Қысқа мерзімді сабақ жоспары
|
Пәні: Қазақ тілі Сынып: 4 |
Мектеп:« Қостанай қаласы әкімдігінің білім бөлімінің №29 орта мектебі» ММ |
|||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Күні: |
Мұғалімнің аты-жөні : Алгашбаева Маншук Бекасиловна |
|||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Сабақтыңтақырыбы: мамандықтар әлемі |
Қатысқандар: Қатыспағандар саны: |
|
||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Ұзақ мерзімді оқу мақсаты |
4.4.2.1* күрделі сөздердің түрлерін ажырата алу (біріккен сөз, қос сөз, қысқарған сөз" 4.3.6.1 каллиграфиялық нормаларды сақтау және жазу техникасын жетілдіру |
|||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Сабақ мақсаттары
|
Барлық оқушылар: күрделі сөздердің түрлерін ажырата алады; каллиграфиялық нормаларды сақтап сауатты жазады. Оқушылардың басым бөлігі: біріккен сөз, қос сөз, қысқарған сөздердің мағынасын түсініп қолданады. Кейбір оқушылар: күрделі сөздердің біріккен сөз, қос сөз немесе қысқарған сөз екенін дәлелдейді. |
|||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Бағалау критерийлері
|
Күрделі сөздерді түрлеріне қарай ажыратады. Жазу барысында каллиграфиялық нормаларды сақтайды. |
|||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Құндылықтарды дамыту
|
«Мәңгілік ел» жалпыұлттық идеясының құндылықтары негізінде «Тарихтың, мәдениет пен тілдің ортақтығы» және «Қоғамымыздағы ұлттық бірлік, бейбітшілік пен келісім» құндылықтарын оқушылар бойына сіңіру, күрделі сөздермен таныса отырып, ұлттық материалдық мәдениетінімізді дәріптеу және әр түрлі ұлттардың мәдениетімен байланыстыру. |
|||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Денсаулық және техника қауіпсіздігінің сақталуы
|
Сабақ барысында құрал-жабдықтармен және интербелсенді тақтамен жұмыс жасағанда қауіпсіздік ережелерін сақтайды. |
|||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Пәнаралық байланыстар |
Әдебиеттік оқу, математика |
|||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
АКТ қолдану дағдысы (сабақта қолданылатын болса көрсетіңіз) |
Интерактивті тақта, компьютер, электронды оқулық, кітап-журналдар
|
|||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Алдыңғы меңгерілген білім
|
Сөз түрлерін біледі, сөз таптарын біледі. |
|||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Сабақ барысы |
||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Сабақтыңжоспарланған кезеңдері |
Сабақта жоспарлаған іс-әрекет |
Ресурстар |
||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Сабақтың басы
|
«Түймедақ гүлі» әдісі Мақсаты: гүлдің күлтешелеріндегі жаңа сабақ барысында қолданылатын күрделі сөздер бойынша топқа бөлу. Ортаға түймедақ гүлі қойылады. Балалар бүгінгі сабақта армандары орындалу үшін түймедақтың бір-бір күлтешесін жұлып алады. Күлтешенің артындағы сөздері бойынша үш топқа бөлінеді.
«Адасқан әріптер» әдісі арқылы сабақтың тақырыбы ашылып, мақсатымен таныстырылады. Мақсаты: сандарды өсу ретімен орналастырғанда «Күрделі сөздер» деген сөз шығады. Бұл жаңа сабақтың тақырыбы.
|
Қағаздан қиылған түймедақ гүлдерінің күлтешелері
Дұрыс жауабын интербелсенді тақтадан көрсетеді. |
||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Сабақ ортасы
|
(МК Ұ; Ө ; Қ) «Кинометафора» әдісі Мақсаты: бұл әдіс арқылы «imektep.kz» ресурсынан «Күрделі сөздер» тақырыбында бейнебаян көрсетіледі. Сұрақ: Бейнебаяннан нені көріп білдіңдер? Білгендеріңді ортаға салыңдар. Бейнебаян көрсеткеннен кейін оқушылардың білімін ширату мақсатында «Сәйкестік тесті» жеке орындалады.
Б
Қ Қысқарған сөз ата-ана
Дескриптор 1.Жалпы күрделі сөздерді түсінеді. 2.Күрделі сөздерді түрлеріне қарай ажырата алады. Қ. Бағалау: «Ойлан-жұптас-бөліс». Берілген тапсырма (сұрақ) бойынша әрбір оқушы жеке жұмыс жасау арқылы өз ойын қорытып, жұп болып пікірлерімен бөліседі; бұл бүкіл топтық талқылауға ұласады.
