Ашық сабақ "Крест жорықтары христиандық Еуропа мен мұсылман әлемін қалай өзгертті"?

Тақырып бойынша 11 материал табылды

Ашық сабақ "Крест жорықтары христиандық Еуропа мен мұсылман әлемін қалай өзгертті"?

Материал туралы қысқаша түсінік
Қосымша ресурс ретінде қолдануға
Материалдың қысқаша нұсқасы

Білім беру ұйымының атауы

КММ «Алтыншшоқы орта мектеп-бақшасы»

Пәні:

Дүниежүзі тарихы

Бөлім:

Крест жорықтары

Педагогтің аты-жөні:

Темирбаев Дарын Тюлевжанулы

Күні:

17.11.2022

Сынып: 6

Қатысушылар саны:

Қатыспағандар саны:

Сабақтың тақырыбы:

Крест жорықтары христиандық Еуропа мен мұсылман әлемін қалай өзгертті?

Оқу бағдарламасына сәйкес оқыту мақсаты:

6.3.2.6 картада оқиғаларды даму динамикасында белгілей отырып, 1-4 жорықтар мысалында крест жорықтарының себеп-салдарын анықтау;

6.2.2.1 тарихи оқиғалардың өзара байланысын орнату арқылы діндердің әлемдік мәдениетке ықпалын анықтау

Сабақтың мақсаты

Шығыс және Батыс елдеріне арналған крест жорықтарының салдарын зерттеу

Сабақтың барысы

Сабақтың кезеңі//уақыты

Педагогтің әрекеті

Оқушының әрекеті

Бағалау

Ресурстар

Ұйымдастыру

Өзін-өзі тексеру




Өткен білімді еске түсіру


БЫМ/БМұғалім оқушыларға тарихи деректі ұсынып, келесі сұрақ қояды: дерек қандай ақпарат береді?


Жұмыс дәптеріне сабақ тақырыбын жазып, зерттеу жұмысының қадамдарымен, сабақ мақсаты мен бағалау критерийлерімен, тарихи концептімен танысу.


Оқушылармен бірлесіп, зерттеу сұрақтары анықталады:


  1. Крест жорықтарының салдарын анықтау.

  2. Кез келген тұжырымды таңдап, дәлелдеу: «Европа көбірек өзгерді», «Мұсылман әлемі көбірек өзгерді».

  3. Крест жорықтары христиандық Еуропа мен мұсылман әлемін қалай өзгертті? сұрақ бойынша қорытынды жазу.

  4. Тақырып бойынша қорытынды жасау.

Оқушылар өз ойларын ортаға салады.

Оқушылар жауаптары арқылы жаңа тақырыпқа көшу


мадақтау

Дидактикалық материал

Жаңа білім




Мұғалім крест жорықтарының саладарлары карточкалаларын таратып, төменде берілген тапсырмаларды орындауды сұрайды:

  1. Крест жорықтарының салдарынан болған өзгерістерді маңыздылық дәрежесі бойынша карточкаларды орналастырыңыз.

  2. Крест жорықтарының салдарларын салалар бойынша жіктеңіз: саяси, экономикалық, әлеуметтік, мәдени.

  3. Крест жорықтарыныңоң және теріс салдарлары бойынша карточкаларды орналастырыңыз.

Мұғалім оқушыларды карточкалаларды талдау барысында бағыттап отырады. .

М/БСіздіңойыңызша, қандайсалдарлареңмаңызды? Жалпысыныптық талқылау.

Мұғалім сыныпта екі тұжырым жазылған тақтайшаларды көрсетеді: «Еуропа көбірек өзгерді», «Мұсылман әлемі көбірек өзгерді».


ЖМұғалім оқушыларға «Крест жорықтары мұсылман әлеміне қарағанда христиандық Еуропаны көбірек өзгертті?»тақырып бойынша ПТМС әдісі бойынша эссе жазуға тапсырма береді.

П – Позиция (Менің ойымша, …)

Т Тұжырым (себебі, …)

М Мысал (мысалы, …)

С – Салдары(қорытындылай келе, …).

