«Тексерілді»
ДОІЖО К.Қалбырова
|
Пән: Сауат ашу Ұзақ мерзімді жоспар |
Мектеп: Мыңбұлақ ЖОМ |
||||||||||||
|
Күні: 21.11. 2017 |
Мұғалімнің аты-жөні: Амирова Мейрамкүл |
||||||||||||
|
Сынып: 1 |
Қатысқандар саны:13 Қатыспағандар саны: |
|
|||||||||||
|
Сабақ тақырыбы |
Менің отбасым. М м дыбысы мен әрпі |
||||||||||||
|
Осы сабақта қол жеткізілетін оқу мақсаттары (оқу бағдарламасына сілтеме) |
1.3.8.1.Жазу жолын, жоларалық кеңістікті, жолдың жоғары және төменгі сызығын сақтап,әріп элементтерін каллиграфиялық талаптарға сай жазу 1.1.8.1.Берілген сюжетті сурет бойынша шағын әңгіме құрап айту. |
||||||||||||
|
Ойлау дағдысының деңгейі |
Білу, түсіну, қолдану |
||||||||||||
|
Сабақ мақсаттары |
Барлық оқушылар: М м дыбысы мен әрпін біледі Көптеген оқушылар: Мм дыбысынан басталатын сөздерді айтады,жазады Кейбір оқушылар: Мм дыбысынан келетін сөздерден сөйлем құрай алады, бейтаныс және күрделі сөздерді буынға бөліп оқиды.дыбыстық талдау жасайды |
||||||||||||
|
Бағалау критерийлері |
1.М дыбысы мен әріпін біледі 2.М дыбысын каллиграфиялық талапқа сай жазады. 3.Сюжет бойынша шағын әңгіме құрайды. |
||||||||||||
|
Тілдік мақсаттар |
Пәнге тән лексика мен терминология: Мысық – кот-kat Диалог пен жазу үшін пайдалы сөздер мен тіркестер: 1.Дыбыс дегеніміз не? 2.Әріптер неден тұрады? 3.Әріптерден не құралды? 4.Отбасы дегенді қалай түсінесің |
||||||||||||
|
Құндылықтарды дарыту |
«Мәңгілік ел идеясы» Отанды сүйюге тәрбиелеу. |
||||||||||||
|
Пәнаралықбайланыстар |
Әдебиеттік оқыту, дүниетану |
||||||||||||
|
АКТ қолдану дағдылары |
Аудиожазба/ноутбук /, интерактивті тақта |
||||||||||||
|
Бастапқы білім |
Мм әрпін таниды, жалпы түсінік болады. Мм әрпін дауысты және дауыссыз дыбыстарға жіктей алады, жаза алады. Мм әрпінен келетін сөздерді оқи алады. |
||||||||||||
|
Сабақтыңжоспарланғанкезеңдері |
Сабақтағыжоспарланғаніс-әрекет |
Ресурстар |
|||||||||||
|
Сабақтың басы 1мин 2 мин 1 минут |
Үй тапсырмасын сұрау Топқа бөліну: Гүлдер арқылы: І-топ:
Жауқазын ІІ-топ:
Бәйшешек ІІІ-топ
Раушан «Кім жылдам?» ойынын ойната отырып, жұмбақтың шешуін табу. Марат та өлең жаттады, Манас та өлең жаттады. Қай әріптен басталған, Екеуінің аттары? Шешуі: М дыбысынан басталған. |
Шаттық шеңбер Гүлдердіңсуреті салынған қима қағаздар |
|||||||||||
|
Сабақтың ортасы Дағды:
10мин
2мин
10мин
|
1тапсырма Жеке жұмыс. «Күту уақыты әдісі»
• Мысық • Мата • Маса • Мақта • Машина • Маймыл
Дәптерімізді ашайық. Қолға қалам алайық. Салақтықтан қашайық. Көркем етіп жазайық. Дәптермен жұмыс
Бұләдіс бойынша тапсырманы орындатудағы мақсатым, оқушылар бейне жазбадан м дыбысы мен әріпінің ережесімен танысып,м дыбысынан келетін сөздерді үйренедіжәне жолдың жоғары және төменгі сызығын сақтап, әріпэлементтерін каллиграфиялық талаптарға сай жазады. Сонымен бірге белсенді оқудың «Түсіндіру және сипаттау» кезеңі іске асады
«Смайликтер» арқылы бағалау. Оқушыларды мақтап- мадақтап отыру, жарайсың,керемет сөздері арқылы. Топтар бір-бірін басбармақ арқылы бағалау. Сергіту сәті.
