|
Сәндік-қолданбалы өнер |
|||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Күні |
|
Мұғалімнің аты-жөні: Жұмабекова Ұлбосын Ерғабылқызы |
|||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Сынып: 7А |
Қатысқандар-12 |
Қатыспағандар-0 |
|||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Сабақтың тақырыбы: |
Көркем өрнек салу (батик, гжель, хохлома). Көркем өрнек түрлері. Жазбалар түрлері. Жазбалардың тәсілдері мен техникасы. |
||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Осы сабақта қол жеткізетін оқу мақсаттары (оқу бағдарламасына сілтеме) |
7.1.2.1-Тарихи және мәдени шығу тегі әртүрлі өнер, қолөнер мен дизайн туындыларының ерекшеліктерін өз бетінше зерделеу және сипаттау 7.1.3.1-Шығармашылық жұмыста идеяларын іске асыру мақсатында түрлі ақпарат көздерінің ең тиімдісін таңдай отырып, қолдану (оның ішінде ақпараттық-коммуникативтік технологияларды қолдану арқылы) |
||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Сабақтың мақсаты: |
Барлық оқушылар: Бұйымды әр түрлі көркем жазбалармен безендіру ерекшеліктерін біледі Оқушылардың басым бөлігі: Қазақ ұлттық және әлемдік мәдениетінің өнер, қолөнері мен дизайн туындыларының ерекшеліктерін анықтайды, талдайды және зерделейді; Кейбір оқушылар: Әр түрлі тарихи және мәдени қалыптасқан өнер, қолөнері мен дизайн туындыларының ерекшеліктері мен ұксастыгын , салыстырады, қорытынды жасайды. |
||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Бағалау критерийлері |
Әртүрлі өнер, қолөнер мен дизайн туындыларының ерекшеліктерін саралайды Берілген туындыларды салыстырады |
||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Тілдік мақсаттары |
Өрнек салу – Роспись – Painting Өз зерттеулеріне және өнер туындыларының ерекшелігіне пікірлер бере алады (сөйлеу дағдыларын дамыту мақсатында). Батик, гжель, хохлома, көркем жазба, раппорт, сызық сурет, ою-өрнек композиция - Сәндік-қолданбалы өнер шеберлерінің шығармашылығына негізделе отырып, мен... |
||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Құндылықтарға баулу |
Тарихи және мәдени өнер, қолөнер мен дизайн туындыларын құрметтеу. Қолөнерді қастерлеуге тәрбиелеу. Өзге ұлт өкілдерінің қолөнеріне құрметпен қарау |
||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Пәнаралық байланыс |
Әдебиет, бейнелеу, тарих, география |
||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Алдыңғы білім |
Өнердегі заманауи стильдік бағыттарды зерттеу негізіндегі тәжірибе жұмысы |
||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Сабақтың жоспарланған кезеңдері |
Сабақты жоспарланған іс-әрекеті |
Ресурстар |
|||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Сабақтың басы 3 минут 5 минут Сабақтың ортасы 13 минут 8 минут 3 минут |
Ұйымдастыру
Психологиялық ахуал: Бір-бірімізге сәттілік тілеп түрлі-түсті қағаздан жасалған қызыл, сары, көк гүлдер беремін. Сыныпты топқа бөлу. 1 –топ «Көркем» 2- топ «Сымбат» 3- топ «Үйлесім» Әр топ, топ басшысын сайлау Өткен тақырыпты пысықтау: Оқушылар «Өнердегі замануи стильдік бағыттар» тақырыбы бойынша күзгі демалыс уақытында салған суреттерін көрсетеді. Мұғалімнің ауызша бағалауы «Миға шабуыл» жасау арқылы жаңа сабақтың тақырыбын ашу. Ши, құрақ, кесте, теріден жасалған бұйымдардан шағын көрме жасап оқушыларға таныстырамын. Балалар олардың жеке-жеке аттарын атайды.
Сабақтың тақырыбы, оқыту мақсаты, бағалау критерийлері хабарланады . Оқу мақсатымен, тілдік мақсатпен танысады; Жетістік критерийлерін болжайды; Жетістік критерийлерімен танысады.
Батик- матаға сурет салу өнері. Батик түрлері: Салқын батик Ыстық батик Кракле Еркін батик Түйінді батик Көркем бедер салу батигі
Хохлома-ағашқа салынған сәнді өрнек. Қойбүлдірген, шетен жидектері, бұтақтары, құстар мен балықтар бейнеленеді.
Гжель- керамика, фарфордан жасалған бұйымдарды безендіру. Бояуы көк түсті реңктермен орындалады.
Оқулықпен жұмыс Топтық тапсырма «Джигсо» әдісі Тақырыпты ортаға салып талқылау, түйінді ойды саралау. Білімдерін толықтыру 1 –топ «Көркем» Батик өнері,тарихы, түрлері. 2- топ «Сымбат» Хохлома тарихы, өрнек түрлері 3- топ «Үйлесім» Гжель тарихы, өрнек түрлері, орындалу техникасы Бағалау «Екі жұлдыз, бір тілек» арқылы топтар бірін-бірі бағалайды. Жұптық жұмыс «Жұбыңды тап!» әдісімен Мәтіннен түсінгендері бойынша хохлома, гжель, батик өнерлерін «Венн диаграммасы» бойынша ұқсастығы мен ерекшелігін салыстырады. Қорытынды жасайды. (Жазылым, оқылым дағдысы қалыптасады)
Бағалау «Үш шапалақ» әдісі |
Оқулық, Интерактивті тақта Қағаздан жасалған гүлдер Топ аттары жазылған қағаз Видео https://www.youtube.com/watch?v=Vkx2bPugDj4 1-слайд 2-слайд 3-слайд Интербелсенді тақта 4-слайд 5-слайд
ЖИ арқылы жасау
ЖИ арқылы жасау
Бөлісу 1 - айлық Материал тарифі-96% жеңілдік 00 05 00 ҚМЖ
Ашық сабақ
Тәрбие сағаты
Презентация
БЖБ, ТЖБ тесттер
Көрнекіліктер
Балабақшаға арнарлған құжаттар
Мақала, Эссе
Дидактикалық ойындар
және тағы басқа 400 000 материал
Барлық 400 000 материалдарды шексіз жүктеу мүмкіндігіне ие боласыз 1 990 ₸ 49 000₸ 1 айға қосылу Материалға шағымдану Бұл материал сайт қолданушысы жариялаған. Материалдың ішінде жазылған барлық ақпаратқа жауапкершілікті жариялаған қолданушы жауап береді. Ұстаз тілегі тек ақпаратты таратуға қолдау көрсетеді. Егер материал сіздің авторлық құқығыңызды бұзған болса немесе басқа да себептермен сайттан өшіру керек деп ойласаңыз осында жазыңыз Жариялаған: Жұмабекова Ұлбосын Ерғабылқызы Шағым жылдам қаралу үшін барынша толық ақпарат жіберіңіз
Тақырып бойынша 11 материал табылды
Ашық сабақ Көркем өрнек салу (батик, гжель, хохлома). Көркем өрнек түрлері. Жазбалар түрлері. Жазбалардың тәсілдері мен техникасыМатериал туралы қысқаша түсінік
Ашық сабақ Көркем өрнек салу (батик, гжель, хохлома). Көркем өрнек түрлері. Жазбалар түрлері. Жазбалардың тәсілдері мен техникасы 7 сынып қыздар
Материалдың қысқаша нұсқасы
| |||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||

















