|
Мектеп: Тобыл қаласының №2 ОМ Мұғалім: Бекмұхамбетова С. Қ. Сынып: 7 Қатысқандар: Қатыспағандар: |
|||
|
Ұзақ мерзімді жоспардың тарауы: Музыка. Қазақтың киелі домбырасы. І. Жансүгіров «Күйші» поэмасы (үзінді) |
|||
|
Сабақ тақырыбы: |
Маған классикалық музыка ұнайды |
||
|
Осы сабақта қол жеткізілетін оқу мақсаттары (оқу бағдарламысына сілтеме) |
7. Т2.Тыңдалған мәтіннің негізгі мазмұнын түсіну, ақпараттың өзектілігін анықтау 7. А5. Диалогке қатысушылар коммуникативтік жағдаяттың талаптарына сай «сөйлеуші →тыңдаушы» позицияларын еркін ауыстыру |
||
|
Сабақ мақсаты: |
Барлық оқушылар: тыңдалған мәтіннің мазмұнын түсінеді, сұрақтарға жауап береді |
||
|
Оқушылардың көбісі: ақпараттың өзектілігін анықтайды, сөздер мен сөз тіркестердің мағынасын сәйкестендіреді |
|||
|
Кейбір оқушылар: диалогке түседі, өзін еркін ұстайды |
|||
|
Ойлау деңгейлері |
Білу, түсіну қолдану |
||
|
Бағалау критерийі |
|
||
|
Тілдік мақсат |
Пәнге қатысты сөздік қор мен терминдер: Классикалық, дәстүрлі, халық әндері, халық күйлері Диалогтер мен жазу үшін қолданылатын тіркестер: Халық әндері ұнай ма? Классикалық музыканы тыңдайсың ба? Қазақтың қандай композиторларын білесің? |
||
|
Құндылықтарға баулу |
Музыка өнерін, музыка өнеріне қосқан ұлы композиторларын, олардың шығармаларын қадірлеу, құрметтеу, мақтан тұту |
||
|
Пәнаралық байланыс |
тарих,әдебиет, музыка |
||
|
Тақырып бойынша алдыңғы білім |
Ғаламтордың пайдасы мен зияны бар ма? |
||
|
Сабақтың барысы |
|||
|
Сабақтың жоспарланған кезеңдері, уақыты |
Жоспар бойынша орындалуы тиіс іс-әрекеттер |
Дерек көздер |
|
|
Сабақтың басы |
Сәлемдесу, түгендеу Психологиялық ахуал туғызу: Оқушылар дөңгелектеп тұрып, бір-біріне жақсы тілектер айтады Қызығушылықты ояту Сабаққа деген қызығушылықтарын ояту мақсатында тақырыпқа қатысты слайдтар көрсету, музыканы тыңдату Сабақ барысы сайыс түрінде жүргізіледі. Сайыс «Қазақ классикалық музыка әлемінде» аталады. Осы сайысқа қатысу үшін топқа бөліну керек. Сендердің алдарыңда түрлі түсті желім қағаздар жабыстырылған. Сол жаққа қызыл түстілер, оң жаққа сары түстілер орналасып отырыңдар. Сайыс төрт кезеңнен тұрады. |
||
|
Сабақтың ортасы 4 минут 10 минут 10 минут 1 минут 10 минут |
1 кезең «Ұшқыр ойдан ұтымды жауап» Үнтаспадан «Қазақ классикалық музыкасы» туралы мәтінді тыңдап, сұрақтарға жауап беру. I топ.
I I топ.