2 тапсырмаТоппен жұмыс. «Ойлан, жұптас, бөліс»Суретпен жұмыс және сәйкестендір.
Екі топтан оқушылар сурет бойынша әңгімелейді, және өз отбасы туралы шағын әңгіме құрап айтып береді.
Әр оқушыға Отбасы мүшелерін сәйкестендіру тесті /суреттер арқылы\ А 4форматында қағазын таратып бердім.
Отбасы мүшелерін сәйкестендіру тесті /суреттер арқылы\
әже ана
әке
аға
арындас ата
Бұл әдіс бойынша тапсырманы орындатудағы мақсатым, оқушыларға суретте берілген тапсырманы дұрыс айтқызып,өз ойларынан суретке қарай отырып шағын әңгіме құрата білу.Отбасы мүшелерін сәйкестендіріп, ажыратқызу. Сонымен бірге белсенді оқудың «Сұрақ қою және талқылау» кезеңі іске асады
«Смайликтер» арқылы бағалау. Оқушыларды мақтап- мадақтап отыру, жарайсың,керемет сөздері арқылы |
Бейне жазба
Мдыбысынан келетін сөздердің суреттері
Дәптермен жұмыс
Слайд отбасы мүшесі бейнеленген
Сұрақтар
А4 форматында тест
|
|||||||||||
|
Сабақтың соңы
5мин
1 мин |
Керібайланыс. «Сыныптан шығу билеті» әдісі.
Оқушыларға олардың оқуына қатысты сұрақтар жазылған қағаз беріңіз, олар сұрақтарға жауап беріп,оны сыныптан шығуға рұқсат етілген уақытқа дейін мұғалімге беруі керек. 1.Дыбыс дегеніміз не? 2.Әріптер неден тұрады? 3.Әріптерден не құралды? 4.Отбасы дегенді қалай түсінесің? 5.Отбасында кімдер болады? Рефлексия «Басбармақ» Басбармақ жоғарыға қарай = Мен түсінемін. Басбармақ көлденең = Мен түсінгендеймін. Басбармақ төмен қарай = Мен түсінбедім
|
Билеттің суреті |
|||||||||||
|
Саралау-оқушыларға қалай көбірек қолдау көрсетуді жоспарлайсыз? Қабілеті жоғары оқушыларға қандай міндет қоюды жоспарлап отырсыз? |
Бағалау-оқушылардың материалды меңгеру деңгейін қалай тексеруді жоспарлайсыз? |
Денсаулық және АКТ қауіпсіздік техникасының сақталуы |
|||||||||||
|
Қабілеті жоғары оқушылар:екінші тапсырма бойынша, суретпен жұмыс жүргізгенде, шағын әңгіме құрағанда және отбасы мүшелерін сәйкестіргенде айқындалады. Қолдауды қажет ететін оқушылар: бірінші тапсырмада берілгендей м дыбысымен танысып, м дыбысынан келетін сөздерді тапқанда белсенділік танытты. |
Рефлексия «Басбармақ» «Сыныптан шығу билеті» «Смайликтер» мақтап- мадақтау, жарайсың,керемет |
АКТ-мен байланыс: Бейне жазба М дыбысынан келетін сөздердің суреттері Дәптермен жұмыс Слайд отбасы мүшесі бейнеленгенА4 форматыБилеттің суреті Пәнаралық байланыс:әдебиеттік оқыту дүниетану, Құндылықтарды дарыту: «Мәңгілік ел идеясы» Отанды сүюге тәрбиелеу |
|||||||||||
|
Жалпы баға Сабақтың жақсы өткен екі аспектісі (оқыту туралы да, оқу туралы да ойланыңыз)? 1: 2: Сабақтыжақсартуға не ықпалетеалады (оқытутуралы да, оқутуралы да ойланыңыз)? 1: 2: Сабақбарысындасыныптуралынемесежекелегеноқушылардыңжетістік/қиындықтарытуралыненібілдім, келесі сабақтарда неге көңіл бөлуқажет?
