Материалдар / Ашық сабақ Мәңгілік Ел - ұлт пен ұлыс тілегі 9-сынып
МИНИСТРЛІКПЕН КЕЛІСІЛГЕН КУРСҚА ҚАТЫСЫП, АТТЕСТАЦИЯҒА ЖАРАМДЫ СЕРТИФИКАТ АЛЫҢЫЗ!
Сертификат Аттестацияға 100% жарамды
ТОЛЫҚ АҚПАРАТ АЛУ

Ашық сабақ Мәңгілік Ел - ұлт пен ұлыс тілегі 9-сынып

Материал туралы қысқаша түсінік
Мұғалімдерге әдістердің түрлі жағдайда қолданылуы және пәнаралық байланысты дамыту
Авторы:
Автор материалды ақылы түрде жариялады. Сатылымнан түскен қаражат авторға автоматты түрде аударылады. Толығырақ
08 Желтоқсан 2020
4248
2 рет жүктелген
770 ₸
Бүгін алсаңыз
+39 бонус
беріледі
Бұл не?
Бүгін алсаңыз +39 бонус беріледі Бұл не?
Тегін турнир Мұғалімдер мен Тәрбиешілерге
Дипломдар мен сертификаттарды алып үлгеріңіз!
Бұл бетте материалдың қысқаша нұсқасы ұсынылған. Материалдың толық нұсқасын жүктеп алып, көруге болады
logo

Материалдың толық нұсқасын
жүктеп алып көруге болады

САБАҚ:

Қазақ тілі

Мектеп: Түркістан облысы, Отырар ауданы.

Жамбыл атындағы мектеп лицейі

Күні:



Мұғалімнің аты-жөні: Жаксыбекова Айжан

СЫНЫП: 9


Қатысқандар: 20 Қатыспағандар:

Бөлім тарау атауы:

1-бөлім:

Мәңгілік Ел-мұратым.

Сабақтың тақыры: Мәңгілік Ел – ұлт пен ұлыс тілегі

Осы сабақ арқылы жүзеге асатын оқу

мақсаттары:

9.1.1.1. Мәтін мазмұны бойынша дайындалған сұрақтарға болжаммен жауап беру, түпнұсқамен салыстыру.

9.4.1.1.Мәнмәтін бойынша тілдік бірліктерді орфографиялық нормаға сай жазу.

Сабақ мақсаттары


Барлық оқушылар орындай алады: «Мәңгілік Ел – ұлт пен ұлыс тілегі» мәтін мазмұны бойынша дайындалған сұрақтарға болжаммен жауап беру.

Оқушылардың көпшілігі орындай алады: Тыңдалым материалы негізінде түпнұсқамен салыстыру

Кейбір оқушылар орындай алады: Мәнмәтін бойынша тілдік бірліктерді орфографиялық нормаға сай жазу.

Бағалау критерийі:

1. «Мәңгілік Ел – ұлт пен ұлыс тілегі» мәтін мазмұны бойынша дайындалған сұрақтарға болжаммен жауап беріп,түпнұсқамен салыстырады.

2. Мәнмәтін бойынша тілдік бірліктерді орфографиялықнормаға сай жазады.

Тілдік мақсат


Оқушылар орындай алады: Тыңдалымның жалпы мазмұнын түсіне алады,тірек сөздерді орынды қолданып,орфографиялық нормаға сай жазбаша жазбаша мәтін құрастырады.

Пәнге қатысты сөздік қор мен терминдер: Құндылық,Егеменді ел,Мәңгілік ел, зайырлы қоғам,жаһандық, бүкіл әлемдік, өңірлік мәселелерді шешу, айызбіршілік,ынтымақтастық, мызғымас ел,индустрияландыру, жалпы ұлттық идеясы.


Диалог құруға/ шығарма жазуға арналған пайдалы

тіркестер: 3-4 минут ішінде 500-800сөз оқиды. 12-14 сөйлем диалогке түсе алады.

Талқылауға арналған сұрақтар:

1. Қазақстан Республикасының символдарын білесіңдер ме?

2. Бүгінгі Қазақстан туралы қандай ақпарат білесің?

3. «Мәңгілік ел» жалпы ұлттық идеясының құндылықтарын атаңдар.

Не себепті Мәңгілік Ел – ұлт пен ұлыстың тілегі деп ойлайсыңдар?

Ойлау деңгейінің дағдысы

Білу,түсіну, қолдану

Құндылықтарға баулу:

1-Құндылық. Қазақстанның тәуелсіздігі және Астана.

Пәнаралық байланыс:

Қазақстан тарихы, Қазақ әдебиеті

Алдыңғы оқу:

«Мәңгілік ел» жалпы ұлттық идеясы аясында бастапқы түсінік бар.

9.3.1.1. Жинақталған материалдар негізінде көзделген мақсатқа сәйкес ауызша және жазбаша мәтіндер үшін күрделі жоспар құру.

Жоспар


Жоспарланған уақыт

Жоспарланған жаттығу түрлері

Ресурстар

Басы

5 минут


Ұйымдастыру кезеңі: «Жылы лебіз» айту арқылы жағымды психолгиялық ахуалды қалыптастырамын


Үй тапсырмасын сұрау

«Галерея» әдісі арқылы «Мәңгілік Ел» жалпы ұлттық идеясы аясында,жинақталған материалдар негізінде көзделген мақсатқа сәйкес жазбаша мәтіндер үшін күрделі жоспар құрыңдар.

Дескриптор:

  1. Мәтіндермен танысады.

  2. Берілген мәтіндерден ауызша жоспар құра алады.

