақта қол жеткізілетін оқу мақсаттары (оқу бағдарламасына сілтеме) |
7.2.1.8 Көпмүшені бірмүшеге көбейту 7.2.1.9 Көпмүшені көпмүшеге көбейту.
|
|||||||||||||||
|
Сабақтың мақсаттары: |
Барлығы: көпмүшелерге анықтама бере алады, дәрежесін анықтай алады, көпмүшені бірмүшеге, көпмүшеге көбейту амалын орындай алады. Көпшілігі: теңсіздіктерді, теңдеулерді шешу кезінде көпмүшені көпмүшеге көбейту амалдарын орындай алады.
Кейбірі:көпмүшелерді көбейтуге мысалдар келтіре алады, көпмүшелерге түрлендіру жүргізе алады. |
|||||||||||||||
|
Жетістік критерийлері: |
*көпмүшелерге анықтама бере алады; * дәрежесін анықтай алады; *көпмұшені бірмүшеге, көпмүшеге көбейту амалын орындай алады; * теңсіздіктерді, теңдеулерді шешу кезінде көпмүшені бірмүшеге, көпмүшеге көбейту амалдарын орындай алады;
*көпмүшелерді көбейтуге мысалдар келтіре алады, көпмүшелерге түрлендіру жүргізе алады. |
|||||||||||||||
|
Тілдік мақсаттар: |
Оқытудың пәндік мақсаттары: * бірмүше мен көпмүшелерге амалдар қолданады; * көпмүшелерге амалдар қолдануға байланысты есептер құрастырады.
Оқытудың тілдік мақсаттары : * көпмүшелерді қосу мен азайтудың жолын, бірмүшені көпмүшеге көбейту және көпмүшелерді көбейтуге негіздеу жүргізеді. Пәндік лексика және терминология:
Диалогқа/жазылымға қажетті тіркестер:
|
|||||||||||||||
|
Құндылықтарды дарыту:
|
«Тәуелсіздік және Астана», «Қазақстандық патриотизм мен азаматтық жауапкершілік», «Құрмет», «Ынтымақтастық», «Еңбек пен шығармашылық», «Ашықтық» |
|||||||||||||||
|
Пәнаралық байланыстар: |
Информатика, денешынықтыру, қазақ тілі, бейнелеу. |
|||||||||||||||
|
Бастапқы білім : |
Көпмүше, оның стандарт түрі, дәрежесін анықтау, көпмүшелерді қосу және азайту. |
|||||||||||||||
|
Ойлау дағдыларының деңгейі |
Білу және түсіну. Қолдану |
|||||||||||||||
|
Сабақ барысы |
||||||||||||||||
|
Сабақтың жоспарланған кезеңдері |
Сабақтағы жоспарланған іс-әрекет |
Ресурстар |
||||||||||||||
|
Сабақтың басы (8 мин) |
I.Ұйымдастыру кезеңі: сәлемдесу, түгендеу, сергіту сәті. 1.1 Миға шабуыл. «Зымыран доп» тәсілі Өткен тақырыптағы анықтамаларды еске түсіру. Оқушыларды ортаға шығарып, шеңбер жасап тұруын сұраймын. Доп лақтыру арқылы сұрақтар қойылып, өтілген тақырыптар бойынша анықтамаларды айтып өтеді. 1.2 «Маған ұнаған фигура» тәсілі арқылы топқа бөлу. I топ. Бірмүше II топ. Дәреже III топ. Коэффициет IV топ. Көпмүше Үшбұрыш, төртбұрыш, бесбұрыш, алтыбұрыш фигуралары. Фигуралардың екінші бетіне топтың аты жазылады. Топ ережелерімен таныстыру, топ мүшелеріне міндеттерін бөлісіп алуын талап ету. |
Шаттық шеңбері «Мадақтау» «Зымыран доп» тәсілі Қалыптастырушы бағалау- «Маған ұнаған фигура» тәсілі кеспелер |
||||||||||||||
|
(5 мин) |
2.1. Жаңа сабақтың тақырыбын ашу, түсіндіру. Слайд. «Сөйлемді толықтыр» әдісі арқылы тақырып ашылып, түсіндіріледі. |
«Сөйлемді толықтыр» әдісі Қалыптастырушы бағалау- |
||||||||||||||
|
(8 минут) |
2.2. Топтық жұмыс «Ойлан-жұптас-бөліс»
|
Белсенді әдіс «Ойлан-жұптас-бөліс» флипчарт , маркер, стиккер.
