ҰОҚ-ның оқытылу SMART
мақсаттары
|
Геометриялық
фигуралар (дөңгелек, үшбұрыш, шаршы, тіктөртбұрыш цилиндр дұрыс
атап, ажыратады
Үлгі бойынша геометриялық
фигураларды құрастырады
Фигуралардың саны бойынша
салыстырып, олардың реттік нөмерін атайды
|
І. Дұрыс əсерлі көңіл күй
орнату
0–2
мин.
II. Өмірлік тəжірибені
маңыздандыру. Мақсатты болжам 3–5
мин.
.
|
Ұйымдастыру
кезеңі: сәлемдесу
«Сәлем бердік
алтын күн»
(Топқа бөлі
мадагаскар кейіпкерлерін таңдайды, топқа отырады
)
Ітоп- Алекс-арыстан
тобы
ІІтоп-Мелман –керік
тобы
ІІІтоп- Мартин-зебра
тобы
ІVтоп-Глорияның
тобы
- Балалар сендер саяхатқа шығуды
жақсы көресіңдер ме?
-Олай болса,бүгінгі
сабағымызда мен сендерді математикалық аралдарға саяхатқа шығуға
шақырамын (мынау
матем.аралдар
Арал дегеніміз жан-жағынан сумен қоршалған
құрлық.)
- Ал саяхатқа біз
қандай көлікпен шығатынымызды білу үшін ,сендерге 8 санағышты алу
керек, санағыштан арнайы сумен жүзіп баратын көлікті құрастыру
керек.
- қандай көліктер
сендерде шықты?
-- Ал енді теңізге
шығу үшін орнымыздан тұрамыз, қайталап
айтамыз:
Біз келеміз
кемеде
Су бетінде тербеліп
Соқса егер салқын жер
Дем аламыз
тыныстап
«Сұрақ –жауап» ойыны (доп
арқылы)
1. Бір аптада неше
күн бар?
2.Апта күндерін атап
беру
3. Қыс айларын кім
атап береді?
4. Таңғы асты қашан
ішеміз?
5. Айгерімнің
әкесінде 3қыз бар.Олардың аты: Гүлсая,Жансая
және? 6. Екі мысықта неше құлақ
бар?
7. Үш балықта неше
аяқ?
7. 5 , 8,6 сандардың
алдыңғы және кейінгі
8. 6...4, 7....9,
8...10 ортасындағы көрші
сан?
9 5кем,3артық(4),
8артық,10кем(9),6кем,4артық
(5)
-Қане балалар, енді орнымыздан
тұрып жан-жағымызға қарасақ, теңіз жануарларын көретін
боламыз
«Оңға,солға» белсенді
әдіс ойыны
Дельфин,
сегізаяқ, акула,
итбалық
-Ал енді
саяхатымызды ары қарай
жалғастырамыз
|
Топқа бөлініп
,отырады
Кемені
құрастырады
Қандай көлік
құрастырғандарын айтады
Орындарынан тұрады,
санайды
Сәйкес қимыл
жасайды
Сұрақтарға жауап
береді
Оңға , солға,артқа,алдыға
қарай сәйкес қимылмен
көрсетеді
|
ҰОҚ-ның ортасы III. Тақырып
бойынша жұмыс 6–27 мин.
|
І
арал
«Remember»
-«Есінде сақта» атты аралға
жеттік.
карточкада 359, 468,
10 2 4, 1 83
карточкада
«Иноплонитяне»
ІІ арал «Funny
figure»- «Көңілді
пішіндер»аралы
1.А4 парақта
фигураларды орналастыру(артық,кем)
2. «Фигуралар
сөйлейді»ойыны
3. Үйшік жаса(үшбұрыш,төртбұрыш)
Кеме жасау(кишкентай үшбұрыштан-3,
төртбұрыш1)
Балық жасау (үлкен үшбұрыштан-2,
кишкентай
үшбұрыштан-1,дөңгелектен)
3
.
Алдында,
артында,нешінші
ІІІ арал «Relax»-
«Демалу»
Сергіту
«Мадагаскар»
ІV
«Мадагаскар»аралы
Балаларды
марапаттау
|
Сандарды естеріне
сақтайды, атап береді 359,468
тб
Иноплонитяндардың
бейнесін естеріне сақтайды,
|