Б/ЖКейбір оқушылар жазбаларын сынып алдында қорғайды, қалған оқушылар дескрипторларға сүйене отырып, өзара бағалауды жүргізеді.

Дескрипторлар

Крест жорықтарының маңызды және қосалқы салдарын анықтайды.

Крест жорықтарының саяси, экономикалық, әлеуметтік, мәдени салдарын анықтайды.

Крест жорықтарының оң және теріс салдарын анықтайды.

Оқушылар екі тұжырымның біреуін тағдайды, өз таңдауды дәлелдейді.

Дескрипторлар

Таңдаған тұжырым бойынша көзқарасын дәлелдейді.

Дескрипторларкөзқарасын дәлелдейді;

кем дегенде 2 дәлел келтіреді;

қорытынды шығарады;

ПТМС құрылымын сақтайды

ҚБ Мұғалім оқушылар жауабын мұқият тыңдап кері байланыс беріп отырады



«Ең үздік жауап»












«Алақан-жұдырық»

«Жұлдызшалар»



Ақпараттық мәтін






Дидактикалық материал «Крест жорықтарының салдарлары»




















Дидактикалық материал


Бекіту






Сабақты қорытындылауМұғалім крест жорықтарының оқиғаларын хронологиялық реттілікте орналастыруды сұрайды. Мұғалім дұрыс жауаптарды ұсынады, өзін-өзі тексеру.


Үйге тапсырма

Крест жорықтары


Сабақтың тақырыбын қорытындылау

«Ең үздік жауап»

Ақпараттық карточка






Кері байланыс

Сабақтамаған... маңыздыболды

Сабақ... туралы ой жүгіртугекөмектесті

Мен ... үйрендім.

Тақырып бойынша не білетінін, не білгісі келетінін, не білгенін жазады


Оқушылар бағалай критерийлерімен өз деңгейлерін бағалайды



А4, конспект




Жүктеу
bolisu
Бөлісу
ЖИ арқылы жасау
Файл форматы:
docx
30.01.2023
486
Жүктеу
ЖИ арқылы жасау
Бұл материалды қолданушы жариялаған. Ustaz Tilegi ақпаратты жеткізуші ғана болып табылады. Жарияланған материалдың мазмұны мен авторлық құқық толықтай автордың жауапкершілігінде. Егер материал авторлық құқықты бұзады немесе сайттан алынуы тиіс деп есептесеңіз,
шағым қалдыра аласыз
Қазақстандағы ең үлкен материалдар базасынан іздеу
Сіз үшін 400 000 ұстаздардың еңбегі мен тәжірибесін біріктіріп, ең үлкен материалдар базасын жасадық. Төменде керек материалды іздеп, жүктеп алып сабағыңызға қолдана аласыз
Материал жариялап, аттестацияға 100% жарамды сертификатты тегін алыңыз!
Ustaz tilegi журналы министірліктің тізіміне енген. Qr коды мен тіркеу номері беріледі. Материал жариялаған соң сертификат тегін бірден беріледі.
Оқу-ағарту министірлігінің ресми жауабы
Сайтқа 5 материал жариялап, тегін АЛҒЫС ХАТ алыңыз!
Қазақстан Республикасының білім беру жүйесін дамытуға қосқан жеке үлесі үшін және де Республика деңгейінде «Ustaz tilegi» Республикалық ғылыми – әдістемелік журналының желілік басылымына өз авторлық материалыңызбен бөлісіп, белсенді болғаныңыз үшін алғыс білдіреміз!
Сайтқа 25 материал жариялап, тегін ҚҰРМЕТ ГРОМАТАСЫН алыңыз!
Тәуелсіз Қазақстанның білім беру жүйесін дамытуға және білім беру сапасын арттыру мақсатында Республика деңгейінде «Ustaz tilegi» Республикалық ғылыми – әдістемелік журналының желілік басылымына өз авторлық жұмысын жариялағаны үшін марапатталасыз!
Министірлікпен келісілген курстар тізімі