Қысқа мерзімді жоспар
|
Ұзақ мерзімді жоспардың тарауы:Қазақстандағы ұлттар достастығы |
Мектеп: М.Лермонтов атындағы№16 орта мектеп |
|||||||||||||||
|
Күні: |
||||||||||||||||
|
Сынып: 5 |
Қатысқандар: |
Қатыспағандар: |
||||||||||||||
|
Сабақтың тақырыбы: |
Маған қазақ әндері ұнайды |
|||||||||||||||
|
Осы сабақта қол жеткізілетін оқу мақсаттары (оқу бағдарламасына сілтеме) |
5.Ж2 Эссе құрылымын сақтай отырып адамды,табиғатты,белгілі бір оқиғаны сипаттап жазу. |
|||||||||||||||
|
Сабақтың мақсаты |
Барлық оқушылар орындай алады: «Атамекен әнінің мазмұнын оқиды,біледі, түсінеді. Оқушылардың көпшілігі орындай алады:Әннен табиғатты белгілі бір оқиғаны сипаттайды. Жетекші сұрақтарға жауап береді. Кейбір оқушылар орындай алады: «Атамекен» әні туралы эссе жазады. |
|||||||||||||||
|
Бағалау критерийі |
Эссе құрылымын сақтайды. Оқиғаны сипаттап жазады. |
|||||||||||||||
|
Тілдік мақсаттар
|
|
|||||||||||||||
|
Құндылықтарға баулу |
«Мәңгілік Ел» жалпы ұлттық идеясының құндылықтары. 6 құндылық Тарихтың, мәдениет пен тілдің біртұтастығы |
|||||||||||||||
|
Пәнаралық байланыс |
Ән сабағы |
|||||||||||||||
|
Алдыңғы білім |
«Атамекен» әні туралы мәліметтер жинап келу. |
|||||||||||||||
|
|
Сабақ барысы |
|
||||||||||||||
|
|
Сабақтың жоспарланған кезеңдері |
Сабақтағы жоспарланған жаттығу түрлері
|
Ресурстар |
|
||||||||||||
|
|
Сабақтың басы 10 минут |
1.Психологиялық ахуал қалыптастыру Жылы лебіздер айту 2.Топқа бөлу Әннің аты жазылған қима қағаздарды алады, әннің аты бойынша екі топқа бөлінеді.
3.Сергіту сәті «Қаңқалар» биі 4.«Миға шабуыл» әдісі
5.Сабақтың мақсаттарын айту |
Шаттық шеңбері
Қима қағаздары |
|
||||||||||||
|
|
Сабақтың ортасы 30 минут |
1-тапсырма Атамекенге байланысты мақал- мәтелдерді толықтыру. «Мен саған, сен маған» әдісі Фишкамен бағалау 2-тапсырма «Атамекен» әнінің мазмұнына сүйене отырып,туған жерінің табиғатын суреттейді. «Ойлан,жұптас, бөліс»әдісі «Басбармақ»әдісі арқылы бағалау 3-тапсырма «Атамекен» тақырыбында эссе жазу «Ой толғау» әдісі Жұлдызшамен бағалау |
А4, маркер
Фишкалар
Постер, маркер
|
|
||||||||||||
|
|
Сабақтың соңы 5 минут |
|
Кері байланыс парағы |
|
||||||||||||
|
|
Саралау – Сіз қандай тәсілмен көбірек қолдау көрсетпексіз? Сіз басқаларға қарағанда қабілетті оқушыларға қандай тапсырмалар бересіз? |
Бағалау – Сіз оқушылардың материалды игеру деңгейін қалай тексеруді жоспарлап отырсыз? |
Денсаулық және
қауіпсіздік техникасын
сақтау |
|
||||||||||||
|
|
Тапсырма: «Атамекен»әнінің мазмұнына сүйене отырып, туған жерінің табиғатын суреттейді. Барынша қолдау көрсету: Әннің мазмұнын түсінеді, жетекші сұрақтарға жауап береді. Орташа қолдау көрсету: Ән мәтінінен табиғатқа байланысты ақпараттарды табады. Қолдау көрсету аз: Табиғатты суреттей отырып, өз ойларын айта алады. |
Фишкамен бағалау «Басбармақ»әдісі арқылы бағалау Жұлдызшамен бағалау |
