Ашық сабақ Квадрат теңдеу 8 сынып

Тақырып бойынша 11 материал табылды

Ашық сабақ Квадрат теңдеу 8 сынып

Материал туралы қысқаша түсінік
материал әріптестеріме әдістемелік көмек құралы ретінде қажеті болып қалар. Мұнда Сабақтың мақсаты, күтілетін нәтижелері жазылған. Сабақта деңгейлік тапсырмалар құрылған
Материалдың қысқаша нұсқасы

Күні: 05.12.2017

Сыныбы: 8 класс

Пәні: Алгебра

Тақырыбы: Толымды квадрат теңдеулерге есептер шығару

Мақсаты:

А)білімділік: Квадрат теңдеулерге келтірілген теңдеулер тақырыбынан алған білімдерін жалпылап тиянақтау, квадрат түбірлер туралы оқушылардың білімдерін байқау;

Б)тәрбиелік: Оқушылардың пәнге деген қызығушылықтарын, белсенділіктерін арттыру, өзара жолдастық көмек көрсете білуге, ойын тиянақты дәл айта білуге үйрету;шапшандыққа тәрбиелеу, патриоттық сезімдерін ояту;

В)дамытушылық: ой-өрісін дамыту, білуге тиісті міндетті деңгейдегі есептерді шығару, іскерліктерін дамыту , теориялық білімін практикада қолдана білу дағдысын қалыптастыру.Сабақтың типі: бекіту сабағы

Күтілетін нәтиже:

Толымды квадрат теңдеудің жалпы формуласын білемін;

теңдеу түбірлерінің формулаларын қалданып теңдеуді шеше аламын;

Алмастыру арқылы алғашқы айнымалының мәнін таба аламын;

Табылған түбірлерге тексеру жүргізіп, берілген теңдеудің түбірін анықтай аламын.

Сілтеме: алгебра пәні оқулығы 8 сынып, 10-нан 99-ға дейінгі натурал сандардың квадраттарының кестесі.

Түйінді идея: оқушылардың өз бетінше жұмыс істеуге үйрету

Көрнекілігі: кесте, тапсырмалар жазылған үлестірмелі карточкалар, интерактивті тақта, бағалау критерилері

I. Ұйымдастыру кезеңі. Психологиялық тренинг. Оқушылар ортаға шығып екі екіден жұптасып тұрып жұп бойынша бір біріне тілек айтады. (7-9 слайд)

ІІ.Сабақтың мақсатын қою кезеңі.

IIІ. Үй тапсырмасын тексеру. Оқушылар орындап келген тапсырмаларын бір-бірімен ауыстыру арқылы тексереді. (Оқыту үшін бағалау (ОүБ), жұптық жұмыс) (10-11 слайд)

ІҮ.Бекіту кезеңі. 1. Талпыныс жақсы іс. (12-19 слайд)

«Талпыныс жақсы іс.» стратегиясы бойынша өткен тақырыптарды қайталату. Мұғалім оқушыларға әр топ өз топтарының атын қорғайды.(СТО,топтық талдау)

2. Мағынаны тану.Әр топқа кесте таратылып береді. Оқушылар кестедегі компоненттерді талдап, бос тор көздерді толтырады. (Топтық жұмыс) (20-21 слайд)

Б)Тақтамен жұмыс №134 №135 есептің 1 және 2 шығарту. Әр топтан тақтаға бір оқушы шығады, топтағы оқушылар бірлесіп қарсы топтың есебін шығарып тақтадағы оқушының есебін тексереді.(Топтық бағалау) (22-23 слайд)

І топ: № 134 ІІ топ: №134 ІІІ топ: №135

1) 2х (5х-7) =2х2 -5 3) (x-5)2=3x2-x+14 1) 1.3x+0.2=0. 7x2

2) (x+4)2=(4x2+5 ) 4) 9x(4x-1)=3x-1 2) 0.09-4x2=1.6x

Кім жылдам” тапсырмасының дұрыс шешімі

І топ: № 134 1) х 1= -1/2; х2=5/4

2) х1=11/3; х2=-1;

ІІ топ: 3) х1= -1; х2=-11/2

4) х =-2

ІІІ топ: №135 1) х1=-1/7: х2=2;

2) х1=1/20; х2=-0,4



  1. VІ. Сергіту сәті. /Сөзжұмбақ шешу/ (24 слайд)

  2. 1.Барлық рационал және иррационал сандар жиыны қалай аталады?

2 . Амал таңбасы

3. неге тең?

