Ашық сабақ "Лабиринттен шығуды табу."

Тақырып бойынша 11 материал табылды

Ашық сабақ "Лабиринттен шығуды табу."

Материал туралы қысқаша түсінік
Барлық оқушылар: лабиринттен шығу алгоритмін сөз түрінде ұсынады. Басым бөлігі: Лабиринттін кез келген нүктесінен шығу алгоритмін құрастыра біледі. Кейбір оқушылар: Scratch бағдарламалау ортасында лабиринттен шығу алгоритмін қолданады.
Материалдың қысқаша нұсқасы

Бекітемін: Ажибаева Г.У.

Ұзақ мерзімді жоспардың тарауы:

Біздің өміріміздегі алгоритмдер.

Мектеп: №57 ЖББОМ

Күні: 30.01.2019 жыл

Мұғалімнің аты-жөні: Агисова А.Т.

Сынып: 5 «а»

Қатысқандар:

Қатыспағандар:

Сабақтың тақырыбы

Лабиринттен шығуды табу.

Осы сабақта қол жеткізілетін оқумақсаттары (оқубағдарламасынасілтеме)

5.3.2.2 алгоритмді сөз түрінде ұсыну


Сабақтың мақсаты

Барлық оқушылар: лабиринттен шығу алгоритмін сөз түрінде ұсынады.

Басым бөлігі: Лабиринттін кез келген нүктесінен шығу алгоритмін құрастыра біледі.

Кейбір оқушылар: Scratch бағдарламалау ортасында лабиринттен шығу алгоритмін қолданады.

Бағалау критерийі

  • Лаберинттен шығу алгоритммін сөз түрінде ұсына біледі /тапсырмалар арқылы/

  • Лабериттің кез келген нүктесінен шығу алгоритммін «Алға жүру»,«Солға бұрылу»/«Оңға бұрылу» командаларын қолдану арқылы құрады./оқулықтағы тапсырмалар арқылы /.

  • Scratch бағдарламалау ортасында лабиринттен шығу алгоритмін сөз түрінде құрастырады. /тапсырма № 3 арқылы /

Тілдік мақсаттар


Алгоритм

Сөз түрінде ұсыну

Тізбекті алгоритм

команда

Осы сөз тіркестерін сөйлемде қолдана алады.

Құндылықтарға баулу

Тез шешім қабылдауға баулу, нақтылықты дарыту

Пәнаралық байланыс

Бейнелеу, физика, математика.

Алдыңғы білім


Лабиринт, лабиринт түрлері туралы түсінік


Сабақ барысы

Сабақтың жоспарланған кезеңдері

Сабақтағы жоспарланған жаттығу түрлері


Ресурстар

Сабақтың басы(13мин)

















Алдыңғы білімді жинақтау

1. Психологиялық дайындық

"Сәлем, бұл - менмін!"Өзін-өзі таныстыру дағдысын дамыту, тілдесу үшін жағымды байланыс орнату.

Өзі туралы айту, өзінің қайталанбас дара тұлға екендігін, тренингке қатысушылармен бірге жұмыс жасап, тілдесуге дайын екендігін көрсетеді.

Кеспе қағаздар арқылы 2 топқа бөлемін.

1 топ – Лабиринт

2 топ – Виртуалды лабиринт

«Конверт» әдісі арқылы үй тапсырмасын сұрау. Әр топқа ішінде анықтамалары бар конверт беріледі. Сол анықтама берілген терминді стикерге жазып, конверт сыртына жапсырады. Оны топтың бір мүшесі қорғайды.

  1. Алгортимнің жазылу формасы? деп алгоритмді түрлі әдіспен ұсынуды айтады.

  2. Алгоритм орындаушысы дегеніміз не? Алгоритмді жүзеге асырушы.

  3. Басқару дегеніміз басқа нысанды басқаруға бағытталған үдеріс.

  4. Формальды орындаушы бір команданы бір қалыпты, өзгеріссіз орындайды. Формальды емес орындаушы бір команданы тірлі әдіспен орындайды.

Жаңа тақырыпты ашу мақсатында "Бейне жазба" ұсыну арқылы ашылады.

«Три кота лабиринта»














Оқулық. Слайд.

Карточка.

Видео.

Сабақтың ортасы(28мин)


І.Мәтінмен жұмыс

1-топ

Сабақ мазмұнын оқушылар топ болып бірігіп өздері «Ассосация» әдәсі бойынша қорғайды.

2-топ

Сабақ мазмұнын оқушылар топ болып бірігіп өздері «Венн диаграмма» әдісі бойынша қорғайды.

Қорғауды «Үш шапалақ» арқылы бағалау.

ІІ.Топтық жұмыс

ІII.Жеке жұмыс. Оқулықтағы мысалдармен, лабиринттермен жұмыс.