Сыныпта тазалықты ұстанады, қауіпсіздік ережесін сақтайды. |
|
||||||||||||
|
|
Сабақ бойынша рефлексия Сабақ мақсаттары немесе оқу мақсаттары шынайы, қолжетімді болды ма? Барлық оқушылар оқу мақсатына қол жеткізді ме? Егер оқушылар оқу мақсатына жетпеген болса, неліктен деп ойлайсыз? Сабақта саралау дұрыс жүргізілді ме? Сабақ кезеңдерінде уақытты тиімді пайдаландыңыз ба? Сабақ жоспарынан ауытқулар болды ма және неліктен? |
|
|
|||||||||||||
|
|
Жалпы бағалау Сабақта ең жақсы өткен екі нәрсе (оқыту мен оқуға қатысты)? 1: 2: Сабақтың бұдан да жақсы өтуіне не оң ықпал етер еді (оқыту мен оқуға қатысты)? 1: 2: Осы сабақтың барысында мен сынып туралы немесе жекелеген оқушылардың жетістіктері/ қиыншылықтары туралы нені анықтадым, келесі сабақтарда не нәрсеге назар аудару қажет? |
|
||||||||||||||
жүктеу мүмкіндігіне ие боласыз
Бұл материал сайт қолданушысы жариялаған. Материалдың ішінде жазылған барлық ақпаратқа жауапкершілікті жариялаған қолданушы жауап береді. Ұстаз тілегі тек ақпаратты таратуға қолдау көрсетеді. Егер материал сіздің авторлық құқығыңызды бұзған болса немесе басқа да себептермен сайттан өшіру керек деп ойласаңыз осында жазыңыз
Ашық сабақ "Маған қазақ әндері ұнайды"
Ашық сабақ "Маған қазақ әндері ұнайды"
Қысқа мерзімді жоспар
|
Ұзақ мерзімді жоспардың тарауы:Қазақстандағы ұлттар достастығы |
Мектеп: М.Лермонтов атындағы№16 орта мектеп |
|||||||||||||||
|
Күні: |
||||||||||||||||
|
Сынып: 5 |
Қатысқандар: |
Қатыспағандар: |
||||||||||||||
|
Сабақтың тақырыбы: |
Маған қазақ әндері ұнайды |
|||||||||||||||
|
Осы сабақта қол жеткізілетін оқу мақсаттары (оқу бағдарламасына сілтеме) |
5.Ж2 Эссе құрылымын сақтай отырып адамды,табиғатты,белгілі бір оқиғаны сипаттап жазу. |
|||||||||||||||
|
Сабақтың мақсаты |
Барлық оқушылар орындай алады: «Атамекен әнінің мазмұнын оқиды,біледі, түсінеді. Оқушылардың көпшілігі орындай алады:Әннен табиғатты белгілі бір оқиғаны сипаттайды. Жетекші сұрақтарға жауап береді. Кейбір оқушылар орындай алады: «Атамекен» әні туралы эссе жазады. |
|||||||||||||||
|
Бағалау критерийі |
Эссе құрылымын сақтайды. Оқиғаны сипаттап жазады. |
|||||||||||||||
|
Тілдік мақсаттар
|
|
|||||||||||||||
|
Құндылықтарға баулу |
«Мәңгілік Ел» жалпы ұлттық идеясының құндылықтары. 6 құндылық Тарихтың, мәдениет пен тілдің біртұтастығы |
|||||||||||||||
|
Пәнаралық байланыс |
Ән сабағы |
|||||||||||||||
|
Алдыңғы білім |
«Атамекен» әні туралы мәліметтер жинап келу. |
|||||||||||||||
|
|
Сабақ барысы |
|
||||||||||||||
|
|
Сабақтың жоспарланған кезеңдері |
Сабақтағы жоспарланған жаттығу түрлері
|
Ресурстар |
|
||||||||||||
|
|
Сабақтың басы 10 минут |
1.Психологиялық ахуал қалыптастыру Жылы лебіздер айту 2.Топқа бөлу Әннің аты жазылған қима қағаздарды алады, әннің аты бойынша екі топқа бөлінеді.
