Материалдар / ашық сабақ математика 2-сынып Қосу мен азайту
2023-2024 оқу жылына арналған

қысқа мерзімді сабақ жоспарларын

жүктеп алғыңыз келеді ма?
ҚР Білім және Ғылым министірлігінің стандартымен 2022-2023 оқу жылына арналған 472-бұйрыққа сай жасалған

ашық сабақ математика 2-сынып Қосу мен азайту

Материал туралы қысқаша түсінік
1. 1.Қосу мен азайтудың өзара кері амалдар екенін түсінеді. 2. 2.Өлшем бірліктерге берілген өрнектерді орындайды.
Авторы:
Автор материалды ақылы түрде жариялады.
Сатылымнан түскен қаражат авторға автоматты түрде аударылады. Толығырақ
28 Мамыр 2022
318
0 рет жүктелген
Бүгін алсаңыз 25% жеңілдік
беріледі
770 тг 578 тг
Тегін турнир Мұғалімдер мен Тәрбиешілерге
Дипломдар мен сертификаттарды алып үлгеріңіз!
Бұл бетте материалдың қысқаша нұсқасы ұсынылған. Материалдың толық нұсқасын жүктеп алып, көруге болады
logo

Материалдың толық нұсқасын
жүктеп алып көруге болады

Бөлім:

Менің мектебім.

Педагогтің аты-жөні:

Искакова Аксауле

Күні:

22.11.2021ж.

Сыныбы:2 «Б»

Қатысушылар саны: 25

Қатыспағандар саны:

Сабақтың тақырыбы:

Қосу мен азайту

Оқу бағдарламасына сәйкес оқу мақсаты

2.1.1.4.санаудың ірі бірлігі –жүздікті құрастыру,

1000-ға дейін жүздіктермен санау,жазу,салыстыру.

Сабақтың мақсаты:

100-ге дейінгі сандарды,толық жүздіктерді қосуды және азайтуды меңгереді.

Бағалау критерийі

  1. 1.Қосу мен азайтудың өзара кері амалдар екенін түсінеді.

  2. 2.Өлшем бірліктерге берілген өрнектерді орындайды.

3. Есепті түсініп орындайды,теңдеулерді шығарады.

Тілдік мақсат

Пәнге қатысты сөздік қор мен терминдер: разрядтық қосылғыштар,толық жүздік

Талқылауға арналған сұрақтар:

Қосу амалына берілген өрнектің дұрыстығын қалай тексереміз?

Толық жүздіктерді атаймыз.

Құндылықтарға баулу:

Қарым-қатынас жасау қабілеті

Өзін-өзі жетілдіру мен дамыту қажеттілігі.

Пәнаралық байланыс

Дене шынықтыру,музыка.

Бастапқы білім

Екі таңбалы сандардың разрядтық құрамын анықтау, разрядтық қосылғыштарға жіктеу;

Сабақтың барысы:

Сабақ кезеңі/Уақыты

Педагогтың әрекеті


Оқушының әрекеті

Бағалау

Ресурстар

Сабақтың басы

Қызығушылықты ояту.


І кезең : Уәж туындату.

*Егер сіз мектепке көңілді болып келсеңіз,оң қолыңызды көтеріңіз,

*Егер сіз бүгінгі сабақ мен үшін маңызды десеңіз , сол қолыңызды көтеріңіз,

*Егер сіз сабақты толығымен меңгеруге дайынмын десеңіз,алақан соғыңыз,

*Егер сіз бүгінгі сабақта белсенділік танытамын десеңіз, бір-біріңіздің қолымыздан ұстаймыз,

*Осындай мызғымас бірлігімізбен сабақты бастап, нәтижелі аяқтайық.

Ұстазға,бір-біріне.деген құрметі,сабаққа белсенділігі артады.



Біздің ұстаным:

Естігенімді- ұмытамын,

Көргенімді-есте сақтаймын,

Өзім*істегенімді меңгеремін. (Конфуций).





Мадақтау сөздері

Оқулық, жұмыс дәптерлері


Үй тапсырмасы





















Жаңа сабаққа кіріспе



















Сабақтың ортасы





(Ұ) «Ой түрткі»

Өткен тақырыппен жаңа сабақты байланыстыру мақсатында сұрақ қою aрқылы ой түрткі жасап, бір-бірлерінің пікірін толықтырады .

1.Қандай өлшем бірліктер бар?

2.Ұзындық өлшем бірліктерін ата?

3.Толық ондықтармен толық жүздіктерді атайық?

