Математика 5- сынып, 22.10.18 ж. Тексерілді: _____________
|
Тақырыбы: 36-САБАҚ |
Дұрыс және бұрыс жай бөлшектер |
|||||||||||||||||||||||||
|
Күні, айы: 22.10.18 |
Мұғалімнің аты-жөні: М.Шойбекова |
|||||||||||||||||||||||||
|
|
Сабаққа қатысқан оқушылар саны: |
Сабаққа қатыспаған оқушылар саны: |
||||||||||||||||||||||||
|
Оқу бағдарлама-сына сәйкес оқу мақсаты |
5.1.1.10 Дұрыс және бұрыс бөлшектерді ажырату |
|||||||||||||||||||||||||
|
Сабақ мақсаты |
Барлық оқушылар: Оқушылыр дұрыс және бұрыс бөлшектің не екенін біледі және оларды ажырата білуге үйренеді |
|||||||||||||||||||||||||
|
Оқушылардың басым бөлігі: Есеп шығаруда дұрыс және бұрыс бөлшектерді біледі, сабаққа деген қызығушылығы артады, өз бетімен жұмыс жасауға, өзін-өзі бағалауға дағдыланады. |
||||||||||||||||||||||||||
|
Кейбір оқушылар: Есептің мазмұнын талдайды, пікірлерін дәлелдейді, есептер шығарады |
||||||||||||||||||||||||||
|
Сабақтың барысы |
||||||||||||||||||||||||||
|
Сабақтың кезеңдері |
Жоспарланған жұмыс |
Ресурстар |
||||||||||||||||||||||||
|
Сабақтың басы (2-5 минут) |
(МК) Оқушылардың сабаққа дайындығы.Сабақтың басталуына жағымды ықпал ететін көңіл күй қалыптастыру. Сабақ мақсатымен таныстыру. «Сәттілік шеңбері»
Топқа бірігу «Тең бөлшектер»
Үй тапсырмасын тексеру: «Сәйкестендіру» әдісі
№ 451 (ж)
Қайталау сұрақтары: 1. Жай бөлшек дегеніміз не? 2. Жай бөлшектің бөлімі нені білдіреді? 3. Жай бөлшектің алымы нені білдіреді? 4. Жай бөлшектің негізгі қасиеті? 5. Бөлшектің толықтауыш көбейткіші дегеніміз не? 6. Жай бөлшекті қысқарту? 7. Қандай бөлшекті қысқартылмайтын бөлшек деп атайды? |
Оқулық, А4 форматтағы қағаз |
||||||||||||||||||||||||
|
Сабақтың ортасы (6-30 минут) |
(МК,Ұ)
Анықтама: Алымы бөлімінен кіші бөлшек дұрыс бөлшек деп аталады. Мысалы:
Анықтама: Алымы бөлімінен үлкен немесе оған тең бөлшек бұрыс бөлшек деп аталады. Мысалы:
Натурал санды алымы бөліміне еселік болатынбұрыс бөлшек түрінде жазуға болады. Мысалы: 4 санын бөлімі 1, 6, 8, 15 болатын бұрыс бөлшек түрінде жазайық: 4=
Деңгейлік тапсырма. «АВС» әдісі . Оқулықпен жұмыс А деңгейлі есептер 1) Дұрыс
бөлшектер:
2) Бұрыс
бөлшектер:
№2
№3
№4 Жауабы: 1 метрден кіші
– 1 метрден үлкен
– В деңгейлі есептер №1.
№ 2 Натурал санды бұрыс бөлшек түрінде жазыңдар.
№ 3.
№ 477.
|
Оқулық
Аудидиск: 1.8.1; 1.8.2; 1.8.3. 1.8.4. №1жұмыс дәптері Қосымша тапсырма: 1.7 №1жұмыс дәптер |
||||||||||||||||||||||||
|
Сабақтың соңы ( 31-40 мин)
|
Алған жаңа теориялық білімді практика жүзінде пысықтау.
Дұрыс болса - қолыңды жоғары көтер, Дұрыс емес болса – қолыңды алға соз. Слайдтан дұрыс және бұрыс бөлшектен бірнеше мысалдар көрсетілді
1-есеп Жай бөлшектердің қайсысы дұрыс, қайсысы бұрыс бөлшектер болатынын анықтаңдар
Қыздар Ұлдар Дұрыс жай бөлшектер Бұрыс жай бөлшектер
Қалыптастырушы бағалау тапсырмалары 5.1C Бөлім: «Жай бөлшектер»
Оқу мақсаты 5.1.1.10 дұрыс және бұрыс бөлшектерді ажырату Бағалау критерийі Білім алушы Дұрыс және бұрыс бөлшектерді анықтайды Ойлау дағдыларының Білу және түсіну
деңгейі 1-тапсырма Мына бөлшектердің ішінен дұрыс және бұрыс бөлшектерді екі қатарға теріп жазыңыз:
8/5 ; 1/6 ; 18/11 ; 9/7 ; 29/5 ; 61/61 ; 17/43 ; 85/72 .
