Математика
8 сынып
Пән мұғалімі:Жағыпарова Мақпал Сартайқызы
Сабақтың тақырыбы: Квадрат теңдеулерді формула
бойынша шешу тақырыбын қайталау
Сабақтың мақсаты:
Білімділік: Өткен сабақты қайталау арқылы оқушылардың білімін тиянақтау.
Формулаларды есте сақтауға,жаттауға және қолдануға үйрету.
Дамытушылық: Оқушылардың ойлау қабілетін дамыту арқылы, танымдарын кеңейту.
Тәрбиелік: Оқушыларды тез ойлай білуге,ұйымшылдыққа тәрбиелеу.
Сабақтың түрі: Қайталау сабағы.
Сабақтың типі:Өткен сабақты пысықтау.
Сабақтың әдісі: Топтық, Сто технологиясы
Сабақтың көрнекілігі: Компьютер, интерактивті тақта, А3 флипчарт, таратпа қағаздар
Сабақтың өту барысы:
1.Ұйымдастыру кезеңі.
Сәлемдесу
Шаттық шеңберге тұрғызу
Оқушыларды (ах2 = 0, ах2 + bx= 0, ах2 + bx + c = 0)
3 топқа бөлу.
«Ұшқырлар» тобы: «Алғырлар» тобы: «Тапқырлар» тобы:
2.Үй тапсырмасын тексеру.
I
топ.(елші және тілші әдісі) Кезкелген квадрат
теңдеудің түбірлерін табу үшін х1,2
формуласын қолдануға бола ма?
II топ. ( менің де айтарым бар әдісі) берілген есепті шығарады
16х²
+8х+1=0 жауабы: -
III топ. (елші және тілші әдісі) квадрат теңдеудің қанша түбірі болатынын қалай анықтауға болады?
3. Есептер шығару
-
Теңдеу шешу
І топ ІІ топ ІІІ топ
(x-3)2+(x+4)2-(x-5)2=17x+24
;
=0
-
Постерге есептің шығару жолын қорғау
І топ ІІ топ ІІІ топ

![]()
![]()
![]()
![]()
Сергіту сәті
3.Қорытындылау
4.Кері байланыс
І топқа «маған сабақ ұнадыма?»
ІІ топқа «Бүгінгі сабақтан түйгеніміз»
ІІІ топқа « Бүгінгі сабақтың ұнамаған жері»
4. Бағалау
5.Үй жұмысы: «С» тобын аяқтау
Теңдеудің шешімін табыңдар
І топ 8х2 -14х +5 = 0
ІІ топ х2 -8х -84 = 0
ІІІ топ 3х2 – 8х + 5 = 0
ІV топ 36у2 – 12у + 1 = 0
5.Сабақты кубизм стратегиясы бойынша
әр топқа 6 жағына тапсырма жазылған кубик тастау арқылы қорытындылау
1 жағы (суреттеңіз) ах2 + bx + c = 0 (қандай теңдеу?)
2 жағы (салыстырыңыз) қандай теңдеуге ұқсас? ах2 = 0 ах2 + b = 0
3 жағы (ойыңызбен байланыстырыңыз) D = D > 0 D = 0 D < 0
4 жағы (қалай жасалады?) а=2 b=-5 c=1 ах2 - bx + c = 0 теңдеуін құр
5 жағы (не істеуге болады?) Теңдеуді шешу алгоритмін сұрау
6 жағы (талқыласыңыз не қарсыласыңыз) 17х + 14 = 0 квадрат теңдеу бола ма?
6. Үйге тапсырма: №192(1-6)
-
Бағалау.