  3. Мақсатқа сәйкес жазбаша жоспар құра алады.


Қалыптастырушы бағалау :

«Бағалау парақшасы» арқылы бағалаймын.




Оқулық

9 сынып

Қазақ тілі.

Алматы

«Арман-ПВ»2019 ж









Кеспе қағаз

Ортасы

15 минут



















15 минут

Жаңа сабақтың тапсырмасы:

1-тапсырма: Топтық жұмыс. «Ойлан-жұптас-бөліс» әдісі арқылы, «Мәңгілік Ел – ұлт пен ұлыс тілегі» мәтінді интерактивті тақтадан көрсетемін. Мәтін мазмұны бойынша дайындалған сұрақтарға болжаммен жауап беріп,түпнұсқамен салыстырыңдар.

Сұрақтар:

1 Топ.Мәңгілік Ел құндылықтарын қалай түсінесіңдер?

2.Ұлт пен ұлыстың тілегі қандай жағдайда орындалады деп ойлайсыңдар?

Дескриптер:

1. «Мәңгілік Ел – ұлт пен ұлыс тілегі» мәтін мазмұнымен танысады.

2. Сұрақтарға болжаммен жауап береді,түпнұсқамен салыстырады.

Қалыптастырушы бағалау: «Өзара бағалау және өзін-өзі бағалау» арқылы бағалайды.


2-тапсырма: Жеке жұмыс. «Кім жылдам?» әдісі арқылы, берілген мәтін бойынша тілдік бірліктерді сақтай отырып, орфографиялық нормаға сай шығармашылық диктант жазыңдар?


Дескриптор:

1.Мәтінмен танысады, орфографиялық нормаға сай қатесін табады.

2. Орфографиялық нормаға сай шығармашылық диктант жазады.

3.Емле ережесін сақтайды.

Қалыптастырушы бағалау: «Бағалау парақшасы» арқылы бағалаймын.







Бағалау парақшасы

Қ/с

Оқушының аты-жөні

Үй тапсырмасы

Топтық жұмыс

Жеке жұмыс

Қорытынды

1






2






3






4






5








1-3 балл

1-3

балл

1-4

балл



9-10 балл- «5» 7-8 балл- «4» 5-6 балл –«3»



АКТ- мен байланыс.

Интерактивті тақта

















АКТ- мен байланыс.

Интерактивті тақта








Кеспе қағаз




Соңы

5 минут

Кері байланыс. «Білім қоржыны» Тақырып аясында білгісі келетін сұрақтарды жазып қоржынға салады.



Үйге тапсырма: «Мәңгілік Ел – ұлт пен ұлыс тілегі» тақырыбында 180 сөзден тұратын эссе жазыңдар

Оюлы қоржынның суреті

Қосымша мәлімет



Саралау – оқушыға

мейлінше қолдау

көрсетуді қалай

жоспарлайсыз?

Қабілетті оқушыға

тапсырманы қалай

түрлендіресіз?

Пән аралық байланыс –


Бағалау – оқушы білімін

тексеруді қалай

жоспарлайсыз?


Денсаулық және қауіпсіздік,

АКТ-мен байланыс.

Құндылықтармен байланыс

(тәрбие элементі).

1- тапсырма:

Топтық жұмыс. «Мәңгілік Ел – ұлт пен ұлыс тілегі» мәтінді интерактивті тақтадан көріп,мәтін мазмұны бойынша дайындалған сұрақтарға болжаммен жауап беріп,түпнұсқамен салыстырады.

1. «Мәңгілік Ел – ұлт пен ұлыс тілегі» мәтін мазмұнымен танысады.

2.Сұрақтарға болжаммен жауап береді,түпнұсқамен салыстырады.

(Мазмұн бойынша саралау)


2- тапсырма:

Жеке жұмыс.

Мәтін бойынша тілдік бірліктерді сақтай отырып,орфографиялық нормаға сай шығармашылық диктант жазады.

(Мақсат бойынша саралау)

Үй тапсырмасын сұрау:

Қалыптастырушы бағалау « Бағалау парақшасы» арқылы бағалаймын.


1-тапсырма:

Қалыптастырушы бағалау: «Өзара бағалау және өзін-өзі бағалау» арқылы бағалайды.




2-тапсырма:

Қалыптастырушы бағалау: «Бағалау парақшасы» арқылы бағалаймын.



Кері байланыс. «Білім қоржыны» Тақырып аясында білгісі келетін сұрақтарды жазып қоржынға салады.


Денсаулық және қауіпсіздік.

Кабинетте қауіпсіздік ережесін бар.Сабақ барысында қауіпсіздік ережесін естеріне салып отырамын.

АКТ –мен байланыс.Интерактивті тақтада тапсырмаларды көрсетемін.


Құндылықтарға баулу:

1-Құндылық. Қазақстанның тәуелсіздіге және Астана

Рефлексия

Сабақтың мақсаты

мен оқу міндеттері

орындалдыма?

Бүгін оқушылар не

үйренді?

Сабақ қалай өтті,

қандай деңгейде

өтті?

Жоспарланған

саралау жақсы іске

астыма?

(тапсырмалар сәйкес

болдыма?)

Уақытты қалай

пайдаландым?

Жоспарыма қандай

өзгеріс енгіздім және

неге?

Өз сабағыңызды талдау үшін осы бос орынды пайдаланыңыз.

Сол жақта берілген сұрақтарға жауап беріңіз.













Ресми байқаулар тізімі
Республикалық байқауларға қатысып жарамды дипломдар алып санатыңызды көтеріңіз!