Пән: Сауат ашу
|
Мектеп:
|
Ұзақ мерзімді жоспар бөлімі:
Менің
отбасым және достарым
|
|
Күні:
|
Мұғалімнің аты-жөні:
|
Сынып: 1
«Б»
|
Қатысқандар саны:
|
Қатыспағандар саны:
|
Сабақ тақырыбы
|
Менің отбасым.
Мм
дыбысы мен әрпі
|
Осы сабақта қол жеткізілетін оқу мақсаттары
(оқу бағдарламасына сілтеме)
|
1.2.9.1. Әріпті тану, ажырату және оны дыбыспен
сәйкестендіру.
1.2.1.1. Сөз/сөйлем сызбасын оқу.
|
Сабақ мақсаттары
|
Барлық оқушылар:
|
Мм
дыбысы мен әрпін біледі
|
Оқушылардың басым
бөлігі:
|
Мм
дыбысы бар сөздерді табады
|
Кейбір оқушылар:
|
Мм
дыбысы бар сөздерді қатыстырып сөйлем құрайды
|
Бағалау критерийлері
|
|
Тілдік мақсаттар
|
Негізгі сөздер мен
тіркестер:
|
Отбасы-семья-family;
Ата-дедушка-grandfather;
Әже-бабушка-grandmother.
Ата-ана-родители-parents
|
|
Отбасы мүшелері
|
Құндылықтарды дарыту
|
Мәңгілік Ел бұл-Жалпыға Ортақ Еңбек
Қоғам.
|
Пәнаралық байланыстар
|
Көркем еңбек, орыс тілі,
ағылшын.
|
АКТ қолдану дағдылары
|
|
Бастапқы білім
|
Мм
дыбысы мен әріпін біледі
|
Сабақ барысы
|
Сабақтың жоспарланған
кезеңдері
|
Сабақтағы жоспарланған
іс-әрекет
|
Ресурстар
|
Сабақтың басы
7
мин
|
Психологиялық дайындық
Сырмақ тігіп оюлап!
Мен
әжемді сүйемін!
Шай
ішетін қоюлап!
Мен
атамды сүйемін!
Шаттық шеңберін құру «Тілек
айту».
Топқа бөлу «Мозайка» әдісі
арқылы
1-Шаңырақ
2-Ғарыш
3-Мектеп
4-Табиғат топтары.
(Ұ.Ж) «Серпілген доп»
әдісіөткенге шолу.
-Дыбыстар нешеге бөлінеді?
-Ыы дыбысы қандай дыбыс?
-Ыы дыбысынан келетін сөздерді
айтыңдар
|
Сурет қиындылары
|
Сабақтың ортасы
23 мин
|
(Ұ.Ж) «Суреттер сөйлейді»
әдісі
«Менің отбасым» тақырыбын ашу.
-
Менің отбасымның мүшелері...
-
М
дыбысы бар сөздерді табу
-
Жұмбақты шешу
-
Сурет бойынша сөйлем құрастыру.
(Ж.Ж) «Ойлан-жұптас-бөліс»
әдісі арқылы
-
Мм
дыбысы бар сөздерді жазады
-
Мм
дыбысының дауысты не дауыссыз екенін ажыратады
-
Берілген сөздерден сөйлемдер
құрастырады
-
Критерий
|
Дескриптор
|
Мм дыбысы мен әрпі бар сөздерді
біледі
Мм дыбысының дауысты не дауыссыз екенін
ажыратады
Сөйлем құрауды үйренеді
|
Мм дыбысы мен әрпі бар сөздерді
таниды
Мм дыбысының дауысты не дауыссыз екенін ажырата
біледі
Сөйлем құрай біледі
|
|
флипчарт
суреттер
|
Сабақтың соңы
5 мин
|
Кері байланыс «Тілек ағашы»
|
суреттер
|
Саралау – Сіз қосымша көмек көрсетуді қалай
жоспарлайсыз? Сіз қабілеті жоғары оқушыларға тапсырманы
күрделендіруді қалай жоспарлайсыз?
|
Бағалау - Оқушылардың үйренгенін тексеруді
қалай жоспарлайсыз?
|
Пәнаралық байланыс
Қауіпсіздік және еңбекті қорғау ережелері
АКТ-мен байланыс
Құндылықтардағы байланыс
|
Қабілеті жоғары оқушылар«Зерттеу» әдісі
арқылы
Мм
дыбысы бар сөздерді табады, сөздерден сөйлем
құрайды.
|
|
|