Кері байланыс: «Табыс сатысы» Мен...........................білемін. Мен.........................түсінемін. Мен.......................жасай аламын.
(Т;Қ) Презентациядан біріккен сөз, қос сөз, қысқарған сөздер кездесетін сөйлемдерді оқушылар кезекпен-кезек оқиды. Оқушылар мынадай саралау тапсырмаларын орындайды: «Ротация» әдісін қолдану. Мақсаты: белгіленген уақыт ішінде әр топ берілген саралау тапсырмаларын жазып, талдап сағат тілі бойынша ауысып, келесі топтардың да тапсырмасын орындайды. Нәтижесінде топтар бірін-бірі толықтырып, өнімді жұмыс жасайды.
Барлығы орындай алатын тапсырма: берілген сөйлемдегі көп нүктенің орнына керекті күрделі сөзді қойып жаз және күрделі сөздердің қай түріне жататынын анықта. 1 топтың тапсырмасы: 1.Аспан мен жер бетінің астасып көрінетін сызығы....деп аталады. 2. Менің сөмкемдегі сызғыштың ұзындығы 30 ... 3.Маржан дүкеннен ...... сөмке сатып алды. (әп-әдемі, см, көкжиек) 2 топтың тапсырмасы: 1..... шөптің арасында далада өмір сүреді. 2.Ас үйде ... сөрелерде тұр. 3.... – дамыған мемлекеттердің бірі. (АҚШ, тасбақа, ыдыс-аяқ) 3 топтың тапсырмасы: 1.Наурыз мерекесінде бозбала мен бойжеткен ..... тепті. 2.Анам ... басында жүр. 3.... елдерінде маңызды өнеркәсіп өнімдері өндіріледі. (ТМД, қазан-ошақ, алтыбақан)
Көбісі орындай алатын тапсырма: Берілген сөйлемнен біріккен сөз, қос сөз және қысқарған сөздерді тауып, Венн диаграммасы арқылы салыстыр. 1 топтың тапсырмасы: 1.Екібастұз – менің туып өскен сүйікті қалам. 2. Елордамыз Нұр-Сұлтан қаласы көркейіп келеді.
2 топтың тапсырмасы: 1.Лаборант-эколог - су, жер, ауа, өсімдік жағдайын зерттейді. 2.Қостанай қаласында КӘТУ деп аталатын жоғары оқу орны бар.
3 топтың тапсырмасы: 1.Ұлтаралық келісім – түрлі ұлттардың арасындағы татулық. 2.Қазақстан Республикасы 1992 жылдың 2 наурызынан бастап БҰҰ мүшесі атанды.
Кейбірі орындай алатын тапсырма: ұсынылған немесе еркін тақырыпта кітап-журналдарды пайдалана отырып эссе жазу ұсынылады. 1 топтың тапсырмасы: 1.МАИ қызметкерлерінің адал жұмысы 2 топтың тапсырмасы: 1.Салт-дәстүр – алтын қазына. 3 топтың тапсырмасы: 1.Менің ақкөңіл досым.
ЖИ арқылы жасау
ЖИ арқылы жасау
Бөлісу 1 - айлық Материал тарифі-96% жеңілдік 00 05 00 ҚМЖ
Ашық сабақ
Тәрбие сағаты
Презентация
БЖБ, ТЖБ тесттер
Көрнекіліктер
Балабақшаға арнарлған құжаттар
Мақала, Эссе
Дидактикалық ойындар
және тағы басқа 400 000 материал
Барлық 400 000 материалдарды шексіз жүктеу мүмкіндігіне ие боласыз 1 990 ₸ 49 000₸ 1 айға қосылу Материалға шағымдану Бұл материал сайт қолданушысы жариялаған. Материалдың ішінде жазылған барлық ақпаратқа жауапкершілікті жариялаған қолданушы жауап береді. Ұстаз тілегі тек ақпаратты таратуға қолдау көрсетеді. Егер материал сіздің авторлық құқығыңызды бұзған болса немесе басқа да себептермен сайттан өшіру керек деп ойласаңыз осында жазыңыз Жариялаған: Алгашбаева Маншук БекасиловнаШағым жылдам қаралу үшін барынша толық ақпарат жіберіңіз Ашық сабақ Күрделі сөздер .4 сынып
Тақырып бойынша 11 материал табылды
Ашық сабақ Күрделі сөздер .4 сыныпМатериал туралы қысқаша түсінік
Қазақ тілінен
Материалдың қысқаша нұсқасы Қысқа мерзімді сабақ жоспары
| |||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||