Дескриптор: Білім алушы
2-тапсырма Төмендегі шарттарды қанағаттандыратын х айнымалысының мәнін табыңыз:
Дескриптор: Білім алушы
Рефлексия . Бүгінгі сабақта не үйрендің? 1. Дұрыс жай бөлшектер. 2. Бұрыс жай бөлшектер. 3. Қай уақытта бөлшек 1-ге тең? Қ) Сабақты қортындылау мақсатында мұғалім оқушылармен кері байланыс орнатады. Оқушылар сабақ барысында нені білгенін, қалай жұмыс істегенін , не қызықты әрі жеңіл болғанын, не киындық туғызғаны туралы ой-пікірлерін білдіре алады.
|
|
||||||||||||||||||||||||
|
Қосымша ақпарат |
||||||||||||||||||||||||||
|
Қорытындылау |
Төмендегі бөлікті сабағыңыз туралы өз ойыңызды жазуға қолданыңыз.Өз сабағыңыз бойынша сол жақ бағандағы сұрақтарға жауап беріңіз. |
|||||||||||||||||||||||||
|
1. Сабақ барысында өзгертулер енгіздіңіз бе? 2. Жүргізген жұмыс түрлері қаншалықты тиімді болды?
|
Есептерге түсініктеме беру, деңгейлік тапсырмалар арқылы және слайд арқылы сұрақтар беремін.
Сабақ барысында презентациялар, өзіндік жұмыстар және кестелер қолдану арқылы оқушылардың сабақты тез меңгеретінін білдім.
|
|||||||||||||||||||||||||
|
Қорытынды бағалау Ең жақсы өткен екі нәрсе? 1. Оқушылардың өз-өздерін шынайы бағалай алуы; 2.Топтық жұмыста оқушылар өз міндеттерін білуі.
Қандай екі нәрсе сабақты жақсартар еді? 1. Оқушылардың өз беттерінше ізденуі, тақырыпты аша алулары. 2. Қолданған «АВС», және «Сәйкестендіру» әдістерім оқушылардың қызығушылығын арттыра алды. |
||||||||||||||||||||||||||
жүктеу мүмкіндігіне ие боласыз
Бұл материал сайт қолданушысы жариялаған. Материалдың ішінде жазылған барлық ақпаратқа жауапкершілікті жариялаған қолданушы жауап береді. Ұстаз тілегі тек ақпаратты таратуға қолдау көрсетеді. Егер материал сіздің авторлық құқығыңызды бұзған болса немесе басқа да себептермен сайттан өшіру керек деп ойласаңыз осында жазыңыз
Ашық сабақ "Логарифмдік теңдеу" 11- сынып
Ашық сабақ "Логарифмдік теңдеу" 11- сынып
Математика 5- сынып, 22.10.18 ж. Тексерілді: _____________
|
Тақырыбы: 36-САБАҚ |
Дұрыс және бұрыс жай бөлшектер |
|||||||||||||||||||||||||
|
Күні, айы: 22.10.18 |
Мұғалімнің аты-жөні: М.Шойбекова |
|||||||||||||||||||||||||
|
|
Сабаққа қатысқан оқушылар саны: |
Сабаққа қатыспаған оқушылар саны: |
||||||||||||||||||||||||
|
Оқу бағдарлама-сына сәйкес оқу мақсаты |
5.1.1.10 Дұрыс және бұрыс бөлшектерді ажырату |
|||||||||||||||||||||||||
|
Сабақ мақсаты |
Барлық оқушылар: Оқушылыр дұрыс және бұрыс бөлшектің не екенін біледі және оларды ажырата білуге үйренеді |
|||||||||||||||||||||||||
|
Оқушылардың басым бөлігі: Есеп шығаруда дұрыс және бұрыс бөлшектерді біледі, сабаққа деген қызығушылығы артады, өз бетімен жұмыс жасауға, өзін-өзі бағалауға дағдыланады. |
||||||||||||||||||||||||||
|
Кейбір оқушылар: Есептің мазмұнын талдайды, пікірлерін дәлелдейді, есептер шығарады |
||||||||||||||||||||||||||
|
Сабақтың барысы |
||||||||||||||||||||||||||
|
Сабақтың кезеңдері |
Жоспарланған жұмыс |
Ресурстар |
||||||||||||||||||||||||
|
Сабақтың басы (2-5 минут) |
(МК) Оқушылардың сабаққа дайындығы.Сабақтың басталуына жағымды ықпал ететін көңіл күй қалыптастыру. Сабақ мақсатымен таныстыру. «Сәттілік шеңбері»
Топқа бірігу «Тең бөлшектер»
Үй тапсырмасын тексеру: «Сәйкестендіру» әдісі
№ 451 (ж)
Қайталау сұрақтары: 1. Жай бөлшек дегеніміз не? 2. Жай бөлшектің бөлімі нені білдіреді? 3. Жай бөлшектің алымы нені білдіреді? 4. Жай бөлшектің негізгі қасиеті? 5. Бөлшектің толықтауыш көбейткіші дегеніміз не? 6. Жай бөлшекті қысқарту? 7. Қандай бөлшекті қысқартылмайтын бөлшек деп атайды? |
Оқулық, А4 форматтағы қағаз |
||||||||||||||||||||||||
|
Сабақтың ортасы (6-30 минут) |
(МК,Ұ)
Анықтама: Алымы бөлімінен кіші бөлшек дұрыс бөлшек деп аталады. Мысалы:
Анықтама: Алымы бөлімінен үлкен немесе оған тең бөлшек бұрыс бөлшек деп аталады. Мысалы:
Натурал санды алымы бөліміне еселік болатынбұрыс бөлшек түрінде жазуға болады. Мысалы: 4 санын бөлімі 1, 6, 8, 15 болатын бұрыс бөлшек түрінде жазайық: 4=
Деңгейлік тапсырма. «АВС» әдісі . Оқулықпен жұмыс А деңгейлі есептер 1) Дұрыс
бөлшектер:
2) Бұрыс
бөлшектер:
№2
№3
№4 Жауабы: 1 метрден кіші
– 1 метрден үлкен
– В деңгейлі есептер №1.