Бағалау: смайликтер арқылы Кері байланыс: «Аспазшы стратегиясы» 2 кезең «Мықты болсаң, тауып көр» Сөздер мен сөз тіркестерін мағынасына қарай сәйкестендіру Мен ән ойнайды Сен күй тыңдайды Сіз өлең билейміз Ол әуен айтамын Біз би оқисыз Олар аспапта тартасың Тақтаға дұрыс жауабын іліп тексеру Бағалау: барлығы дұрыс – жарайсың 1-2 қате – жеткілікті 3-5 қате - талпын Кері байланыс: «Аспазшы стратегиясы» 3 кезең «Көңілім әнді ұғады» «Құлақтан кіріп, бойды алар Жақсы ән мен тәтті күй. Көңілге түрлі ой салар, Әнді сүйсең, менше сүй» - деп қазақтың ұлы ақыны Абай Құнанбаев айтқандай бізде ән айтуды сүйеміз. ұнатамыз, демалайық. Ән үйренейік. А. Құнанбаевтың «Көзімнің қарасы» әнінен үзіндіні айтайық. «Көзімнің қарасы, Көңілімнің санасы, Бітпейді ішімде, Ғашықтың жарасы.» Барлықтарың да жақсы ән айттыңдар. Керемет! 4 кезең «Сөзтапқыш» Бұл кезеңде сендер бір-біріне сұрақтар қойып әңгімелесесіңдер. Яғни диалог құрастырасыңдар. Диалог мәтін бойынша, 2-3 сұрақтан тұруы қажет. (дайындалуға 2-3 минут) Ал кәнекей кім бастайды? Бағалау: әр дұрыс жауап үшін смайлик Кері байланыс: «Аспазшы стратегиясы» Бұл сайыстың жеңімпаздарын анықтайық. Қай топта ең көп смайлик? Керемет! Жарайсыңдар! |
|
|
|
Соңы Кері байланыс 5 минут |
Оқушылардан рефлексия алу «SMS – хабарлама»
Үйге тапсырма: 30 бетте 7-тапсырма |
|
|
жүктеу мүмкіндігіне ие боласыз
Бұл материал сайт қолданушысы жариялаған. Материалдың ішінде жазылған барлық ақпаратқа жауапкершілікті жариялаған қолданушы жауап береді. Ұстаз тілегі тек ақпаратты таратуға қолдау көрсетеді. Егер материал сіздің авторлық құқығыңызды бұзған болса немесе басқа да себептермен сайттан өшіру керек деп ойласаңыз осында жазыңыз
Ашық сабақ Маған классикалық музыка ұнайды 7 сынып
Ашық сабақ Маған классикалық музыка ұнайды 7 сынып
|
Мектеп: Тобыл қаласының №2 ОМ Мұғалім: Бекмұхамбетова С. Қ. Сынып: 7 Қатысқандар: Қатыспағандар: |
|||
|
Ұзақ мерзімді жоспардың тарауы: Музыка. Қазақтың киелі домбырасы. І. Жансүгіров «Күйші» поэмасы (үзінді) |
|||
|
Сабақ тақырыбы: |
Маған классикалық музыка ұнайды |
||
|
Осы сабақта қол жеткізілетін оқу мақсаттары (оқу бағдарламысына сілтеме) |
7. Т2.Тыңдалған мәтіннің негізгі мазмұнын түсіну, ақпараттың өзектілігін анықтау 7. А5. Диалогке қатысушылар коммуникативтік жағдаяттың талаптарына сай «сөйлеуші →тыңдаушы» позицияларын еркін ауыстыру |
||
|
Сабақ мақсаты: |
Барлық оқушылар: тыңдалған мәтіннің мазмұнын түсінеді, сұрақтарға жауап береді |
||
|
Оқушылардың көбісі: ақпараттың өзектілігін анықтайды, сөздер мен сөз тіркестердің мағынасын сәйкестендіреді |
|||
|
Кейбір оқушылар: диалогке түседі, өзін еркін ұстайды |
|||
|
Ойлау деңгейлері |
Білу, түсіну қолдану |
||
|
Бағалау критерийі |
|
||
|
Тілдік мақсат |