3.Сергіту сәті «Қаңқалар» биі 4.«Миға шабуыл» әдісі
5.Сабақтың мақсаттарын айту |
Шаттық шеңбері
Қима қағаздары |
|
||||||||||||
|
|
Сабақтың ортасы 30 минут |
1-тапсырма Атамекенге байланысты мақал- мәтелдерді толықтыру. «Мен саған, сен маған» әдісі Фишкамен бағалау 2-тапсырма «Атамекен» әнінің мазмұнына сүйене отырып,туған жерінің табиғатын суреттейді. «Ойлан,жұптас, бөліс»әдісі «Басбармақ»әдісі арқылы бағалау 3-тапсырма «Атамекен» тақырыбында эссе жазу «Ой толғау» әдісі Жұлдызшамен бағалау |
А4, маркер
Фишкалар
Постер, маркер
|
|
||||||||||||
|
|
Сабақтың соңы 5 минут |
|
Кері байланыс парағы |
|
||||||||||||
|
|
Саралау – Сіз қандай тәсілмен көбірек қолдау көрсетпексіз? Сіз басқаларға қарағанда қабілетті оқушыларға қандай тапсырмалар бересіз? |
Бағалау – Сіз оқушылардың материалды игеру деңгейін қалай тексеруді жоспарлап отырсыз? |
Денсаулық және
қауіпсіздік техникасын
сақтау |
|
||||||||||||
|
|
Тапсырма: «Атамекен»әнінің мазмұнына сүйене отырып, туған жерінің табиғатын суреттейді. Барынша қолдау көрсету: Әннің мазмұнын түсінеді, жетекші сұрақтарға жауап береді. Орташа қолдау көрсету: Ән мәтінінен табиғатқа байланысты ақпараттарды табады. Қолдау көрсету аз: Табиғатты суреттей отырып, өз ойларын айта алады. |
Фишкамен бағалау «Басбармақ»әдісі арқылы бағалау Жұлдызшамен бағалау |
Сыныпта тазалықты ұстанады, қауіпсіздік ережесін сақтайды. |
|
||||||||||||
|
|
Сабақ бойынша рефлексия Сабақ мақсаттары немесе оқу мақсаттары шынайы, қолжетімді болды ма? Барлық оқушылар оқу мақсатына қол жеткізді ме? Егер оқушылар оқу мақсатына жетпеген болса, неліктен деп ойлайсыз? Сабақта саралау дұрыс жүргізілді ме? Сабақ кезеңдерінде уақытты тиімді пайдаландыңыз ба? Сабақ жоспарынан ауытқулар болды ма және неліктен? |
|
|
|||||||||||||
|
|
Жалпы бағалау Сабақта ең жақсы өткен екі нәрсе (оқыту мен оқуға қатысты)? 1: 2: Сабақтың бұдан да жақсы өтуіне не оң ықпал етер еді (оқыту мен оқуға қатысты)? 1: 2: Осы сабақтың барысында мен сынып туралы немесе жекелеген оқушылардың жетістіктері/ қиыншылықтары туралы нені анықтадым, келесі сабақтарда не нәрсеге назар аудару қажет? |
|
||||||||||||||
шағым қалдыра аласыз