№ 2 Натурал санды бұрыс бөлшек түрінде жазыңдар.
№ 3.
№ 477.
|
Оқулық
Аудидиск: 1.8.1; 1.8.2; 1.8.3. 1.8.4. №1жұмыс дәптері Қосымша тапсырма: 1.7 №1жұмыс дәптер |
||||||||||||||||||||||||
|
Сабақтың соңы ( 31-40 мин)
|
Алған жаңа теориялық білімді практика жүзінде пысықтау.
Дұрыс болса - қолыңды жоғары көтер, Дұрыс емес болса – қолыңды алға соз. Слайдтан дұрыс және бұрыс бөлшектен бірнеше мысалдар көрсетілді
1-есеп Жай бөлшектердің қайсысы дұрыс, қайсысы бұрыс бөлшектер болатынын анықтаңдар
Қыздар Ұлдар Дұрыс жай бөлшектер Бұрыс жай бөлшектер
Қалыптастырушы бағалау тапсырмалары 5.1C Бөлім: «Жай бөлшектер»
Оқу мақсаты 5.1.1.10 дұрыс және бұрыс бөлшектерді ажырату Бағалау критерийі Білім алушы Дұрыс және бұрыс бөлшектерді анықтайды Ойлау дағдыларының Білу және түсіну
деңгейі 1-тапсырма Мына бөлшектердің ішінен дұрыс және бұрыс бөлшектерді екі қатарға теріп жазыңыз:
8/5 ; 1/6 ; 18/11 ; 9/7 ; 29/5 ; 61/61 ; 17/43 ; 85/72 .
Дескриптор: Білім алушы
2-тапсырма Төмендегі шарттарды қанағаттандыратын х айнымалысының мәнін табыңыз:
Дескриптор: Білім алушы
Рефлексия . Бүгінгі сабақта не үйрендің? 1. Дұрыс жай бөлшектер. 2. Бұрыс жай бөлшектер. 3. Қай уақытта бөлшек 1-ге тең? Қ) Сабақты қортындылау мақсатында мұғалім оқушылармен кері байланыс орнатады. Оқушылар сабақ барысында нені білгенін, қалай жұмыс істегенін , не қызықты әрі жеңіл болғанын, не киындық туғызғаны туралы ой-пікірлерін білдіре алады.
|
|
||||||||||||||||||||||||
|
Қосымша ақпарат |
||||||||||||||||||||||||||
|
Қорытындылау |
Төмендегі бөлікті сабағыңыз туралы өз ойыңызды жазуға қолданыңыз.Өз сабағыңыз бойынша сол жақ бағандағы сұрақтарға жауап беріңіз. |
|||||||||||||||||||||||||
|
1. Сабақ барысында өзгертулер енгіздіңіз бе? 2. Жүргізген жұмыс түрлері қаншалықты тиімді болды?
|
Есептерге түсініктеме беру, деңгейлік тапсырмалар арқылы және слайд арқылы сұрақтар беремін.
Сабақ барысында презентациялар, өзіндік жұмыстар және кестелер қолдану арқылы оқушылардың сабақты тез меңгеретінін білдім.
|
|||||||||||||||||||||||||
|
Қорытынды бағалау Ең жақсы өткен екі нәрсе? 1. Оқушылардың өз-өздерін шынайы бағалай алуы; 2.Топтық жұмыста оқушылар өз міндеттерін білуі.
Қандай екі нәрсе сабақты жақсартар еді? 1. Оқушылардың өз беттерінше ізденуі, тақырыпты аша алулары. 2. Қолданған «АВС», және «Сәйкестендіру» әдістерім оқушылардың қызығушылығын арттыра алды. |
||||||||||||||||||||||||||
шағым қалдыра аласыз




























