Қалыптастырушы бағалау- «Бағдаршам» әдісі |
||||||||||||||
|
( 14 мин) |
2.4. Топтық жұмыс. «Бәріміз-біріміз үшін» Деңгейлік тапсырмалар. Оқулықпен жұмыс № 2.61 №2.63 №2.67
|
«Бәріміз-біріміз үшін» Бірлескен оқу «Бағдаршам» әдісі
|
||||||||||||||
|
3минут |
2.5. Сабақты қорытындылау. Сұрақтары мен жауабы жазылған карточкаларды топқа беремін. Сұрақтарына сәйкес жауаптарын тауып, алдындағы парақтарына жабыстырады. Жауабын интерактивті тақта арқылы тексереді.
|
«Жалғасын тап» сұрақтары. Жұптық жұмыс. Саралау тәсілі Қалыптастырушы бағалау- |
||||||||||||||
|
Сабақтың соңы: (3 минут) |
3. «Бес саусақ» әдісі: Білдім, сезіндім, ойладым, шештім, келісемін Ақ параққа бес саусақтарын салып, осы сөздерге аяқталатын сөйлем жазады
|
«Бес саусақ» әдісі
|
||||||||||||||
|
Саралау –оқушыларға қалай көбірек қолдау көрсетуді жоспарлайсыз? Қабілеті жоғары оқушыларға қандай міндет қоюды жоспарлап отырсыз? |
Бағалау – оқушылардың материалды меңгеру деңгейін қалай тексеруді жоспарлайсыз? |
Денсаулық және қауіпсіздік техникасының сақталуы |
||||||||||||||
|
«Маған ұнаған фигура» тәсілі арқылы топқа бөлдім. «Ойлан» -жұптас – бөліс» топтық жұмыс «Бәріміз біріміз үшін» топтық жұмысы «Жалғасын тап» әдісі арқылы жұптық жұмыс |
-Әр тапсырмадан кейін бағалау критерййлерін; -Топтық жұмыстан кейін смайликтер арқылы бағалаттым; -өзара- бірін-бірі бағалау; -өзін –өзі бағалау: - «Бес саусақ» әдісі арқылы кері байланыс орнаттым.
|
- Техникалық қауіпсіздік ережелерін сақтау «Зымыран доп» тәсілі |
||||||||||||||
|
Сабақ бойынша рефлексия Сабақ мақсаттары/оқу мақсаттары дұрыс қойылған ба? Оқушылардың барлығы ОМ қол жеткізді ме? Жеткізбесе, неліктен? Сабақта саралау дұрыс жүргізілді ме? Сабақтың уақыттық кезеңдері сақталды ма? Сабақ жоспарынан қандай ауытқулар болды, неліктен? |
Бұл бөлімді сабақ туралы өз пікіріңізді білдіру үшін пайдаланыңыз. Өз сабағыңыз туралы сол жақ бағанда берілген сұрақтарға жауап беріңіз. |
|||||||||||||||
|
|
||||||||||||||||
|
Жалпы баға Сабақтың жақсы өткен екі аспектісі (оқыту туралы да, оқу туралы да ойланыңыз)? 1:
2:
Сабақты жақсартуға не ықпал ете алады (оқыту туралы да, оқу туралы да ойланыңыз)? 1:
2: Сабақ барысында сынып туралы немесе жекелеген оқушылардың жетістік/қиындықтары туралы нені білдім, келесі сабақтарда неге көңіл бөлу қажет?
|
||||||||||||||||
шағым қалдыра аласыз
















