Қысқа мерзімді жоспар
Математика
-
Бөлім:
1 С бөлім. Шамалар және олардың өлшем бірліктері
Мұғалімнің аты-жөні
Батырканова Камшат Мырзаханқызы
Күні:
19.10.2021
Сынып: 2
Қатысушылар саны: 16
Қатыспағандар саны:
Сабақтың тақырыбы
Өлшеу құралдары
Оқу бағдарламасына сәйкес оқыту мақсаттары
2.1.3.1. Түрлі өлшеу құралдарының шәкілдерін ажырату және сол бойынша шамалардың сәйкес мәндерін анықтау.
Сабақтың мақсаты
Барлық оқушылар: түрлі өлшеу құралдарының шәкілдерін ажырату және сол бойынша шамалардың сәйкес мәндерін анықтау.
Көптеген оқушылар: шәкілдегі жазбаны қалпына келтіру, әртүрлі өлшеу құралдарының шәкілдерін анықтау және сол бойынша шамалардың сәйкес мәндерін анықтау.
Кейбір оқушылар: сызғыштың шәкілдерін дайындау, циферблатта рим цифрларымен жазылған уақытты анықтау, түрлі дереккөздерден ежелге өлшеу туралы интернет құралдарынан ақпарат табу.
Сабақтың барысы
|
Сабақтың кезеңі/ уақыт |
Педагогтің әрекеті |
Оқушының әрекеті |
Бағалау |
Ресурстар |
||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Қызығушылықты ояту. Ұжымдық жұмыс. 2 мин.
Ой қозғау Ұжымдық жұмыс. 3 мин.
|
Психологиялық ахуал қалыптастыру Қуанамын мен де Қуанасың сен де Қуанайық бәріміз Арайлап атқан күнге. «Түрлі-түсті дөңгелектер» әдісі арқылы іске асады. Геометриялық фигураның түсіне қарай топтарға бөлінеді:қызыл, сары, көк. Топ ережесімен таныстыру. Оқу материалын жариялау « Миға шабуыл» әдісі арқылы жүреді. Оқушыларға жұмбақ жасырылады. Аяғы жоқ жүреді. Күнді, түнді өлшейді, Екі тілді жүрегі Шешуін кім біледі? (сағат) Артық кемді теңестірер, Дәнді де өзі жемес бірер. (таразы) Жұқа тақтай бөлшегі, Ұзындықтың өлшемі. (сызғыш) Бұл заттарды бір сөзбен қалай айтуға болады? -Ендеше бүгінгі сабағымызда өлшеу құралдарымен танысамыз. |
Оқушылар бір-біріне сәттілік тілейді
Жұмбақтың жауабын тауып айтады. |
Мұғалім ұйымдастыру кезеңінде белсенділік танытқан оқушыларды «Мадақтау сөз» әдісі арқылы бағалайды: «Тамаша! Керемет! Өте жақсы! Талпын!» Дескриптор: - Жұмбақты оқиды - Жұмбақтың шешуін табады. -Сұраққа жауап береді.
«Мадақтау сөз» әдісі арқылы бағалайды: «Тамаша! Керемет! Өте жақсы! Талпын!» |
Суреттер |
||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Сабақтың ортасы Мағынаны ашу. Ұжымдық жұмыс 8 мин. Өзіндік жұмыс 5 мин. 2 мин 8 мин Топпен жұмыс 8мин 4 мин |
Қазір барлығымыз бейнежазбаны тамашалайық. «Өлшеу құралдары» бейнежазбасы ұсынылады. (Ұ) 1- тапсырма «Сәйкестендір» әдісі арқылы жүзеге асады. А) Берілген өлшеу құралдарының өлшем бірліктерімен сәйкестендіру. Сағат – минут Таразы – килограмм Сызғыш - сантиметр Қандай қорытынды жасауға болады? Сөйлемді аяқта... Массаны ……………… өлшейді Ұзындықты ……………… өлшейді Уақытты.............................өлшейді (Т) 2 – тапсырма Саралау тәсілі: «Қарқын» әдісі арқылы жүзеге асады Қарқыны жоғары оқушыға: Бос торкөзге тиісті өлшем бірлігін өрнектеп жаз. Сағатпен өрнекте: 60мин.= сағ 1 тәул.= сағ Сантиметрмен өрнекте: 1 дм = см 1 дм 4см= см Қарқыны баяу оқушыларға: уақыт беріледі. «Жұппен жұмыс» әдісі арқылы жүзеге асады. Әр жұпқа беріледі.
Сергіту сәті «Көңілді күн»
(Д) 3- тапсырма «Ойлан, зертте, бөліс» әдісі арқылы жүзеге асады.
Әр топқа зерттеу мақсатында тапсырмалар беремін.
