Материалдар / Ашық сабақ: Квадрат теңдеулерді шешу
2023-2024 оқу жылына арналған

қысқа мерзімді сабақ жоспарларын

жүктеп алғыңыз келеді ма?
ҚР Білім және Ғылым министірлігінің стандартымен 2022-2023 оқу жылына арналған 472-бұйрыққа сай жасалған

Ашық сабақ: Квадрат теңдеулерді шешу

Материал туралы қысқаша түсінік
Ашық сабақ: Квадрат теңдеулерді шешу. 8 сынып Жаратылыстану-математика онкүндігінде өткізілген ашық сабақ
Авторы:
Автор материалды ақылы түрде жариялады.
Сатылымнан түскен қаражат авторға автоматты түрде аударылады. Толығырақ
23 Желтоқсан 2022
390
49 рет жүктелген
Бүгін алсаңыз 25% жеңілдік
беріледі
770 тг 578 тг
Тегін турнир Мұғалімдер мен Тәрбиешілерге
Дипломдар мен сертификаттарды алып үлгеріңіз!
Бұл бетте материалдың қысқаша нұсқасы ұсынылған. Материалдың толық нұсқасын жүктеп алып, көруге болады
logo

Материалдың толық нұсқасын
жүктеп алып көруге болады

Қысқа мерзімді жоспар Сабақ

Сабақтың тақырыбы: Квадрат теңдеулерді шешу

Бөлімі:


Педагогтің аты-жөні:

Апендиева Ф.

Күні:

16.11.2022

Сыныбы:

Қатысушылар саны: Қатыспағандар саны:

Сабақтың тақырыбы:

Квадрат теңдеулерді шешу

Оқу бағдарламасына сәйкес оқу мақсаты

8.2.2.3 квадрат теңдеулерді шешу;


Сабақтың мақсаты:

Барлық оқушылар істей алады: Квадрат теңдеуді біледі,түсінеді.

Көптеген оқушылар істей алады: Квадрат теңдеуді біледі,түсінеді. Квадрат теңдеудің түрлерін ажыратады

Кейбір оқушылар істей алады: Квадрат теңдеуді біледі,түсінеді. Квадрат теңдеудің түрлерін ажыратады

Келтірілген квадрат теңдеуге келтіреді, теңдеуді шешіп, түбірлерін табады

Бағалау критерийлері



- Квадрат теңдеуді біледі,түсінеді.

- Квадрат теңдеудің түрлерін ажыратады

- Келтірілген квадрат теңдеуге келтіреді, теңдеуді шешіп, түбірлерін табады

Құндылықтарға баулу



Есеп мазмұны бойынша ортақ шешім қабылдау, топта айтылған пікірдің дұрыстығын дәлелдеу үшін тез ой қорытуда ынтымақтастық құндылығы қалыптасады.

Сабақтың барысы:

Сабақ кезеңі/Уақыты

Педагогтің іс-әрекеті

Оқушының іс-әрекеті

Бағалау

Ресурстар

Сабақтың басы







5 мин



Ұйымдастыру кезеңі Амандасу және түгелдеу

-Сыныпта ынтымақтастық атмосфера қалыптастыру

- Топқа бөлу

-Оқушылардың көңілін сабаққа аудару, құралдарын тексеру

-Оқу мақсаттарымен таныстыру


-Өткен сабақты қайталау

Оқушылар бүгінгі сабақтың тақырыбымен, мақсатымен танысады.



Мақтау,мадақтау


Bilimland

Платформасы

https://www.classtools.net/random-group-generator/202211_kBfZ9A

топқа бөлу


Сабақтың ортасы



5 мин

Алдыңғы параграфта сендер жалпы түрдегі , мұндағы , квадрат теңдеуі түбірлерінің формуласымен таныстыңдар.

Егер және арқылы , мұндағы , теңдеуінің түбірлерін белгілесек, онда

және болатыны белгілі.



Келтірілген квадрат теңдеуін алуға болатынын, сонымен қатар келтірілген квадрат теңдеу

Түрінде жазылатының білеміз.

.

Видеоматериал бойынша сұрақтар қояды


ДЭ


Топтық жұмыс

5 мин

3 мин


1 жаттығу

2 жаттығу

Оқушылар өткен тақырыппен байланыстыра отырып есеп шығарады.

Дескриптор:

-есепті шығарып кесте толтырады

-Квадрат теңдеуді

Келтірілген квадрат теңдеуге келтіріп кесте толтырады

ДК экраны

Жұмыс парағы



Жұптық жұмыс

3 мин

5 мин

5 жаттығу

6 жаттығу

Видео сабақ

Оқушылар толымсыз квадрат теңдеуді шешіп, түбірлерін табады


Дескриптор:

- толымсыз квадрат теңдеуді шешіп, түбірлерін табады

- толымсыз квадрат теңдеуді шешіп, түбірлерін табады

Әрбір тапқан түбірге -1 балл


ДК экраны

Жұмыс парағы


Жеке жұмыс


13 мин

3 жаттығу

4 жаттығу

Тест

Сұраққа жауап береді

Түбірі бар теңдеулерді ажыратады

Тест шешеді

Дискриптор:

-иә, жоқ деп жауап береді

-нақты сандар жиынында түбірі бар теңдеулерді көрсет

3 балл

  • 5 сұрақтан тұратын тестқа жауап береді

5 балл







https://forms.gle/KYtetoHywBH3uE7V7


Сабақтың соңы.


Рефлексия

6 мин

Рефлексия.

Нәтижені талдау

Үйге тапсырма:

Бағалау

Нәтижені талдайды.



Оқушылардың сабаққа қатысу белсенділігіне қарай мадақтау әдісі арқылы бағаланады.

ДК экраны

Код 61218090

https://www.menti.com/alhaixbf11hs


Тапсырма орындауға қажетті құралдар.








Тест

  1. x2 + 6x + 9 = 0 квадрат теңдеуінің бірінші коэффициентін тап.

А.0

В.-1

С.1

Д.6

2. Толымсыз квадрат теңдеуді белгіле.

А. x2 – 3 = 0

В. 10x2 + 2x = 1

С. 5x + 16 + x2 = 0

Д. x2 + 3x – 3 = 0

3. Келтірілмеген квадрат теңдеуді тап.

А. x2 + 3x – 3 = 0

В. x2 + 3x = 0

С. 10x2 + 2x – 1 = 0

Д. 5x + 16 + x2 = 0

4. Теңдеудің түбірлерін тап: 4x2 – 8x = 0.

А. 01

В. 02

С. 12

Д. 24

5. Теңдеудің түбірлерін тап: 4x2 – 100 = 0.

А. –22

В. 88

С. 55

Д. 44





https://www.classtools.net/random-group-generator/202211_kBfZ9A





































1-жаттығу

Кестені толтыр.



Теңдеу

a

b

c

d = b2 – 4ac

Түбірлер саны

x2 + x + 1 = 0






x2 + 3x + 2 = 0






2x2 – 4x + 16 = 0






578тг - Сатып алу
Материал жариялап тегін сертификат алыңыз!
Бұл сертификат «Ustaz tilegi» Республикалық ғылыми – әдістемелік журналының желілік басылымына өз авторлық жұмысын жарияланғанын растайды. Журнал Қазақстан Республикасы Ақпарат және Қоғамдық даму министрлігінің №KZ09VPY00029937 куәлігін алған. Сондықтан аттестацияға жарамды
Ресми байқаулар тізімі
Республикалық байқауларға қатысып жарамды дипломдар алып санатыңызды көтеріңіз!