4.Айырмашылықтары неде?

5.Екі,үш таңбалы сандардың разрядтық құрамын ата?

6.Қосу мен азайту өзара қандай амалдар?

Ендеше, бүгінгі сабағымыздың тақырыбы қандай екен және қандай мақсат қоямыз? сабақтың мақсатын оқушылардың өздерінің ашуына ықпал жасау.

Сабақтың мақсатын анықтайды

100-ге.дейінгі сандарды,толық жүздіктерді қосуды.және азайтуды меңгеретін боламыз.



«Ойлан, жұптас, бөліс» №1 37+3=40 40-3=37 54+6=60 60-6=54






35см+55см=90см

90см-48см=42см

36см+44см=80см

24см+36см=60см

90см-36см=54см

13см+77см=90см




Ширату №2

«Аяулы мектебім» биі: Қай баланың добы торға түседі?





(Т.)«Ойлан, тап» №4 Есепті шығар .Берілгенін оқыту,оқушылармен талқылау,

Футбол добы-22

Теннис добы-? 19 артық

Барлығы-? доп

Шешуі:22+19=41+22=63

Жауабы: Барлығы 63 доп






Сергіту сәті :

Мынау- менің жүрегім,

Бәрі осыдан басталған.

Мынау- басым ақылды,

Бәрін өзі атқарды.

М ынау-менің оң қолым,

Мынау-менің сол қолым.

Барлық істі атқарған.

Кім жылдам?

Ө.Ж Теңдеуді орындайды

23+у=88 45+х=95

у=88-23 х=95-45

у=65 х-50

23+65=88 45+50=95


Х+25=48 у-30=56

Х=48-25 у=56+30

Х=23 у=86

23+25=48 86-30=56


67-у=45 59-у=11

у=67-45 у=59-11

у=22 у=48

67-22=45 59-48=11

1.Үш,екі таңбалы сандардың разрядттық құрамын атайды.

2.Өлшем бірліктерді атайды.

3.Қосу мен азайту амалы өзара қандай амалдар екенін атайды

4.Сабақ мақсатын атайды.





























37 саны 30 бен 7 сандарының қосындысы және олардың разрядтық құрамы ондықпен бірлік екенін айтады.


Тақтамен жұмыс жүргізеді.

Дескриптор:

1.Өрнектерді дұрыс орындайды.

2.Өрнектерді кері амалмен дұрыстығын тексереді.

Ортаға әр топтан оқушылар шығып қолдарына өрнек жазылған карточкалар беріледі, әуенмен билеп айналып жүреді, әуен тоқтаған кезде қай өрнектің мәні 37 сол барып тұра қалады. Отырған балалар дұрыс-бұрысын тексереді.


Үш қатардың оқушылары жарысып орындайды.Жеңімпаз қатарды мадақтау.


Дескриптор:

1.Өрнектердің мәнін шапшаң есептейді.

2.Есептің шартын құрады,шешуін табады.


Оқушылар сергіту сәтін орындайды.







Үш қатардың оқушылары 2-2ден орындайды.


Дескриптор:

1.Теңдеулердің орындалу ретін түсінеді

2.Дұрыс,қатесіз орындайды.



Оқушылар өз-өздерін бағалайды.

ҚБ:

Стикерлер арқылы

Кері байланыс:

«Бас бармақ» әдісі





1-10 баллдық жүйе







ҚБ:стикерлер арқылы









ҚБ:стикерлер арқылы

Кері байланыс:

«Бас бармақ» әдісі









ҚБ:стикерлер арқылы Жарайсың,Жақсы, Талпын, Алға ұмтыл,

Кері байланыс:

«Қалам ортада»

әдісі.



1-10 баллдық жүйе



















ҚБ:стикерлер арқылы Жарайсың,Жақсы, Талпын, Алға ұмтыл,

Кері байланыс:

«Қалам ортада»

әдісі.

1-10 баллдық жүйе


Материал жариялап тегін сертификат алыңыз!
Бұл сертификат «Ustaz tilegi» Республикалық ғылыми – әдістемелік журналының желілік басылымына өз авторлық жұмысын жарияланғанын растайды. Журнал Қазақстан Республикасы Ақпарат және Қоғамдық даму министрлігінің №KZ09VPY00029937 куәлігін алған. Сондықтан аттестацияға жарамды
Ресми байқаулар тізімі
Республикалық байқауларға қатысып жарамды дипломдар алып санатыңызды көтеріңіз!