жүктеу мүмкіндігіне ие боласыз
Бұл материал сайт қолданушысы жариялаған. Материалдың ішінде жазылған барлық ақпаратқа жауапкершілікті жариялаған қолданушы жауап береді. Ұстаз тілегі тек ақпаратты таратуға қолдау көрсетеді. Егер материал сіздің авторлық құқығыңызды бұзған болса немесе басқа да себептермен сайттан өшіру керек деп ойласаңыз осында жазыңыз
Ашық сабақ "Квадрат теңдеуді шешуге формулалар қолдану"
Ашық сабақ "Квадрат теңдеуді шешуге формулалар қолдану"
Математика
8 сынып
Пән мұғалімі:Жағыпарова Мақпал Сартайқызы
Сабақтың тақырыбы: Квадрат теңдеулерді формула
бойынша шешу тақырыбын қайталау
Сабақтың мақсаты:
Білімділік: Өткен сабақты қайталау арқылы оқушылардың білімін тиянақтау.
Формулаларды есте сақтауға,жаттауға және қолдануға үйрету.
Дамытушылық: Оқушылардың ойлау қабілетін дамыту арқылы, танымдарын кеңейту.
Тәрбиелік: Оқушыларды тез ойлай білуге,ұйымшылдыққа тәрбиелеу.
Сабақтың түрі: Қайталау сабағы.
Сабақтың типі:Өткен сабақты пысықтау.
Сабақтың әдісі: Топтық, Сто технологиясы
Сабақтың көрнекілігі: Компьютер, интерактивті тақта, А3 флипчарт, таратпа қағаздар
Сабақтың өту барысы:
1.Ұйымдастыру кезеңі.
Сәлемдесу
Шаттық шеңберге тұрғызу
Оқушыларды (ах2 = 0, ах2 + bx= 0, ах2 + bx + c = 0)
3 топқа бөлу.
«Ұшқырлар» тобы: «Алғырлар» тобы: «Тапқырлар» тобы:
2.Үй тапсырмасын тексеру.
I
топ.(елші және тілші әдісі) Кезкелген квадрат
теңдеудің түбірлерін табу үшін х1,2
формуласын қолдануға бола ма?
II топ. ( менің де айтарым бар әдісі) берілген есепті шығарады
16х²
+8х+1=0 жауабы: -
III топ. (елші және тілші әдісі) квадрат теңдеудің қанша түбірі болатынын қалай анықтауға болады?
3. Есептер шығару
-
Теңдеу шешу
І топ ІІ топ ІІІ топ
(x-3)2+(x+4)2-(x-5)2=17x+24
;
=0
-
Постерге есептің шығару жолын қорғау
І топ ІІ топ ІІІ топ

![]()
![]()
![]()
![]()
Сергіту сәті
3.Қорытындылау
4.Кері байланыс
І топқа «маған сабақ ұнадыма?»
ІІ топқа «Бүгінгі сабақтан түйгеніміз»
ІІІ топқа « Бүгінгі сабақтың ұнамаған жері»
4. Бағалау
5.Үй жұмысы: «С» тобын аяқтау
Теңдеудің шешімін табыңдар
І топ 8х2 -14х +5 = 0
ІІ топ х2 -8х -84 = 0
ІІІ топ 3х2 – 8х + 5 = 0
ІV топ 36у2 – 12у + 1 = 0
5.Сабақты кубизм стратегиясы бойынша
әр топқа 6 жағына тапсырма жазылған кубик тастау арқылы қорытындылау
1 жағы (суреттеңіз) ах2 + bx + c = 0 (қандай теңдеу?)
2 жағы (салыстырыңыз) қандай теңдеуге ұқсас? ах2 = 0 ах2 + b = 0
3 жағы (ойыңызбен байланыстырыңыз) D = D > 0 D = 0 D < 0
4 жағы (қалай жасалады?) а=2 b=-5 c=1 ах2 - bx + c = 0 теңдеуін құр
5 жағы (не істеуге болады?) Теңдеуді шешу алгоритмін сұрау
6 жағы (талқыласыңыз не қарсыласыңыз) 17х + 14 = 0 квадрат теңдеу бола ма?
6. Үйге тапсырма: №192(1-6)
-
Бағалау.
шағым қалдыра аласыз













