Математика
|
Бөлім |
«Уақыт» 2А Үлес.Уақытты қалай өлшейді? |
||||||||||
|
Сабақтың тақырыбы |
Үлес және бөлшек туралы түсінік |
||||||||||
|
Мұғалім |
|
||||||||||
|
Сынып |
3A |
||||||||||
|
Күні |
08.11..2022 |
||||||||||
|
Үлгілік оқу бағдарламасына сәйкес оқу мақсаты |
3.1.1.5 үлесті құру жолын көрсетіп беру, оларды оқу, жазу және салыстыру 3.1.2.1** бөлшек дегеніміз бірліктің (бір бүтіннің) бір не бірнеше тең үлестерден құралған сан, екі натурал санның қатынасы екенін түсіну |
||||||||||
|
Сабақтың мақсаты |
Үлесті құру жолын түсіндіреді; Үлестерді оқиды, жазады, салыстырады; |
Ойлау дағдылары: білу, түсіну, қолдану, талдау, жинақтау |
|||||||||
|
Сабақ барысы |
|||||||||||
|
Сабақ кезеңдері |
Мұғалімнің іс әрекеті |
Оқушының іс әрекеті |
Бағалау |
Ресурстар |
|||||||
|
Сабақтың басы 10 минут |
Ынтымақтастық атмосферасы Көршіңді оң жақтан құшақта, Көршіңді сол жақтан құшақта. Оң жақтағы көршіңе бір жыми, Сол жақтағы көршіңе бір жыми. «Лездеме» әдісі Слайдты ашып,суреттерге қарап, бөліктерін айтқызу 1.Жұлдызшаның неше бөлігі боялмаған? 2. Неше бөлігі жасыл түспен боялған? 3. Неше бөлігі күлгін түспен боялған? 4. Дөңгелектің неше бөлігі боялмаған? 5. Дөңгелектің неше бөлігі жасыл түспен боялған? 6. Дөңгелектің неше бөлігі күлгін түспен боялған? 7. Үшбұрыштың неше бөлігі боялмаған? 8. Үшбұрыштың неше бөлігі жасыл түспен боялған? 9. Үшбұрыштың неше бөлігі күлгін түспен боялған? Келесі тапсырма мандариндерді және оның бөліктерін санау. Мандарин нешеу? Әр мандарин неше бөлікке бөлінген? |
Мұғалімнің қойған сұрақтарына жауап береді. |
ҚБ Жарайсыңдар! Керемет! Тамаша! |
Оқулық Дәптер Тақта Бор |
|||||||
|
Сабақтың ортасы 30 минут |
Оқулықпен жұмыс 1-тапсырма Күнтізбе бірдей қанша бөлікке бөлінген? Қандай бөлік бір айды құрайды? Көктем айлары бір жылдың ұанша бөлігін құрайды? 2-тапсырма Фигураның боялған бөліктерін бөлшек түрінде жазып, оларды салыстыр. Бөлімдері бірдей екі бөлшектің қайсысының алымы үлкен болса, сол бөлшек артық болады. 3-тапсырма. Бөлшенктерді салыстыр. 4-тапсырма Бөлшектерді өсу және кему ретімен жаз. Үйге: 5-тапсырма Тапқырлыққа берілген есептер
Кәмила,Назгүл,Ғалия,Толқынның туылған күндері: |
Күнтізбе қанша бөлікке бөлінгенін айтады фигураның боялған бөліктерін бөлшек түрінде жазады |
Дескриптор -күнтізбе қанша бөлікке бөлінгенін айтады Дескриптор -фигураның боялған бөліктерін бөлшек түрінде жазады Дескриптор -бөлшектерді өсу және кему ретімен жазады |
Оқулық Дәптер Тақта Бор |
|||||||
|
Сабақтың соңы 5 минут |
Рефлексия «Дана үкі»
|
Бүгінгі алған білімдері туралы ойларын айтады. |
ҚБ Жарайсыңдар! Керемет! Тамаша! |
|
|||||||
жүктеу мүмкіндігіне ие боласыз
Бұл материал сайт қолданушысы жариялаған. Материалдың ішінде жазылған барлық ақпаратқа жауапкершілікті жариялаған қолданушы жауап береді. Ұстаз тілегі тек ақпаратты таратуға қолдау көрсетеді. Егер материал сіздің авторлық құқығыңызды бұзған болса немесе басқа да себептермен сайттан өшіру керек деп ойласаңыз осында жазыңыз