4-тапсырма «Жұппен жұмыс» Қатырма қағаздан сызғыш әзірлеу. Қағаз таратылып беріледі. Сызғыштың шәкілін жазып, дайындайды. Қалыптастырушы бағалауға арналған тапсырма Сызғыштың көмегімен жолақтардың ұзындығын өлшепс оларды сыз. |
Бейнежазбаны тамашалайды. - Берілген өлшеу құралдарының өлшем бірліктерін тауып сәйкестендіреді. - сөйлемді аяқтап жазады. - Қорытынды жасайды. Қарқыны жоғары оқушылар берілген тапсырманы орындайды. Сергіту жаттығуын жасайды. 1-топ Берілген заттардың массасын өлшеп есеп құрастырады. 2-топ Топтағы оқушылардың бойларын өлшеп салыстырады.
3-топ Сағаттардан уақытты анықтайды.
Қағаздан сызғыш әзірлейді. -Шәкілін анықтап белгілейді. Берілген жолақтарды өлшей отырып ұзындығын анықтап дәптерге сызады. |
Дескриптор: - Берілген өлшеу құралдарының өлшем бірліктерін тауып сәйкестендіреді. - Сөйлемді аяқтап жазады. - Қорытынды жасайды. Сонымен қатар, өз ойын дұрыс мағынада білдіріп, талқылауға белсенділікпен қатысқан оқушыға «Жарайсың!»,«Керемет», «Сенің қолыңнан келеді» деген мадақтау сөзімен ынталандыру.
ҚБ: «Смайлик» әдісі арқылы жүзеге асады Күлімдеген смайлик– - өлшем бірліктерін дұрыс орындай алса. Жартылай күлген – өлшем бірліктерін табуда қиналса. Мүңайған смайлик – өлшем бірліктерін өрнектеуде көмек қажет етсе. Дескриптор: -Заттың массасын өлшейді. -Берілген мәліметке есеп құрастырады. -Бойларын өлшейді. -Ұзындық өлшемдерін салыстырады. - Сағаттардан уақытты анықтайды. -Берілген орынға уақытты жазады. ҚБ: «Күн», «Жартылай жабық күн», «Бұлтты күн» әдісі арқылы жүзеге асады «Күн» - тапсырманы толық, дұрыс орындай алса. «Жұлдыз» - тапсырманы орындауда қиналса. «Ай» - тапсырыманы орындауда көмек қажет етсе.
Дескриптор: Қағаздан сызғыш әзірлейді. -Шәкілін анықтап белгілейді.
-жолақтың ұзындығын өлшейді. - дәптерге сызады.
«Жапырақтар» әдісі арқылы жүзеге асады «Жасыл»- жолақтарды дұрыс өлшеп сыза алса. «Сары»- жолақтарды өлшеп сызуда қиналса. «Қызыл»- жолақтарды өлшеп сызуда көмек қажет етсе. |
Интер активті тақта Оқулық, дәптер, қағаз. Өлшеу құралдары, таразы, жемістер, қағаз беттер Карточкалар, тақта, дәптер,сызғыш, қарындаш Интерактивті тақта, сызғыш, қарындаш
ЖИ арқылы жасау
ЖИ арқылы жасау
Бөлісу 1 - айлық Материал тарифі-96% жеңілдік 00 05 00 ҚМЖ
Ашық сабақ
Тәрбие сағаты
Презентация
БЖБ, ТЖБ тесттер
Көрнекіліктер
Балабақшаға арнарлған құжаттар
Мақала, Эссе
Дидактикалық ойындар
және тағы басқа 400 000 материал
Барлық 400 000 материалдарды шексіз жүктеу мүмкіндігіне ие боласыз 1 990 ₸ 49 000₸ 1 айға қосылу Материалға шағымдану Бұл материал сайт қолданушысы жариялаған. Материалдың ішінде жазылған барлық ақпаратқа жауапкершілікті жариялаған қолданушы жауап береді. Ұстаз тілегі тек ақпаратты таратуға қолдау көрсетеді. Егер материал сіздің авторлық құқығыңызды бұзған болса немесе басқа да себептермен сайттан өшіру керек деп ойласаңыз осында жазыңыз Жариялаған: Батырканова Камшат МырзаханқызыШағым жылдам қаралу үшін барынша толық ақпарат жіберіңіз Ашық сабақ. Математика Өлшеу құралдары
Тақырып бойынша 11 материал табылды
Ашық сабақ. Математика Өлшеу құралдарыМатериал туралы қысқаша түсінік
2-СЫНЫП ашық сабақ математика пәнінен Өлшеу құралдары тақырыбына арналып құрылған.
Өлшеу құралдары туралы сабақ жоспарында толық сабақ жоспары, психологиялық ахуал, топқа бөлу, топпен жұмыс түрлері, саралау тапсырмалары бар.
Материалдың қысқаша нұсқасы Қысқа мерзімді жоспар Математика
Сабақтың барысы
| ||||||||||||||||||||||||||||||||||||