4.нәрселерді санауда қолданылатын сандар?

5.Құрамында әрпі бар теңдік қалай аталады?

6.Саннан және бөлшек сызығынан тұратын сан?

VІІ. Ой жарыс. /деңгейлік тапсырма/Оқушыларға деңгейлік есептер беріледі. Бір деңгейде үш есептен болады. Әр топ өз тобында шығарады. Оны келесі топтың оқушылары тексереді. (26-29 слайд)

1-деңгей

1.Теңдеуді шешіңдер:

2.Теңдеудің түбірлерін табыңдар: (3х-1)(х+2)=0

3.Теңдеуді шешіңдер:

2-деңгей

1.Теңдеуді шешіңдер:

2.Теңдеудің түбірлерін табыңдар: (х-4)(4х-3)+3=0

3.Теңдеуді шешіңдер:

3-деңгей

1.Теңдеуді шешіңдер:

2.Теңдеудің түбірлерін табыңдар: =

3.Теңдеуді шешіңдер:

VІ. Шағын тест. Оқушыларға екі нұсқада шағын тест беріледі. Оны екі оқушы бір бірімен алмастыру арқылы тексеріп бағалайды(31-32 слайд)

VІІ.Сабақты қорытындылау, Ой толғаныс (35-36 слайд)

Қатесін тап. Бір бағанға тапсырмасы ал екінші бағанға дұрыс жауабы беріледі. (Топтық бағалау жүргізіледі, интерактивті тақтада мазмұны көрсетіледі)

Мақалдардың жалғасын тауып, астында берілген тапсырманы орында

Жеті жұрттың тілін біл, жеті түрлі білім біл.

Отыз тістен шыққан сөз, отыз рулы елге тарайды

Отыз тістен шыққан сөз, отыз рулы елге тарайды

оқушыларды бағалау; Оқушылардың баға жиынтығын қорытындылау

Рефлексия - Мен білдім…

- Қызықтандым…

- Қиын болды …

- Мен түсіндім…

- Мен үйрендім…

- Мен шығара алдым…

- Мен өзім шығарып көрдім…



VIIІ.Үйге тапсырма беру. № 137 (3-4)

138 (3-4)






















1 қазақ орта мектебі













Shape1

Shape2

Shape3

Shape4







Класы: 8 класс:

Орындаған: Абдирова Нурила.









Shape5

2017-2018 оқу жылы








Жүктеу
bolisu
Бөлісу
ЖИ арқылы жасау
Файл форматы:
docx
07.02.2019
376
Жүктеу
ЖИ арқылы жасау
Бұл материалды қолданушы жариялаған. Ustaz Tilegi ақпаратты жеткізуші ғана болып табылады. Жарияланған материалдың мазмұны мен авторлық құқық толықтай автордың жауапкершілігінде. Егер материал авторлық құқықты бұзады немесе сайттан алынуы тиіс деп есептесеңіз,
шағым қалдыра аласыз
Қазақстандағы ең үлкен материалдар базасынан іздеу
Сіз үшін 400 000 ұстаздардың еңбегі мен тәжірибесін біріктіріп, ең үлкен материалдар базасын жасадық. Төменде керек материалды іздеп, жүктеп алып сабағыңызға қолдана аласыз
Материал жариялап, аттестацияға 100% жарамды сертификатты тегін алыңыз!
Ustaz tilegi журналы министірліктің тізіміне енген. Qr коды мен тіркеу номері беріледі. Материал жариялаған соң сертификат тегін бірден беріледі.
Оқу-ағарту министірлігінің ресми жауабы
Сайтқа 5 материал жариялап, тегін АЛҒЫС ХАТ алыңыз!
Қазақстан Республикасының білім беру жүйесін дамытуға қосқан жеке үлесі үшін және де Республика деңгейінде «Ustaz tilegi» Республикалық ғылыми – әдістемелік журналының желілік басылымына өз авторлық материалыңызбен бөлісіп, белсенді болғаныңыз үшін алғыс білдіреміз!
Сайтқа 25 материал жариялап, тегін ҚҰРМЕТ ГРОМАТАСЫН алыңыз!
Тәуелсіз Қазақстанның білім беру жүйесін дамытуға және білім беру сапасын арттыру мақсатында Республика деңгейінде «Ustaz tilegi» Республикалық ғылыми – әдістемелік журналының желілік басылымына өз авторлық жұмысын жариялағаны үшін марапатталасыз!
Министірлікпен келісілген курстар тізімі