Ашық сабақ Математика 3-сынып Үлес және бөлшек туралы түсінік
Ашық сабақ Математика 3-сынып Үлес және бөлшек туралы түсінік
Математика
|
Бөлім |
«Уақыт» 2А Үлес.Уақытты қалай өлшейді? |
||||||||||
|
Сабақтың тақырыбы |
Үлес және бөлшек туралы түсінік |
||||||||||
|
Мұғалім |
|
||||||||||
|
Сынып |
3A |
||||||||||
|
Күні |
08.11..2022 |
||||||||||
|
Үлгілік оқу бағдарламасына сәйкес оқу мақсаты |
3.1.1.5 үлесті құру жолын көрсетіп беру, оларды оқу, жазу және салыстыру 3.1.2.1** бөлшек дегеніміз бірліктің (бір бүтіннің) бір не бірнеше тең үлестерден құралған сан, екі натурал санның қатынасы екенін түсіну |
||||||||||
|
Сабақтың мақсаты |
Үлесті құру жолын түсіндіреді; Үлестерді оқиды, жазады, салыстырады; |
Ойлау дағдылары: білу, түсіну, қолдану, талдау, жинақтау |
|||||||||
|
Сабақ барысы |
|||||||||||
|
Сабақ кезеңдері |
Мұғалімнің іс әрекеті |
Оқушының іс әрекеті |
Бағалау |
Ресурстар |
|||||||
|
Сабақтың басы 10 минут |
Ынтымақтастық атмосферасы Көршіңді оң жақтан құшақта, Көршіңді сол жақтан құшақта. Оң жақтағы көршіңе бір жыми, Сол жақтағы көршіңе бір жыми. «Лездеме» әдісі Слайдты ашып,суреттерге қарап, бөліктерін айтқызу 1.Жұлдызшаның неше бөлігі боялмаған? 2. Неше бөлігі жасыл түспен боялған? 3. Неше бөлігі күлгін түспен боялған? 4. Дөңгелектің неше бөлігі боялмаған? 5. Дөңгелектің неше бөлігі жасыл түспен боялған? 6. Дөңгелектің неше бөлігі күлгін түспен боялған? 7. Үшбұрыштың неше бөлігі боялмаған? 8. Үшбұрыштың неше бөлігі жасыл түспен боялған? 9. Үшбұрыштың неше бөлігі күлгін түспен боялған? Келесі тапсырма мандариндерді және оның бөліктерін санау. Мандарин нешеу? Әр мандарин неше бөлікке бөлінген? |
Мұғалімнің қойған сұрақтарына жауап береді. |
ҚБ Жарайсыңдар! Керемет! Тамаша! |
Оқулық Дәптер Тақта Бор |
|||||||
|
Сабақтың ортасы 30 минут |
Оқулықпен жұмыс 1-тапсырма Күнтізбе бірдей қанша бөлікке бөлінген? Қандай бөлік бір айды құрайды? Көктем айлары бір жылдың ұанша бөлігін құрайды? 2-тапсырма Фигураның боялған бөліктерін бөлшек түрінде жазып, оларды салыстыр. Бөлімдері бірдей екі бөлшектің қайсысының алымы үлкен болса, сол бөлшек артық болады. 3-тапсырма. Бөлшенктерді салыстыр. 4-тапсырма Бөлшектерді өсу және кему ретімен жаз. Үйге: 5-тапсырма Тапқырлыққа берілген есептер
Кәмила,Назгүл,Ғалия,Толқынның туылған күндері: |
Күнтізбе қанша бөлікке бөлінгенін айтады фигураның боялған бөліктерін бөлшек түрінде жазады |
Дескриптор -күнтізбе қанша бөлікке бөлінгенін айтады Дескриптор -фигураның боялған бөліктерін бөлшек түрінде жазады Дескриптор -бөлшектерді өсу және кему ретімен жазады |
Оқулық Дәптер Тақта Бор |
|||||||
|
Сабақтың соңы 5 минут |
Рефлексия «Дана үкі»
|
Бүгінгі алған білімдері туралы ойларын айтады. |
ҚБ Жарайсыңдар! Керемет! Тамаша! |
|
|||||||
шағым қалдыра аласыз