Пәнге қатысты сөздік қор мен терминдер: Классикалық, дәстүрлі, халық әндері, халық күйлері Диалогтер мен жазу үшін қолданылатын тіркестер: Халық әндері ұнай ма? Классикалық музыканы тыңдайсың ба? Қазақтың қандай композиторларын білесің? |
||
|
Құндылықтарға баулу |
Музыка өнерін, музыка өнеріне қосқан ұлы композиторларын, олардың шығармаларын қадірлеу, құрметтеу, мақтан тұту |
||
|
Пәнаралық байланыс |
тарих,әдебиет, музыка |
||
|
Тақырып бойынша алдыңғы білім |
Ғаламтордың пайдасы мен зияны бар ма? |
||
|
Сабақтың барысы |
|||
|
Сабақтың жоспарланған кезеңдері, уақыты |
Жоспар бойынша орындалуы тиіс іс-әрекеттер |
Дерек көздер |
|
|
Сабақтың басы |
Сәлемдесу, түгендеу Психологиялық ахуал туғызу: Оқушылар дөңгелектеп тұрып, бір-біріне жақсы тілектер айтады Қызығушылықты ояту Сабаққа деген қызығушылықтарын ояту мақсатында тақырыпқа қатысты слайдтар көрсету, музыканы тыңдату Сабақ барысы сайыс түрінде жүргізіледі. Сайыс «Қазақ классикалық музыка әлемінде» аталады. Осы сайысқа қатысу үшін топқа бөліну керек. Сендердің алдарыңда түрлі түсті желім қағаздар жабыстырылған. Сол жаққа қызыл түстілер, оң жаққа сары түстілер орналасып отырыңдар. Сайыс төрт кезеңнен тұрады. |
||
|
Сабақтың ортасы 4 минут 10 минут 10 минут 1 минут 10 минут |
1 кезең «Ұшқыр ойдан ұтымды жауап» Үнтаспадан «Қазақ классикалық музыкасы» туралы мәтінді тыңдап, сұрақтарға жауап беру. I топ.
I I топ.
Бағалау: смайликтер арқылы Кері байланыс: «Аспазшы стратегиясы» 2 кезең «Мықты болсаң, тауып көр» Сөздер мен сөз тіркестерін мағынасына қарай сәйкестендіру Мен ән ойнайды Сен күй тыңдайды Сіз өлең билейміз Ол әуен айтамын Біз би оқисыз Олар аспапта тартасың Тақтаға дұрыс жауабын іліп тексеру Бағалау: барлығы дұрыс – жарайсың 1-2 қате – жеткілікті 3-5 қате - талпын Кері байланыс: «Аспазшы стратегиясы» 3 кезең «Көңілім әнді ұғады» «Құлақтан кіріп, бойды алар Жақсы ән мен тәтті күй. Көңілге түрлі ой салар, Әнді сүйсең, менше сүй» - деп қазақтың ұлы ақыны Абай Құнанбаев айтқандай бізде ән айтуды сүйеміз. ұнатамыз, демалайық. Ән үйренейік. А. Құнанбаевтың «Көзімнің қарасы» әнінен үзіндіні айтайық. «Көзімнің қарасы, Көңілімнің санасы, Бітпейді ішімде, Ғашықтың жарасы.» Барлықтарың да жақсы ән айттыңдар. Керемет! 4 кезең «Сөзтапқыш» Бұл кезеңде сендер бір-біріне сұрақтар қойып әңгімелесесіңдер. Яғни диалог құрастырасыңдар. Диалог мәтін бойынша, 2-3 сұрақтан тұруы қажет. (дайындалуға 2-3 минут) Ал кәнекей кім бастайды? Бағалау: әр дұрыс жауап үшін смайлик Кері байланыс: «Аспазшы стратегиясы» Бұл сайыстың жеңімпаздарын анықтайық. Қай топта ең көп смайлик? Керемет! Жарайсыңдар! |
|
|
|
Соңы Кері байланыс 5 минут |
Оқушылардан рефлексия алу «SMS – хабарлама»
Үйге тапсырма: 30 бетте 7-тапсырма |
|
|
шағым қалдыра аласыз













