Материалдар / Ашық сабақ Квадрат теңдеулерді шешу 8 сынып
МИНИСТРЛІКПЕН КЕЛІСІЛГЕН КУРСҚА ҚАТЫСЫП, АТТЕСТАЦИЯҒА ЖАРАМДЫ СЕРТИФИКАТ АЛЫҢЫЗ!
Сертификат Аттестацияға 100% жарамды
ТОЛЫҚ АҚПАРАТ АЛУ

Ашық сабақ Квадрат теңдеулерді шешу 8 сынып

Материал туралы қысқаша түсінік
Критериалды бағалау-белгіленген критерийлер негізінде білім алушылардың нақты қол жеткізген нәтижелерін оқытуда күтілетін нәтижелерімен сәйкестендіру үдерісі. Сондықта сабағымда бағалаудың түрлерін қолдандым.
Авторы:
Автор материалды ақылы түрде жариялады. Сатылымнан түскен қаражат авторға автоматты түрде аударылады. Толығырақ
13 Мамыр 2021
397
0 рет жүктелген
770 ₸
Бүгін алсаңыз
+39 бонус
беріледі
Бұл не?
Бүгін алсаңыз +39 бонус беріледі Бұл не?
Тегін турнир Мұғалімдер мен Тәрбиешілерге
Дипломдар мен сертификаттарды алып үлгеріңіз!
Бұл бетте материалдың қысқаша нұсқасы ұсынылған. Материалдың толық нұсқасын жүктеп алып, көруге болады
logo

Материалдың толық нұсқасын
жүктеп алып көруге болады

8.2А.Квадрат теңдеулер

Мектеп: Қоянды орта мектебі

Күні


Мұғалім: Съезхан Лена

Сыныбы:8

Қатысқандар саны:

Қатыспағандар саны:

Сабақтың тақырыбы

Квадрат теңдеулерді шешу

Сабаққа негізделген оқу мақсаты

8.2.2.3 Квадрат теңдеуді шешу


Сабақ мақсаттары:

  1. Квадрат теңдеудің түбірлерін табу формулаларын біледі.

  2. Квадрат теңдеулердің түбірін табады.

Бағалау критерийі

  • Квадрат теңдеулердің түрлерін ажыратады

  • Квадрат теңдеулерді шешеді.

Тілдік мақсаттар

Оқытудың пәндік, тілдік мақсаттары:квадрат теңдеулердің түбірлерін табу жолдарын талдайды, пікір алмасады, өз ойларын білдіреді.

Пәндік лексика және терминология:

Квадрат теңдеу, толымсыз квадрат теңдеу, келтірілген квадрат теңдеу, теңдеудің түбірі, дискриминант

Диалогқа және жазылымға қатысты тірек сөздер:

Квадрат теңдеу деп......................

Егер D=0 болса,………………………………

Егер D>0 болса,……………………………..

Егер D<0 болса,……………………

Құндылықтарға баулу

Оқушылар бірлесе жұмыс жасай отырып, басқалардың пікірін тыңдауға, өз пікірін анық жеткізуге дағдыланады

Пәнаралық байланыс

Әдебиет, Тарих

Алдыңғы білім

Квадрат түбір, квадрат теңдеу және оның түрлері.

Сабақ жоспары:

Жоспарланған уақыт

Жоспарланған жаттығулар

Ресурстар

Сабақтың басы












Ұйымдастыру кезеңі:

а) Оқушылармен сәлемдесу, түгендеу

Зейінін сабаққа аудару мақсатында шаттық шеңбер ұйымдастыру.

-Балалар, енді шаттық шеңберге тұрамыз. Слайдтағыны бірдей оқимыз.

Қуанамын мен де,

Қуанасың, сен де,

Қуанайық, достарым,

Арайлап атқан күнге.
ә) Оқушыларды топқа бөлу.

«Мозайка» әдісі арқылы оқушыларды 4 топқа бөлу.

Оқушылар үстел үстінде сандар жазылған қағаз қиындыларын алып, 4 топқа бөлінеді

Интерактивті тақта










Қима қағаздар


Үй тапсырмасын тексеру:

1.4 топтан бір оқушы тақтада теңдеу шешеді.

6.12

  1. х2 -5х=5(5-х)

х2= 25

х= 5

2) 26+5у-0,5у2 =2,5у2 +26

-3у2+5у=0

у( -3у+5)=0

у=0 -3у+5=0

-3у = -5

у=

у= 1

3) -7х2 +13х+9=-19+13х

-7х2= -28

х2= 4

х= 2

4) 21х+11=11+17х-5х2

2+4х=0

х( 5х +4)=0

х=0 5х +4=0

5х= -4

х= -0,8

Бағалау критерийі

Дескриптор:

Толымсыз квадрат теңдеулерді шешеді.

-толымсыз квадрат теңдеуге келтіреді;

-түбірін табады;


Интерактивті тақта


2. Семантикалық карта толтыру: Теңдеудің түрін анықтау (келтірілген квадрат теңдеу, толымсыз квадрат теңдеу, толық квадрат теңдеу оның барлық коэффиценттерін атау)

Квадрат теңдеулер

Келтірілген квадрат теңдеу

Толымсыз квадрат теңдеу

Толық квадрат теңдеу

а

в

с

І топ

- 16 = 0

-

+

-

1

0

-16

2x² + 6x = 6

-

-

+

2

6

-6

ІІ топ

7 - 14x = 0

-

+

-

7

-14

0

x² + 5x - 1= 0

+

-

+

1

5

-1

ІІІ топ

3 + 19 = 5x

-

-

+

3

-5

19

13x² = 0

-

+

-

13

0

0

VІ топ

1-18р+81р2=0

-

-

+

81

-18

1

х2 - 7х + 6= 0

+

-

+

1

-7

6



Үлестірме қағаздар


«Сұрақты қағып ал».

1) Қандай теңдеу квадрат теңдеу деп аталады?

2) ах 2 +вх+с=0 теңдеудегі в≠

Ресми байқаулар тізімі
Республикалық байқауларға қатысып жарамды дипломдар алып санатыңызды көтеріңіз!