Оқулықтағы лабиринттерді пайдаланып лабиринттен шығу жолын тап және оны командалар арқылы жаз.



IV.Тәжірибелік жұмыс. Лего конструкторынан лабининт құрастыру.
























Оқулық, кеспе қағаз, постер, слайд.









































Лего










Сабақтың соңы(4 мин)


Бағалау. Қалыптастырушы «Үш шапалақ» әдісі арқылы бірін-бірі бағалау.

Жеке оқушыны карточка ішіндегі түрлі мадақтау сөздері арқылы бағалау.

Сабақтың соңында оқушылар «Ресторан» әдісін пайдаланып, кері байланыс жасайды.

  1. Мен тағы ... тапсырыс берер едім

  2. маған бәрінен ұнағаны...

  3. менің асқазаным қорытты...

  4. келесіде маған қосыңызшы...


Стикерлер

Кері байланыс

Тапсырмалар орындау барысында үнемі кері байланыс орнатып отырамын.


Стикерлер

Саралау- Сіз қандай тәсілмен көбірек қолдау көрсетпексіз? Сіз басқаларға қарағанда қабілетті оқушыларға қандай тапсырмалар бересіз?

Бағалау- Сіз оқушылардың материалды игеру деңгейін қалай тексеруді жоспарлап отырсыз?

Денсаулық және қауіпсіздік техникасын сақтау

Денгейлік тапсырмалар А.В.С тапсырмасы арқылы жұмыс жасатамын. Топтық жұмыс оқушылардың өз білімдерін жоғарлатады. Әр оқушылардың түсінік денгейін анықтау мақсатында жеке тапсырмалар бердім.

-Топтық жұмыстан кейін басбармақ арқылы бағалатамын;

-өзара- бірін-бірі бағалау;

Тапсырмалар орындау барысында үнемі кері байланыс орнатып отырамын

- Сергіту жаттығуларын орындау;

- Техникалық қауіпсіздік ережелерін сақтау.

-Оқушылардың компьютер алдында дұрыс отыруын қадағалау;

Жалпы бағалау

 

 

Сабақта ең жақсы өткен екі нәрсе (оқыту мен оқуға қатысты)?

1: топтық жұмыс

2: диалог арқылы оқушылар бір-бірімен ақпарат алмасты.

 

2: Деңгейлік тапсырмалар

 Сабақтың бұдан да жақсы өтуіне не оң ықпал етер еді (оқыту мен оқуға қатысты)?

1:Уақыт жетіспейді

 2: Оқушылар белсенділігі

 Осы сабақтың барысында мен сынып туралы немесе жекелеген оқушылардың жетістіктері/ қиыншылықтары туралы нені анықтадым, келесі сабақтарда не нәрсеге назар аудару қажет?


Жүктеу
bolisu
Бөлісу
ЖИ арқылы жасау
Файл форматы:
doc
07.02.2019
1039
Жүктеу
ЖИ арқылы жасау
Бұл материалды қолданушы жариялаған. Ustaz Tilegi ақпаратты жеткізуші ғана болып табылады. Жарияланған материалдың мазмұны мен авторлық құқық толықтай автордың жауапкершілігінде. Егер материал авторлық құқықты бұзады немесе сайттан алынуы тиіс деп есептесеңіз,
шағым қалдыра аласыз
Қазақстандағы ең үлкен материалдар базасынан іздеу
Сіз үшін 400 000 ұстаздардың еңбегі мен тәжірибесін біріктіріп, ең үлкен материалдар базасын жасадық. Төменде керек материалды іздеп, жүктеп алып сабағыңызға қолдана аласыз
Материал жариялап, аттестацияға 100% жарамды сертификатты тегін алыңыз!
Ustaz tilegi журналы министірліктің тізіміне енген. Qr коды мен тіркеу номері беріледі. Материал жариялаған соң сертификат тегін бірден беріледі.
Оқу-ағарту министірлігінің ресми жауабы
Сайтқа 5 материал жариялап, тегін АЛҒЫС ХАТ алыңыз!
Қазақстан Республикасының білім беру жүйесін дамытуға қосқан жеке үлесі үшін және де Республика деңгейінде «Ustaz tilegi» Республикалық ғылыми – әдістемелік журналының желілік басылымына өз авторлық материалыңызбен бөлісіп, белсенді болғаныңыз үшін алғыс білдіреміз!
Сайтқа 25 материал жариялап, тегін ҚҰРМЕТ ГРОМАТАСЫН алыңыз!
Тәуелсіз Қазақстанның білім беру жүйесін дамытуға және білім беру сапасын арттыру мақсатында Республика деңгейінде «Ustaz tilegi» Республикалық ғылыми – әдістемелік журналының желілік басылымына өз авторлық жұмысын жариялағаны үшін марапатталасыз!
Министірлікпен келісілген курстар тізімі