|
|||||||||||||
жүктеу мүмкіндігіне ие боласыз
Бұл материал сайт қолданушысы жариялаған. Материалдың ішінде жазылған барлық ақпаратқа жауапкершілікті жариялаған қолданушы жауап береді. Ұстаз тілегі тек ақпаратты таратуға қолдау көрсетеді. Егер материал сіздің авторлық құқығыңызды бұзған болса немесе басқа да себептермен сайттан өшіру керек деп ойласаңыз осында жазыңыз
Ашық сабақ "М м дыбысы мен әрпі" 1 сынып
Ашық сабақ "М м дыбысы мен әрпі" 1 сынып
«Тексерілді»
ДОІЖО К.Қалбырова
|
Пән: Сауат ашу Ұзақ мерзімді жоспар |
Мектеп: Мыңбұлақ ЖОМ |
||||||||||||
|
Күні: 21.11. 2017 |
Мұғалімнің аты-жөні: Амирова Мейрамкүл |
||||||||||||
|
Сынып: 1 |
Қатысқандар саны:13 Қатыспағандар саны: |
|
|||||||||||
|
Сабақ тақырыбы |
Менің отбасым. М м дыбысы мен әрпі |
||||||||||||
|
Осы сабақта қол жеткізілетін оқу мақсаттары (оқу бағдарламасына сілтеме) |
1.3.8.1.Жазу жолын, жоларалық кеңістікті, жолдың жоғары және төменгі сызығын сақтап,әріп элементтерін каллиграфиялық талаптарға сай жазу 1.1.8.1.Берілген сюжетті сурет бойынша шағын әңгіме құрап айту. |
||||||||||||
|
Ойлау дағдысының деңгейі |
Білу, түсіну, қолдану |
||||||||||||
|
Сабақ мақсаттары |
Барлық оқушылар: М м дыбысы мен әрпін біледі Көптеген оқушылар: Мм дыбысынан басталатын сөздерді айтады,жазады Кейбір оқушылар: Мм дыбысынан келетін сөздерден сөйлем құрай алады, бейтаныс және күрделі сөздерді буынға бөліп оқиды.дыбыстық талдау жасайды |
||||||||||||
|
Бағалау критерийлері |
1.М дыбысы мен әріпін біледі 2.М дыбысын каллиграфиялық талапқа сай жазады. 3.Сюжет бойынша шағын әңгіме құрайды. |
||||||||||||
|
Тілдік мақсаттар |
Пәнге тән лексика мен терминология: Мысық – кот-kat Диалог пен жазу үшін пайдалы сөздер мен тіркестер: 1.Дыбыс дегеніміз не? 2.Әріптер неден тұрады? 3.Әріптерден не құралды? 4.Отбасы дегенді қалай түсінесің |
||||||||||||
|
Құндылықтарды дарыту |
«Мәңгілік ел идеясы» Отанды сүйюге тәрбиелеу. |
||||||||||||
|
Пәнаралықбайланыстар |
Әдебиеттік оқыту, дүниетану |
||||||||||||
|
АКТ қолдану дағдылары |
Аудиожазба/ноутбук /, интерактивті тақта |
||||||||||||
|
Бастапқы білім |
Мм әрпін таниды, жалпы түсінік болады. Мм әрпін дауысты және дауыссыз дыбыстарға жіктей алады, жаза алады. Мм әрпінен келетін сөздерді оқи алады. |
||||||||||||
|
Сабақтыңжоспарланғанкезеңдері |
Сабақтағыжоспарланғаніс-әрекет |
Ресурстар |
|||||||||||
|
Сабақтың басы 1мин 2 мин 1 минут |
Үй тапсырмасын сұрау Топқа бөліну: Гүлдер арқылы: І-топ:
Жауқазын ІІ-топ:
Бәйшешек ІІІ-топ
Раушан «Кім жылдам?» ойынын ойната отырып, жұмбақтың шешуін табу. Марат та өлең жаттады, Манас та өлең жаттады. Қай әріптен басталған, Екеуінің аттары? Шешуі: М дыбысынан басталған. |
Шаттық шеңбер Гүлдердіңсуреті салынған қима қағаздар |
|||||||||||
|
Сабақтың ортасы Дағды:
10мин
2мин
10мин
|
1тапсырма Жеке жұмыс. «Күту уақыты әдісі»
• Мысық • Мата • Маса • Мақта • Машина • Маймыл
Дәптерімізді ашайық. Қолға қалам алайық. Салақтықтан қашайық. Көркем етіп жазайық. Дәптермен жұмыс
Бұләдіс бойынша тапсырманы орындатудағы мақсатым, оқушылар бейне жазбадан м дыбысы мен әріпінің ережесімен танысып,м дыбысынан келетін сөздерді үйренедіжәне жолдың жоғары және төменгі сызығын сақтап, әріпэлементтерін каллиграфиялық талаптарға сай жазады. Сонымен бірге белсенді оқудың «Түсіндіру және сипаттау» кезеңі іске асады
«Смайликтер» арқылы бағалау. Оқушыларды мақтап- мадақтап отыру, жарайсың,керемет сөздері арқылы. Топтар бір-бірін басбармақ арқылы бағалау. Сергіту сәті.
2 тапсырмаТоппен жұмыс. «Ойлан, жұптас, бөліс»Суретпен жұмыс және сәйкестендір.
Екі топтан оқушылар сурет бойынша әңгімелейді, және өз отбасы туралы шағын әңгіме құрап айтып береді.
Әр оқушыға Отбасы мүшелерін сәйкестендіру тесті /суреттер арқылы\ А 4форматында қағазын таратып бердім.
Отбасы мүшелерін сәйкестендіру тесті /суреттер арқылы\
әже ана
әке
аға
арындас ата
Бұл әдіс бойынша тапсырманы орындатудағы мақсатым, оқушыларға суретте берілген тапсырманы дұрыс айтқызып,өз ойларынан суретке қарай отырып шағын әңгіме құрата білу.Отбасы мүшелерін сәйкестендіріп, ажыратқызу. Сонымен бірге белсенді оқудың «Сұрақ қою және талқылау» кезеңі іске асады
«Смайликтер» арқылы бағалау. Оқушыларды мақтап- мадақтап отыру, жарайсың,керемет сөздері арқылы |
Бейне жазба
Мдыбысынан келетін сөздердің суреттері
Дәптермен жұмыс
Слайд отбасы мүшесі бейнеленген
Сұрақтар
А4 форматында тест
|
|||||||||||
|
Сабақтың соңы
5мин
1 мин |
Керібайланыс. «Сыныптан шығу билеті» әдісі.
Оқушыларға олардың оқуына қатысты сұрақтар жазылған қағаз беріңіз, олар сұрақтарға жауап беріп,оны сыныптан шығуға рұқсат етілген уақытқа дейін мұғалімге беруі керек. 1.Дыбыс дегеніміз не? 2.Әріптер неден тұрады? 3.Әріптерден не құралды? 4.Отбасы дегенді қалай түсінесің? 5.Отбасында кімдер болады? Рефлексия «Басбармақ» Басбармақ жоғарыға қарай = Мен түсінемін. Басбармақ көлденең = Мен түсінгендеймін. Басбармақ төмен қарай = Мен түсінбедім
|
Билеттің суреті |
|||||||||||
|
Саралау-оқушыларға қалай көбірек қолдау көрсетуді жоспарлайсыз? Қабілеті жоғары оқушыларға қандай міндет қоюды жоспарлап отырсыз? |
Бағалау-оқушылардың материалды меңгеру деңгейін қалай тексеруді жоспарлайсыз? |
Денсаулық және АКТ қауіпсіздік техникасының сақталуы |
|||||||||||
|
Қабілеті жоғары оқушылар:екінші тапсырма бойынша, суретпен жұмыс жүргізгенде, шағын әңгіме құрағанда және отбасы мүшелерін сәйкестіргенде айқындалады. Қолдауды қажет ететін оқушылар: бірінші тапсырмада берілгендей м дыбысымен танысып, м дыбысынан келетін сөздерді тапқанда белсенділік танытты. |
Рефлексия «Басбармақ» «Сыныптан шығу билеті» «Смайликтер» мақтап- мадақтау, жарайсың,керемет |
АКТ-мен байланыс: Бейне жазба М дыбысынан келетін сөздердің суреттері Дәптермен жұмыс Слайд отбасы мүшесі бейнеленгенА4 форматыБилеттің суреті Пәнаралық байланыс:әдебиеттік оқыту дүниетану, Құндылықтарды дарыту: «Мәңгілік ел идеясы» Отанды сүюге тәрбиелеу |
|||||||||||
|
Жалпы баға Сабақтың жақсы өткен екі аспектісі (оқыту туралы да, оқу туралы да ойланыңыз)? 1: 2: Сабақтыжақсартуға не ықпалетеалады (оқытутуралы да, оқутуралы да ойланыңыз)? 1: 2: Сабақбарысындасыныптуралынемесежекелегеноқушылардыңжетістік/қиындықтарытуралыненібілдім, келесі сабақтарда неге көңіл бөлуқажет?
|
|||||||||||||
шағым қалдыра аласыз
























